Přejít na obsah


Fotka

Ten starý klidně zahoď


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 9:59

V jisté keši nějaký dobrodinec vyměnil vlhký logbook za nový (shodou okolností jsem byl první, kdo se do něj logoval). Následně owner napsal WN, který mě poněkud šokoval:

 

Diky za vymenu za suchy logbook. Ten stary klidne vyhod.

 

To se fakt s logbooky zachází takhle? Vždyť v logbooku je jediný fyzický důkaz o tom, že kačer tam byl, to se tento proste zlikviduje?


  • 0

#2 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:04

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.


  • 0

#3 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:43

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.

 

Reviewer? to snad ne. Co by asi tak ti lidé ve svém volném čase ještě nemuseli dělat.


  • 7

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:52

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.

 

:) :)  B) 


  • 0

#5 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:53

V jisté keši nějaký dobrodinec vyměnil vlhký logbook za nový (shodou okolností jsem byl první, kdo se do něj logoval). Následně owner napsal WN, který mě poněkud šokoval:

 

 

To se fakt s logbooky zachází takhle? Vždyť v logbooku je jediný fyzický důkaz o tom, že kačer tam byl, to se tento proste zlikviduje?

 

určitě to není dobrý postup, ale za logbooky v keši odpovídá Owner. Ostatní se musí snažit nebýt jako tento owner a na svoje keše dbát.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 leden 2019 - 10:54

  • 3

#6 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 10:56

To je přece věc autora. Já také nekontroluji logy (pouze ve výjimečných případech, kdy se mi to opravdu nezdá). Staré, plesnivé, vlhké, logbooky opravdu nemíním neskladovat. Natož abych projížděl, kdo nezalogoval v tom fyzickém. Dříve jsem u jedné své vykutálené keše logbooky skenoval a vkládal do listingu, ale postupem času jsem od toho upustil.

Když ale zjistím neoprávněný log, nemám problém ho smazat.


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 08 leden 2019 - 10:58

  • 0
www.povetrnik.cz

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:13

Výměna logbooku za nový. Starý odnáším a za předpokladu, že není v silně dezolátním stavu, vyvstává otázka: „Kam s ním?“

K čemu mi vlastně je několik let starý logbook? Ruku na srdce, prochází někdy někdo z vás své staré (a to i několik let) logbooky? Schraňovat a časem ztopit? Samé ocásky...


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 08 leden 2019 - 11:13

  • 0

#8 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:20

To je přece věc autora. Já také nekontroluji logy (pouze ve výjimečných případech, kdy se mi to opravdu nezdá). Staré, plesnivé, vlhké, logbooky opravdu nemíním neskladovat. Natož abych projížděl, kdo nezalogoval v tom fyzickém. Dříve jsem u jedné své vykutálené keše logbooky skenoval a vkládal do listingu, ale postupem času jsem od toho upustil.

Když ale zjistím neoprávněný log, nemám problém ho smazat.

 

Takže si můžu zalogovat nějaké ty nálezy na tvých keších z doby, pro kterou jsi už logbooky vyhodil? Vzhledem k tomu, že mi nemáš jak dokázat, že jsem tam nebyl, tak to zní docela neprůstřelně.


  • -3

#9 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:25

jak to tak vypada, tak to nemusi byt ani z doby pred vyhozenim logbooku :)


  • 0

#10 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:28

V jisté keši nějaký dobrodinec vyměnil vlhký logbook za nový (shodou okolností jsem byl první, kdo se do něj logoval). Následně owner napsal WN, který mě poněkud šokoval:

 

 

To se fakt s logbooky zachází takhle? Vždyť v logbooku je jediný fyzický důkaz o tom, že kačer tam byl, to se tento proste zlikviduje?

Vzhledem k počtu tvých nálezů zažiješ ještě mnoho šoků......zde i v terénu...


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:28

Mandevile, ono je to trochu jinak. NEEXISTENCE se nedá dokázat, dokázat se dá pouze EXISTENCE. Takže ne že owner musí dokázat, že tvůj podpis v logbooku není, ale ty musíš dokázat, že tvůj podpis v logbooku je.


  • 8
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:33

takže prohnat logbook komínem je problém... a co když ten logbook někdo ukradne? Výsledek je úplně stejný... trochu soudnosti lidi


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:35

Osobně logy v logboocích také nekontroluji. Chtěl bych, ale není stále čas. I proto mám všechny logbooky, které nebyly ukradeny doma poctivě archivovány. Je jich už docela dost. A to i když byly plesnivé, roztrhané, mokré... Jen najít tolik času vyluštit mnohdy skoro nečitelné nápisy a srovnat je s tisíci nálezů na webu. Ještě k tomu když často nicky vůbec nesouhlasí, stejně jako čas logování...


  • 1

#14 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:37

V mém ideálním světě by v každé krabičce byl čip, který by třeba přes NFC každému nálezci dal jednou použitelné heslo pro logování nálezu na webu. V tom hesle by byl zakódovaný GC kód, čas nálezu a identifikace zařízení nálezce, takže by jednou provždy skončily veškeré dohady o oprávněnosti logu.


  • 4
Vložený obrázek

#15 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:39

Takže si můžu zalogovat nějaké ty nálezy na tvých keších z doby, pro kterou jsi už logbooky vyhodil? Vzhledem k tomu, že mi nemáš jak dokázat, že jsem tam nebyl, tak to zní docela neprůstřelně.

A vždyť to tak někteří dělají. Bohužel :wacko:.


  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#16 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 11:48

Mandevile, ono je to trochu jinak. NEEXISTENCE se nedá dokázat, dokázat se dá pouze EXISTENCE. Takže ne že owner musí dokázat, že tvůj podpis v logbooku není, ale ty musíš dokázat, že tvůj podpis v logbooku je.


Proto si své logy v nalezených keších od jisté doby fotím. To když mi owner smazal oprávněný log. Musel zasáhnout nakonec až reviewer.

Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 08 leden 2019 - 11:53

  • 0

#17 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:09

Takže si můžu zalogovat nějaké ty nálezy na tvých keších z doby, pro kterou jsi už logbooky vyhodil? Vzhledem k tomu, že mi nemáš jak dokázat, že jsem tam nebyl, tak to zní docela neprůstřelně.

 

No tak vzhledem k tomu jak dlouho se věnuješ GC a jak dlouho bývají moje logbooky v keši by to bylo jednoznačné ;-)


  • 0
www.povetrnik.cz

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:11

Já jako owner moc rád kontroluju logbooky s logy na internetu. A to proto, že moc rád mažu ty, co v logbooku nejsou. Kontroluju to tak jednou za půl roku a vždy tam nějaký výlupek je.


  • 3

#19 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:18

 

Takže si můžu zalogovat nějaké ty nálezy na tvých keších z doby, pro kterou jsi už logbooky vyhodil? ...

 

Jsem měl začít otázkou... A proč bys to dělal?


  • 9
www.povetrnik.cz

#20 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:21

Reviewer? to snad ne. Co by asi tak ti lidé ve svém volném čase ještě nemuseli dělat.

 

Píšu Reviewer s otazníkem tedy jen jako možný (nikoliv jediný) návrh oné nestranné třetí osoby.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka