Přejít na obsah


Fotka

Mé nezapomenutelné FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 10:15

Tohle téma, je opět nevyčerpatelná studnice zážitků, které si rád poslechne takřka každý....sem s nimi :)

K předním lovcům FTF nepatřím, protože práce či jiné povinnosti mi často brání v tom, abych hbitě vyrazil za šipkou. Přesto se mi několik takových nálezů za několik let povedlo. Už je to pár let, co jsem trávil dovolenou na Kanárských ostrovech. To je oblast, kde je většinu roku pěkně, takřka neprší a tak dále...nuda :). Ani notifikace jsem neměl nastavené, chtěl jsem odpočívat. V době našeho pobytu, to ale bylo úplně jinak, dorazilo něco na způsob polohurikánu :D, vzpomínám si na strašné vlny, silné poryvy větru, déšť, dokonce ani letadla nelétala. Samozřejmě nás to vyhnalo z pláže a seděli jsme na pokoji v hotelu. Stále jsem zapínal mobil a nervózně těkal po mapě, jen tak jsem koukal kde co je, když v tom mě praštila do očí ikona trádi, která tam před chvílí nebyla :). Ihned jsem to předložil manželce s tím, že přece žádný blázen nevyjede a jedinou konkurenci by mohl být nějaký dovolenkující Němec, :) proto bychom mohli dosáhnout na FTF. Kupodivu souhlasila :D s tím, že se tam tedy půjčeným geovozidlem dojedeme podívat, pokud to půjde (vítr už nedosahoval takové síly). Přesun proběhl v pohodě, ale dorazili jsme na písečnou návětrnou stranu ostrova, :( proto jsem raději zanechal celou rodinu čekat v autě s tím, že se alespoň pokusím ten zbývající kilometr klusem "dojít". Vydal jsem se po svažujícím se pobřeží dolů .. byla to samozřejmě nejméně příjemná část cesty :D Písek v očích a mezi zuby mě však neodradil, a tak jsem nakonec cíle dosáhl. Cache byla na útesu s výhledem na moře a FTF skupina na místě - kupodivu - chyběla :D. Naštěstí jsem poměrně rychle našel a s potížemi logoval FTF neboť mi vítr rval krabičku, víčko a logbook z ruky; fakt by mě mrzelo, pokud bych krabičku upustil...Vše proběhlo dobře, krabičku jsem schoval a ještě jsem se krátkou chvíli zadíval na zuřící vlny na útesech, poté se dal na rychlý ústup. Když jsem byl zhruba v půlce cesty k autu a ohlédl jsem se zpět, srdce se mi takřka zastavilo.... Hluboko pod sebou jsem viděl běžící postavu muže, zmítanou větrem, směrem ke keši. Tak moc mě ho v tu chvíli bylo líto :( , nehledě na to, že bych s ním velice rád pokecal. Myšlenku na návrat jsem, ale rychle zavrhl, přece jenom v té nepřízni dále setrvávat nebylo nic příjemného a v autě už na mě všichni netrpělivě samozřejmě čekali. Samotný návrat do hotelu proběhl již bez dalších zážitků. Úplný konec příběhu to ovšem ještě není :). Navečer pípla publikace mojí cache, kterou jsem v této oblasti založil. Zanedlouho se objevil i první log... Na FTF dosáhl právě ten človíček, který o něj odpoledne přišel :). Byl to kačer z Německa. To mi ten den udělalo asi největší radost....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 09 leden 2019 - 10:18

  • 10

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 10:35

... ale smajlíků tam máš víc, než na facebooku puberťačky. :wub:


  • 3

#3 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 10:44

... ale smajlíků tam máš víc, než na facebooku puberťačky. :wub:

JJ,může bejt :)
  • 0

#4 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 12:04

Nejsem FTFkař prakticky vůbec, a tak se mi prvoodlovy daří téměř výhradně náhodou, když jdu zrovna okolo. Tato metoda už je u nás takřka nerealizovatelná, zato v odlehlých horách dálných krajů to není nic až tak svátečního. Při přechodu rumunských Karpat se nám společně s Joe Trampem podařilo obsadit piedestal hned třikrát. Náš příběh jsem už psala do skupiny na FB a následně vložila i na svůj blog, a tak snad nebude vadit, když vám sem dám jen odkaz, abych texty neduplikovala. ;-)

 

Všechny tři příběhy najdete v rubrice Reporty pod souhrnným názvem Transkarpatiána - Geo-report z vandru.

 

Najdete je pod těmito daty:

  • První příběh: 18. červenec 2018 - tradička Calimani Weather Station (GC6QEXR); FTF po téměř dvou letech u meteorologické stanice. Kuriozitou je, že k prvenství nám částečně dopomohl log nepoctivého kačera...
  • Druhý příběh: 27. červenec 2018 - tradička Sub Vf. Sandru Mare (GC759YH); FTF po roce a čtvrt. Pustá karpatská džungle, neprůchozí bahna, kaluže po kolena a čerstvé medvědí stopy...
  • Třetí příběh: 31. srpen 2018 - virtuálka Romania´s highest point (GC7B6EC); publikace nás zastihla při tažení na pohoří Fagaraš. Tohoto FTF si cením asi nejvíce, neboť prvenství na nejvyšší hoře státu už asi nikdy nezopakuji. A také ten pocit, když do logu píšete: "Výstup na horu Moldoveanu jsme začali v 800 km vzdálené obci Dealu Stefanitei..." :-D

Tak si počtěte. :-)

 

Díky za další pěkné téma!


  • 2

#5 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 16:33

Hned moje první FTF. Tradička (GC3V0MM) v zámeckém parku u nás v Lysabonu. Pípla v půl desátý večer. Park se zavírá v sedm, v létě se dá občas projít letním kinem, ale ten den se nehrálo. Nechtělo se mi přelézat zeď. Ale napadlo mě, že kvůli opravě normální příjezdové cesty do zámku (kde je domov důchodců) nechávají pro sanitky otevřená vrata na druhé straně parku. Ta byla i blíž keši. A tak jsem na blind vyrazil. Byl krásný letní večer, nov, tma jak vranci*. Postával jsem chvilku u otevřených vrat, čekal, zda se někdo objeví. A nic. Tak jsem se zul (přeci nebudu šmajdat po parku v botech) a vyrazil po paměti za svitu hvězd ke keši. Ani baterku jsem si raději nerozsvítil. Po hmatu jsem našel keš, bliknul si na zapsání logu a otočil se o odchodu. Prošel jsem vraty z parku, ušel asi 30 metrů a z vrat vyjela z parku sanita. Měla naspěch, a já tak v klidu dorazil domů...s prvním FTFkem...

 

A pak moje nejvzdálenější FTF - na jezu v Turnově. Dvoukilometrový úprk přes celý TU, jen kvuli tomu, že jsem si v notifikační SMS nějakou náhodou dovodil, že 50,6km NW od HC by mohlo být nedaleko....na místě už byla spousta místních kolegů, ale v tu chvíli byli stiženi geoslepotou...

 

* - tento výraz se často mylně píše "v ranci", což je špatně, protože v ranci je obvykle aspoň trochu světla, kdežto samec od vrány je černý jak bota. A prosím nezaměňovat vrance s vraníkem


  • 3

#6 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 16:57

Také přidám jeden nevšední zážitek:

 

https://www.geocachi...0e-2a24f95cd73f


  • 3

#7 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 18:07

Mé nezapomenutelné FTF bude možná to první, které se snad někdy podaří  :( - tzn. zatím bez zážitku z prvního nálezu (předpokládám, že první nález po přemístění, opětovném spuštění po disable nebo v roce není tématem)


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#8 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 20:30

Dám sem log, který jsem zmínil i ve vlákně sousedním, protože to opravdu nezapomenutelné je :-)

Velice rád budu vzpomínat i na jedno FTF na Ukrajině v Lucku (víc jak půl roku po publikaci), byla to šestistageová multina s fyzickými stagemi, kterou jsme tam prošli s ownerem a ještě jedním kačerem (Australan žijící ve Švédsku s ukrajinskou manželku, kterou potkal tuším na Kanárech). Největší sranda byla na finálce, která mezitím nějak doputoval jinam, než ji owner ukryl a nemohli jsme ji z úkrytu dostat. Psané to není zajímavé, museli byste u toho být, každopádně my se u toho hodně nasmáli.

Potěšilo i FTFko v Bělorusku v Minsku, prostě protože potěší FTF v cizině.

A pak samozřejmě v životě nezapomenu na své první FTF. (pokračování logu zde)

A nejde o FTF, ale o boj o něj ano, takže se to snad také počítá. Tohle si též budu pamatovat dlouho.


  • 2

#9 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 21:17

Z mých FTFek asi nezapomenu na tyto:

GC2APFA - moje první FTF, v Rakousku u horské chaty v 1900 metrech nad mořem. Dodnes má za 8,5 roku jen 25 nálezů. Trochu jsem podcenil horský terén a dolů se dostal až za tmy někdy v půl jedenácté večer.

GC39BFX - asi 10 km dlouhá multina na Ukrajině od německého ownera ve městě postaveném pro zaměstance místní obří atomové elektrárny a jeho okolí. Po několika peripetiích se mi povedlo dostat až k finálce, která už přes 6 let čeká na STF.

GC6EYBG - moje nejvzdálenější FTF, které na mě více jak měsíc počkalo uprostřed japonské Osaky.


  • 1

#10 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 22:01

Ukořistění FTF je pro nás vždycky takový malý svátek. Úplně první se nám podařilo cca po 3 měsících, co jsme začali s geokešingem. Tehdy jsme ještě neměli prémiové členství, nechodily nám žádné notifikace o nových keškách. Čirou náhodou si ale manželka prohlížela mapu s keškami, když si pojednou všimla, že se začala objevovat nová série věnovaná křížkům. Jedna z kešek byla mysterka nedaleko našich domácích souřadnic, a tak ji co nejrychleji vyluštila a pak jsme vyrazili překotně do terénu. To bylo radosti, když jsme otevřeli logbook, a viděli jsme, že jsme skutečně první.

 

Nejzajímavější ale asi bylo naše druhé FTF na keši Stanice (GC52NM9) od mistra úkrytů Krutižlaba. Bohužel tahle keška je už archivovaná a ani její owner se už nevěnuje geokešingu jako dříve. Ale to by bylo spíše do depresivního koutku. Tuhle kešku jsme totiž nalezli s dalším legendárním kačerem našeho kraje, který se tam čirou náhodou také vypravil (kdo zná jeho sérii Karel May, tak už určitě ví). Tehdy jsme se nemohli a nemohli dopočítat nějakého kloudného výsledku, také na BF došlo, ale nic nepřineslo kloudný výsledek. Nakonec jsme skončili u metody „zkrouceného drátu“, kdy jsme s čísly tak dlouho kombinovali, až se nám zdál výsledek přijatelný a místo sympatické. Ale to, jak byla keška lišácky ukrytá, nás stejně dostalo. Inu taková "jednoduchá" mikroška s obtížností 1,5 na 1,5 hvězdičky. Na to se zkrátka nedá zapomenout.


  • 1

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2019 - 23:18

Mé nezapomenutelné FTF bude možná to první, které se snad někdy podaří 

 

Jsem na tom stejně. Na jednom konci ulice jeden kačer, na druhém druhý, takže i kdybych měl PM a auto, tak stejně budu minimálně 100 metrů pozadu. ;)

Jednou se mi stalo, že keška pípla, když jsem byl asi 50 metrů od ní, ale o tom jsem se dověděl až večer doma při logování.


  • 1

#12 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 1:49

Lovec FTF sice nejsem ale jeden ,,zářez" se mi povedl. V sérii Hosínské křížky ( České budějovice ) owner udělal školáckou chybu a kešky publikoval ve dvou várkách. A mně se náhodou povedlo předpublikační FTF ( bylo mi divné, že jeden z křížků není do série zařazen ... kouknul jsem na jediné místo kam se krabička dala uložit a hurááá.. ). Navíc se u kešky při logování objevili další kačeři ( STF ). Owner naši ,,drzost" vyřešil výměnou logbooku ale měl smůlu. Neúplnou sérii jsem znovu absolvoval jako doprovod a do nového logbooku jsem se opět zapsal. Na netu jsem mu potom patřičně ,,naplácal na prdel" aby si netroufl můj log smazat.  :D


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 10 leden 2019 - 1:58

  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 6:45

Já našel budku ve které nic nebylo, ale bylo jasné, že pro ptáky není. Dal jsem tam papírek s podpisem. Občas jsem se do ní podíval a nic. Naposled jednou v deset večer. A pak o půlnoci vyběhla nová mysterka. Notifikace jsem neměl, ale náhodou jsem se podíval těsně před vypnutím PC. Vyrazil jsem bez počítání a byla tam. Díky mému podpisu věděli, že o ní vím a dali tam krabičku těsně před publikací.

Druhé a poslední FTF na mě počkalo dva dni, v pohodě vlakem, zdánlivě těžká mysterka, ale ve skutečnosti primitivní. Jen foukal vítr, že to bláznivé cyklisty při sjezdu tlačilo zpátky na kopec.


  • 1

#14 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 11:09

dali tam krabičku těsně před publikací.


Toho se dosáhne jak? Jak zjistíš, kdy reviewer tvoji keš publikuje?
  • 0

#15 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 11:36

Toho se dosáhne jak? Jak zjistíš, kdy reviewer tvoji keš publikuje?

 Se slušností se dá domluvit i čas publikace.


  • 1

#16 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 12:06

Čas publikace se slušnou domluvou s revírním domluvit dá (např. mi publikoval keš věnující se západu slunce přesně v čas západu slunce), nicméně mám pravdu, když tvrdím, že umístit keš do terénu až těsně před časem publikace je vážné porušení pravidel? Mám za to, že keš MUSÍ být ounerem uložena do terénu PŘED TÍM, než pošle listing revírnímu ke schválení.


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 12:25

Schránka tam byla. Krabička až těsně před tím. Domluvit se to dá, ale nemusí to vyjít. Třeba keš co měla být publikovaná při eventu vyběhla až několik hodin po něm.


  • 1

#18 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 12:50

Paha Ahma: musí...pokud se owner s revírnim domluvil, asi je zbytečný to řešit, o nic potom nejde.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 10 leden 2019 - 12:52

  • 1

#19 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 14:20

Schránka tam byla. Krabička až těsně před tím. Domluvit se to dá, ale nemusí to vyjít. Třeba keš co měla být publikovaná při eventu vyběhla až několik hodin po něm.

Myslím, že na to RW už mají skript, který jimi předem schválenou keš pustí ve stanovenou dobu za ně.


  • 1

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 14:33

A abych přispěl do vlákna svou historkou: Kousek od Domažlic svého času pípla několikakilometrová multinka nepříliš zkušeného autora. Objevilo se tam pár DNF, nic dalšího. Čas jsem měl až druhou sobotu, prošel jsem jí, posbíral indicie a taky nenašel. Po dalším DNF jsem poslal ponížený NM log se žádostí o přeměření a opravu a pár dní se nic nedělo. 

 

V dalším týdnu odpoledne jsem měl do blízkosti cestu kvůli vlastní keši a potom jsem ještě zkoušel tuhle marně brutnout. Ale už při odjezdu pípla oprava (watchlist je k něčemu dobrý), tak asi dva kilometry zpátky a za chvíli bylo na světě FTF 14 dní po publikaci keše. To bylo radosti :) .


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka