Přejít na obsah


Fotka

Mé nezapomenutelné FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 14:56

Já dal jedno FTF rok před publikaci pod Kozákovem. Nějak mne bylo divné, že v serii chybí jedno čislo a je tu prostor a tak jsem chvili hledal a našel docela poťouchlou cache, neb jsem předtím našel asi 5 falešných, než jsem se trefil na tu pravou. Logbook prázdný, s poznámkou: "Jestli jsi našel, tak se ozvi". Zrovna jsem šel na event onoho ownera a tak jsem k němu přišel a řekl jsem: "Ozývám se", no on na mně asi 5 sekund koukal naprosto nechápavě, než mu to došlo a vyhrkl: "Tys to našel???" a ja "Jo" a tak jsem dostal panáka a čekal jsem rok na publikaci :rolleyes: .


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 17:07

Také přidám jeden nevšední zážitek:

 

https://www.geocachi...0e-2a24f95cd73f

Něco podobného se kdysi stalo na jedné mé cachi, s tím jediným rozdílem, že to pro toho nováčka byla cache č. 2  :)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 7:26

Myslím, že na to RW už mají skript, který jimi předem schválenou keš pustí ve stanovenou dobu za ně.

Nevím jestli už, ale kdysi někdo psal, že mají skripty, které si sami napsali a které přestanou fungovat po změně na stránkách. Tj. že je někdy mají a někdy ne. Možná se to od té doby změnilo. V každém případě publikace v určitou dobu (Nový rok, vánoce, narozeniny, svatba, event) je nestandardní věc a záleží čistě na domluvě a ochotě. Když se to domluví a vyjde to, proč ne? Ale vyžadovat se to nedá. Už jsem několikrát viděl svatební keš, která vyběhla poblíž místa svatby a FTF nechali novomanželům (ale jak zajistili, aby novomanželé měli zapnutý telefon s notifikacemi, nevím).


  • 1

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 8:56

Na vánoce jsem si takhle nechal publikovat jednu keš a přišel mi od RW anglicky psaný mail,

že je keš zamčena proti editaci a bude publikována tehdy a tehdy.

 

Ale ukončil bych to, jsme tady OT.


  • 0

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2019 - 11:24

Nevím jestli už, ale kdysi někdo psal, že mají skripty, které si sami napsali a které přestanou fungovat po změně na stránkách. Tj. že je někdy mají a někdy ne. Možná se to od té doby změnilo. V každém případě publikace v určitou dobu (Nový rok, vánoce, narozeniny, svatba, event) je nestandardní věc a záleží čistě na domluvě a ochotě. Když se to domluví a vyjde to, proč ne? Ale vyžadovat se to nedá. Už jsem několikrát viděl svatební keš, která vyběhla poblíž místa svatby a FTF nechali novomanželům (ale jak zajistili, aby novomanželé měli zapnutý telefon s notifikacemi, nevím).

 

Na jedné takové máme FTFko...

A opravdu bylo nezapomenutelné:-) Příjezd svatebčanů z druhé strany, než počítají kačeři, namalovaná cesta ke keši, pěkně provedená keš ve tvaru srdíčka. Pohoštění pro přítomné kačery, šumivé víno. No prostě novomanželské FTF.  Ono reviewer jako zástupce moci úřední oddávající kačery či nevěsta prodírající se ve svatebních šatech houštím se jen tak nevidí... FTFkaři prodírající se ke kešce po skoro půl hodině z druhé strany překvapení, co to tam je za minievent logující také FTFko, no prostě zážitek.

 

A co vím, tak podobných událostí bylo už více. Jeden kačer musel na FTFku hledat unesenou manželku, ale u toho jsem přítomný nebyl. Jen jsem viděl fotky - taky moc zajímavé FTFko.

 

Krom toho s reviewři jsou většinou v pohodě a při slušné prosbě většinou vyhoví tomu času publikace. Na posledních dvou eventech byly puštené eventové kešky asi půl hodiny po oficiálním konci eventu (neměl jsem ani jedno, protože pokaždé jsme už byli pět deset minut někde jinde) :-).


  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2019 - 17:08

Jinak vzpomněl jsem si i na jeden takový "anti" FTF zážitek. Ještě v době, kdy se mi ozýval jeden kolega, že jezdí na FTFka, tak mi volá, asi v 11 hodin, že pípla keš (už ani nevím, jestli jsem v té době nebyl jen BM), že potřebuje řidiče. Že je v Polsku na hradišti Gomole. Kouknu - asi 30 km, podle listingu zřícenina hradu, kde jsme v životě nebyli (byl v Polsku). Nakonec jsem si říkal, že by byla velká škoda, to nevidět za světla. A tak jsem raději řekl, ať se kolega nezlobí, že raději si hrad prohlédnu za dne. Tedy možná jsem tenkrát řekl do telefonu spíš jen něco o tom, že už je pozdě, ale nakonec jsem byl rád, že jsem keš lovil za dne :-)


  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2019 - 6:29

Jedno BF neFTF. Z MHD jsem viděl jak se někdo ochomejtá kolem stromu a něco tam věší. Žádná nová keš ale v těch místech nebyla. Tak jsem se tam podíval. Na větvi visely nějaké ztracené klíče.


  • 0

#28 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2019 - 14:09

Mo je nej,nej FTF bylo jako nalez cislo 2500 a ke vsemu na kesi od nejoblibenejsiho autora. Splneny sen :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#29 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2019 - 9:26

Za svých 1500+ nálezů mám jediné FTF, na cachi asi 200m od parkoviště od hradu Houska. Tři dny po publikování! Možná na to mělo vliv, že cache založil polský cacher, který v té době rozmístil severně od Mladé Boleslavi větší množství cachí, které nebyly nic moc a o které se nestaral.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#30 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2019 - 20:39

Do dneška jsem nezapomněl na 3 první místa v logbuku. Moje první nezapomenutelné FTF bylo následující den po odlovu noční kešky, kdy jsem ji ještě ten den zapisoval z počítače. Vedle jsem viděl novou kešku, tak jsem si řekl, že jsem dost unavený a šel jsem do hajan. Tou dobou jsem chodil na vysokou školu a následující den jsem měl volno, tak jsem se tu kešku rozhodl v poklidu projet na kole. Vyrazil jsem asi v deset dopoledne, v 11 začal sbírat hodnoty neznámých a před 14. hodinou jsem otvíral logbuk s útěchou, že budu alespoň v první desítce. No byl jsem v první desítce a to úplně na prvním místě.

Druhé nezapomenutelné FTF bylo ve Frýdku Místku, když jsme byli na kolech u nádraží a kilometr od nás ještě teplá keška. Jak jsme zjistili souřadnice, za bicykly se musela vinout ohnivá čára. No bylo z toho sdílené FTFko, ale třetí nezapomenutelné proběhlo letos na jaře, když jsme 6 hodin jako lvi bojovali o nejvyšší stupínek na pomyslné bedně. Museli jsme se vracet pro část vybavení, kterou jsme zapomněli u předešlé T5ky. Nejsem závislý na honění bedny, ale znám takové experty, jak je popsáno ve vláknu.
  • 0

#31 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 7:45

Trochu OT protože to nebylo FTF. Ale na zjišťování indicií v kostelíku s otevřenou rakví opravdu nezapomenu...
".... Podruhe mne potesil ten kostelik. Uplne mala Svata Hora..
Pekne misto. Byl jsem tam uplne sam, jen s neboztikem, co tu cekal na smutecni obrad. Kdyz jsem odjizdel, uz se venku zacali schazet pozustali. Takze jsem si kostelik a ambity stihl prohlednout opravdu na posledni chvili."


  • 1

#32 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 11:59

Trochu OT protože to nebylo FTF. Ale na zjišťování indicií v kostelíku s otevřenou rakví opravdu nezapomenu...
".... Podruhe mne potesil ten kostelik. Uplne mala Svata Hora..
Pekne misto. Byl jsem tam uplne sam, jen s neboztikem, co tu cekal na smutecni obrad. Kdyz jsem odjizdel, uz se venku zacali schazet pozustali. Takze jsem si kostelik a ambity stihl prohlednout opravdu na posledni chvili."

Tak to bylo spíše LTF než FTF :)


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 13:26

V takovém případě bych do kostela nelezl. Stejně jako nerad zjišťuju něco na hřbitově. To jsou místa, kde by to chtělo ohleduplnost vůči těm, co jsou tam za tím účelem, ke kterému je to určeno.


  • 0

#34 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 19:24

Já si to představuju tak, že Petegeo vlezl do kostela, tam ticho, tak začal obcházet obrazy apod. co bylo potřeba pro keš a pak v přední části narazil na nebožtíka v otevřené rakvi. To už bylo pozdě tam nelézt. :) Ale jsem přesvědčen, že kolega kačer se choval slušně a nebožtík neměl nejmenší důvod ke stížnosti. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#35 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 12:59

V takovém případě bych do kostela nelezl. Stejně jako nerad zjišťuju něco na hřbitově. To jsou místa, kde by to chtělo ohleduplnost vůči těm, co jsou tam za tím účelem, ke kterému je to určeno.

Tam byl problém, že těch vchodů do ambitů je víc. A já přišel ze strany, kde nikde nikdo nebyl. A to že je tam rakev jsem zjistil až nakonec. Taky jsem rychle "vycouval" jiným vchodem... :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama