Přejít na obsah


Fotka

Vybavení a zkušenosti na trek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 11:18

Letos mame namireno sem :D

Přiložené miniatury

  • svedsko.PNG

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 leden 2019 - 11:19

  • 0

#22 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 13:30

Pahouš hlásí, že je s kačerem OZK domluven na středu 23.1. cca od 17h v Nymburce v putyce "Mlejn", známé např. hostingem eventu o Krušnohorském kvérunku. Tudíž pokud chce ještě někdo dorazit, je vítán (knajpa v 17h otevírá a tudíž tam bude klid) a můžeme leccos probrat v rámci eventu bez bodu.

 

...těším se ;-) = určitě mě ten pokec zase k něčemu nakopne, zima je krutá a temná..


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#23 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 15:00

Aj, mame v planu s Romiskem  Svinibrod ve ctvrtek. Zkusim ho popohnat na stredu. Ale driv jak v sest bych to nevidel :)

 

 

Ale ted jsme pokecali s Ctyrhrankou a OZK v Praze


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 leden 2019 - 15:01

  • 0

#24 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 16:29

Co se týká vybavení, ráda bych se zeptala na skládací trekové hole - které ano a které radši ne. Sice se nikam daleko nachystám, ale občas by se do nějakého kopečku nebo přes potok hodil třetí opěrný bod. Věk skáče směrem nahoru,klouby odcházejí a tak je třeba doplnit výbavu.....
  • 0

#25 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2019 - 23:10

Co se týká vybavení, ráda bych se zeptala na skládací trekové hole - které ano a které radši ne. Sice se nikam daleko nachystám, ale občas by se do nějakého kopečku nebo přes potok hodil třetí opěrný bod. Věk skáče směrem nahoru,klouby odcházejí a tak je třeba doplnit výbavu.....

Trekové hole určitě doporučuji. Mluvím o občasných vycházkách v rámci pár km. Můj doprovod dřív se mnou nechtěl chodit kamkoli dál než 3 km kvůli kolenům, což kupodivu vyřešily právě hůlky. Máme doma jak obyčejné hliníkové "šroubovací" teleskopické, asi no name ze sportu, tak pro mě lehké karbonové Ferrina. Ty mají teleskopy zamykatelné páčkou. Každé uzavírání má své výhody a nevýhody. U páčky se mi teď po cca deseti letech ztratilo protikus kolečko, takze musím vyrazit do Ferrina, jestli se dá koupit samostatně. Nové hole se mi kvůli tomu nechtějí kupovat. Mám to pár zastávek tramvají, ale pro spoustu lidí by byl dojezd asi problém. U šroubovacího typu může šroubovací část časem prasknout a to je asi neopravitelné.
Daleko podstatnější je si ty hůlky vzít do ruky, jak sednou. Jedny budou sedět chlapovi s velkou rukou a jiné ženské s drobnou rukou. Mně je třeba nepříjemná korková rukojeť.
Koupili jsme si s hrotem na konci, ty posloužily třeba na zamrzlé Vysočině a pokud nemají v sadě, tak přikoupit gumové botičky, ty jsou pro většinu roku.
  • 1

#26 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 8:57

Co se týká vybavení, ráda bych se zeptala na skládací trekové hole - které ano a které radši ne. Sice se nikam daleko nachystám, ale občas by se do nějakého kopečku nebo přes potok hodil třetí opěrný bod. Věk skáče směrem nahoru,klouby odcházejí a tak je třeba doplnit výbavu.....

 

Hůlky používám už léta. Ze zkušenosti mohu doporučit ty se zámkem, neboť šroubovací bych řekl že nejsou tak pevné (nic nepotěší víc, než když se člověk při sestupu z prudkého svahu opře plnou vahou o hůlku a ona se mu složí :ph34r: ). Pravda je, že hole se zámkem nemají odpružení, ale to považuji celkem za zbytečnost. Pak ještě doporučuji prodlouženou rukojeť - hůlku pak není třeba při dočasné změně terénu zkracovat, ale lze ji pohodlně chytnout níže. Momentálně mám hole s kombinací zámek+šroubovací a zatím nepovolily, ani když jsem do nich naplno opřel svých 140 kg živé váhy.


  • 1

#27 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 9:49

Spousta lidí se asi pousměje, ale já mám už delší dobu hůlky z Lidlu nebo Penny, to už si nevzpomenu přesně. Stály max. 300 Kč, jsou šroubovací, třídílné. Chodím jen na jednodenní výlety, bez nich si to neumím představit. Je to jistota, o kterou se s mojí opravdu velkou váhou mohu pořádně opřít. Že něco váží mi vůbec nevadí. Jejich obrovská výhoda je, že když bych je někde zapomněla, není jich žádná škoda, díky nízké ceně.


  • 5

#28 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 15:28

Taky mám rád hůlky, chodím s nimi už léta, a zvlášť delší treky s batohem si bez nich neumím představit. Jak píše TARATARATA, i ty nejlevnější odvedou dobrou službu a jsou lepší než nic. Při nákupu bych zvážil:
 
- zámečky - zaklapávací drží líp než šroubovací a hůlky se rychleji rozkládají i skládají
- rukojeť - mám zkušenost s korkem, tvrdým plastem a měkkou pěnou; korek mi je nejpříjemnější a je asi i nejuniverzálnější. Jak píše mikeant, výhodou je možnost přehmátnutí, tedy při cestě ze svahu možnost držet hůlku pohodlně shora a do kopce zase o něco níž pod standardní rukojetí.
- poutka - někdo je nepoužívá a rovnou je ustříhne, mně ale vyhovují klasická poutka jako jsou třeba na sjezdařských hůlkách. Nordicwalkingové podobně jako běžkařské hole mají místo poutek rukavičku na suchý zip, na turistiku mi to nevyhovuje.
- hroty - karbidové se využijí všude mimo zpevněné cesty, tedy nejen na ledu. Časem se opotřebují a měly by být výměnné. Gumové botičky používám jen na delší úseky po asfaltu - a většinou je nechám doma takže na asfaltu hůlky složím a pověsím na batoh.
- talířky - většina lidí má celoročně malé talířky, ale v létě jsou zbytečné a na zimu ke sněžnicím jsou lepší ty větší.
- počet dílů - nejlepší poměr ceny / pevnosti / skladnosti mají hůlky třídílné. Dvoudílné jsou i po složení moc dlouhé a připnuté na batohu přečnívají vysoko nahoru, jsou ale pevnější, lehčí a levnější. Čtyřdílné mají význam např. když je potřeba hůlky uložit do batohu, např. při cestě letadlem.
- celková maximální délka - menším lidem stačí 125 cm a je zbytečné tahat materiál navíc, pozor ale pokud se hůlky používají ke stavbě stanu nebo přístřešku.
- materiál - hliník je klasika, karbon dražší a křehčí - ale lehčí.
- odpružení - je podle mě zbytečné.
 
Jak vidno i z takové blbosti jako je turistická hůlka se dá udělat věda :).

  • 4

#29 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 16:59

Díky za vaše zkušenosti - zejména kulhalovo shrnutí budu brát při výběru v potaz, pro mě opravdu bude stačit 125 cm.

Na oplátku mohu doporučit k vyzkoušení hamaku. Někdo na ni nedá dopustit, jiný tvrdí, že víckrát než jednou v ní spát nebude - jsem sice starší ročník, ale zejména pro menší postavy mi přijde super. Sama mám obyčejnou z Decathlonu trvale v autě.
  • 0

#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 19:40

Díky za vaše zkušenosti - zejména kulhalovo shrnutí budu brát při výběru v potaz, pro mě opravdu bude stačit 125 cm.

Na oplátku mohu doporučit k vyzkoušení hamaku. Někdo na ni nedá dopustit, jiný tvrdí, že víckrát než jednou v ní spát nebude - jsem sice starší ročník, ale zejména pro menší postavy mi přijde super. Sama mám obyčejnou z Decathlonu trvale v autě.

 

Muzes mi rici rozmery a vahu te hamaky, pripadne odkaz do Decathlonu, ktera to je?? Tahle https://www.decathlo...id_8330395.html ???   Spavas s vlozenou karimatkou, nebo bez??  Proste vsechno :) nemas zkusenost s hamakou pro dva??

 

Ale kdyz koukam na tu cenu, koupim ji a poradne prozkousim hned na jare :)


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 23 leden 2019 - 19:46

  • 0

#31 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 6:52

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem třem zúčastněným, kteří se podíleli na mém "zaškolení".. Nakonec z toho vylezlo šest hodin poutavého vyprávění, informací a pro mě neocenitelnych rad, kterých by se mi v obchodě nedostalo. A to nepočítám kvantum zpráv či mailu.. Jsem rád ze i v dnešní době, kdy si každý hledí svého se najdou lidé, kterým není zatezko udělat si čas a poradit, pomoci jiným.. Veškeré vaší pomocí si opravdu velmi vážím. Takže ještě jednou Ctyřhranko, Štěpáne i Paho díky
  • 6

#32 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 8:56

Ad hůlky: V lese si na příhodnou délku zalomím dvě suché smrkové větve.

Ad hamaka: V hamace je ti zima zespoda, protože vlákna spacáku se pod tebou zmáčknou a jejich izolační funkce se zmenší. Proto je dobrá hamaka, která má kapsu na karimatku. Dále je dobré, když je součástí hamaky moskytiéra. No a chce to ještě plachtu.
Moje hamaka má asi 1,5 kg, plachta 3x3m 1 kg. Takže to hmotnostně vyjde nastejno nebo hůře jako kvalitní stan.


  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:06

Já mám hamaku síťovou, bez tyčí, velikost asi půl litru ve sbaleném stavu. Asi třicet let ji mám. Použil jsem ji dvakrát nebo třikrát. Pokaždé po velkém dešti, kdy bylo všude mokro. Ale jindy jsem vždycky našel něco se stříškou, třeba jen zásyp pro bažanty. V hamace se spí blbě, blbě se do ní i nalézá, ale když není sucho, vyspíš se v ní líp než na mokré zemi.


  • 0

#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:12

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem třem zúčastněným, kteří se podíleli na mém "zaškolení".. Nakonec z toho vylezlo šest hodin poutavého vyprávění, informací a pro mě neocenitelnych rad, kterých by se mi v obchodě nedostalo. A to nepočítám kvantum zpráv či mailu.. Jsem rád ze i v dnešní době, kdy si každý hledí svého se najdou lidé, kterým není zatezko udělat si čas a poradit, pomoci jiným.. Veškeré vaší pomocí si opravdu velmi vážím. Takže ještě jednou Ctyřhranko, Štěpáne i Paho díky

Rádo se stalo :)


  • 0

#35 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:36

No a jako první inspirace a nakopnutí může sloužit zdolávání dálkových multin (někde tady bylo o nich i vlákno) 

Na tohle má skvělý bookmark DrakMrak ;)


  • 0

#36 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:49

Taky něco k hamace ... :)

Spávám v ní už ... hodně dlouho. Nejdřív síťovaná (jiné nebyly k sehnání), teď plná. Dříve bez karimatky, teď se samonafukovačkou - a je to příjemnější (není zima odspodu). Kapsa na karimatku výhodou. Moskytiéru mám zvlášť, beru podle potřeby (a moje nesilnější vzpomínka v této souvislosti je na malinké mrchy, co moskytiérou prolezly v množství větším než malém a žraly mě celou noc kdesi na pobřeží Baltu). Plachta coby střecha ... dle vlastního uvážení, začínal jsem s igelitovým rugávem ze zahradnických potřeb, momentálně jakási lehká plachta 3x4 m. Hlavní výhodou hamaky je z mého poledu pohodlí. Není mokro odspodu, nikde nic netlačí, nelezou po vás brabrouci. Dva objekty k zavěšení hamaky se většinou najdou. Hamaku je potřeba řádně napnout, pak je ležení téměř rovné, umím spát i na boku. Hlavu trošku výš, než nohy. Teplé ponožky se hodí víc, než ve stanu. Při umístění lehce nad úrovní pasu nemám s nastupováním a vystupováním problém. Kolébání větrem je příjemné ;). Pokud si můžu vybrat, spím v hamace B).


  • 3

#37 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 13:41

zkusenost s hamakou pro dva??

 

Zkušenost s hamakou pro dva mám. Pro jednoho dospělého je úplně akorát  :)

O hamakách je tu vlákno: http://www.geocachin...maka/?hl=hamaka


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#38 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 13:47

Tak jsem se nakone rozhodl, ze odzkousim tuhle a uvidim jak se mi v tom bude spat.

https://www.aliexpre....69064c4dZGi1rq


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 24 leden 2019 - 14:00

  • 0

#39 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 15:23

Tak jsem se nakone rozhodl, ze odzkousim tuhle a uvidim jak se mi v tom bude spat.

https://www.aliexpre....69064c4dZGi1rq

Můžeš napsat, až ti přijde, jestli to vypadá pevně a solidně?
Díky.


  • 0

#40 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2019 - 22:05

Jj, jak dorazi dam vedet
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama