Přejít na obsah


Fotka

Co se mi na geocaching.cz líbí a čím by forum mohlo býti lepším


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 11:03

Dovolím si nahodit toto téma, které by mělo býti tvořivým/pozitivním. Pište, co vás napadne a pouze pokud máte co říci - prostě takový brainstorming. Pokud s něčím nesouhlasíte, nepište hned uživateli, že je vůl ;) ,poněvadž by se to zvrtlo v další přestřelku, kterou tady, myslím, už nikdo nepotřebuje.... :)


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 11:11

Napsal jsem to dousedniho vlakna, ale sem to rozhodne patri: vytvorit forum "Obecne navody pro lusteni" (forum nevytvorim, na to prava nemam) a tam prvni vlakno streba s temi tremi odkazy v http://www.geocachin...elíbí/?p=566983 aby to zacatecnici meli pro hledani jednodussi.


  • 7

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 11:46

Ja uz to psal v jednom sousednim vlakne, ale patri to sem. Me nevyhovuje soucasna struktura jak jsou clenena a nazvana jednotliva fora. Naprosto se v tom neorientuju. Je tam sice par for zcela jasnych (oznameni, geocoiny atd), ale irituje me ze vetsina veci mimo ty jasne definovane spada do Obecne a Cache-obecna diskuze, kam to pada na hromadu bez ladu a skladu. Nejake jemnejsi rozliseni bych uvital, zrovna tak jako bych uvital dodrzovani obsahu tech for. Kdyz napriklad na me ve foru Obecne sviti vlakno Charitativni drazba unikatniho geocoinu ktere bych cekal bud ve foru Oznameni, nebo ve foru Geocoiny, jsem ponekud zmaten. Vysledek je ze tudy se vubec nepokousim neco najit, protoze to proste nedavam.

 

Pokud nekdo namitne ze chce konstruktivni kritiku a at navrhnu jak to ma byt, tak rovnou rikam ze nevim, berte to jako namet k zamysleni, ne navod co udelat. Ostatne tohle mi nevyhovuje od sameho zacatku, bylo to tak vzdy.


  • 5

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 12:18

Já už přestávám sledovat plkací vlákna a zajímají mě technická. Geoget, adrake, navigace, mapy, atd. Tam se něco můžu dovědět, nebo naopak v dost věcech můžu někomu poradit. Takže možná jasné rozdělení na technická a kecací fóra. Vím, že to úplně nejde.


  • 1

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 12:23

Myslím, že by bylo užitečné vytvořit vlákno nazvané "Jímka odpadních vod" nebo i pregnantněji a do něj přesouvat moderátorem vytříděné příspěvky namísto jejich mazání bez náhrady.

 

Ať má každý možnost se "na vlastní nebezpečí" seznámit s tím, co bylo shledáno závadným.


  • 5

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 12:43

Na D-fensovi byl svého času tzv. „Chlívek“. Tam nejsou fóra jako taková, ale diskuze pod články. A autor článku (a asi i nějaký správce, to nevím) měl možnost nevhodné příspěvky přesunout do toho chlívku, samozřejmě s nějakým komentářem (zdůvodněním). V původním příspěvku se objevila informace, že byl přesunut do chlívku, komentář toho, kdo ho přesunul, a odkaz na přesunutý příspěvek. Kdo chtěl, mohl se na znění příspěvku do toho chlívku podívat. Občas se to samozřejmě zvrhávalo, někteří autoři byli úzkostlivější, jiní zase benevolentnější, občas k přesouvání došlo i na základě osobních animozit. Samozřejmě stoprocentní to nebylo.

 

V novém prostředí sice odkaz „Chlívek“ existuje, ale nic v něm. Buď autoři přestali přesouvat, nebo byla celá funkce deaktivována, přesný důvod netuším, nečtu to tam úplně pravidelně.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 16:05

Velmi se mi líbí myšlenka Gorda, doufám, že se povede realizovat.Sbírám již řadu let, ale v luštění se stále považuji za amatéra. Přeci jen, pokud člověk něco rozlouskne sám, je to úplně jiný pocit :)
  • 0

#8 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 20:56

Nejen mě vadí zbytečné prázdné plácání,

Tím že se zobrazuje počet příspěvků pod nickem, to může být bráno svým způsobem soutěž.

Nepomohlo by tuto statistiku zrušit?


  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#9 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 21:02

Tady se nekastuje podle počtu příspěvků, takže asi nepomohlo. Někteří lidi jsou zkrátka grafomani od nátury.


  • 0

#10 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2019 - 21:50

Od začátku, co bylo forum předělané, mi moc nevyhovuje celková struktura. Ale na druhou stranu vím (teda si myslím), že je to maximum, co je v současné době udržitelné pro správce. Pokud by se fórum a stránky celkově měly někam posunout, už by to byl kompletně nový systém založený čistě na komerci. Např. včetně článků od výrobců a prodejců outdoorového vybavení, techniky, třeba i (ne)komerční tipy na výlety apod. Nejen sem tam banner s reklamou.

Mně by komerční forma nevadila. Tohle je věc správců, zda by tohle chtěli a vůbec měli na to kapacitu energie a času. 

 

Současnou strukturu sekce Fóra bych trochu zredukovala a zjednodušila. Jo, já vím, že to není jen tak. Ale když už se to tady rozebírá...některé jsou fakt mrtvé.

- zrušila bych sekci Regiony nebo je spíš nazvala třeba Tipy na výlet/kešky

- FRC - je zcela uzavřený, takže smazat

- programy na Linux - proč proboha to tady je?  :)

- Projekty by se mohly rozpustit jinam, GeoGet a a:Drake např. do software

- Dotazníky a hlasování - vyhodit. Btw. všimli jste si, že už tu dlouho nebyla poptávka na vyplnění dotazníku k bakalářské nebo dokonce diplomové práci?  :D


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 6:58

Nejsem linuxák, i když jsem v něm nějaký krátký čas dělal (i programoval), ale chápu, že někdo to považuje za důležité. Otázkou je, jestli tam jsou taky nějaké příspěvky. Sloučit do nějaké sekce software by se to dalo, ale on je dost podstatný rozdíl i mezi geogetem a Statorem, i když Stator je součást geogetu, dotazy jsou specifické. Takže nějaké vnitřní členění je na místě. Spíš by to chtělo někam sloučit geoepresivní, georadostný, nepoctivce, Jaktoudělatještělepší, atd - aby bylo jasně vidět, že tady asi žádné důležité informace nebudou a jen se tu debatuje. Ale sekce nejsou důležité, stejně většina jen prolétne seznam nejnovějších příspěvků a tam je to netříděné.


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 7:14

Sekce jsou dulezite! Zejmena pro nove prichozi nebo pro hledani konkretni veci. Jestli pravidelny ctenar kontroluje jen novinky, je v tomto smeru celkem nepodstatne. To je jiny pristup, nic nehleda, neziskava orientaci v problemech, ...


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 7:17

Kdyz se tu tak rozplyvame na pripadnou zmenou cleneni, je na miste se optat zda vubec ma smysl neco navrhovat.

 

Pepo, jak realna je realizace takove zmeny? Ma smysl o tom vubec hovorit? (Jsem ochotny prispet nejakou praci, pokud by to bylo potreba a bylo by to mozne.)


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 7:29

Ono to členění má význam i pro nastavování oprávnění. Jednotlivé sekce diskuze mohou mít různá nastaveni, ba i třeba samostatné moderátory.

Proto je třeba se na to koukat nejen z pohledu nováčka, ale i z praktického hlediska.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 08 leden 2019 - 8:37

  • 4

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 8:28

Ale jo, sekce klidně. Ale mám zkušenosti i z jiných (profesionálních) systémů, že sebelepší členění  je sice pěkné, ale nepřesné (malá odchylka, trochu jiný dotaz - zavede úplně jinam) a lidi stejně mnohem víc používají fultext. A zrovna fultextem se mi na tomto fóru hledá dost špatně. Nevím proč, ale slovní spojení, které si přesně pamatuju, se mi buď nenajde, nebo až někde na x-té stránce výběru. Myslím si ale, že s tím se nic nenadělá, vyhledávání bude už součástí redakčního systému. Nakonec, hledat se dá i googlem, ukazuje výsledky i z tohoto fóra.


  • 3

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 9:22

Fultextem tu hledam jedine pres google s frazi site:geocaching.cz


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:34

Bohužel google s tím taky zachází NĚJAK. Nevím jak tady, ale kdysi na foto.mapy.cz byla na dotaz spousta výsledků. Pak tam změnili vyhledávání do nepoužitelna a na ten samý dotaz do googlu s omezením na site:foto.mapy.cz je výsledků jen pár  zbytek je něco úplně jiného. Tak nevím, jestli google opravdu indexuje všechno a striktně odpoví podle podmínky, nebo pomocí vlastní inteligence odpoví na to, co si myslí, že chci vědět.

Ale těší mě, že nejsem sám, komu zdejší fulltext nevyhovuje. Ale jak jsem psal, je to asi vlastnost toho redakčního systému a nevím, jestli se to dá nějak konfigurovat.


  • 0

#18 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:43

Zkušel jsi základní vyhledávání a nebo i to rozšířené? 

U shod si dávám hledat pouze v názvech

viz. 

http://www.geocachin...h&fromMainBar=1


 


  • 0

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:49

Přispěji i sem.

Podle serveru jsem se registroval sem již před 12 lety (divím se, že ne o půl roku dříve, kdy jsem začal s geokešingem). Od té doby jsem tu napsal přes 3,5 tisíce příspěvků. Většinou v kecacích fórech. Nemám facebook, tak to tu beru jako zdroj informací o geokešingu, o novinkách i o nešvarech. I když o těch bych raději nevěděl.

Díky webu geocaching.cz jsem se dozvěděl o skvělých programech (geokuk, kdysi Skrýšotlač, který už dnes asi nikdo nepamatuje (porušovla ToU), GeoGet, a:Drake, Locus i spoustě dalších), moc mě kdysi mrzelo, že odsud zmizela zdejší mapa, která byla daleko přehlednější než mapa na geocaching.com.

Dozvěděl jsem se jak vytvořit vlastní wherigo, kde najít návod na něj atp. (i když teď už myslím jsou ty návody jinde).

 

Co bych rád do budoucna?

  • Každopádně více shovívavosti vůči názorům ostatních. Lidi, podívejte se nejdříve na věc i z druhé strany, než to začnete kritizovat jako úplnou blbost...
  • Myšlenka Chlívku pro nepohodlné příspěvky se mi líbí :-). (a můžete ji nazvat třeba právě tím nenáviděným slovem, alespoň těm, co ho používají budete moct říct - jo, máme ji na našem serveru, ale není to náš server :-).
  • Zmenšit svou závislost na kecání zde :-)
  • Lepší vyhledávání - také jsem často hledal a nemohl najít něco, co jsem zde kdysi viděl ve fóru. Jenže kde? - Tomy, díky za odkaz, je pravda, že tohle hledání nepoužívám, možná pomůže - takže vlastně vyřešeno :-)

  • 3

#20 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 13:28

Ke třídění témat vláken: napadá mne

  • katalogizace systematická (vytvořit desetinné třídění (obdobu MDT) - snad ale jen do větvení max. 3. řádu) nebo
  • katalogizace předmětová (klíčová slova nebo další možnosti).

S fulltextovým hledáním jsem taky často neuspěl.

Lépe by to ale navrhl a vysvětlil odborník oboru knihovnictví nebo vědeckotechnických informací.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama