Přejít na obsah


Fotka

Aktivita na geocaching.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
26 odpovědí na toto téma

#1 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 17:33

Ahoj,

muze mi nekdo objasnit z jakeho duvodu zde mezi sebou diskutuje mizive procento ceskych cacheru? Postradam zde napriklad vyjadreni z CAGEO a dalsich lidi kteri delaji hodne pro komunitu k urcitym tematum.(Reklamni sdeleni od mikisi nepocitam).Prijde mi zvlastni , ze zde diskutuje pouze par destitek cacheru mezi sebou a dalsich nekolik tisic cacheru to zde jen pozoruje a ma z toho srandu.

A dale, proc se drtiva vetsina cacheru o zdejsim foru vyjadruje jako o jimce odpadnich vod?

 


  • 2

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 18:07

Pokladas otazku tem, co zde diskutuji a ptas se jich proc ostatni nediskutuji? Pokud ano, pak klades otazku nespravnym lidem.


  • 6

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 18:09

Ahoj,

muze mi nekdo objasnit z jakeho duvodu zde mezi sebou diskutuje mizive procento ceskych cacheru? Postradam zde napriklad vyjadreni z CAGEO a dalsich lidi kteri delaji hodne pro komunitu k urcitym tematum.(Reklamni sdeleni od mikisi nepocitam).Prijde mi zvlastni , ze zde diskutuje pouze par destitek cacheru mezi sebou a dalsich nekolik tisic cacheru to zde jen pozoruje a ma z toho srandu.

A dale, proc se drtiva vetsina cacheru o zdejsim foru vyjadruje jako o jimce odpadnich vod?

 

Tak ti co sem pisou ti asi tezko objasnej proc sem nepisou ti ostatni. A ti ostatni, co sem nepisou, by to teoreticky objasnit mohli, ale kdyz sem nepisou, tak se to tudy nedozvis  :)  Hlava XXII


  • 2

#4 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 18:10

Myslím, že otázka je k těm, co fórum čtou, ale myslí si o něj svoje.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 04 leden 2019 - 18:11

  • 0

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 18:13

Podle čeho bereš to mizivé procento? Jinde těch lidí nevidím více. No a když čtu občas ty výlevy jinde, jsem i rád, že tady tyhle lidi nejsou.
  • 1

#6 medsc

medsc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 19:16

No, někteří čtou rádi,hledají pomoc, nebo se jen zajímají o názor ostatních. Ve sněmovně taky nemluví všichni.
  • 8

#7 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 19:27

Heh toto je bezna vec u skoro vsetkeho. Trosku z iného prostredia - kedze som bezec, tak porovnanie s bezeckou skupinou.

 

Priklad: v bezeckej skupine je 100 ludi

 

20 ludi si bolo zabehat raz a citilo sa ze musi byt v nejakej skupine - poslali ziadost a uz ani nevedia, ze v nejakej skupine su

20 ludi si ide zabehat raz za tyzden na 10 minut a zvysok to iste ako u predchadzajucich

40 ludi behava pravidelne, ale prispevky iba cita

10 ludi prispeje priblizne ku kazdej 10. teme (nema nazor, nezaujem, boja sa ze sa im dakto vysmeje?)

10 ludi diskutuje medzi sebou aktivne

 

Takze to je asi takto podobne tu by som povedal :-)


Tento příspěvek byl upraven od ondro91: 04 leden 2019 - 19:27

  • 0

#8 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 20:27

Jsou tu lidé, které znám jen virtuálně (nebo jen z ownerského úhlu - jejich nebo mého). Pak jsou tu lidé, které znám déle než tenhle web. A nakonec jsou tu ti, které jsem díky tomuhle webu a nejprve virtuálnímu seznámení následně potkal i osobně, jsem za to vděčný, vždy je rád zase uvidím a tady mam i možnost s nimi diskutovat (Zvědavka, Kulíšek, Zvěřinec, CCI4695, Caravel, Jacka a i pár dalších). Také jsou tu lidi, které bych rád osobně potkal nebo se vždy rád začtu do jejich příhod a příběhů (Paha, Čtyřhranka a další) a nakonec jsou tu také ti, co pro nás ostatní něco dělají např s Geogetem na což se rádo zapomíná. Takže asi tak. Pěknej večer přeju.
  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#9 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 21:04

Ahoj,
muze mi nekdo objasnit z jakeho duvodu zde mezi sebou diskutuje mizive procento ceskych cacheru? (...) Prijde mi zvlastni , ze zde diskutuje pouze par destitek cacheru mezi sebou a dalsich nekolik tisic cacheru to zde jen pozoruje a ma z toho srandu.
 

Teda kdyby nešlo o zasloužilého kačera s téměř 12 tisíci nálezy a skoro 60 založenými kešemi, tak bych si myslel, že toto vlákno založil některý troll, který dostal už pár banů a přesto se zkouší dál se vnucovat a fňukat, když mu na jeho vejšplechty nikdo (snad s výjimkou R. z Jaroměře, Modráka, Gorda, mr3ska a dalších "idealistů", kteří se snaží posisyfovsku jemně či razantněji rozumně argumentovat a logicky vyvracet četná trollí tvrzení v marné víře, že je napraví) nereaguje.

SikoCZ má samozřejmě pravdu. Je to ovšem obecný problém. Jsou jedinci, kterým to myslí a mají neotřelé až geniální nápady, ale nemají ten dar veřejně vystoupit a hlavně se nebát obhájit svůj názor proti nic nechápající většině. (Jedním způsobem získání bojácných jedinců ke spolupráci je vedení porad formou brainstormingu, kde každý může říct svůj názor (i když se nakonec vyhodnotí jako chybný), aniž by ho (v první fázi porady) někdo směl kritizovat.  Ale to již zacházím dost mimo.)

Každou chvíli na našem fóru někdo žádá o pomoc pro sběr dat pro nějakou (bakalářskou či diplomovou) práci. Myslím, že by práce odpovídající na otázky nadhozené SikoCZ bylo pro vědecký účel dobré a hlavně neokoukané téma.

Pochopitelně nejen v geocachingu.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 04 leden 2019 - 22:10

  • 6
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#10 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 21:10

nevidel som príspevok ale co je na tom nezmyselne ked je to moja osobna skusenost a je to 100% pravda? Nemozne vyvratit kedze to tak proste je


  • 0

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 22:44

To tak obvykle bývá na diskuzních fórech určitých zájmových skupin.


  • 0

#12 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 22:54

Hmm.Tak zeleny muzik uz neni zeleny , ale rudý.Prispevky se zde mazou bez upozorneni jak na bezicim pase..Tomu rikam svoboda slova.



 


  • 1

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#13 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 23:02

Hmm.Tak zeleny muzik uz neni zeleny , ale rudý.Prispevky se zde mazou bez upozorneni jak na bezicim pase..Tomu rikam svoboda slova.



 


Jednu výstrahu už jsi dostal, druhou dostáváš teď. Pak už mám v kapse jen BAN. Od počátku je myslím jasný, proč jsi tehle thread založil. Poté budeš moci pokračovat tam kde tvou svobodu slova v této podobě budou brát. 


  • 0

#14 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 5:23

Líbila by se Ti, SikoCZ, třeba taková odpověď?:

 

"Protože drtivá většina kačerů hraje podle jediného pravidla, což je bod za zápis v logbooku. Zatímco ti, kteří se vykecávají furt dokola a moralizují tady na fóru, tvoří izolovanou, nikoho nezajímající skupinku lepšolidí. Snaží se nás jen dehonestovat. Nás, poctivé finálkáře, kteří nedělají nic špatně, jen chodí na stránky, kde je databáze jakýchsi souřadnic, na kterých, za což nemůžeme, bývá často nějaká krabka se sešitkem. Tohle je geocaching, tohle je hlas většiny. Vy jste vymírající druh, žijící ve věži ze slonoviny. Už to zabalte. Nikoho nezajímáte."


  • 15

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#15 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 8:13

Smekám, Paho.
  • 0

#16 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 10:06

Chci se jen zeptat, když napíšu něco, co urazí hráče tomy.22, dostanu výstrahu, pak výstrahu a ban? :o
  • 1

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 10:50

Tak teď jsem poprskal monitor svačinou. :-)


  • 2

#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 11:42

Líbila by se Ti, SikoCZ, třeba taková odpověď?:

 

"Protože drtivá většina kačerů hraje podle jediného pravidla, což je bod za zápis v logbooku. Zatímco ti, kteří se vykecávají furt dokola a moralizují tady na fóru, tvoří izolovanou, nikoho nezajímající skupinku lepšolidí. Snaží se nás jen dehonestovat. Nás, poctivé finálkáře, kteří nedělají nic špatně, jen chodí na stránky, kde je databáze jakýchsi souřadnic, na kterých, za což nemůžeme, bývá často nějaká krabka se sešitkem. Tohle je geocaching, tohle je hlas většiny. Vy jste vymírající druh, žijící ve věži ze slonoviny. Už to zabalte. Nikoho nezajímáte."

Zapomněl jsi na moralisty, kteří lidem nějakými kecy jenom otravují život.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 13:39

Tak já schválně odpovím za ty, kteří skutečně jen pozorují.

1) Četli jste si někdy po sobě co píšete? Věčně jen řešení finálek a nadávání si navzájem.
2) Kdokoli má jiný názor, než ti, kteří mají svatou pravdu a patent na rozum, jsou ihned pranýřováni.


P.S. výše zmíněným nezastávám názor ani jedné skupiny.

Tento příspěvek byl upraven od Rozic: 05 leden 2019 - 16:40
Naposled. Tady žádná žumpa není. Pokud chcete žumpu je zde https://www.facebook.com/groups/205467406255196/

  • 9

#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 16:19

Tak já schválně odpovím za ty, kteří skutečně jen pozorují.


Ano, čtu si po sobě co píšu. Setkal jsem se i tady, tak jako i jindy jinde na internetu s pochopením, nepochopením, dokonce i s vyvracením něčeho, co jsem měl přesně vyzkoušené a věděl jsem, že to tak je. Taky jsem se setkal s případy kdy byly mé starší příspěvky, byť v době publikace jako nadsázka či legrace pochopené, následně dezinterpretovávány a vytrhávány z kontextu.
Jsou věci které se mi nelíbí, nebo je třeba v globálním měřítku chápu, ale lokálně mi smysl nedávají (nebudu rozebírat, nemám tu tolik místa) a jsou věci na kterých se kromě pár lidí s nikým neshodnu.
A přesto jsem na internetu, chodím semtam diskutovat tam, kde pár lidí znám nebo kde vím, že můžu poradit (i když si často přídu jak "hlavou proti zdi").

Nikdy a v ničem se lidi stoprocentně neshodnou. Pokud bych na takovou shodu čekal, asi bych si už dávno radši odřízl internet, zahodil chytrý telefon a odstěhoval se někam na samotu do chalupy nebo srubu a měl bych klid. No ne? Pokud se pohybuju ve společnosti a nebo i na internetu, tak bych měl počítat s tím, že dřív nebo později narazím na někoho s jiným názorem a bude zapotřebí o něm diskutovat. Tím tak musím počítat i se situací, že ani jeden ani druhý se navzájem nepřesvědčíme o správnosti vlastního tvrzení, a naše názory zůstanou nezměněné. Pak už záleží na tom jestli se s dotyčným i přes odlišný názor nějak snesu (a i on se mnou) a nebo to nepřekousneme a v dalším kontaktu nezůstaneme.
  • 5

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama