Přejít na obsah


Fotka

Moderování, moderátoři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 20:10

....Mohli by tak dokázat jak to myslí dobře.  ;)

Fakt mě chceš za parťáka? :) Pokud jsem do tebe dloubnul loktem, musí to apriori znamenat, že jsem to "myslel špatně"?
  • 0

#42 shaman33

shaman33

    obcházení BANU

  • Banned
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 20:20

Cemu nerozumis na formulaci pepy:

Takze psat sem jaksi nema smysl. Pis pepovi. Ucet mas.

 

On to psal jen jako návrh, ne že už to funguje. Nebo už někdo stížnost opravdu podal? Nechci zas být první stěžovatel. Klidně počkám, než se odvolací řízení oficiálně zprovozní. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman33: 09 leden 2019 - 20:23

  • 0

#43 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 20:30

jde o návrh pravidel, která zatím neplatí. Až začnou platit, tak budou platit jako celek. Pokus o veřejnou polemiku o rozhodnutí bude jako porušení pravidel v odvolacím řízení přirozeně přitěžující okolnost. Dosavadními hádkami s moderátorem se zabývat nehodlám. Doteď to fungovalo nějak a já nehodlam strávit mládí zpětným ověřováním, kdo komu jak udělal jaké bebí. Je možné, že s aplikací nových pravidel proběhne amnestie (na vyžádání), tedy tlustá čára, co bylo bylo a zkusíme to znova a jinak.

Případní zájemci o moderování nechť dají dejme tomu do konce týdne vědět.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#44 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 20:47

Fakt mě chceš za parťáka? :) Pokud jsem do tebe dloubnul loktem, musí to apriori znamenat, že jsem to "myslel špatně"?

Proč ne? Alespoň by jsi to viděl i z druhé strany a i by jsi asi viděl, že vše není tak jednobarevné jak je to vidět ze strany uživatele. 


  • 2

#45 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 14:08

Skrývání příspěvků nejspíš neumožňuje redakční systém, ale přesouvání do "odpadního vlákna" by určitě šlo.

 

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

 

Ano, tohle funguje už dlouho a složku vidí moderátoři a admini. Tak jako na všech ostatních fórech. Pokud ji chceš vidět, pojď moderovat. 

Asi mám na některé věci odlišný názor, než současný moderátorský tým a "hranici přijatelnosti příspěvků" posunutou k větší toleranci, ale klidně to zkusím. Samozřejmě nerad bych v tom zůstal sám.

 

Přijde mi, že tu nějakou dobu bylo skoro mrtvo. A pak stačilo pár kontroverzních příspěvků, aby se tu rozproudila živější diskuze a to je dobře. Mám pro to i vlastní vysvětlení, ale to je námět na diskuzi jinde.  


  • 3

#46 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 18:55

O názoru si klidně můžeme poté jinde popovídat, K tomu mrtvu. Nepotřebuji být Sibyla, abych věděl jak to nyní je a jak to časem bude. Tím nemyslím to popovídání. Jsem zvědavý jak to případně uvidíš z druhé strany a kam posuneš hranici přijatelnosti. 


  • 0

#47 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 20:23

Je to absolutně mimo mé časové možnosti, bohužel. Tím bych zřejmě nemohl být dobrým moderátorem. Ale je to jistě zkušenost velmi zajímavá, která by mě lákala, dosud žádnou podobnou nemám. Pokusím se tu a tam přispět něčím zajímavým, aby lidi měli do čeho psát - konečně i to je možná funkce moderátora, rozjíždět diskuse, pomáhat vytvářet obsah. Ruku na srdce, bez toho bychom stále byli ve vlákně "Co se mi tu nelíbí" a "Nepoctivci..." Na to pivo také rád někdy zajdu :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 10 leden 2019 - 20:24

  • 1

#48 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2019 - 16:57

To je škoda, pochopila jsem to před nějakým dnem tak, že se hlásíš ty a phrkt. Pánové, rozmyslete si to dobře, jinak uvažuji, že jestli se fórum i já dožijeme mého důchodu, zkusím moderovat! Není to vtip, ale vážná úvaha a motivace pro další, aby se přihlásili dříve. ;-)
  • 0

#49 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2019 - 22:29

To je škoda, pochopila jsem to před nějakým dnem tak, že se hlásíš ty a phrkt. Pánové, rozmyslete si to dobře, jinak uvažuji, že jestli se fórum i já dožijeme mého důchodu, zkusím moderovat! Není to vtip, ale vážná úvaha a motivace pro další, aby se přihlásili dříve. ;-)

Chtělo by to někoho nezaujatě seriozního


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 7:53

https://www.lupa.cz/...medium=z-boxiku

Potěš koště, to budou diskuse vypadat...

Nevím, jestli se to bude týkat jen velkých veřejných, nebo i takto uzavřených diskusí.


  • 1

#51 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 8:34

Ne, viz ČÁST DRUHÁ, Čl. 2, §7a odst. 1, kde je psáno, že se týká sítí s více než 100 000 registrovanými uživateli, a to asi tento server nemá.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 28 leden 2019 - 8:35

  • 1

#52 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 9:37

Ne, viz ČÁST DRUHÁ, Čl. 2, §7a odst. 1, kde je psáno, že se týká sítí s více než 100 000 registrovanými uživateli, a to asi tento server nemá.

Ale ma. >120k


  • 0

#53 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 9:52

to se promaže


  • 10

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#54 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 16:32

Boze ti lidi snad nemaj mozky
  • 1

#55 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2019 - 21:55

Jak přinutit soukromý subjekt, aby ti byl nucen dát pravdivý počet registrovaných uživatelů?
To někomu dáš přístup do databáze kvůli SQL dotazu?

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 28 leden 2019 - 21:56

  • 0

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2019 - 6:41

A navíc, jak přinutit k něčemu FB, TW, apod., kteří mají sídlo úplně jinde a platí tam jiné zákony? Tam je >100000 reg. jasné, ale našimi nebo evropskými zákony se řídit nebudou. Pravda, některé diskuse už vůbec nečtu, i když se to týká třeba operačního systému, za pár příspěvků napíše někdo o politice a několik dalších stránek se s ním všichni hádají. Pokud se nebudou smět mazat vyloženě OT příspěvky, nebo sprosté, asi to většina lidí přestane sledovat úplně.


  • 0

#57 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2019 - 7:22

A navíc, jak přinutit k něčemu FB, TW, apod., kteří mají sídlo úplně jinde a platí tam jiné zákony? Tam je >100000 reg. jasné, ale našimi nebo evropskými zákony se řídit nebudou. Pravda, některé diskuse už vůbec nečtu, i když se to týká třeba operačního systému, za pár příspěvků napíše někdo o politice a několik dalších stránek se s ním všichni hádají. Pokud se nebudou smět mazat vyloženě OT příspěvky, nebo sprosté, asi to většina lidí přestane sledovat úplně.

 

 

Třeba tak, že se nebude možné na FB, TW z české IP dostat. Stejně jako je to třeba u některých zahraničních sázkovek, které tady taky nemohou podnikat i když mají sídlo někde na bahamách. Toť můj názor. Ale třeba se pletu.


  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2019 - 9:09

FB nepoužívám, ale silně pochybuju, že by ho kvůli tomu celý zařízli. Navíc toto obejít umí většina lidí, co tomu trochu rozumí. Spíš je to založeno na tom, že moderovat české příspěvky může jen Čech, ať už přímo, nebo poukázáním na jejich závadnost.

Dost mě to překvapuje, čekal bych pravý opak, povinnost závadné nebo mimo příspěvky mazat. Což by se taky nedalo dodržovat.


  • 0

#59 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2019 - 9:27

Taky si nemyslím, že by v praxi kvůli tomuto FB zařízli, jen říkám, že si myslím, že ta možnost tu zkrátka je. Lidé co tomu rozumí, to obejít dokážou, rozhodně to ale nedokáže většina běžných uživatelů FB nebo internetu obecně.


  • 0

#60 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2019 - 9:45

Možná by pak ale bylo vhodné OT příspěvky schovávat a nechat na rozkliknutí. Kdo se má tím blábolem přehrabovat? Navíc - reklama není porušením zákona. Takže diskuse budou plné reklamy na zázračné přípravky, rychlé vydělávání, investice všeho druhu a třeba i věštění z karet. Nebo na cokoli smysluplného, ale nesouvisejícího s tématem.

Lupa.cz zavádí teď moderované diskuse, tj. jen registrovaným a příspěvky implicitně až po schválení. Některé uživatele asi povolí i bez schvalování. Já v tom vidím klad, na odborných fórech by se mělo plkat odborně. Nejen netrolit, ale i neradit kraviny, jak se často děje, když radí někdo, kdo si myslí, že tomu rozumí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 leden 2019 - 9:49

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama