Přejít na obsah


Fotka

zamknuté téma


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 18:01

1, Rád bych poděkoval odvážlivci za založení tématu 

Aktivita na geocaching.cz

 

2, Poníženě prosím moudré o vysvětlení proč bylo zamčeno.

 

Nejsem tu vůbec častým přispěvatelem, ale mě přišlo zajímavé a věřím, že by dokázalo, při troše kulturnosti přispěvatelů, říci něco zajímavého zdejším matadorům.

 


  • 1
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#2 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 18:09

.. ještě připojím první příspěvek, kterým SikoCZ téma započal

 

 

 

Publikováno Včera, 17:33

Ahoj,

muze mi nekdo objasnit z jakeho duvodu zde mezi sebou diskutuje mizive procento ceskych cacheru? Postradam zde napriklad vyjadreni z CAGEO a dalsich lidi kteri delaji hodne pro komunitu k urcitym tematum.(Reklamni sdeleni od mikisi nepocitam).Prijde mi zvlastni , ze zde diskutuje pouze par destitek cacheru mezi sebou a dalsich nekolik tisic cacheru to zde jen pozoruje a ma z toho srandu.

A dale, proc se drtiva vetsina cacheru o zdejsim foru vyjadruje jako o jimce odpadnich vod?


  • 1
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#3 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 18:33

Jestli, jak píšeš, bylo toto téma jen k ukojení choutek trola, to já nevím, mě oslovilo a chtěl jsem na něj reagovat.

 

Jasný důvod uzamknutí jsem nepochopil. Může to být tím, že nechápu místní zvyky, nebo slovník. Proto jsem se ptal...

 

Nic jako "trolení" jsem neměl v úmyslu. 

 

Skutečně věřím, že .. kdyby se vyjádřili ti, kteří sem občas zavítají, ale nekomunikují tu. Kdyby mohli napsat své důvody proč. Že by to mělo smysl a že by to mohlo zdejší komunitu jen obohatit.


  • 2
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#4 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 18:40

To tema bylo od zacatku zalozeno jen na ukojeni choutek trola. Darilo se mu to

Proc bylo zamknuto, je v tom vlakne naprosto jasne vysvetleno.

 

Ostatne, i na tu puvodni SikoCZ otazku bylo dosti odpovezeno.

 

Takze jen chces pokracovat v troleni? Tvym uslechtilym umyslum tak nelze vubec verit.

 

HaLuMo, promiň, ale tenhle Tvůj příspěvek jasně ilustruje důvody, proč se sem většina příchozích nic neodváží napsat... Ono se totiž opravdu dost často stává, že pokud se tu objeví příspěvek nekorespondující s názory "místních matadorů", je okamžitě označen za trolla a utlučen "čepicema"... :(

 

A s tvrzením o zde vznikající "soukromé totalitce" bych si dovolil taktéž souhlasit...

 

Jsem taky troll??? 


  • 8

#5 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 18:46

Tak odpovím i zde.

Kromě bodů 1 a 2 zmíněných v předchozích (které se mi rázem potvrdili) příspěvcích doplním nyní i třetí důvod a to upravování příspěvků, které neporušují pravidla nebo nejdou s názorovou vlnou většiny.

Nevidím nikde trollení, neboť se k tématu vyjádřili snad všichni. Holt, pravda není někdy příjemná.

Naopak by to mohlo být dobré téma co třeba změnit, ale základem je přijmout i odlišné názory a neosočovat dotyčné z trollení.

Tento příspěvek byl upraven od Rozic: 05 leden 2019 - 18:48

  • 6

#6 SikoCZ BAN

SikoCZ BAN

    Newbie

  • Banned
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:04

Doporucuji napsat stiznost jako ja , na podatelna@ctu.cz , uvidime jak se k tomu vyjadri..

 

 

tomy.22: obcházení pravidel. BAN Ještě chvilku pruď a dostaneš BAN i na svůj původní nick, na kterém nemáš BAN jak mi tvrdíš, ale schvalování příspěvků.


  • -1

#7 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:04

To: HaLuMa

To tema bylo od zacatku zalozeno jen na ukojeni choutek trola. Darilo se mu to

Proc bylo zamknuto, je v tom vlakne naprosto jasne vysvetleno.

 

Ostatne, i na tu puvodni SikoCZ otazku bylo dosti odpovezeno.

 

Takze jen chces pokracovat v troleni? Tvym uslechtilym umyslum tak nelze vubec verit.

Troll s 11750 nálezy.Aha. A ty jsi tady jako mravokárce? Radši ani neodpovídej.Konečně zajímavé téma na ž**** a je zamčeno. A toto asi taky bude brzo zamčeno  nebo smazáno. Viď tommy.22?

 

tomy.22: ano pokud budeš i nadále provokovat, tak bude zamčeno. A pokud se někomu zdá, že za ty roky jsou dva BANY / jednomu a tomu samému člověkovi / a asi tři schvalování příspěvků moc, není problém tuhle sbírku rozšířit.


  • 2

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:13

HaLuMo, promiň, ale tenhle Tvůj příspěvek jasně ilustruje důvody, proč se sem většina příchozích nic neodváží napsat... Ono se totiž opravdu dost často stává, že pokud se tu objeví příspěvek nekorespondující s názory "místních matadorů", je okamžitě označen za trolla a utlučen "čepicema"... :(

 

Kdepak. Tohle je dojem, ktery se hrstka lidi neustalym opakovanim snazi vyvolat.

 

SikoCZ neni zadny nove prichozi novacek. Prvni varovani za sve chovani tu dostal uz v roce 2014... Nekteri lide jsou proste provarene stare firmy. Po dlouhe dobe se tu zjevi, provokuji, a jakmile dostanou jednu za ucho, zacnou kvicet, jak je utlacovana svoboda slova. To uz tu bylo tolikrat!

 

Takze zkus byt konkretni. Jaky treba nazor jsme tu utloukli cepicema? Ze to tu neni zumpa? No, neni! Jen se o ni snazi prave ti lide, kteri odtahli na facebook, a periodicky sem vzdycky nakouknou, vyprovokuji tu takovouto dlouhou debatu, "prdnou si v mistnosti a pak si stezuji, ze to tu smrdi". Takze ja se vubec nedivim, ze jsou na to moderatori alergicti.

 

Takze zkuste prijmout i tento odlisny nazor. Diky.


  • 2

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:14

Ano, myslím, že vlákno bylo založeno s úmyslem zlepšit tohle fórum k lepšímu. Vyjádřím se kriticky například k bodu 8 pravidel.

 

Začátečník neví jak na mysterku, google mu vyhledá geocaching.cz. Místo pomoci je odpálkován s tím, že "my nesmíme ani naznačovat".

 

Zkusí jinde a mohou nastat asi tak tři scénáře:

 

1/ optimální varianta - je mu naznačen postup a podaří se mu vyluštit souřadnice

2/ někdo mu řekne - nezabývej se tím, běž na finálky

3/ někdo mu řekne - hele jestli potřebuješ tuhle keš nebo tuhle D/T kombinaci, tak si jí zaloguj, ani tam nechoď, jestli ti to owner smaže, najdi si jinou na druhém konci světa

 

První varianta je OK z hlediska lovu, ale všechny tři jsou špatné pro reputaci místního webu, začátečník si zapamatuje, že tady jsou divní namyšlení kačeři. Opravdu to tak má být?


  • 13

#10 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:17

len taka mala otazocka lebo nechapem to celkom - aky ma zmysel zaregistrovat sa na diskusnom fore, citat si prispevky a neodpovedat na ne? Strach z vymazania je divny, lebo tym padom citam nieco, s cim nesuhlasim, tak naco je to dobre? To je podobne ako keby som siel s kamaratmi na pivo, sadol si, pocuval ich, vypil pivko, rozlucili sa a siel by som domov. Cize da sa povedat ze ich len zaujimaju nazory (v tomto pripade nazory, s ktorými nesuhlasia)? A co potom s tymi názormi odlisnymi od ich nazorov robia? Neviem, mna by nebavilo nieco s cim nesuhlasim citat a neozvat sa. No ale tak ked vas to bavi, tak kludne citajte a bojte sa ozvat nadalej


  • 2

#11 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:18

Děkuji Alešovi (pyxis) i kolegovi Rozic, že se ozval a naprosto souhlasím se Sambarem.

Jak je vidět, je možné , že se ozvou i ti, co toto fórum normálně používají jen ke čtení.

 

Zbytečně to tu někteří často hrotíte a snažíte se být superdokonalí až ad absurdum (viz požadavky na neschválení fotologu a další věci bez jakékoliv snahy o posouzení situace. To lidi jen otráví a já se jim nedivím. 

HaLuMa podle mne tentokrát zbytečně Aleše pokáral a naprosto nesmyslně nazval jeho snahu o komunikaci trolením, což teď taky slovo nadužívané a užívané nikoliv vždy správně.

 

Spoustu finálkařů znám, jejich způsob hry fakt nemusím, ale z jejich pseudostatistik fakt nejsem mimo. Opravdu mne neuchvátí chlapík, co při bězích na 10 km vždy zvítězil tak, že se pokaždé nechal 7 km převést autem a nyní se prsí, jak každý den má vítězství a kolik jich má za sebou v řadě. Ale v životě je takových lidí plno, nezmizí a vychcánkové tu budou vždy a jakožto "šikovným" se jim povede často lépe než ostatním.

Často se klasiční finálkaři brání zuby nehty, vytahují podivné pseudoargumenty a poukazují na chyba ownera a jeho povinnosti, kdežto někdo, kdo to nějak obešel ojediněle se často kaje a omlouvá. A opravdu je nehodlám házet do jednoho pytle.

 

Na druhou stranu neakceptuji ani zdejší supermoralisty, kdy fotolog je fuj, nepodepsal ses sám, taky špatně apod. O tom ta hra taky není.  Jen odradí lidi, jako se zdejšímu fóru často vysmívají (jinde, protože zde byli seřvání, uzemněni, zabanováni...) a odradí i ty, kteří nepodvádějí, jen nevidí některé věci tak razantně a černobíle.

 

Osobně jsou mi nejblíže asi Modrák, doodle_cz a taky Samaell a to i lokací.

 

Ta hranice je u každého jiná, nikdy se na ní neshodneme, ale jmenuje se to tu diskusní fórum nebo ne?

Tak nech ty lidi, tomy.22, diskutovat. 

 

Pochopitelně do diskuse nepatří osobní urážky či nadávky.

 

Děkuji

 

dejwy


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 05 leden 2019 - 19:48

  • 26

#12 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:30

Nejak v tom plavu, ale ta cenzura byla na slovo žumpa?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#13 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:37

Nejak v tom plavu, ale ta cenzura byla na slovo žumpa?


Ano, 2x nebo i víckrát mi bylo smazáno slovo ž****, 2x jsem za to dostal varování a smazáno slovo ž**** mi bylo i když jsem ho napsal pozpátku. Ještě někdo se diví, že je člověk naštvaný a nemá zájem o diskuzi?
Pro úplnost: smazáno mi to bylo údajně za porušení pravidel (doposud nevím jakých) a to "moderátorem" tomy.22


tomy.22: Rozic ty budeš dobrej manipulátor. Ty nevíš co jsi porušil? Já ti neposílal v 18:00 toto, co jsi si i přečetl?

pravidlo.jpg


  • 3

#14 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:37

Ano. Ale radši TO SLOVO nepiš, ať tě nevymažou. :wacko:


  • 4

#15 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 19:51

Neznám konsekvence těchto stránek, jestliže ale někdo s "kulatým razítkem" smaže, nebo jinak cenzuruje něčí příspěvek jen kvůli slovu, které se tu nesmí říci, tak je to prasečina

 

Primárně mi šlo ale o něco jiného: původní téma se mi líbilo a chtěl jsem je obživit. Patrně jsem nezvolil nejlepší způsob, protože se zde to pro mě zajímavé téměř nediskutuje ... dekuji Rozic a Dan Škareda.. 

 

Pokusím se založit lepší ..


  • 4
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#16 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:16

Ano, myslím, že vlákno bylo založeno s úmyslem zlepšit tohle fórum k lepšímu. Vyjádřím se kriticky například k bodu 8 pravidel.

 

Začátečník neví jak na mysterku, google mu vyhledá geocaching.cz. Místo pomoci je odpálkován s tím, že "my nesmíme ani naznačovat".

 

Zkusí jinde a mohou nastat asi tak tři scénáře:

 

1/ optimální varianta - je mu naznačen postup a podaří se mu vyluštit souřadnice

2/ někdo mu řekne - nezabývej se tím, běž na finálky

3/ někdo mu řekne - hele jestli potřebuješ tuhle keš nebo tuhle D/T kombinaci, tak si jí zaloguj, ani tam nechoď, jestli ti to owner smaže, najdi si jinou na druhém konci světa

 

První varianta je OK z hlediska lovu, ale všechny tři jsou špatné pro reputaci místního webu, začátečník si zapamatuje, že tady jsou divní namyšlení kačeři. Opravdu to tak má být ?

Rád také reaguji. V roce 2012 jsem nakouknul pod pokličku tohoto krásného koníčku. Brzy jsem se přihlásil na web GC.cz. po pár měsících jsem měl v úmyslu adoptovat pár židovských keší (synagogy) od Radima Sobíka - což se pak i stalo a starám se o ně dodnes. Naivně jsem na tomto foru vznesl dotaz, jak silný magnet dát na tic-tacovku. Okamžitě jsem dostal obrovský kartáč od zdejších matadorů, že jsem se styděl a měl jsem tisíc chutí se na vše vykašlat. Pak jsem 12.12. 2012 naštěstí zavítal na můj první event a začal jsem poznávat, že kačeři jsou naštěstí i slušní a správní lidé. Dnes se tomu směju, mám v komunitě spoustu přátel a kamarádů, zažíváme báječné výpravy po Čechách a celé Evropě a ze zážitku, který se mi zde přihodil si dělám už jen legraci. Není se tedy čemu divit, že si o většině matadorů včetně moderátora myslím své a raději se tu nevyjadřuji abych taky nedostal "demokraticky" BAN ....

Asi tak, a musím říct, že podobné zkušenosti nemám jen já. Hezký večer a jsem zvědav, jak dlouho tady moje vyjádření vydrží....


  • 4

#17 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:25

Co si pamatuju, tak http://www.geocaching.cz/geocaching.cz a  jedno je jsem zaznamenal již před cca 5 lety a v komunitě kačerů se jedná o běžně používaný termín,..... tak nechápu tu cenzuru


  • 2

#18 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:28

No. Taky si pridam komentar. I me se nekdy zda ze moderator to prehani a jde nekdy nad ramec pravidel fora. Bohuzel se to tezko doklada na konkretnich pripadech kdyz jsou smazany, ale naposledy jsem tento pocit mel vcera, kdyz zmizel prispevek se kterym bych se sice neztotoznil, ale nic zavadneho jsem na nem nevidel. Treba se mejlim a neco mi unika, nectu vsechno, mozna nemam cely kontext a nevim co kdo kdy uz provedl a za co dostal napomenuti atd., je jasny ze ty veci maji i historii. Ale subjektivne to na me taky pusobi jako prehnany. Tezko se to hodnoti z pozice cloveka co sam moderator neni a nema tu zodpovednost udrzet to na uzde. Ale mam pocit ze skutecne je na miste se zamyslet nad tim jestli se to neprehani. Uz jsme to parkrat v minulosti resili ze se nektery z moderatoru utrhl ze retezu a zasel prilis daleko az vypukla vzpoura. Bylo by nestastny kdyby zas melo k necemu takovymu dojit. Zatim to zdaleka neni tak zly jak ty historicky pripady, ale asi je lepsi se nad tim zamyslet driv, nez bude zas pozde.


  • 6

#19 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:38

Modrak: proti komu vypukla vzpoura?


  • 0

#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:51

...

 

Na druhou stranu neakceptuji ani zdejší supermoralisty, kdy fotolog je fuj, nepodepsal ses sám, taky špatně apod. O tom ta hra taky není.  Jen odradí lidi, jako se zdejšímu fóru často vysmívají (jinde, protože zde byli seřvání, uzemněni, zabanováni...) a odradí i ty, kteří nepodvádějí, jen nevidí některé věci tak razantně a černobíle.

 

Jo, do kamene tesat. Ono je fakt tezky resit cistotu geocachingu, kdyz to systematicky sabotuji silenci, kteri zrejme z nedostatku zkusenosti povazuji za fatalni prusvih fotolog, nebo to ze nekdo vynecha stage na multine, ktera stejne k odlovu neni nijak potreba. Tim se akorat odvadi pozornost od tech skutecnych podvodu. Dela to cast lidi, zrejme v dobre vire, protoze vubec netusi co vsechno se kolem nich deje a ze tuhle drobnosti jsou naprosto marginalni a nedulezity. Je to jako kdyby nejaky svatecni ridic v klobouku co do auta sedne jednou za tejden kdyz jede vedle do kostela vysiloval nad spatne zaparkovanym autem, nebo nad prekrocenim povolene rychlosti o 5km/h, a pritom by vubec netusil ze vedle na dalnici na ktery v zivote nejel se deje to ze tam jezdi pirat dvoustovkou, ozralej a s autem bez technicky. A diskuze o tech vaznejch vecech by torpedoval pranyrovanim nekoho s proslou lekarnickou, ktery je podle nej pirat silnic.

 

Tehle par lidi co vubec netusej co se kolem nich deje ve skutecnosti tem podvodnikum neuveritelne pomahaj, aniz by si to vubec uvedomovali. Kdyby existovaly jen tyhle problemy ktere si tihle dovedou predstavit, mohli bychom vlakno o nepoctivcich zamknout, prohlasit geocaching za naprosto cistou hru gentlemanu a vubec by tohle tema nestalo za rec.


  • 8




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama