Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Oficiální poznámky ke keším


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 11:37

Zajímalo by mne jestli se vám už někdy samy od sebe vymazaly poznámky ke keším.
Případně co používáte jako náhradu místo toho.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 11:52

Tak ono je to o zpusobu pouzivani webu geocachingu:
 
A) pouzivas to jako cloud. Cpes si tam poznamky, zmenene souradnice, a kdo vi co jeste v budoucnu... a kdykoliv se z cehokoliv k tomu pripojis a vsechno tam mas. Tedy, pokud to zrovna jde. A zaroven spolehas, ze se nekdo nekde o tva data postara a neprijdes o ne. Nemas vlastne zadnou zalohu, pouze duveru.
 
B) pouzivas to jen jako zdroj dat, kterym si aktualizujes svoji vlastni privatni databazi. Do te databaze si toho muzes vkladat mnohem vic, nez jen jedny zmenene souradnice a jednu poznamku. Ale podstatne je, ze fungovani a zalohovani mas plne ve svych rukach. Vcetne toho, ze si to treba nahrajes do GPS ci mobilu, a je ti uplne jedno, jestli ti zrovna funguje pripojeni k internetu, nebo jeslti Groundspeaku zrovna nehori v serverovne.
 
A tak si kazdy muze pouzivat ten zpusob, ktery mu vice vyhovuje.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 07 prosinec 2018 - 13:25

  • 3

#3 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 16:42

Používám pouze oficiální poznámky a zatím se mi nestalo, že by se něco smazalo. Teda aspoň jsem si nevšiml.


  • 1

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2018 - 21:56

No a já zásadně používám svou databázi. Mnohem snadněji tam dostanu různé postupy řešení, waypointy, mám tam i staré verze finálních souřadnic. A poloautomaticky také datum kdy jsem naposledy ověřil finální souřadnice (pokud autor pamatoval na skutečný checker). A tuto databázi mám také vždy u sebe v mobilu a vůbec mne nezajímá jestli data fungují nebo ne (jak podotkl HaLuMa)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 13:19

Tak ono se to pravdepodobne nic samo nesmazalo. Mohl to byt nejaky chvilkovy vypadek, nebo omyl. Kdyby se to smazalo, tak je to i na Groundspeak docela velky prusvih, ne?

 

Nicmene riziko tu je, a i docasna nedostupnost kvuli ruznym vypadkum je neprijemna. A to se stalo uz mnohokrate, fora se pak zaplni mnozstvm lidi, kteri zoufale zebraji o data... od tech s osobni databazi, kterymi do te doby pohrdali. :P

 

Navic stoupa riziko smazani omyly ci chybami v dalsich aplikacich, ktere se take pripojuji na databazi pres API. takze ja, kdybych ty data na webu pouzival, bych se rozhodne zamyslel nad tim, jestli ta data do nejake te personalni databaze alespon nejak nezalohovat.


  • 1

#6 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 14:24

A jo, teď mi to seplo. Lidi mají vlastní databázi a hrají vlastní hru, nezávisle na nějakém geocaching.com. Ten používají pouze pro sdílení svých úspěchů (== chlubení se vlastními, hezky vyplněnými tabulkami).
  • 4

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 16:03

To si trochu pletes s databazi finalek...


  • 1

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 17:15

:lol:


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 20:35

Ale ne, jen mě zarazila ta vlastní databáze. Měl jsem za to, že si akorát k sobě ukládáte data z gc.com. Hodně dat z gc.com.


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 20:42

Data z gc.com jsou zaklad. Krome toho mam v te databazi spoustu informaci, ktere na gc.com rozhodne nejsou. Napr:

 

  • zpusob reseni mysterek
  • vypoctene finalove body a to vcetne tech, ktere jsou alternativni (v pripade, ze si nejsem jisty resenim nebo je zadani nejednoznacne a vysledek neoveritelny)
  • vsechny postupove waypointy, i ty z terenu (kdyz je nezapomenu do te databaze napsat)
  • datum a CAS nalezu
  • s kym jsem kesku odlovil
  • kolik jsem za ten den usel kvuli keskam kilometru
  • jake CWG jsem v kesi vymenil

Nerikam, ze ty informace kazdy potrebuje, ale zase tam muze mit nekdo informace, ktere ja nepovazuju za dulezite.

 

Porad nevidis zadny duvod k tomu si vest vlastni databazi?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 08 prosinec 2018 - 20:43

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2018 - 23:15

První tři body si taky poznamenávám, není to databáze, ale to je celkem jedno. Další věci mě nezajímají. A rozhodně si nikam bokem nepoznamenávám své nálezy. Pokud by se sesypala centrální databáze, staly by se mé záznamy o nálezech naprosto nezajímavé - bez centrální autority by se geocaching sesypal.

Ale, to je individuální, v tom s tebou zcela souhlasím.


  • 2

#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 0:25

Tak nevím, asi geokešing až tak nežeru, bez vlastní databáze se docela dobře obejdu...


  • 3

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 8:46

Kdybych si (treba zrovna prvni 3 body) nedaval do databaze, asi by se mi to pozdeji hodne spatne dohledavalo. Jak nekde po papirech najdu souradnice WP nebo postup reseni ke kesi, kterou jsem nasel pred 5 lety? Takhle to mam vsechno pekne pohromade a prakticky kdykoli k dispozici (tu databazi mam diky aDrake v mobilu). Uz se mi to mnohokrat hodilo - potreboval jsem treba souradnice neceho drive vylusteneho pro nejakou dalsi kesku.

 

V mem pripade asi nejde ani tak o "zrani" geocachingu, jako spis o systematicnost a pravdepodobne bych si nejakou vlastni databazi k tomuto ucelu zridil i kdyby nebylo GeoGetu.

 

Nejde tedy o to, jestli by se geocaching skoncil spolecne s pripadnym ukoncenim cinnosti GS. To je skoro jiste. Jde o to, ze mi to velmi usnadnuje zivot v ramci geocachingu.

 

Je zvlastni, kolik lidi databazove aplikace nepotrebuje a obcas i jejich pouzivani s usklebkem komentuje, ale pak:

  • si pri vypadku GS serveru stezuji, ze zrovna si chteli udelat pripravu na vikend a maji smulu
  • ze jim neco zmizelo, resp. ze neco nevidi (nejen na mape)
  • ze neco nefunguje tak jak ma/ocekavaji
  • ze se neco zmenilo a jim to nevyhovuje
  • ze se nemohou prihlasit
  • ...

Ale pochopitelne vam databazi, sve postupy a ani svuj nazor nevnucuji. Pristupujte k tomu tak, jak to vyhovuje vam.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2018 - 12:36

Z doby před GC (a přednavigační) mám šuplík plný papírů s poznámkami. Existují lidi, co mají sešit s pečlivě vedenými poznámkami, ve kterých všechno najdou, já je ale neznám.

V GG mám všechno, co jsem kdy vyluštil. Dokonce jsem si vyluštil mysterku podruhé, protože jsem zapoměl, že jsem ji vyluštil už před dvěma roky. A v GG jsem to měl.

A jen taková maličkost - v určité době jsem si nechával posílat PQ. Co s tím, když si navigace pamatuje vždycky tu první? Nechat si vždycky udělat PQ celé oblasti a staré smazat? Asi bych narazil na limit. Takže jsem je importoval do GG a výsledek si generoval až z něj. Prostě, pro mě má databáze hodně výhod. Někdo je zvyklý zase být pořád online a vyhovuje mu oficiální aplikace do telefonu. Každý jak chce. A GG není žádná pirátská aplikace, GS o ní ví a jakžtakž ji podporuje, přístup přes API jen tak každému nedali.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama