Přejít na obsah


Fotka

Vybavení a zkušenosti na trek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 7:05

Ahoj, na starší kolena jsem propadl i díky gc turistice a od letošního roku plánuji delších treku.. Ať již u nás v Čr či zahraničí.. Mám nastudovane vše co se na internetu najít, ale jsou témata která tam prostě nejsou.. Potřeboval bych rady nějakého zkušeného trekaře, tak kdyby jste měli pár desítek minut volného času.. Kafe a pivo platím..
  • 0

#2 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 7:31


Zapoměl jsi napsat odkud jsi... :-)
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#3 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 7:51

Ech, měl jsem to tam.. Jen koukám, že se mi všechno za smajlikem smazalo.. Takže nejlépe Praha a Stč.. Diky za upozornění
  • 0

#4 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 8:27

Čau! :)
Když Ti nebude zatěžko přijet do Plzně, ráda si udělám čas. Nicméně v úterý jsem v Praze a budu mít někdy odpoledne čas (pro konkrétní domluvu mi můžeš napsat přes profil GC). Zkušeností s trekováním mám dost.

Pro začátek můžeš prozradit, kam máš přesně namířeno, na jak dlouho, nebo jaké máš cestovní plány a případně vznést několik konkrétních dotazů. ;-)
  • 1

#5 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 11:32

Kdyby se ti chtělo do Nymburka ;-) rád na pivko zajdu. 774647497.


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#6 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 11:56

Děkuji, takovou ochotu jsem nečekal ani v tom nejodvaznejsim snu.. Ctyřhranka již kontaktována a do Nymburka si taktéž rád zajedu.. Ostatně ti pivo beztak dlužím za pomoc s těma poštovníma schrankama..
  • 2

#7 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2019 - 15:40

Já taky můžu přihodit pár rad, ale asi spíše online nebo pak Olomouc. Ještě je fajn vyrazit na nějaký přespávací event a poptat se tam...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#8 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 9:42

Ono vybaveni se ti bude stejne lehce menit podle destinace.
Ja se ted zameruju na snizeni vahy tech zakladnich veci, ktere vzdy beru s sebou. Nekteri kolegove co jezdi se mnou tomu rikaji posedlost, ale troufam si rici, ze oproti prvni vyprave jsem pod polovinou vahy veci. A jak se mi lehounce slape.pritom to neni drahy. Jen to chce hledat a zjistovat.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 21 leden 2019 - 9:45

  • 0

#9 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 9:44

Kdyz se s Pahou domluvite na rozumnem terminu klidne bych zajel taky podebatit. Rad se dozvim o novych destinacich a proberu vybavu.
  • 0

#10 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 10:28

Chystám se ho kontaktovat odpoledne tak na tebe budeme myslet..,každá rada dobrá

Tento příspěvek byl upraven od OZK: 21 leden 2019 - 11:09

  • 0

#11 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 12:10

Ahoj, prosím vás, a nevzali byste ženskou do party? Ráda bych se taky dozvěděla nějaké tipy a triky. :) Jsem ale úplný začátečník. 


  • 0

#12 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 15:17

Ahoj, prosím vás, a nevzali byste ženskou do party? Ráda bych se taky dozvěděla nějaké tipy a triky. :) Jsem ale úplný začátečník. 

 

no uplny zacatecnik s odlovenou kesi  <

Krkonose Crossing :)
  • 0

#13 Kynicacher

Kynicacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 16:13

 

no uplny zacatecnik s odlovenou kesi  <

Krkonose Crossing :)

 

 

To byla malá zkouška a hlavně velké štěstí, že nám vše vyšlo. Včetně skvělého počasí. Byl to první delší trek, takže jsme to měli na každý den naplánované raději na krátké vzdálenosti. Chtěla bych se posunout o level výš a k tomu už bych ráda slyšela něco od ostřílených borců. ;-) 


  • 0

#14 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2019 - 16:40

Takže kdo má čas a chuť, nechť se dostaví zítra (22.1.) ve 14h ke Karlínskému divadlu. Máme omezený čas, jen asi hoďku a půl, ale za tu dobu se leccos říct dá.

Kdo má chuť, ale ne čas, může mě navštívit kdykoli jindy po domluvě individuálně v Plzni.

Telefon na mě najdete v listinzích všech mých dálkových keší. :)

 

Audienci u Pahy si domluvte samostatně s ním a určitě vám ji také doporučuji, on vám na téma 'trek' dá nejspíš úplně jiné rady než já. :D Z čehož vyplývá, že vám nakonec stejně nezbyde než hodit plecák na záda a rady za hlavu, a jít si vyšlapat své vlastní zkušenosti.

Těším se. Čau!


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 21 leden 2019 - 16:52

  • 9

#15 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 8:37

Takže kdo má čas a chuť, nechť se dostaví zítra (22.1.) ve 14h ke Karlínskému divadlu. Máme omezený čas, jen asi hoďku a půl, ale za tu dobu se leccos říct dá.

Kdo má chuť, ale ne čas, může mě navštívit kdykoli jindy po domluvě individuálně v Plzni.

Telefon na mě najdete v listinzích všech mých dálkových keší. :)

 

Audienci u Pahy si domluvte samostatně s ním a určitě vám ji také doporučuji, on vám na téma 'trek' dá nejspíš úplně jiné rady než já. :D Z čehož vyplývá, že vám nakonec stejně nezbyde než hodit plecák na záda a rady za hlavu, a jít si vyšlapat své vlastní zkušenosti.

Těším se. Čau!

 

No ja se nejvic uklidnil, kdyz jsem ti tenkrat pred Norskem psal, jake mas vybaveni a ty jsi mi napsala, ze zadne specialni a zbytek ze si pujcujes.  To uplne stacilo. Rek jsem si " To musime dat taky" a dali jsme to. O rok pozdeji jsme vyhazeli zbytecnosti a zdokonalili par casti vybaveni. Hlavne boty. A od te doby uz jen obcas neco poridim. Letni spacak,  nafukovaci karimatku, filtr na vodu.  proste jak pises. Clovek si to musi vychodit. Ale na zacatku je dobry zjistit jestli mas aspon ten zaklad :D


  • 1

#16 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 9:06

Panzerstepan: Jo, no, to je fakt. :D Od té doby se změnilo leda to, že přibyla spousta dalšího, samozřejmě naprosto nezbytného vybavení. :)

Včera jsem dělala domácí inventuru trekového vybavení. Máme doma celou velkou skříň vyhrazenou pouze pro stany a spacáky. Pak máme ještě jednu skříň s batohy a krosnami, a ve třetí skříni máme různé doplňující věci, jako sněžnice, trekové hole, lana, úvazky a tak.

Ve stručnosti jsem u nás doma napočítala: 4 stany, 6 spacáků, 5 trekových krosen (plus další malé ruksaky), 4 pláštěnky, 2 sněžnice, atd. A zjistila jsem, že nutně musím dokoupit dva spacáky, protože z těch šesti se žádný nehodí na plánovaný trek :D.

Ono se dá začít s nějakou základní výbavou. Ale nakonec stejně člověk zjistí, že žádná univerzální výbava neexistuje a nic se nehodí pro všechny podmínky. Takže ve výsledku nakonec každý trekař skončí jako sklad humanitární pomoci. :)

Plánuji časem sepsat své zkušenosti s výbavou do nějakého článku, třeba se to pár lidem bude hodit. ;)

Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 22 leden 2019 - 9:11

  • 6

#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 9:21

Tak to mame stejne. Taky mam v dilne celou skrin na vybaveni a uz je mala.  :) Stan pro 3, stan pro 2, karimatek nepocitane. Ale jsem za to rad. Vsechno je po ruce.   

 

nejlepsi bylo kdyz jsme meli jet kempovat s mladejma a na sbaleni asi 10 minut, mladymu jsem zabalil vsechno, ale kdyz jsme prijeli na misto zjistil jsem ze sice mam kde spat, ale ze jsem si nevzal vubec zadne obleceni prijel jen v tricku a kratasech. A taky to slo. i kdyz v noci bylo docela chladno :)

 

 

 

P.S: nemas zkusenost se spanim v Hamace??

 

 

Odpoledne bych se na chvilku zastavil :) Musim byt ale na treti v praci. Nastesti na Florenci :)


  • 1

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 10:03

A teď nám tu vznikne skupina kačerů potulující se krajinou, které bude panzerstepan tahat bágl :-)


  • 3

#19 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 10:49

Koukám, že téma  by vydalo na pěkný event (že...Čtyřhranko, PahaAhma...a spol.  :-)  :-)  )

 

...kouzlu dálkoplazů jsem taky trochu propadl.

 

Mám obrovské štěstí, že jsem si mohl dovolit v rámci prvních výletů dát v práci výpověď - (získal jsem nevídanou svobodu.....naštěstí mám manželku velmi tolerantní a k tomu  úspěšnou podnikatelku + velké, nezávislé děti .......vynikající kombinace - doporučuji  :-)  :-)   ) - a k tomu všemu docela dobrý zdravotní stav. 

 

První delší špacír bylo zdolání série Signálka....pak už to šlo rychle. Začal jsem hledat v knihovně knihy o špacírech - neskutečné množství inspirací, rad a návodů. Tisíce lidí chodí na "profláknutou" cestu do Santiaga...a stovky z nich o tom vydali knihu....z toho desítky knih byly přeloženy a ty najdeš v knihovně. Při četbě zjistíš, že vlastně všechny jsou návody co sebou, co Tě čeká a potká na cestě atd. Pak zjistíš, že chodit se nemusí jen do Santiaga a narazíš na knihy cestovatele L.Zibury a stovky dalších. K tomu na internetu najdeš blogy výše zmíněné Čtyřhranky a spol......a najednou zjistíš, že skončila zima, teoreticky jsi připravený a jak oschnou meze můžeš vyrazit. Úžasný pocit, doporučuji.

No a jako první inspirace a nakopnutí může sloužit zdolávání dálkových multin (někde tady bylo o nich i vlákno) ale neuděláš chybu, když koukneš třeba na multiny Čtyřhranky (a samozřejmě dalších). Výhodou je, že nemusíš nic plánovat, vše je Ti naservírováno na stříbrném podnosu. Trasa, možnosti přespání, jídlo atd....a když pak přečteš logy předchozích úspěšných dálkoplazů tak máš chuť vyrazit teď, hned.

  Tak využij zimní přestávku a hurá do knihovny (nebo na internetu najdeš i mluvené verze knih - třeba L.Zibura tam má všechny).

....a ještě jeden tip.... máme štěstí, že skoro dvakrát do měsíce máme ve městě a okolí besedy s cestovateli. Stačí jen sledovat programy a zrovna teď, v období chladu a sněhu si známí cestovatelé udělali čas na besedy.....tam se toho dozvíš taky nekonečně mnoho.


  • 1

#20 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 11:14

A teď nám tu vznikne skupina kačerů potulující se krajinou, které bude panzerstepan tahat bágl :-)

 

Takova skupinka uz existuje. Jenze PanzerStepan se tomu zacina branit, protoze jeho veci uz se vejdou do maleho batuzku :)

 

Je to sakra rozdil. Vzdycky kdyz se kouknu na tuhle fotku tak vubec nechapu jak jsme se vyskrabali na tu skalu nad fjordem. 

Přiložené miniatury

  • norsko.jpg

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 leden 2019 - 12:17

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama