Přejít na obsah


Fotka

Geocaching - oficiální aplikace

android groundspeak ios

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 18:17

Já zrovna patřím k těm, co jsou z oficiální appky celkem nadšení. C:geo mi moc nevyhovovalo, neuměla jsem s ním hledat, používala jsem ho spíš na dohledávání informací v terénu, ale hrozně dlouho se to načítalo a při špatném signálu to bylo bez šance. Geocaching appka nabíhá rychle, jako PM mě v ničem neomezuje, a když se navigace rozhodne stávkovat, používám ji i k dohledávání v terénu. Jediné co mi tam vadí je, že nezobrazí vlastní poznámky - když si např. doma vyluštím kod k zámku keše, napíšu si ji nahoru jako osobní poznámku, tak musím v terénu načítat celou stránku GS.com, abych se k tomu dostala.


  • 0

#2 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 19:39

Poznámka se u ofic appky nachází pod třemi tečkami vpravo nahoře.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 19:55

Já zrovna patřím k těm, co jsou z oficiální appky celkem nadšení. C:geo mi moc nevyhovovalo, neuměla jsem s ním hledat, používala jsem ho spíš na dohledávání informací v terénu, ale hrozně dlouho se to načítalo a při špatném signálu to bylo bez šance. Geocaching appka nabíhá rychle, jako PM mě v ničem neomezuje, a když se navigace rozhodne stávkovat, používám ji i k dohledávání v terénu. Jediné co mi tam vadí je, že nezobrazí vlastní poznámky - když si např. doma vyluštím kod k zámku keše, napíšu si ji nahoru jako osobní poznámku, tak musím v terénu načítat celou stránku GS.com, abych se k tomu dostala.

Jak dlouho nacitalo? c:geo je primarne offline aplikace, kese i mapy das dovnitr predem, zadnej signal nepotrebujes, jen od druzic.


  • 1

#4 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 20:28

Já zrovna patřím k těm, co jsou z oficiální appky celkem nadšení. C:geo mi moc nevyhovovalo, neuměla jsem s ním hledat, používala jsem ho spíš na dohledávání informací v terénu, ale hrozně dlouho se to načítalo a při špatném signálu to bylo bez šance. Geocaching appka nabíhá rychle, jako PM mě v ničem neomezuje, a když se navigace rozhodne stávkovat, používám ji i k dohledávání v terénu. Jediné co mi tam vadí je, že nezobrazí vlastní poznámky - když si např. doma vyluštím kod k zámku keše, napíšu si ji nahoru jako osobní poznámku, tak musím v terénu načítat celou stránku GS.com, abych se k tomu dostala.


Mě to přijde nepoužitelné. Google mapa je k lovu naprosto na nic vyjma té satelitní- to je snad jediný benefit té aplikace krom toho, že se apka rychle načítá. Zatím mi nikdo nevysvětlí, proč to používat :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 21 listopad 2018 - 20:29

  • 0

#5 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 21:40

Google mapa je k lovu naprosto na nic vyjma té satelitní

Kdyby jen k lovu...

Já jsem plně spokojen s cgeo, i když teda poslední dobou mi přijde, že každou aktualizací zlobí víc a víc :(


  • 0

#6 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 21:48

Mě to přijde nepoužitelné. Google mapa je k lovu naprosto na nic vyjma té satelitní- to je snad jediný benefit té aplikace krom toho, že se apka rychle načítá. Zatím mi nikdo nevysvětlí, proč to používat :)

 

Což o to, samo o sobě to použitelné je, funguje to dobře, rozhraní to má docela pěkné. Zabíjí to nemožnost používání vlastní mapy, která bude offline. Tahat zbytečně online mapová data a ještě navíc mapu, která na lov keší v porovnání s ostatními hůře použitelná? Jde sice stáhnout keš s kusem mapy, ale to neřeší jiné mapové podklady. Ostatní aplikace na geocaching vlastní mapové podklady umí. Je škoda, že GS prostě nedokáže projekty dotáhnout  :(  Být tam ty vlastní offline mapy, klidně bych to používal.


  • 0

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 22:03

Což o to, samo o sobě to použitelné je, funguje to dobře, rozhraní to má docela pěkné. Zabíjí to nemožnost používání vlastní mapy, která bude offline. Tahat zbytečně online mapová data a ještě navíc mapu, která na lov keší v porovnání s ostatními hůře použitelná? Jde sice stáhnout keš s kusem mapy, ale to neřeší jiné mapové podklady. Ostatní aplikace na geocaching vlastní mapové podklady umí. Je škoda, že GS prostě nedokáže projekty dotáhnout  :(  Být tam ty vlastní offline mapy, klidně bych to používal.

Tak to jsme zase zpatky u toho ze to delaji naprosti pitomci. Ziji ve svete kde kazdy je furt online pripojeny k internetu a ma neomezeny pristup k libovolnym datum. Ted jsem byl treba na Kube a docela by me zajimalo jak by si tam amik s tou apkou poradil. Ani by si neskrtnul, protoze neco jako datovy pripojeni pres GSM tam temer neexistuje a pokud nekde je, tak pomaly a jeste by se nedoplatil. A na fungujici WiFi jsme tam za 3 tejdny narazili snad na trech mistech a to jeste byla vzdy za penize, pristup se musel koupit ve specialnim shopu proti predlozeni pasu. Jenomze kdyz nekdo v zivote nevytahnul paty ze Seattlu, tak je potom tezky po nem chtit funkcni aplikaci.


  • 2

#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2018 - 23:22

Mě to přijde nepoužitelné. Google mapa je k lovu naprosto na nic vyjma té satelitní- to je snad jediný benefit té aplikace krom toho, že se apka rychle načítá. Zatím mi nikdo nevysvětlí, proč to používat :)

 

Bejvávalo a už dlouho může PM používat offline OSM mapu.  ;)  

Což o to, samo o sobě to použitelné je, funguje to dobře, rozhraní to má docela pěkné. Zabíjí to nemožnost používání vlastní mapy, která bude offline. Tahat zbytečně online mapová data a ještě navíc mapu, která na lov keší v porovnání s ostatními hůře použitelná? Jde sice stáhnout keš s kusem mapy, ale to neřeší jiné mapové podklady. Ostatní aplikace na geocaching vlastní mapové podklady umí. Je škoda, že GS prostě nedokáže projekty dotáhnout  :(  Být tam ty vlastní offline mapy, klidně bych to používal.

 

Jak jsem psal vejš offline OSM mapa nestačí?  ;) Vím, už jsme o tom debatovali.  ;)​ 

 

 

Tak to jsme zase zpatky u toho ze to delaji naprosti pitomci. Ziji ve svete kde kazdy je furt online pripojeny k internetu a ma neomezeny pristup k libovolnym datum. Ted jsem byl treba na Kube a docela by me zajimalo jak by si tam amik s tou apkou poradil. Ani by si neskrtnul, protoze neco jako datovy pripojeni pres GSM tam temer neexistuje a pokud nekde je, tak pomaly a jeste by se nedoplatil. A na fungujici WiFi jsme tam za 3 tejdny narazili snad na trech mistech a to jeste byla vzdy za penize, pristup se musel koupit ve specialnim shopu proti predlozeni pasu. Jenomze kdyz nekdo v zivote nevytahnul paty ze Seattlu, tak je potom tezky po nem chtit funkcni aplikaci.

Poradil by si a myslím, že nejen amík. Aplikace se dá normálně používat v offline režimu. Stačí si jen stáhnout dopředu data. V PC na geocaching.com vytvoříš PQ a to si stáhneš přes odkaz do aplikace v mobilu. 


  • 0

#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 0:35

Bejvávalo a už dlouho může PM používat offline OSM mapu.  ;)  

 

Jak jsem psal vejš offline OSM mapa nestačí?  ;) Vím, už jsme o tom debatovali.  ;)​ 

 

 

Poradil by si a myslím, že nejen amík. Aplikace se dá normálně používat v offline režimu. Stačí si jen stáhnout dopředu data. V PC na geocaching.com vytvoříš PQ a to si stáhneš přes odkaz do aplikace v mobilu. 

Tak jestli uz to funguje v offline vcetne map tak to jo. Akorat teda jiny aplikace plnohodnotny offline rezim umi odjakziva, jako jednu z prvnich funkci. Nekomu to holt docvakne az za 10 let provozu.


  • 0

#10 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 7:48

Bejvávalo a už dlouho může PM používat offline OSM mapu. ;)

Jak jsem psal vejš offline OSM mapa nestačí? ;) Vím, už jsme o tom debatovali. ;)


Poradil by si a myslím, že nejen amík. Aplikace se dá normálně používat v offline režimu. Stačí si jen stáhnout dopředu data. V PC na geocaching.com vytvoříš PQ a to si stáhneš přes odkaz do aplikace v mobilu.


Vím, že jsme o tom debatovali. Dokonce tu volbu vidím. Ale kde aplikaci vyberu, jakou mapu má použít? Tedy adresář s mapami nebo soubor s mapou?
  • 0

#11 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 8:18

Tady je FAQ


  • 0

#12 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 9:19

Tady je FAQ


Přesně, jak jsem to psal. Musíš si předem vše stáhnout a s kešemi se ti stáhnou i mapy OSM okolí. Co si nepřipravíš, nemáš. Ale podle všeho mapy ukládá při prohlížení, tak alespoň něco. Ale vlastní mapa by byla lepší, třeba kvůli tématům. Dokonalé to není, ale lepší, než nic.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 22 listopad 2018 - 9:43

  • 0

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 10:21

tomy22: jak ji do toho dostaneš offline? Tam nevidím tu možnost....
  • 0

#14 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 10:51

von Bronin, rád bych pomohl, jen už to mám takhle v mobilu dlouho a nepamatuji si jak jsem postupoval. Určitě to nebude nic složitého. Já používám jako primární přístroj outdoor GPS a oficiální aplikaci mám v telefonu je pro případ " co kdyby" . 

mapa_gc.png


  • 0

#15 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 13:09

Open Source mapy se stahují automaticky pro každý seznam, u kterého je nastavená off-line dostupnost dat. Typicky to používám tak, že si na mapě v aplikaci nastavím požadovanou oblast a vyfiltruji typ keší, které mě zajímají, všechny přidám do seznamu a ten seznam si pak stáhnu i s mapou. Seznamy v aplikaci jsou totožné se seznamy (Lists) na webu, přidávat tedy můžu do existujících seznamů nebo vytvářet nové. Funguje to rychle a bezproblémově.

 

Díky postupnému vylepšování webu i aplikace jsem se už před časem dostal do stádia, kdy nic jiného nepotřebuju. Možnost úpravy souřadnic, vlastních poznámek, lepší mapa, rychlé a účinné filtrování keší a dokonalá integrace webu s aplikací způsobily, že jsem přestal používat Geoget a zrušil ostatní aplikace v telefonu. Zároveň jsem letos přestal používat Oregona. Ještě vloni jsem ho nosil na delší akce mimo civilizaci, ale v rámci odstraňování zbytečných krámů z batohu jsem letos zkusil pár vícedenních horských přechodů jen s telefonem - a ono to šlo. Zbavil jsem se tak poměrně těžké GPSky + balíčku baterií a vyhnul se otravnému připravování a nahrávání dat. Telefon a powerbanku s sebou nosím tak jako tak, batoh je lehčí a ušetřím čas.

 

PS: Omlouvám se za off-topic, tedy málo depresivní příspěvek :).


  • 4

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 14:19

To že je aplikace od GS možná provozovat taky off-line, to jsem nevěděl. Já jí mám spíš jako online zálohu když zafunguje skleróza a na místě cache zjistím, že v nemám natažená aktuální offline data v mé oblíbené aplikaci a:Drake. Už mne párkrát zachranila.

Když jsem měl starý mobil, tak tam byla ta aplikace od GS nepoužitelná, v novém mobilu už fachá rychle a tak vidím, že nastal čas ji znova prozkoumat.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 14:26

Kulhal: dneska kvalitní mobil gps nahradí v pohodě. Já se ale nikdy nevyhnu pádům sebe či přístroje a to je pro mobil prostě fatální...Jinak pro přívětivé rozhraní, fantastické mapy a podporu vývojáře používám Locus.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 22 listopad 2018 - 14:29

  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 14:54

Jako nouzovou variantu pro hledání, když si třeba něco zapomenu stáhnout, mám stránky geocaching.com v mobilu. Už jsem to párkrát použil. Sice jsem málem vyrostl, než se mi listing ukázal, ale přečetl jsem si, co jsem potřeboval. U nás většinou mimo městské keše hledáme tam, kde mobilní signál moc dobrý není. Ale je několik aplikací s offline mapami, používal jsem už i Seznam mapy. Na turistiku běžně, ale někdy i na hledání. Smírčí kámen na OSM nebyl, na mapách od Seznamu jo, stejně jsem ho nemohl najít. Až po nálezu jsem zjistil proč, byl malý a zarostlý v trávě. To jen tak, že oficiální aplikace může být už použitelná, ale alternativy existují i jiné. A proč se stahuje offline jen okolí keší? Celkem pochopitelně GS nechce stahovat offline mapy celého světa. Mapy jednoho státu si offline stáhnu. V Mapách.cz mám offline 4 státy a má to 2GB. Jen celá Evropa by se do mobilu nevešla. A mimochodem, ty offline ortofotky z okolí keše umí i Adrake v kombinaci s geogetem, databáze mapek postahovaných do offline listingů se dá použít jako vrstva. Kdysi jsem to zkusil, teď to zprovozněné nemám.


  • 0

#19 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 16:42

Vše co se týká oficiální geocaching aplikace pro Android @ iOS. Pište sem :)


  • 0

#20 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 16:43

Možná by sem Tommy mohl šoupnout z depresivního koutku co tam nepatří :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, groundspeak, ios

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama