Přejít na obsah


Fotka

Co se mi tu nelíbí ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
114 odpovědí na toto téma

#1 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:18

Chodím sem zřídka, pokud vstoupím, téměř vždy jen čtu.

 

Proč?

 

1,

kdysi, když jsem s geocachingem začínal jsem se zde zeptal.. reakce byly překvapující.

10% vtip, píšenám blbec, bavme se

20% gůgluj vole,

30% bláboly,

40% podsouvání nekalých úmyslů. Podle vzoru: tato otázka se nezakládá na pravdě.

20% snaha o pochopení a odpověď

 

 

2,

Mám pocit, a minulé vlákno mne v tom utvrzuje, že je to tu jakási uzavřená skupinka s vlastním slovníkem, nepsanými zákony, vládci a podajnými.

 

3,

Na jednu myšlenku zde připadá přeci jen nadměrné množství odpadu, plagiátu a balastu

 

--------------------

 

Budu rád, když se zde vyjádří hlavně ti, kteří, jako já, jsou zde jen jako hosti. Ti kteří sem z nějakého důvodu nepíší. 

 

Zajímá mě proč vy..


  • 14
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#2 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:29

Už jen název vlákna je na BAN :o).
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#3 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:32

Já sem sice občas píšu, ale o spoustě místních příspěvcích i tématech si myslím své ( vždy si řeknu "pěkná ž.... jímka" ). Jo a když jsem zde zakládal první téma, tak to dopadlo přesně tak, jak píšeš. Takže to je asi ten důvod. 


  • 6

#4 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:37

To vypadá na revoltu :) Tak za jak dlouho bude vlákno zamčeno? A teď nevím jestli můj příspěvek je k tématu a nebude smazán :blink:


  • -4

#5 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:40

To vypadá na revoltu :) Tak za jak dlouho bude vlákno zamčeno? A teď nevím jestli můj příspěvek je k tématu a nebude smazán :blink:

 

nezlob se, ale toto patří přesně do kategorie .. mluvím, tedy jsem.


  • 4
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#6 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 20:49

Jinak ještě bych dodal, že s Tomym snad zatím špatnou zkušenost nemám, kdysi mě vytočil jiný moderátor. 


  • 0

#7 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:02

Ok, vylezu z nory. Spíš tedy odpověď na otázku původního vlákna, tj. proč nepřispívám. Chodím sem celkem často, čtu. Co jsem sem chtěl napsat, jsem napsal už dávno. A zjistil jsem, že v drtivé většině případů si s místním osazenstvem nemám vlastně co říci. Vyjma čistých technikálií. Dokola se tu řeší věci z mého pohledu nicotné. Kdysi mi tu kdosi předhodil, že nejsa ownerem, nemůžu tomu rozumět. No, tak teď tedy připravuji letterbox. A ať dělám, co dělám, případné finálkaření mě pořád nechává ledově klidným. Buď si to někdo odloví mnou doporučeným způsobem, a já budu mít radost, že z toho měl radost, nebo se krabičky dobere jakkoli jinak, a pokud mu to udělá radost, tak budu mít radost zas. Neberu samozřejmě nikomu, že chce, aby se jeho krabičky lovily pouze „poctivě“, ale jak říkám, přijde mi to odtržené od reality a s někým, kdo se zlobí, že svět není ideální, se já debatně moc nepotkávám. A dohadovat jsem se na internetu přestal někdy před patnácti lety.


  • 8

#8 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:12

Ahoj,

chodím sem pravidelně od poloviny roku 2012, tedy začal jsem asi pul roku po té, co jsem (už ani nevím jak vlastně) objevil kouzlo GC.

Bylo mi to dobrým rozcestníkem ohledně některých věcí a pravidel a upozorněním na změny.

Také jsem se díky zdejšímu fóru naučil ovládat geoget a později snad i poradil pár lidem s Garminy či Windows telefony. Kdy jsem sem dal první příspěvek či dotaz už nevím.

 

Nevím už od kdy (možná tak 2016?) jsem si dal párkrát závazek (který jsem nedodržel) používat toto fórum jen na technické záležitosti, tedy aplikace, mobily apod. Příčinou byly jednak jako gramodeska se opakující a vysmívající se podvodníčci a na druhé straně jedinci vidící pravidla až příliš ortodoxně. 

 

Poslední dobou jsem u stále větší spousty lidí zjistil, že to dříve mne ohromující číslo u jejich počtu nálezů, a to včetně sakra těžkých keší, je jen nesmysl a tito dobráci podvádějí v této hře (a to i když jsou zdatní pořadači eventů či dobří kamarádi držící partu a jezdící na společná dobrodružství kamsi atp. či staří matadoři) -  prostě jejich statistika je  zfalšovaná buď nálezy jen na webu či jindy než ne skutečnosti, či tak, že ze všech keší si udělali tradičky.

O to horší a vlastně až směšné je poslouchat na eventu jaký mají dlouhý streak či počet mysterek (přeměněných u nich na tradičky) v každém dni. A když se dva takoví předhánějí, kdo bude mít  dříve nějakou výzvu (= kdo ji nějak zfalšuje dříve), a oba už té své falši věří, člověk jen kroutí hlavou.

Tak mne napadá, že oni vlastně, jak se dnes říká, nepodvádějí, oni jen hledají alternativní metodou.

 

No a pak se stane to, co udělal HaLuMa v předchozím vlákně a normálně se ptajícího člověka hned zpraží, že tu trolí.

To mám chuť to tady zabalit a nechodit sem, ale na druhou stranu chci mít nadhled a přehled, takže vím, že zůstanu. Na FB jsou taky GC skupiny a i tam člověk pozná, co je kdo zač. 

 

Ano - poukažme na nepravosti ve hře.

Ale nepruďme proboha za normální dotazy nově či občas příchozí. 

 

Jenže, Aleši, lidi nezměníme. A to ani na jedné straně. Falešníčci se budou dál vysmívat, že nalezli skulinu, která nejde zalátat a to co dělají je dle pravidel, tak co máme za kecy. A pár mravokárců zůstane pořád ortodoxních.

 

Snad jen - zkuste více slušnosti - to neznamená ale neposlat "hady" do té černé díry.

A méně zamykání a mazání příspěvků.


  • 16

#9 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:32

- agresivita
- hloupost
- permanentní negace
- napadání kačerů na základě vlastních domněnek, cizích logů či FB diskusí
- přínosných příspěvků jako šafránu
- omílání téhož dokola
- odchod lidí, kteří zde byli přínosem pro ostatní
- mazání názorů

Edit: no, to jsem dal dohromady velmi rychle. Když bych se ale sám sebe zeptal, "co se mi tu líbí a proč to ještě vůbec čtu", momentálně mě nic nenapadá...

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 05 leden 2019 - 22:16

  • 15

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 21:42

 
No a pak se stane to, co udělal HaLuMa v předchozím vlákně a normálně se ptajícího člověka hned zpraží, že tu trolí.

 

Tak to mne velmi mrzi, ze to vidis takhle. Zkus nahlednout do druhe strany...

 

Bylo zamknuto vlakno a moderator do nej napsal i duvod. Kdyz s tim duvodem nesouhlasim, resil bych to soukrome s moderatorem, a nezakladal bych vlakno na tema "proc to bylo zamcene?"

Je to stejne, jako kdyz mi reviewer nepusti nejakou kesku. Take to budu resit s nim a nebudu na to zakladat verejne tema: "ten zloduch mi nepustil kesku, ma na to pravo?". (Byt se tu obcas takova vlakna objevi, a autor pak casto odchazi s pocitem, ze ho tu vypraskali...)

 

Proto si nemyslim, ze se Pyxis "normalne zeptal". Snad to tak nemyslel, snad se jen nezeptal uplne sikovne. A protoze je ta debata na tema "zase mi moderator ublizil" uz dosti unavna, nechal jsem se unest k ostre reakci. Pokud se to dotklo kohokoliv vyjma opravdovych trolu, tak se mu omlouvam.

 

Nicmene to vypada, ze jste si sveho fackovaciho panaka uz nasli...


  • 0

#11 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 22:07

to HaLuMa

Předesílám, že člověka SikoCZ neznám, do dnes jsem o něm asi ani neslyšel.  Jesti je, jak píšete, trol a jste toto schopni doložit, pro mě nemá váhu. Jeho téma mě připadalo zajímavé, proto jsem na něj chtěl reagovat. 

Překvapilo mě zamčené téma, připouštím, že jako neznalý místního koloritu jsem dopustil nějaké chyby, když jsem založil předešlé téma. Sypaje si hlavu popelem, vyplodil jsem toto vlákno.

 

cituji od HaLuMa .. 

 

Proto si nemyslim, ze se Pyxis "normalne zeptal". Snad to tak nemyslel, snad se jen nezeptal uplne sikovne. A protoze je ta debata na tema "zase mi moderator ublizil" uz dosti unavna, nechal jsem se unest k ostre reakci. Pokud se to dotklo kohokoliv vyjma opravdovych trolu, tak se mu omlouvam.

 

Nicmene to vypada, ze jste si sveho fackovaciho panaka uz nasli...

 

HaLuMo, píšeš do nového vlákna, má své téma, má své přispěvatele. Nehodnoť zde to, co jsem sám nazval svou chybou. Neřeš zde jestli jsem se "normalne zeptal". 

Dokonce si dovolím říci, že sám vznik tohoto vlákna ti dokazuje tvůj omyl.

 

Závěrečné fňuknutí komentovat raději nechci


  • 5
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#12 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 22:14

to HaLuMa

to že si smazal svůj příspěvek v předchozím vlákně o mnohém vypovídá. Chlap by si měl stát za tím co řekne, pokud se zmýlí, tak by to měl uznat a třeba se omluvit. .. ale tohle?


  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#13 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 22:14

A) Bylo zamknuto vlakno a moderator do nej napsal i duvod. 

B) Nicmene to vypada, ze jste si sveho fackovaciho panaka uz nasli...

 

Jen stručně reakce, ačkoliv těmito reakcemi pak vlastně vzniká únik od tématu kvůli čemuž (podle mne zbytečně) bylo dnešní vlákno uzamčeno - ale - pak by reakce nemohly existovat.

A/ Ten důvod je podel men slabý, viz předchozí věta

B/ To ne, jen jsem to od tebe, který tu pomáháš velice všem a zdarma vytváříš komplexní aplikaci geoget, vůbec nečekal. V rámci dotazů jsi velice trpělivý a nyní mi to přišlo přehnaně prudké. To je vše. 
Tím bych toto uzavřel ať se neopakujeme.


  • 3

#14 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 22:45

Moc se mi líbil post von Bronina - v něčem souhlasím, v něčem ne, u něčeho zkusím sebereflexi.
Za mne k tématu:
- OT příspěvky “kecálistů”, jen proto, aby něco napsali, zejména v odborných vláknech
- arogantní reakce, osobní útoky, nepoužívání “ahoj, prosím, děkuji”
- zbytečné citování příspěvků, především těch dlouhých
- obecné názvy vláken
- psaní jednoduchÿch, zejména technických dotazů, aniž by předtím pisatel projevil mínímální vlastní snahu o vyřešení, aspoň přes google
- zároveň ale arogantní reakce na tyto dotazy, misto aby byl pisatel ponechán bez reakce a nemusel odcházet s názorem, jak s ním zase na gc.cz vyjebali
- jo a editování vlastních příspěvů tak, že úplně změním jejich smysl ;-)

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 05 leden 2019 - 22:48

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#15 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 8:45

Tak dobře. Já se sem většinou chodím pousmát (a prokrastinovat :-D ). Moje "nepřispívání" pramení z toho, že většinou nemám touhu se k tématu vyjadřovat a být tak pranýřována tou či onou skupinou. Navíc poslední dobou je to tu furt to samé, nepoctivci a finálkáři. Co k tomu napsat a neomílat dokola to samé? Hádají se tam dvě "extrémistické skupiny". Sama se považuju za šedou zónu středu, tak nemám touhu tam psát.

Většinou jsem sem psala kvůli technickým záležitostem, a tady musím ocenit, že mi bylo většinou normálně poraděno.

Jo, a ještě mám ráda "růžové" vlákno, tam je taky super zábava a diskuzi k poznejmísto.

Jinak hlubší názory ti řeknu na uzení, když se tam dostanu. ;-)


Tento příspěvek byl upraven od Evca.N: 06 leden 2019 - 8:47

  • 3

#16 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 06 leden 2019 - 9:14

Také sem chodím spíš číst, než psát a sem tam se na něco technického zeptám. A třeba na dotazy ohledně Geogetu mi bylo vždy odpovězeno a dostal jsem dobré rady ohledně řešení problémů. Jinak se v podstatě ztotožňuji s příspěvkem von Bronina a Plavčíka.

 

K tomu, co napsali Bronin a Plavčík bych doplnil, že mi přijde, že tento web už není komunitní, ale je spíš soukromý.

Mám dojem, že je tu třeba potlačována reklama na nové geocoiny, ale i na další věci výrobců jiných, než GeoFashion. Kdy jste tu naposledy viděli něco propagovat přímo Hoblíkem nebo geo.scorpionem? Problém byl i s propagací reviewerských geocoinů, které si prodávali revírníci sami.

Ale nejen to, řekl bych, že problém je i s propagováním komunitních akcí, jako jsou třeba megaeventy. Kupodivu opět kromě akcí, do kterých je nějak zapojený GeoFashion. 

 

Pořád se tu řeší údajní nepoctivci a finálkáři, a to způsobem, který se mi nelíbí. Někdy mi to připomíná ono známé "Zloděj křičí - chyťte zloděje". Ale to už je asi takový místní folklor, do kterého nemám potřebu se zapojovat.


  • 11

#17 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:00

 že tento web už není komunitní, ale je spíš soukromý.

 

Co je podle tebe komunitní web?


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#18 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:02

Nahodou se mi tyhle druhy debat libi. Vzdycky me to uz prvni den prestane bavit a radeji jdu vymyslet kese. Nebo planovat vylety. Jako treba vcera :) takze uz jen umistit a pujde na publikaci.

Diky vsem tady
  • 4

#19 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:09

Slovo žumpa vadí natolik, že se za něj rozdávají bany (chtě-nechtě,dnes je to v kačerské hantýrce prostě běžné označení tohoto fora) Ale to, že jsou kačeři velmi často neprávem uráženi na základě pouhých domněnek a veřejně označováni za podvodníky naprosto nikomu nevadí - to dokonce včetně revírníků. Za mě je toto naprosto nepřípustné a nemá to zde co dělat. Nelze se takto chovat ani jinde....


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 07 leden 2019 - 9:26

  • 3

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:15

Máš zajisté příklady těchto častých, neoprávněných obvinění.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama