Přejít na obsah


Fotka

Co se mi na geocaching.cz líbí a čím by forum mohlo býti lepším


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 17:25

Předpokládám (asi naivně), že jsme zhruba v poločase diskusí na všechna nová "hořlavá" témata. (Mé pesimističtější já mi našeptává, že ještě nejsme ani na konci první třetiny).

Snad mi prominete, když se pokusím o malé shrnutí. Ale jen o tom pozitivním.

   Úvodní příspěvek SikoCZ podle mne splnil svůj účel: podařilo se mu přivolat ty, kteří se dosud do našich diskuzí nezapojovali. Snad se shodneme na tom, že měli opravdu co říci a vesměs to učinili kultivovanou formou. Osmělili se, napsali a poslali příspěvek a – nikdo jim hlavu neutrhl. Jen tak dál!

   Druhý pozitivní přínos vidím v tom, že u některých diskutujících cítím v porovnání s jejich dřívějšími reakcemi přece jen určité zklidnění.

   Za třetí přínos považuji, že Tomy.22 obstál v  nelehké roli moderátora a prosadil své pojetí moderování uprostřed vášnivých diskuzí. Někteří potrefení to asi neocení, ale bez něj a jeho přístupu by se diskuze dostaly tam, kde je mít opravdu nechceme.

 

Dávám svůj příspěvek sem, protože do Georadostného koutku to ještě není a do Geodepresivního už taky skoro ne; nejlíp by se hodilo 50 odstínů georůžové (růžové červánky jako předzvěst lepších zítřků), ale toto vlákno teď skoro nikdo nečte...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 08 leden 2019 - 17:53

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 8:39

Láďo, vypadá to, že tvůj pesimismus s tím, že jsme teprve v poločase hořlavých témat není na místě... A to je dobře. Objevilo se zde pár pěkných diskuzí (Jak jste začínali, Jak jsem našel keš, kterou jsem nehledal).

Vypadá to, že příspěvky co tu rozproudily debatu k něčemu opravdu byly.


  • 4

#23 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 12:01

Velmi rád bych zde viděl témata, které má smysl rozvíjet a jsou pro diskutující přínosem, některá nahodit jsem se pokusil. To zejména ta pozitivní. Velmi rád bych rovněž viděl návrat fajn lidí, kteří jsou již dávno pryč, třeba někteří z nich přibudou zpět. Přivítal bych výrazný úbytek vláken kritických/hádacích -historicky to nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo a nezáleží na tom kdo koho "přehrál", všichni ve výsledku prohrávají....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 09 leden 2019 - 12:03

  • 3

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 13:54

Uprimně, žádnou ameriku jsi neobjevil. Podobná vlákna tu nejsou nic nového, bylo to tu už mnohokráte. Jenze ono to pokazde dopadlo uplne stejne. Vsichni jsou tematem nadseni, vsichni tam nasypou svoje zazitky... ale tim se take vsichni vycerpaji a po case to samo uplne vymre.


  • 0

#25 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 14:16

Tak už tu nějaký rok jsem,abych něco objevoval. Až budu znát lepší řešení, navrhnu ho. Každé téma vyčpí, i tahle hra jednou odumře, záleží co přijde nového.
  • 1

#26 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 09 leden 2019 - 18:10

Co se mi na geocaching.cz líbí a čím by forum mohlo býti lepším?

 

Popravde už len to, že existuje stačí nato aby sa mi páčilo. Ak chcem ignorovať FB, tak toho veľa na výber nemám.

 

A čím by mohlo byť lepším? No napríklad samostatnou sekciou na lúštenie mysteriek. Už to tu zaznelo mnohokrát. S odkazom na pravidlá tohto fóra sa to však vždy odbilo. Normálne sa čudujem, že ešte nevzniklo samostatné CZ fórum (mimo FB a geocaching.cz) pre túto problematiku. Verím, že by to uspelo ako čistý komerčný projekt s plateným členstvom, školeniami, knihami... A tým nemyslím vznik nejakého finálkového serveru ale serveru zameraného na lúštenie rébusov, šifier, hlavolamov s ohľadom na geocaching. Ak je Česká republika geocachingová veľmoc a zároveň si môže pripočítať (kvôli jazykovej príbuznosti) všetkých slovákov, potenciál by bol veľký.


  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 7:02

Fórum na luštění šifer existuje. Google. Jen musíš vědět, co je to za šifru. A snahou mnohých ownerů je, aby druh šifry nebyl z listingu poznat. Když už vím, co hledám, většinou to najdu. Třeba atypický čárový kód, zakamuflovaný Semafor, morseovku, apod. Když nevím co mám hledat, je to horší. A šifer se dá vymyslet velké množství. Zcela originálních. Testem na bezpečnost by sice neprošly, prolomit se dají, ale to je právě účel, neprolomitelná šifra v geocachingu nemá smysl.

Navíc samostatné fórum na luštění by trpělo tím, že by tam většinou někdo dal dotaz na to, s čím zrovna nemůže pohnout, bez udání konkrétní keše, a tím by docházelo k (ne)vědomému spoilování.


  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 10:58

Tak třeba do geogetu funguje plugin se spoustou odkazů na zajímavé pomůcky na luštění. Možná by bylo zajímavé, kdyby tyto pomůcky byly dostupné i zde, jako taková obecná nápověda.

Teoreticky to může být nápomocné i autorům keší, aby se mohli vyhnout takovým těm googlitelným informacím při tvorbách multin, o kterých třeba ani nemusí vědět.

 

PS.: Ještě si říkám, že by tu mohlo být jedno kecací téma na zážitky, ale to nechám tak na za týden, aby tu bylo trochu živo stále a nejen teď :-).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 leden 2019 - 10:59

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama