Přejít na obsah


Fotka

Smazání historie TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 13:35

Zdravím, nedávno jsem se snažil vypátrat, zda jde smazat celá historie TB, abych jej mohl znovu vypustit do světa.

 

Jde o to, že jsem měl na autě trackovací samolepku, ale to auto už je minulost a samolepka s kódem leží doma. Chtěl bych jej tedy znovu oživit, vše HROMADNĚ smazat a vypustit do světa, když už ten kód mám.

Vím, že jdou mazat jednotlivé logy, ale nehodlám tímto trávit čas než nastane jaro.

 

Jde to nějak?

Díky


  • 0

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 14:13

Radím ti, nedělej to. Jistý kolega to z naivity udělal u jednoho svého TB a nestačil mazat dotčené maily a zprávy od kačerů ze široka daleka. Nový trakovací kód nestojí zas tolik.


  • 1

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 15:05

Taky nedoporučuji mazat, naštveš hodně lidí a zbytečně.

Klidně ho vypusť i s tou historií.

 

P.S. hromadně to snad ani nejde, zřejmě z dobrých důvodů


  • 3

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 15:54

Auto sice už není, ale ten kód si to oběhal, tak bych mu tu historii nechal. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 15:59

OK, děkuji za rady

Nenapadlo mě, že mazáním logů u TB budou chodit lidem mejly stejně jako při mazání logů v keších.

 

Chtěl jsem zrecyklovat kód. Ale když se zamyslím nad životností jiných TB, tak je celá jeho historie nezajímavá, protože s velkou pravděpodobností zanedlouho skončí neznámo kde nebo u někoho v kapse...

Takže změním jen název, listing a bude to (než se ztratí).


  • 0

#6 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2019 - 23:33

Tak lidem by si smazal ty jejich nalezy. A radsi si to nalep na jine auto, kolo, batoh. V keskach uz jsem ztratil 3 cestovatele. Lepsi uz to asi nebude.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 10 leden 2019 - 23:34

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7 czprava

czprava

    czprava

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 11:41

Chápu tvůj úmysl. Řešil jsem to samé. Vyřešil jsem to tím, že jsem zeditoval listing TB a do popisku dal tzv. Historii trackovacího čísla, kde uvádím počáteční stav km u nového TB s tímto track číslem. 

Jde o to, že track number ti vlastně zůstává napořád, akorát jej vazbíš, resp. svazuješ vždy s určitým putovním předmětem. A ten se v čase může a samozřejmě mění. 

Tedy historie se týká prioritně tvého track numberu, který je vždy s nějakým svým "představitelem" v podobě TB svázán. 

Vlastně bys mohl posílat jen onu "psí známku" bez předmětu a pokud se ztratí, nechat si vyrobit novou jako vzkříšení a zase jí pustit do světa. A takto vlastně až do tvé GC smrti. 

Tím, že špendlíš na řetízek k "psí známce" nějaký předmět, tedy TB, to jen jakoby děláš osobitější. 

Tedy jde o track number, nikoliv o travel bug. takže historii určitě zachovat, ale zmiňovat se o ní v listingu daného track numberu. 

Zde je můj vzkříšený TB


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 13:39

Je opravdu ztracený? Tady kdysi recyklovali TB, ze kterého se brala čísla do jedné mysterky. Pak se objevil ten původní. To byl tedy zmatek! Člověk sledoval, kdy se objeví poblíž a on skákal z místa na místo. Pak tu kopii owner sebral, ale stejně pak za čas se ztratil ten originál, rok se lovilo podle tiché pošty a pak to šlo do archivu.

Pokud je to jen cestovatel bez dalšího účelu, je to jedno, jen ti může nesmyslně začmárat mapu, kdyby lidi logovali dva na přeskáčku. Kdyby byl jeden tady a druhý v Americe, to by naskakovaly kilometry!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama