Přejít na obsah


Fotka

Co se mi tu nelíbí ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
114 odpovědí na toto téma

#21 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 06 leden 2019 - 10:17

Co je podle tebe komunitní web?

 

Hm, dle mého názoru je komunitní web takový, který sdružuje všechny možné informace pro komunitu prospěšné (blogy, fotogalerie, diskusní fórum, propagace akcí pro komunitu, propagace výrobků pro komunitu).

Určitě to není takový web, který omezuje informace pro komunitu jen proto, že jsou vlastníkovi webu nepohodlné nebo mu mohou konkurovat v jeho podnikání. Nebo chce na propagacích nějakých akcí, které jsou částí komunity pořádány pro ostatní dokonce vydělávat. 


  • 4

#22 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:18

Máš zajisté příklady těchto častých, neoprávněných obvinění.

 

Co bys řekl na tohle? Je to ze sousedního vlákna:

 

Možná jsem optimista z podstaty...

 
mh.mail napsal: To samozřejmě nevím, jestli je to projevem optimismu, nebo něčeho jiného, méně ušlechtilého, ovšem tím, co píšeš, naplňuješ spíše znaky charakteru, kterému bývá zvykem říkat „užitečný ***** (doplň si sám)“.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 06 leden 2019 - 10:23

  • 0

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:30

Hm, dle mého názoru je komunitní web takový, který sdružuje všechny možné informace pro komunitu prospěšné (blogy, fotogalerie, diskusní fórum, propagace akcí pro komunitu, propagace výrobků pro komunitu).

Určitě to není takový web, který omezuje informace pro komunitu jen proto, že jsou vlastníkovi webu nepohodlné nebo mu mohou konkurovat v jeho podnikání. Nebo chce na propagacích nějakých akcí, které jsou částí komunity pořádány pro ostatní dokonce vydělávat. 

 

No, už někdy před deseti lety bylo možné provozovat web jen proto, že se za něj jeden myslim už neexistující shop (jméno už si nevybavuju) postavil a už tehdy si hlídal své zájmy. Tenkrát to bylo pochopitelně omezenější, protože geocaching neměl tehdy takový komerční rozsah. Holt když bylo potřeba zajistit provoz, tak se v komunitě nikdo nezištný nenašel.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:30

Máš zajisté příklady těchto častých, neoprávněných obvinění.

To zajisté mám. Tak jeden příklad pro Tebe, pokud čtení nefunguje: Sprosté pošpinění Tobiase, protože logoval EC - ownerovi se totiž úplně nezdály některé odpovědi na otázky, tudíž jej automaticky označil za podvodníka. Co má
dotyčný dělat, napsat sem: "já nejsem podvodník", asi??? Atd.atd.atd.
  • 3

#25 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:44

Co bys řekl na tohle? Je to ze sousedního vlákna...


Von Bronin psal o obviněních z podvádění, z toho jsem tě, pokud se nepletu, neobvinil. A navíc jsem tebe z ničeho ani neobvinil, pouze jsem napsal, že tvoje chování naplňuje jisté znaky a měl sis doplnit sám. Co sis doplnil, netuším a rozhodně za to nenesu odpovědnost.
  • -3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#26 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:51

Atd.atd.atd.


No tak, prosím, aspoň ještě čtyři podobné za poslední půlrok nebo rok, měla by to být brnkačka, když se to tu děje ČASTO.

A co se týká toho Tobiase, měl bys odkaz? Já si to totiž nějak nevybavuji. Vybavuji si případ jiného RW, který odlovil finálku podle neveřejných souřadnic z listingu, které ukazovaly jinam, ale Tobiasovo lovení EC si nevybavuji, takže nemůžu posuzovat, nakolik to bylo pravdivé či nepravdivé nařčení.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#27 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 06 leden 2019 - 10:53

No, už někdy před deseti lety bylo možné provozovat web jen proto, že se za něj jeden myslim už neexistující shop (jméno už si nevybavuju) postavil a už tehdy si hlídal své zájmy. Tenkrát to bylo pochopitelně omezenější, protože geocaching neměl tehdy takový komerční rozsah. Holt když bylo potřeba zajistit provoz, tak se v komunitě nikdo nezištný nenašel.

 

Nj, hlídal své zájmy, a jsme u toho. Tím pádem se vlastně stal web soukromým. Ale řekl bych, že před 10 lety jsem to nevnímal tak, jako dnes. Možná proto, že to hlídání zájmů nebylo tak striktně hlídáno? 

I když tedy neznám podrobnosti a přesně nevím, jak moc je tento web veliký a kolik provoz stojí, chápu, že provoz webu něco stojí a někdo to musí zaplatit. I když mezi kačery by se třeba našli schopní lidi, kteří by dokázali zajistit např. hosting zdarma. je tu přece plno ajťáků s různými možnostmi. A co externí reklamy, které se tu objevují, ty na provoz webu nevydělají? 


  • 2

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:57

To zajisté mám. Tak jeden příklad pro Tebe, pokud čtení nefunguje: Sprosté pošpinění Tobiase, protože logoval EC - ownerovi se totiž úplně nezdály některé odpovědi na otázky, tudíž jej automaticky označil za podvodníka. Co má
dotyčný dělat, napsat sem: "já nejsem podvodník", asi??? Atd.atd.atd.

Nezlob se na me, ale tohle prekrucujes. Co pamatuju tak se tady resily 3 takovehle problemy s nekterym z reviewru, vsechny najdes v prislusnem vlakne. A zrovna tyto veci jsou zcela jasne zdokumentovane a jednoznacne dolozene. Obecne je pravda ze ne vsechno co sem nekdo v tomto smyslu postne se zaklada na jednoznacnych dukazech. V pripadech kdy je to deravy napriklad ja osobne mnohdy ty veci rozporuju prave proto aby se tu neoduvodnene neosocoval nekdo nepravem. Obvinit z neceho reviewra je ale tak silny kafe, ze si to kazdej zatracene dobre rozmysli. Vsechny ty 3 veci o kterych vim (vcetne te co zminujes) jsou naprosto jasne dolozene. A tim ze tu vypustis takovyhle komentar prave degradujes uroven serveru nekam k tomu co se nesmi vyslovit. Protoze kdyz se sem ted nekdo neznaly veci podiva a samozrejme nebude si dohledavat jak to bylo protoze ani nevi kde by to nasel, tak si z toho udela spatny dojem.


  • 4

#29 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 11:23

Nj, hlídal své zájmy, a jsme u toho. Tím pádem se vlastně stal web soukromým. Ale řekl bych, že před 10 lety jsem to nevnímal tak, jako dnes. Možná proto, že to hlídání zájmů nebylo tak striktně hlídáno? 

I když tedy neznám podrobnosti a přesně nevím, jak moc je tento web veliký a kolik provoz stojí, chápu, že provoz webu něco stojí a někdo to musí zaplatit. I když mezi kačery by se třeba našli schopní lidi, kteří by dokázali zajistit např. hosting zdarma. je tu přece plno ajťáků s různými možnostmi. A co externí reklamy, které se tu objevují, ty na provoz webu nevydělají? 

Bylo to úplně stejně striktní, akorát ten rozsah byl menší. Český geoobchod nebo třeba produkce coinů apod byla spíš zjevení, takže četnost potřeby něco řešit byla logicky nižší. No a v té době kdy byl web "víc komunitní" a bylo potřeba zajistit samotný provoz, protože předchozí provozovatel to zabalil, komunita projevila pasivitu, začalo to stát na jednotlivcích co o to původně ani nestáli a cesta byla nastavena. To co tady teď vidíš je důsledek toho, že v době kdy server něco potřeboval, se nikdo jiný nenašel. Lidi s potenciálem si vždycky začali raději soukromničit na svém písečku. Tolik ke komunitě.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#30 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 12:36

Patřím mezi sváteční, ba téměř mizivé diskutéry tohoto fóra, a tak se považuji za adresáta výzvy "Vy, co mlčíte, mluvte!". Tedy - proč se mi nechce diskutovat? Von Bronin to celkem elegantně shrnul, rozvedu jen několik bodů.

1.)
Předně se tu mele furt dokola totéž: Jonea, finálkaři, honibodi, powertraily, statistiky, podvodníci, mazání logů, blabla. Poslední dobou se to tu dost omezilo na černou listinu podvodníků. Neříkám, že by se o tom nemělo mluvit, ale přijde mi, že už se to dost přehání. Nemám chuť kopat do lidí za to, že logují virtuálku k jinému datu, že stáli pod stromem když je někdo logoval do T5, že nevyluštili mysterku, kterou odlovili ve skupině. A upřímně si myslím, že tohle plivání na lidi za banality hru kazí podobnou měrou, jako finálkové servery.

2.)
Když už se někdo odváží říct jiný názor než ten, který je kolektivně schvalovaný za správný, převažující názorová skupina se po něm vrhne a vyštěká ho. To od dalšího přispívání odradilo již dost lidí, kteří ozvláštňovali jinak monotónní diskuze a svými odlišnými pohledy přispívali k názorové pestrosti fóra. Když totiž člověk předem ví, jaké reakce se mu dostane, přejde ho chuť cokoli říkat.

Tímto způsobem rezignují většinou ti lidé, kteří nemají potřebu si svou pravdu vyřvat. Představitelé středního názorového proudu, co se na věci dívají s větším nadhledem, bez extremismu a potřeby se s ostatními hádat. Z diskuze tak odcházejí lidé s vyváženými názory a zůstávají převážně vyhranění radikálové - ti, co chtějí mluvit, ale nechtějí poslouchat. Chybí tu zkrátka širší názorové spektrum, neboť ti, kteří by ho sem vnesli, raději mlčí, protože jim nestojí za to se dohadovat.

3.)
Celkově mě k diskuzi nenavnadilo ani nedostatečně odůvodněné mazání příspěvků a zamykání nepohodlných vláken. I když připouštím, že dělat správce fóra není snadné a pozice je to často velmi nevděčná. Chápu, že rozhodnutí, zda je příspěvek závadný či nikoli, je téměř vždy subjektivní a nelze se zavděčit všem. Věřím i nadále v dobré úmysly správce.


Takže se nabízí otázka proč sem tedy chodím:

I když negace spíše převažují, občas se tu najde něco pozitivního. Například mě zajímají vaše zážitky z kešování, blogy, zajímavé logy, tipy na keše. Těch tu ale obecně moc není. Z tohoto pohledu jsou k diskuzi zajímavější skupiny na Facebooku, kde lidé více sdílí fotky z výletů po keškách.

A teď konstruktivně:
Co bych zlepšila?

1.) Myslím, že by neškodilo udělat zde koutek určený jako pomoc luštitelům. Něco jako je skupina Nakopni na FB. Smyslem by nebylo prozrazení souřadnic ani přímo luštění, ale popostrčení ke správnému postupu.

2.) Některé zajímavé příběhy jsou popsány jen v lozích u keší a na venek se nedostanou. Co třeba založit vlákno na sdílení zajímavých logů? Vím, že se sem do různých vláken občas nějaké hází, ale takhle by byly pěkně filtrované. Nebo už takové vlákno existuje?
 

A jestli jsem já sama přispěla ke zlepšení?

 

Nevím. To za mě musí posoudit jiní. Možná si někdo mé články rád přečetl, možná někoho pobavily nebo mu daly tip na výlet, inspirovaly ho k tomu, aby sám něco napsal nebo aspoň vypadl ven na keše. Nejsem bohužel technik, co poradí s Geogetem, ani T5kař, co doporučí výbavu. Vyprávím příběhy. To je ostatně i činnost, za kterou mě platí zaměstnavatel. ;-)


Tak lepšímu fóru zdar! :-)


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 06 leden 2019 - 12:50

  • 29

#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 12:52

A teď konstruktivně:
Co bych zlepšila?

1.) Myslím, že by neškodilo udělat zde koutek určený jako pomoc luštitelům.

2.) Co třeba založit vlákno na sdílení zajímavých logů?


Vlákno může založit kdokoliv, můžeš tak klidně učinit. Podobně jako Geodepresívní nebo Georadostný koutek taky nezaložili administrátoři serveru, ale konkrétní uživatelé, kteří cítili tu potřebu. A ostatní do nich pak začali v souladu s tématem přispívat.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 13:31

1.) Myslím, že by neškodilo udělat zde koutek určený jako pomoc luštitelům. Něco jako je skupina Nakopni na FB. Smyslem by nebylo prozrazení souřadnic ani přímo luštění, ale popostrčení ke správnému postupu.

2.) Některé zajímavé příběhy jsou popsány jen v lozích u keší a na venek se nedostanou. Co třeba založit vlákno na sdílení zajímavých logů? Vím, že se sem do různých vláken občas nějaké hází, ale takhle by byly pěkně filtrované. Nebo už takové vlákno existuje?
 

ad 1. - tak v tom se neshodnem. FB sice vubec neprovozuju, ani profil tam nemam, ale presto o ty skupine Nakopni neco vim. Tam se sice nesdilej primo finalky, ale mnohdy tam najdes hotovy postupy lusteni. A to je prusvih. Neni mozny mit verejne dostupne postupy lusteni tezkych kesi. Kvuli Nakopni se napriklad archivovala Masinkova, kdyz owner zjistil ze polovina reseni je kompletne popsana na FB a tu druhou tam pridaj jen co na ni prijdou. Zverejnovani postupu lusteni je proti pravidlum tohoto serveru a je to tak spravne. Nemam nic proti primerenym radam (ze se jim sam vyhejbam jeste neznamena ze bych je upiral ostatnim, ostatne u svejch mysterek lidem taky pomaham), ale ty lze provozovat jen indiviadualne a neverejne, tak aby kazdy eventuelne dostal jen to co si zaslouzi a co potrebuje, a ne aby to bylo na netu pekne naservirovane na jednom miste vsechno pro vsechny. To pak uz neni zadny popostrceni.

 

ad 2. - mam dojem ze tu nejaky takovy vlakno bylo, sam jsem parkrat sileny historky z odlovu nekam psal, mam jich dost. Ono je tu leccos, ale ja mam dost velky problem tu cokoliv najit. Mozna je to moje chyba ze to neumim, ale jakekoliv vyhledavani a orientace mi nejdou. Ctu jen vlakna co jsou navrchu a vyskocej na me samy. Ono uz jen kdyz rozkliknu Fora a vidim kategorie Obecne a pak Cache-obecna diskuze, tak jsem zcela zmaten. Rekl bych ze castecne za to ze se ztracej temata a diskutuje se furt jen o tom samym je chyba struktury serveru, ktera lidem vnucuje prave jen to co je navrchu, coz je tech par temat ktery zminujes. Lepsi kategorizace vlaken by tomu mozna mohla pomoct.


  • 5

#33 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 13:48

Příspěvků tady mám opravdu pomálu. Jako začátečník jsem tu hledala třeba typy na keše, zkušenosti s T5kami, pravidelně jukám na blogy. Chodím sem nepravidelně a zpravidla jen čtu. Pokud je teda co. Většinou je to tu spíše jako si přečíst Blesk. Kdo s kým a proč...

Pokud člověk nechytí diskuzi na počátku, už se stočila někam úplně jinam nebo dochází k ukamenovávání nějakého ubožáka/přispěvatele, takže v podstatě není prostor dodat myšlenku k původnímu tématu.

Když někdo něco napíše, určitě chce hodně odvahy to odkliknout, protože vlna kritiky pak bývá neúprosná.  

Jako lehce pokročilý kačer tu moc záživných, nových vláken nevidím. Kdybych byla nováček, tak se tu asi už ztratím.

Nápad na vylepšení bohužel nemám a i kdybych nápad měla, čekala bych, že první příspěvek bude: "Co to je zase za blbý téma? To už tady bylo." :)

Takže jsem vlastně zbabělec, který nemá odvahu se nechat pranýřovat za své "stupidní" případné dotazy či vytvořená témata. ;-)


  • 7

#34 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 14:08

Nemyslím si, že by vše bylo tak špatné. Třeba "technická" vlákna fungují, jak mají. A na problematice podvádění nikdy shoda nebude.

Odkazy na zajímavé logy by určitě nebyly špatný nápad podobně jako jsou tu třeba nové challenge. Na veselé příhody se mimochodem dá využít Georadostný koutek nebo Geodepresivní koutek. Ono by možná stačilo podvody řešit výhradně ve zvláštním vlákně a jinam to nedávat. Asi by se atmosféra zlepšila.

Obdoba skupiny Nakopni určitě ne. Od čeho jsou tu owneři keší? Přesně, jak psal Modrák, mnohdy se tam kolektivně luští keše aniž by s tím owner mohl cokoliv dělat. Že někdo nepomůže, nereaguje, to je fakt, ale to podobné diskuze nerozlišují. Stálo by to za to jedině formou diskuze bez uvedení konkrétní keše.

Jinak Facebook je velká konkurence, protože to mnoho lidí používá pro víc věcí a nebude číst další fórum.
  • 2

#35 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 16:02

Modráku, shodneme se v tom, že obvinit revírníka z podvodu, je opravdu silné kafe (ono obvinit kohokoliv z podvodu, je silné kafe, nikoliv ovšem na tomto foru, že). Za prokázané považuji jedině to, pokud jistý "slavný" nick "chytím za ruku", tj. mám v ruce své logbooky a on tam jaksi kupodivu chybí, všichni ho známe...Jako prokázané, jak píšeš, zde v žádném případě všechny "kauzy" nevidím. Tobias je můj dlouholetý přítel a není podvodník, nikdo to předemnou říkat nebude. Zřejmě ho tedy znáš lépe než já, chceš tvrdit?? Pokud má owner problém, má jít řešit s konkrétním kačerem, případně jeho neoprávněný log smazat. Frocek se sebere a jde sem na něj plivnout. Máš pravdu v tom, že sem příchozí návštěvníci, mohou nabýt mylného dojmu, proto cítím jako potřebné, uvádět občas věci na pravou míru (aha, podle tebe to degraduje server). Podle mě ho degraduje zloba, zášť, pomluvy, handrkování a nekonečné polemiky s autory, kteří si zde vystačí naprosto sami. Toto již dávno NENÍ komunitní web českého geocachingu! Tečka.
  • 6

#36 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 17:45

Mě se zde nelíbí diskuze, přesně jako je tato. A příjde mi, že většina diskuzních témat skončí podobně - nekonečným handrkováním pár lidí a hledáním té správné pravdy. Celkem jsem od počátku fandil tématu o nepoctivcích. Ovšem jen do té doby, kdy byli na stejnou hromadu zahrnuti i ti, kteří občas nemají tužku a zalogují s fotologem. Nebo ti, kteří chodí na odlov ve skupině lidí a neřeší, kdo má co vyluštěný.

Chodím sem vlastně jen kvůli diskuzím o Geogetu, ale i tam je někdy docela kunšt oddělit užitečné informace od informačně prázdného balastu.

 

Ovšem obecně jsem se zařekl, že do diskuzí o geocachnigu se nebudu zapojovat - nikde, ani tady nebo kdekoli jinde. Hraju si geocaching tak, jak mě baví. Nekoukám, kdo kde podvádí, kdo kde koho pomlouvá, kdo komu vyhrožuje právníky, nenechám se odradit diskuzemi, že ten geocaching už není co býval. Srovnávám se maximálně sám se sebou. A baví mě už jedenáctý rok pořád stejně...


  • 8

#37 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 18:09

Zdravím. Ani já nejsem velkým pisatelem na tomto fóru. Snad jen v sekci mimo geocaching v diskuze Poznejmisto II, tak tam mám těch svých příspěvků vícero, protože jsem této hře zcela propadl a být stále mezi prvními to dá zabrat. Vlastně i ta hra samotná je v podstatě geocaching, protože valná část fotek k hádání byla pořízena samotnými kačery v rámci hledání keše. Poslední dobou ale hlavně sleduji diskuzi o nepoctivcích v geocachingu. Do ní jsem přispěl jedním svým názorem na straně 5. Více mi příjde zbytečné tam psát. Tu nepoctivost ti jedinci o nichž se v té diskuzi stále píše a pranýřují se mají v sobě prostě vrozenou a podle toho taky konají. Příjde jim jejich jednání zcela OK a nenapraví je ani tolik stran diskuze, kde se o nich nahlas mluví. To je můj názor.
PS. Moc se mi líbí články "Kapsovo geo-okénko" a taky článek "Kačer na vejminku"
  • 0
bobasso

#38 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 18:13

Stejně jako mnozí další přispěvatelé do tohoto vlákna přispívám na fórum jen výjimečně. To ale neznamená, že sem nechodím. Velice přínosná mi přijdou zejména technická vlákna. Našel jsem v nich mnoho užitečných informací, na které jsem se ani nemusel ptát, protože se zeptal někdo přede mnou. A když už jsem se na něco zeptal, dostal jsem odpověď, aniž bych byl označován za hlupáka nebo tak něco. Chtěl bych tedy touto cestou poděkovat všem přispěvatelům technických vláken (hlavně o GeoGetu a o Garminech) za čas, který věnují odpovědím na dotazy (kromě toho, že jsou to často titíž, kteří další čas věnují tvorbě pluginů nebo GeoGetu samotného).
 
To, že se zde v poslední době diskutuje převážně o finálkaření, mi nevadí, i když sám nemám potřebu se do těchto diskusí zapojovat. Nemám totiž pocit, že se diskusemi něčemu pomůže. Jestli na mou keš někdy začnou nájezdy finálkařů, nejspíš ji prostě přesunu. Zatím mám však i na tradičce 100 metrů od silnice 2 nálezy měsíčně, tak holt zakládám v oblasti, která je trochu stranou zájmu kačerů, a tedy i finálkařů.
 
Ještě je fórum plné (z mého pohledu) balastu v podobě plkacích vláken, ale nemám s tím nejmenší problém. Podobně jako nelovím powertraily, které mi ale nijak nebrání v lovení zajímavých keší, nebrání mi nijak existence jakýchkoliv vláken ve čtení těch pro mě hodnotných.
 
Co mi však na fóru v posledních letech chybí, jsou tipy na zajímavé keše. Kdysi byla živá vlákna o zajímavých tipech na výlety, podzemních keších, dlouhých multinách, terénních mysterkách, atd. Teď už jsem většinu zde nasbíraných tipů odlovil a hledání nových už nejde tak rychle.

  • 2
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#39 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 19:15

ad 1. - tak v tom se neshodnem. FB sice vubec neprovozuju, ani profil tam nemam, ale presto o ty skupine Nakopni neco vim. Tam se sice nesdilej primo finalky, ale mnohdy tam najdes hotovy postupy lusteni. A to je prusvih. Neni mozny mit verejne dostupne postupy lusteni tezkych kesi. Kvuli Nakopni se napriklad archivovala Masinkova, kdyz owner zjistil ze polovina reseni je kompletne popsana na FB a tu druhou tam pridaj jen co na ni prijdou. Zverejnovani postupu lusteni je proti pravidlum tohoto serveru a je to tak spravne. Nemam nic proti primerenym radam (ze se jim sam vyhejbam jeste neznamena ze bych je upiral ostatnim, ostatne u svejch mysterek lidem taky pomaham), ale ty lze provozovat jen indiviadualne a neverejne, tak aby kazdy eventuelne dostal jen to co si zaslouzi a co potrebuje, a ne aby to bylo na netu pekne naservirovane na jednom miste vsechno pro vsechny. To pak uz neni zadny popostrceni.

 

Modráku, s tímhle nesouhlasím. Jak známo, žádný učený z nebe nespadnul a myslím, že by bylo lepší, kdyby zájemce dostal nakopnutí (samozřejmě ne úplný návod) právě tady, než aby je musel hledat někde jinde. Jak už jsem napsal v nějakém předchozím příspěvku, tím že je odkázán na "jiné zdroje", může se z něj snadno stát finálkář. Bod 8 tedy paradoxně posiluje finálkaření a dává tak munici přispěvatelům nekonečného vlákna o nepoctivcích.

 

A ohledně supertěžkých mysterek nevyluštitelných bez speciálních znalostí nebo pomůcek - dost dobře nechápu jejich smysl (kromě ukojení ega jejich ownerů). Když někdo dělá keš, tak snad kvůli tomu, aby na ní lidi chodili, jinak je to podle mého názoru do jisté míry zvrhlé jednání.

 

A diskutabilní je i archivace v případě prozrazení, kdo si jí chce vyluštit sám, tomu v tom přece nebrání ani přítomnost keše na finálkách. A jak moudře vysvětlil komisař Ledvina Nicku Carterovi - "To víte, tady jste v Čechách, tady se všechno vykecá"...


  • 12

#40 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 20:21

Phrkte, opravdu Ti ani trochu nebude vadit, když tady teď veřejně napíšu půlku nebo 2/3 řešení Tvých 4kových mysterek, aniž bych měl Tvůj souhlas? A pokud to nevadí Tobě, jsi si jistý, že to nebude vadit nikomu z ownerů? Mně by to asi vadilo. A pokud jim to vadit bude, fakt to chceš ignorovat a radit proti jejich vůli? EDIT: Nebo jak si představuješ to “nakopnutí”? A bude možno i druhé, třetí, když první nepomůže?
Asi je srandovni tady teď říkat, že je gc.cz něco víc než ostatní weby, kde se návody a finálky objevujou, ale mně se ta myšlenka “když se může radit jinde, tak se může radit i tady”, prostě nelíbí.

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 06 leden 2019 - 20:48

  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama