Přejít na obsah


Fotka

Ten starý klidně zahoď


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:21

Schranovat stare logbooky je blbost. Zkontroluju a vyhodim. Kontrolovat by se ale mely. kdyz se ztrati tak se neda nic delat.

 

Mam ve watchlistu dve disablovane kese v Praze. Tradicky. A behem prosince, od posledniho disable na ne chodily same logy typu zapomnel jsem v zari logovat. Cesky, nemecky i anglicky. Proste to je hlavne o lidech.

 

Takze kontrolovat, pokud to jde.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 leden 2019 - 12:23

  • 2

#22 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:27

Píšu Reviewer s otazníkem tedy jen jako možný (nikoliv jediný) návrh oné nestranné třetí osoby.

 

Reviewery bych do toho netahal. Uz takhle maji prace az nad hlavu. A pak uz na tom tvem seznamu nikdo neni, Tak nebylo z ceho vybirat. možná by byla zajímavá funkce Geoombudsmana :D


  • 0

#23 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 12:50

Reviewery bych do toho netahal. Uz takhle maji prace az nad hlavu. A pak uz na tom tvem seznamu nikdo neni, Tak nebylo z ceho vybirat. možná by byla zajímavá funkce Geoombudsmana :D

 

Tak já řešení nenabízím, já jen kritizuji  :D . Ne vážně... já nevím, musel by to být někdo nezaujatý, důvěryhodný kačer, třeba určený reviewerem... Nevím...

 

V každém případě je tahle debata asi o ničem, protože realizovat něco takového asi není možné s ohledem na současný stav pravidel a obecně k přístupu většiny účastníků této hry.


  • 1

#24 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 12:57

Takže si můžu zalogovat nějaké ty nálezy na tvých keších z doby, pro kterou jsi už logbooky vyhodil? Vzhledem k tomu, že mi nemáš jak dokázat, že jsem tam nebyl, tak to zní docela neprůstřelně.

 

Ak ti to urobí radosť, kľudne si zaloguj podobným spôsobom aj moje keše. A nemusíš "zalogovat nějaké ty nálezy". Zaloguj ich všetky! Ak ti práve toto urobí radosť, nič lepšie sa v tejto hre stať nemohlo...


  • 0

#25 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 13:03

Jsem měl začít otázkou... A proč bys to dělal?

 

To bylo míněno jen jako ilustrace, proč je likvidace "paper trailu" problematická. Já hraju podle pravidel a body nehoním (jak je vidět z počtu nálezů).


  • 0

#26 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 13:13

To bylo míněno jen jako ilustrace, proč je likvidace "paper trailu" problematická. Já hraju podle pravidel a body nehoním (jak je vidět z počtu nálezů).

 

Áno, je to problematické. Treba k starým logbookom pristupovať ako druhotnej surovine a nie ho len tak jednoducho likvidovať do netriedeného odpadu.


  • 2

#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 13:40

V mém ideálním světě by v každé krabičce byl čip, který by třeba přes NFC každému nálezci dal jednou použitelné heslo pro logování nálezu na webu. V tom hesle by byl zakódovaný GC kód, čas nálezu a identifikace zařízení nálezce, takže by jednou provždy skončily veškeré dohady o oprávněnosti logu.

 

Svět, ve kterém jsou všichni sprostí podezřelí a je potřeba je důkladně kontrolovat, já za ideální rozhodně nepovažuji.

Bohatě by stačilo, kdyby se nikde veřejně nezobrazoval počet nálezů a byl by klid.

Hele, neblbněte, vždyť to není žádná soutěž, je to jenom hra.


  • 5

#28 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 13:43

Tak já řešení nenabízím, já jen kritizuji  :D . Ne vážně... já nevím, musel by to být někdo nezaujatý, důvěryhodný kačer, třeba určený reviewerem... Nevím...

 

V každém případě je tahle debata asi o ničem, protože realizovat něco takového asi není možné s ohledem na současný stav pravidel a obecně k přístupu většiny účastníků této hry.

Myslíš tím takové prověřené seriózní osoby jako byli třeba za totáče pomocníci VB? Já osobně se domnívám, že do toho jak se který owner stará o své keše (tedy pokud se stará) do toho nikomu jinému nic není. A jestli je třeba po roce problém se zpětným logováním, musí nálezce nějakým hodnověrným způsobem dokázat, že u keše byl. Úplně stejně to mám nastavené s FI logy na ukradené keši. Kačerům, kteří se zapsali po disable píšu, aby mi poslali buď fotku krabičky nebo okolí, nebo aby mi popsali místo uložení, nebo způsob luštění. A stejné to je s pozdním  logováním. Pokud je kačer bordelář a delší dobu neloguje, musí počítat s tím, že bude muset svou návštěvu prokázat. Já si sice logbooky schovávám, ale opravdu nejsem ochotnej se hrabat v bedně 40x50x50 cm. A v logbookach kontroluji pouze kačery, které mám na svém interním seznamu anebo třeba na těžkém wigu, kde jsou k luštění důležité dialogy osob, wigo je v češtině a odloví to němci nebo angláni.


  • 0

#29 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 13:56

Myslíš tím takové prověřené seriózní osoby jako byli třeba za totáče pomocníci VB? Já osobně se domnívám, že do toho jak se který owner stará o své keše (tedy pokud se stará) do toho nikomu jinému nic není. A jestli je třeba po roce problém se zpětným logováním, musí nálezce nějakým hodnověrným způsobem dokázat, že u keše byl. Úplně stejně to mám nastavené s FI logy na ukradené keši. Kačerům, kteří se zapsali po disable píšu, aby mi poslali buď fotku krabičky nebo okolí, nebo aby mi popsali místo uložení, nebo způsob luštění. A stejné to je s pozdním  logováním. Pokud je kačer bordelář a delší dobu neloguje, musí počítat s tím, že bude muset svou návštěvu prokázat. Já si sice logbooky schovávám, ale opravdu nejsem ochotnej se hrabat v bedně 40x50x50 cm. A v logbookach kontroluji pouze kačery, které mám na svém interním seznamu anebo třeba na těžkém wigu, kde jsou k luštění důležité dialogy osob, wigo je v češtině a odloví to němci nebo angláni.

 

Já myslím, že to moc hrotíš. Z mé strany je ta debata spíše akademická. O VB jsem vůbec nemluvil.

 

Ale jinak si myslím, že jak se kdo o keše stará důležité je, protože to jinak tu hru docela kazí. Já třeba nerad nacházím plesnivé logbooky...  A stojím za tím, že keše by neměli zakládat lidé, kteří se o své jiné keše dlouhodobě nestarají, k tomu patří i třeba v úvodu tohoto tématu zmíněná keš a její owner. Takže ano. Za větu "Tu starou vyhoď" s klidným svědomím ban na zakladání nových keší (pokud by to pravidla umožňovala).


  • 0

#30 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 14:24

Tedik: nevím jestli máš vůbec založenou nějakou keš , pokud ano, tak jestli se o ni tak vzorně staráš jak tady nabádáš k kontrolám logů a pořádku.

Ono starat se o keše a kontrolovat stovky logů jsou 2 různé věci. 

 

Logy jsem kontroloval jen ze začátku, když jsem měl 1-2 keše, ale pak se to nedá moc stíhat. Hlavně s faktem, že spousta lidí loguje jak je napadne. Logy jsou nečitelné, někdo přeskočí stránky, logují pod jiným datem nebo i jiným nickem ... prostě je v tom bordel, který většinu ownerů přestane bavit řešit.

Logy kontroluji pouze v případech podezření na notorické podvodníky nebo když ti klidně kačer zaloguje disalovanou keš, ze které někdo ukradl logbook (opravil jsem během pár dní) a pak se hájí tím, že logoval úplně jiný měsíc a pod jiným nickem. Nad tím občas zůstává rozum stát.

Jinak staré logbooky schovávám, zatím jich není tolik. Protože u keší v přírodě s notýskem velikosti A7 vydrží logbook celou dobu životnosti keše.

 

Tímto nehájím ownery nestarajíce se o své keše, jež jsou někdy v žalostném stavu. Ale větší problém bývá v samotných lovcích, jak se ke keši chovají, jak hlásí potencionální problém, ...

Dále je potřeba si uvědomit, že owner dělá keše pro radost, ve svém volném čase, za své peníze a jediné čeho se občas dočká je tak maximálně pěkný log, pokud to někdo neodflákne pouhým TFTC 


  • 6

#31 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 14:36

Logy jsem kontroloval jen ze začátku, když jsem měl 1-2 keše, ale pak se to nedá moc stíhat. Hlavně s faktem, že spousta lidí loguje jak je napadne. Logy jsou nečitelné, někdo přeskočí stránky, logují pod jiným datem nebo i jiným nickem ... prostě je v tom bordel, který většinu ownerů přestane bavit řešit.

 

Už jsem pár keší viděl, takže je mi celkem jasné, o čem mluvíš. Bohužel to přinejmenším ve mně vyvolává otázku, jaký je vlastně smysl fyzického logování.


  • 0

#32 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:00

niektorí ludia sa dokonca ani na internete neloguju, len fyzicky. To uz je na kazdeho osobnej voli. Ak sa logujes poriadne, tak to zmysel ma. Ak niekto nevie napísať nejakých 7 čísel a svoj nick, mal by si zopakovat prvy rocnik zakladnej skoly.


  • 0

#33 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 15:02

Už jsem pár keší viděl, takže je mi celkem jasné, o čem mluvíš. Bohužel to přinejmenším ve mně vyvolává otázku, jaký je vlastně smysl fyzického logování.

 

Zmysel fyzického logovania je predsa prapodstata geokešingu. Nájsť a zapísať sa. To všetko ostatné čo geocaching (v dobrom i zlom) prináša sa odvíja práve od tohto základu. A teraz sa, prosím, nezačnime baviť o virtuálnych keškách...


  • 1

#34 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:08

Zmysel fyzického logovania je predsa prapodstata geokešingu. Nájsť a zapísať sa. To všetko ostatné čo geocaching (v dobrom i zlom) prináša sa odvíja práve od tohto základu.

 

Přesně takhle jsem si to představoval. Ale pak jsem se dozvěděl, že se logbooky vyhazují...


  • 0

#35 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:09

Svět, ve kterém jsou všichni sprostí podezřelí a je potřeba je důkladně kontrolovat, já za ideální rozhodně nepovažuji.
Bohatě by stačilo, kdyby se nikde veřejně nezobrazoval počet nálezů a byl by klid.
Hele, neblbněte, vždyť to není žádná soutěž, je to jenom hra.


Vláčku, došly mi palce nahoru - řešení, které by se mi líbilo a možná by některé kačery
i značně zklidnilo.
  • 0

#36 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:21

Vláčku, došly mi palce nahoru - řešení, které by se mi líbilo a možná by některé kačery
i značně zklidnilo.

 

Můžeš jít příkladem ostatním a odstranit si "zvedavkanocni's stats" co máš pod tím avatarem vlevo od příspěvku...


  • 3

#37 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2019 - 15:29

Přesně takhle jsem si to představoval. Ale pak jsem se dozvěděl, že se logbooky vyhazují...

 

Ako som už napísal je nesprávne, že sa logbooky len tak vyhadzujú. Treba s nimi nakladať ako z druhotnou surovinou.

Ale to že sa vyhadzujú tú prapodstatu nemenia. Našiel si a zapísal si sa. Dosiahol si cieľ. Možno si prekonal rôzne nástrahy kým si došiel za cieľom. Ale zdolal si ho. Je to medzi tebou (a keď už to tak musím napísať) a duchom kešky. Ty to vieš. A celý svet ti môže byť ukradnutý.


  • 2

#38 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:29

Opravdu si myslíš, že zrovna já patřím k těm, kteří loguji keše, kolem kterých projeli ve vzdálenosti pár km? ;-) Klidně si prohlédni můj profil - datum registrace a počet nálezů. Ti, kdo mě znají a někde jsme spolu byli, tak dobře ví, že naopak ani nemám všechny nalezené keše zalogované. Podobně eventy - kde jsem nebyla na program, ale třeba jen předala známým TB nebo se chtěla vidět s někým konkrétním, když jsem byla poblíž, také neloguji.
  • 0

#39 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:40

V mém ideální světě by takováto keška měla být archivována, provedena kontrola fyz. logbooku s internetovým logbookem nezávislou třetí osobou (reviewer ?) s následným promazáním neoprávněných FI logů a ownerovi udělen BAN na zakládání nových keší.

A owner by měl dostat nepodmíněný trest odnětí svobody. Promin ale o kolik se staráš keší ??? Kačerský Pánbůh nás ochranuj před těmito praktikami a lidmi, kteří by je prosazovali !!!


  • 1

#40 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2019 - 15:43

V jisté keši nějaký dobrodinec vyměnil vlhký logbook za nový (shodou okolností jsem byl první, kdo se do něj logoval). Následně owner napsal WN, který mě poněkud šokoval:

 

 

To se fakt s logbooky zachází takhle? Vždyť v logbooku je jediný fyzický důkaz o tom, že kačer tam byl, to se tento proste zlikviduje?

Z toho pro mě plyne ponaučení takoé, že bych si měl rozmyslet, co komu napíšu, aby mě obratem v odborné skupině nenapráskal !!!


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka