Přejít na obsah


Fotka

Vytvoření wheriga


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 8:55

Urcite to problem neni, ale to by si to musel kazdy naprogramovat. Mozna by bylo resenim, kdby nekdo udelal a zverejnil cartrigde jako sablonu pro URWIGO, kde by si pak clovek jen zadal finalni souradnice a URWIGO by vytvorilo hru bez nutnosti zadavat ta cisla rucne. I tak by to ale bylo pro "autory" mene pohodlne nez je to ted, kdy staci jen pouzit hotovou celou hru.

Tak tady naprosto nesouhlasím. Napsat cartridge do které si několika čísly zadáš hodnoty byl hezký programátorský počin. Tím to ale končí. Reversní wigo, může bavit, když je jedno, jinak je to opičárna a troufnu si říct blbost a to se hodně krotim. (já sám je dávám okamžitě na ignore list) Už i tak je kešomapa tímhle typem wiga zaplevelená. A když to owner musí mít, tak ať si to napíše. Urwigo stavitel je poměrně uživatelsky přívětivej program, na netu jsou příklady a tak to chce jenom trochu toho lámání hlavy. :-) Naučil jsem se to i já a to je co říci. I já mám dvě reverse wiga, v Tisé Angry bird a v Praze  Kreditku a obě jsem si samozřejmě psal sám. Wiga mají samozřejmě příběh a kreditka už má i několik náhodných větvení. Ta uni cartridge mi přijde jako když se bojím výšek, ale nutně musím mít založenou T5, tak si ji nechám udělat od někoho jiného.


  • 3

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 11:36

Nevim, s cim vlastne nesouhlasis. V podstate nepises nic, s cim bys byl v rozporu s mym nazorem.

 

Ja reagoval na to, ze neni problem napsat wigo tak, by byla cisla uvnitr a nemusel je uzivatel opisovat. Ale muze to byt problem pro nekoho, kdo nikdy neprogramoval. Tomu by se to dalso zjednodusit tak, ze by se napsala jakasi sablona ...

 

Ale nechme toho, je to trochu mimo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 14:03

None: no ja prave na netu zadnej zdroj nenasel. Samo si to chci napsat sam a zkombinovat jeste s dalsima vecma ktery jdou do Wiga zapracovat.Ale je potreba pochopit princip na nejakem prikladu.

 

Myslim si ze napsani a zverejneni zdrojoveho kodu tak, aby ostatni videli priklad jak se to dela je dobry pocin. Samo aplikace do ktere zadas dve cisla a vypadne hotove Wigo se mi taky uplne nelibi.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 28 srpen 2019 - 14:04

  • 0

#24 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 16:18

Screenshot 2019-08-28 17.05.26.png

 

Tohle je v podstatě celý problém reversního wiga. Věc Kreditka je místo které hledáš. V první zprávě máš vzdálenost k zoně kreditka a ve druhé je počet pokusů. Aby to hráč neměl tak jednoduché, tak třeba v té Kreditce se po určitém počtu pokusů vybije telefon a nejbližší zásuvku s elektrikou mají v lékárně a ty můžeš po nabití hledat dál. Krom toho jsou tam už jenom dialogy dokreslující příběh a zóna začátku a nějaké zvuky .... a to vše se dá najít na webu urwiga v příkladech + je tam pěkný návod. Jinak ten kousek kódu je aktuální verze Kreditky.


  • 0

#25 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2019 - 11:30

Diky Nonemu za navod na vytvoreni reversniho wheriga. Opravdu to nic neni.
I takove nemehlo jako jsem ja, to za hodinku pochopilo z obrazku vyse a uz se jen zaobiram rozsirenim pribehu.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 11 září 2019 - 15:58

  • 0

#26 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 15:50

Ahoj, moc prosím, 

 

je tu nějaký wigo-znalý kačer, který by byl ochoten mi pomoci sestavit wigo? Už třetí den sedím nad návody Urwiga, a ať čtu jak čtu, tak to pro mě bohužel není srozumitelné. 

 

Wigo by mělo být jednoduchý průvodce, žádné postavy, předměty ani odpovědi na otázky. Hráč jen přijde do zóny, přečte si okec o místě, odbouchne a jde dál. Počet zastávek je >10, hráč je hned po spuštění hry vidí a prochází je v libovolném pořadí. Po každém projití zóny se hra automaticky uloží. 

 

Dostala jsem se do fáze, kdy jsem v Urwigu vytvořila soubor, definovala zóny, a ještě zvládnu nahrát obrázky a přiřadit je k nim. Zasekla jsem se ale na tom, že nezvládám naprogramovat ty texty s okecy, tj. že po vstupu do zóny se zobrazí texty k přečtení. 

 

Mimochodem: kolik znaků textu je optimálních pro ty jednotlivé vyskakovací diagramy? Je nějak omezena délka textu? 

Kdyby tu byl někdo z Plzeňska, kdo by se se mnou sešel někde v kavárně (zvu Tě na dort a kafe :-)), bylo by to úplně nejlepší. Opravdu bych se to ráda naučila sama. Nicméně pokud by se někdo nabídl, že mi to wigo vytvoří, budu asi ještě radši. Můžu mailem poslat rozpracovaný soubor.

Díky a keškám zdar. :D


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 20 leden 2020 - 16:04

  • 0

#27 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 16:17

Ahojky,
Nevim jestli jsem ten povolany. Vytvoril jsem zatim jen tri wiga, ale....

Vsechny zony budou videt? Staci jima jen projit? Tak to to ani nedelej. Protoze spousta lidi to odehraje v tramvaji pres Fake Gps nebo neco takoveho.

Pokud to ale budes delat budes muset resit jak to pozna, ze prosel vsechny, kdyz neni poradi pruchodu zonama. Osobne by se mi libilo heslo z pismen, ktera lze v zonach najit. Na konci pak jednoduchy overovatko.

Co se tyka dialogu tak ty jsou velmi jednoduche. Doporucuju otevrit nektere zkusebni projekty z Urwiga. Tam je skoro vsechno. Pripadne ti mohu poslat jedno svoje wigo, ktere je taky delane podobne, jen se zonama prochazi postupne a v kazde je kontrolni otazka. Za spravnou odpoved je nasledne prirazen kod, ktery je nutne dat ve finalce, aby se otevrela.

Tak kdybych ti to co jsem napsal pripadalo uzitecny a chtela by jsi neco jeste vedet, tak mi napis.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 20 leden 2020 - 16:18

  • 0

#28 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 18:52

Tak mi to pošli. :) Kouknu se na to. + tam hoď nějaký neveřejný mail na komunikaci. Můj mail je lubbez@digit-tech.cz. Jedu na týden na hory do Rakouska a tak to po večerech nějak spatlám.


  • 0

#29 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 18:58

Taky bych doporučil tam nějakou otázku dát, pokud nemáš nějaký zvláštní důvod ji nedávat. WherIGo je zábavné interaktivitou, takže otázky jsou skoro nutnost i když ti nebude vadit, že to někdo projde podvodem.

Nevím, jestli délka textů má omezení, ale používal jsem i asi 400 znaků a fungovalo to. Není problém zřetězit několik dialogů za sebou.

Doporučil bych spíš s někým si udělat takovou betaverzi s jednou-dvěma zónami, na tom uvidíš, jak co udělat, vyzkoušíš si "hratelnost", můžeš ladit délky textů a můžeš pak sama pokračovat.


  • 0

#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 19:57

Tak mi to pošli. :) Kouknu se na to. + tam hoď nějaký neveřejný mail na komunikaci. Můj mail je lubbez@digit-tech.cz. Jedu na týden na hory do Rakouska a tak to po večerech nějak spatlám.

Jen ji nech at si to udela sama. Je to sikovne devce a metodou malych postrku se to nauci velmi rychle. ;)
  • 1

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 20:42

Nejbližší a asi nejpovolanější wigo guru v zpč.kraji je V_clav11 (snad se nebude zlobit, že ho jmenuju).

To svoje v Klatovech jsem s ním konzultoval, pak mi je i betatestoval.


  • 0

#32 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 21:27

Taaakže! Po telefonátu PanzerŠtěpánovi jsem se prolomila přes slepý bod a vývoj wiga zatím pokračuje. Jabadabadů!  :D

 

Všem díky moc za rady. Otázky nějaké mám nachystané, ještě ale uvidím, zda je použiju. Momentálně dávám dohromady dialogy. Určitě to budu pak potřebovat otestovat (pokud se do té fáze vůbec dostanu). 

 

ProKesTom: Těch 400 znaků vypadá rozumně, dík.

 

None: Kdy odjíždíš na ty hory? Abych věděla, do kdy musím případně stihnout kapitulovat...  <_<

 

Všem dík, určitě se ještě ozvu.  ;)


  • 0

#33 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2020 - 21:49

I v Rakousku funguje email. :-)


  • 0

#34 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 1:02

Nebudu zakládat nové vlákno, snad si toho někdo všimne. Dělám wigo. Mám 17 zón a potřebuji, aby se mi po obejití všech zón zobrazil nějaký text. Mám tedy v každé ze zón příkaz, aby se mi k proměnné přičetla jednička. Pak mám funkci, kde mám nastaveno, pokud se proměnná = 17, zobrazí se zpráva (a stane se pár dalších věcí). Jenže když to hraju v tom emulátoru, tak to nefunguje. Přitom v jiném wigu mi něco podobného jde.

Prošel jsem všechny zóny, opravdu to mám všude nastavené, dokonce jsem si i zkusil cvičně udělat, aby se mi v jedné zóně rovnou těch 17 nastavilo a v emulátoru do ní šel jako první. Nic. Prostě se zpráva nezobrazí, funkce nevyvolá. Netuším, co s tím. Měl by někdo nápad? Díky.

BTW jde o to, co tu píše Čtyřhranka - to wigo je její.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 27 září 2020 - 1:07

  • 1

#35 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 8:26

Já vím, čím to je. Je to rozbité ;).

A teď vážně: To se musí vidět, jinak k tomu nelze nic říct. Chyba může být kdekoliv - v přičítání, v podmínce, že se test vůbec nespustí, že se proměnná opakovaně vynuluje, v samotné zobrazovací funkci, prostě kdekoliv. Kdy se ta jednička přičte? V jakém eventu? Jak je řešen opakovaný vstup do zóny? Přičte se jednička znovu? Kdy se provádí test na hodnotu 17? Atd., atd., samé otázky...
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#36 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 8:33

Jestli si dobře pamatuju, tak zprávy ve funkcích nejsou úplně košer. Já sám to nepoužívám. Osobně bych to řešil v událostech zóny. Vlezu do zóny, otestuju jesli už jsem tu byl a pokud ne, přičtu jedna a hned zkontroluju stav proměnné. A abys věděl, co se aktuálně děje, rovnou si obsah proměnné zobraz a hned uvidíš, kde je zakopanej pes.


  • 2

#37 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 10:11

Já sám to nepoužívám. Osobně bych to řešil v událostech zóny.

No samo! Jsem blbec, by bylo fajn si v událostech zóny tu funkci zavolat. Taková hloupost... Už to jde. Díky oběma!


  • 1

#38 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:28

Kucí, už to není úplně tvorba wheriga, ale dám to sem. 

Moc prosím(e), prosím(e), prosím(e). 
Cartridge hotová, posláno vše Markétě, cartridge dokonce i nahraná a před chvílí mi  Markét volá, že jí nejde na wherigo.com cokoliv editovat. Hlásí to "An Error Has Occurred" a nezedituje to nic. Chyba musí být podle mě v cartridgi, protože jinde už moc být nemůže. Zkoušel jsem to na jejím profilu z mého počítače, nahrál jsem to i na svůj profil, ale error máme pořád. Přitom všech mých 5 ostatních cartridgí můžu na wherigo.com editovat do alelujá. Nemáte opět nějaký nápad, čím by to mohlo být? Případně vám ať už já nebo Markéta tu cartridge klidně pošleme.

Díky!


  • 0

#39 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:46

Taková blbost: je přihlášená ?


  • 0

#40 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 22:00

Taková blbost: je přihlášená ?

Jasně, jinak by se do editace vůbec nedostala. To se dostane, ale už není možné to uložit (jako když ti spadne web při ukládání listingu, podobný princip). A jak píšu, zkoušel jsem to i já z jejího profilu i ze svého, přihlášení jsme být museli.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama