Přejít na obsah


Fotka

Ten starý klidně zahoď


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:48

Vláček mluvil o počtu nálezů přímo na gc.com, tady je to každému ukradené. Nepište sem zase informace o tom, jak a co logujete nebo nelogujete, protože to sem nepatří, o tom téma nebylo. Není třeba zdůrazňovat, že zrovna vy jste ti poctiví.

Owner má v povinnostech logy kontrolovat, takže chápu, že požadavek na vyhození starého logbooku je podivný. Na druhé straně, každý hráč se snad do fyzického logbooku zapíše tak, jak má, a owneři by tedy čistě teoreticky vůbec nemuseli nic kontrolovat. Starý logbook je možné vyhodit (je to papír, takže do modrého kontejneru), když ho owner nechce. Nebo ne? :) Ano, skutečnost je taková, že je to ideální stav, který tak úplně neplatí. Ale z hlediska kontroly má smysl řešit jen pár jedinců, co mají tendenci podvádět. Jsou to totiž pořád ti stejní, drtivá většina kačerů se do logbooků zapisuje.


  • 0

#42 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 16:08

Ale z hlediska kontroly má smysl řešit jen pár jedinců, co mají tendenci podvádět. Jsou to totiž pořád ti stejní, drtivá většina kačerů se do logbooků zapisuje.

 

To fakt má zmysel "řešit jen pár jedinců, co mají tendenci podvádět"? Veď práve pre tých pár jedincov to riešiť zmysel nemá. 90% všetkého tu napísaného je len o tom, že existuje pár jedincov. Všetci vždy napíšu, že drvivá väčšina je ok. Tak prečo stále riešiť pár jedincov. "Jsou to totiž pořád ti stejní". Dokonalý svet neexistuje. Teraz niekto napíše, že sa ale máme pokúsiť ten dokonalý svet nastoliť. A prečo? Pre pár jedincov, ktorým je to šuma fuk?


  • 1

#43 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 16:17

Veď práve pre tých pár jedincov to riešiť zmysel nemá. 90% všetkého tu napísaného je len o tom, že existuje pár jedincov. Všetci vždy napíšu, že drvivá väčšina je ok. Tak prečo stále riešiť pár jedincov. "Jsou to totiž pořád ti stejní".

 

Jistě, krade jen menšina, ale hádám, že i chrobak.truhlik na svých dveřích zámek má...


  • 1

#44 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 16:19

To fakt má zmysel "řešit jen pár jedinců, co mají tendenci podvádět"? Veď práve pre tých pár jedincov to riešiť zmysel nemá. 90% všetkého tu napísaného je len o tom, že existuje pár jedincov. Všetci vždy napíšu, že drvivá väčšina je ok. Tak prečo stále riešiť pár jedincov. "Jsou to totiž pořád ti stejní". Dokonalý svet neexistuje. Teraz niekto napíše, že sa ale máme pokúsiť ten dokonalý svet nastoliť. A prečo? Pre pár jedincov, ktorým je to šuma fuk?

 

Tohle patří do jiného vlákna, viz Nepoctivci. Snažme se fórum kultivovat, ať se tu opět nehádáme o tématu na kterém shoda nikdy nebude :) Domnívám se, že závěr, že se má logovat tak, aby owneři mohli logbook s klidem vyhodit, ovšem do tříděného odpadu, jak jsi správně napsal, je to, čím se ta debata může zakončit. Pokud ne, je vhodný přesun do jiného vlákna.


  • 1

#45 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 16:20

Jistě, krade jen menšina, ale hádám, že i chrobak.truhlik na svých dveřích zámek má...

 

Zbytočne to hrotíš. Čo má spoločné krádež s nejakým virtuálnym zápisom?

 

bejcci: Máš pravdu. Končím.


Tento příspěvek byl upraven od chrobak.truhlik: 08 leden 2019 - 16:21

  • 0

#46 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 18:11

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.

 

Kdyz jsem zacinal s GC ja, tak bylo dobrym zvykem v baglu nosit smallku a mikrovku s novym logbookem + zasobu logbooku a kese opravovat. Dnes se za tuto praxi verejne pranyruje, protoze to je prece povinost ownera. :-(


  • 5

#47 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 21:28

Samozřejmě, že si logbooky schovávám! Je pro mě naprosto nemyslitelné, že bych ho vzal a vyhodil! Jen, bohužel, poslední dobou nestíhám mít v nich pořádek.
  • 1

#48 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 23:36

Je hezké jak mi tu podsouváte něco, co jsem neřekl. Ok, pokračujte :-)
  • 0

#49 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 8:44

 

 

 

Jsem měl začít otázkou... A proč bys to dělal?

 

Třeba nenávidí koťátka a myslí si, že Pán Bůh logbooky taky nekontroluje.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#50 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 10:04

Kdyz jsem zacinal s GC ja, tak bylo dobrym zvykem v baglu nosit smallku a mikrovku s novym logbookem + zasobu logbooku a kese opravovat. Dnes se za tuto praxi verejne pranyruje, protoze to je prece povinost ownera. :-(

 

Když bylo kešek jak šafránu, tak jste si toho víc vážili. Dnes tě snad taky nikdo nebude pranýřovat za to, že uděláš rozumnou údržbu na nějaké TOP kešce. Mně se to tedy ještě nestalo. Mohl jsem tím naštvat leda tak někoho, kdo si brousil zuby na její místo. Pohozenou hnusotu na nezajímavém místě ale fakt nemá cenu udržovat. Strkaj se tam papírky a pytlíčky jen kvůli nic neříkajícímu bodu a ty by klidně z mapy mohly zmizet.

 

To je jako vzpomínat jaký jsme měli lepší dětství, než ta dnešní mládež, co teď jenom sedí u počítačů. Mladej prohlásil: "Tak jste se domů vraceli až když se venku rozsvěcely lampy ... hm ... úplně špinavý ... hm ..." 

 

:D  Jiná doba no.


  • 2

#51 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 13:25

Je hezké jak mi tu podsouváte něco, co jsem neřekl. Ok, pokračujte :-)

 

Nevim co jsi nerekl. Odcitoval jsem cely Tvuj prispevek a ten reagoval pouze na jeden jediny pred nim. Myslim, ze to je naprosto jasne od Tebe napsane (takovato keska by mela byt archovana a owner by mel dostat ban). Pokud jsem to pochopil spatne a reagujes na neco jineho nez predchozi prispevek, tak se omlouvam.

 

prvni:

 

V jisté keši nějaký dobrodinec vyměnil vlhký logbook za nový (shodou okolností jsem byl první, kdo se do něj logoval). Následně owner napsal WN, který mě poněkud šokoval:

To se fakt s logbooky zachází takhle? Vždyť v logbooku je jediný fyzický důkaz o tom, že kačer tam byl, to se tento proste zlikviduje?

 

 

A Tvoje reakce:

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.

 


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 09 leden 2019 - 13:27

  • 0

#52 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 13:26

Když bylo kešek jak šafránu, tak jste si toho víc vážili. Dnes tě snad taky nikdo nebude pranýřovat za to, že uděláš rozumnou údržbu na nějaké TOP kešce. Mně se to tedy ještě nestalo. Mohl jsem tím naštvat leda tak někoho, kdo si brousil zuby na její místo. Pohozenou hnusotu na nezajímavém místě ale fakt nemá cenu udržovat. Strkaj se tam papírky a pytlíčky jen kvůli nic neříkajícímu bodu a ty by klidně z mapy mohly zmizet.

 

To je jako vzpomínat jaký jsme měli lepší dětství, než ta dnešní mládež, co teď jenom sedí u počítačů. Mladej prohlásil: "Tak jste se domů vraceli až když se venku rozsvěcely lampy ... hm ... úplně špinavý ... hm ..." 

 

:D  Jiná doba no.

 

Ahoj,

rozhodne neobhajuji obnovy kesi, ktere jsem nenalezl. Uznavam zaroven, ze v dnesnim poctu si hodne kesi zadnou udrzbu nezaslouzi. Ale v pripade mokreho logbooku a jinak dobre kese, bych ho doplnil take (proc by se ti za mnou meli take logovat do vlhkeho logbooku)?.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 09 leden 2019 - 13:29

  • 1

#53 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 13:55

Nevim co jsi nerekl. Odcitoval jsem cely Tvuj prispevek a ten reagoval pouze na jeden jediny pred nim. Myslim, ze to je naprosto jasne od Tebe napsane (takovato keska by mela byt archovana a owner by mel dostat ban). Pokud jsem to pochopil spatne a reagujes na neco jineho nez predchozi prispevek, tak se omlouvam.

 

 

Ne, ne. Tebe jsem nemyslel ;).


  • 0

#54 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 14:28

Ahoj,

rozhodne neobhajuji obnovy kesi, ktere jsem nenalezl. Uznavam zaroven, ze v dnesnim poctu si hodne kesi zadnou udrzbu nezaslouzi. Ale v pripade mokreho logbooku a jinak dobre kese, bych ho doplnil take (proc by se ti za mnou meli take logovat do vlhkeho logbooku)?.

 

Ale jo, jinak dobrá keš - OK. Tím TOP jsem nemyslel deset nejlepších, ale prostě i ty jinak dobrý.


  • 0

#55 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 15:38

Výměna logbooku za nový. Starý odnáším a za předpokladu, že není v silně dezolátním stavu, vyvstává otázka: „Kam s ním?“

K čemu mi vlastně je několik let starý logbook? Ruku na srdce, prochází někdy někdo z vás své staré (a to i několik let) logbooky? Schraňovat a časem ztopit? Samé ocásky...

 

Schované mám pouze první Logbooky z keší založených v mých začátcích 2007, kdy zápis nebyl jen strohým "Nick + datum". A zrovna před vánoci, při úklidu, jsem se do nich s chutí začetl.


  • 2

#56 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 18:46

Ne, ne. Tebe jsem nemyslel ;).

 

V tom pripade se Ti omlouvam za svoji vztahovacnost a reakci, ktera ji byla vyprovokovana.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama