Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GC2DJHJ - listing bliká


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 18:15

to se mi nezdá, vypadá to na pověru...nějaké důkazy?

Dukazy  nemám, ale kdyz hledám s aktivnim internetem, tak dost casto koncim u sousedniho stromu/parezu, když internet vypnu tak uz ten sousedni strom/parez vynechavam. Stejne tak vypinam bluetooth, ktere pouzivam pro handsfree v aute. Muze to byt subjektivni pocit, ale mam pocit ze se gps zpresni alespon o 1 - 3 metry. Jedna se se o dynamický stav kdy se blizim k cache, kdyz se zastavim a cekam, tak gps modul dojede k cache, ale za delsi dobu. Mohu to zacit pozorovat, ale driv nez za mesic vysledek nedam. Jinak jak internet tak i bloetooth v lese neprotrebuji, tak je vypinam a tim setrim baterii pro GPS modul, ktery je pro mne u tu chvili dulezitejsi. Jinak se to zamereni na cil spatne sleduje, neb si geodalnice vetsinou vsimnu cca 5m od cache a to je prave ten sousedni strom/parez a to uz mobil nesleduji a jdu po gedalnici.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#22 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 19:54

Hm, zub nevypínám, protože sleduji přes hodinky pár údajů.
Ale je pravda, že jsem se zrovna včera při zaměřování pěti míst divila, jak hodnoty lítají. Stačilo stát chvíli na místě, natož jít opakovaně z různých stran. Program na průměrování x měření sice mám, ale když jsem kdysi testovala, nepřišel mi jako nejlepší řešení. Stejně budu ještě zaměřovat v jinou dobu - včera jsem se zapomněla mrknout, kolik družic je právě k dispozici.
  • 0

#23 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 21:53

Teoreticky by to mohlo být při starší baterce. Stará baterka -> vyšší vnitřní odpor -> +(puštěná síť a BT = vyšší odběr) -> pokles napětí -> problém s GPS.

Vypneš zbytečný odběr -> napětí se vrátí na normál a GPS funguje jak má.


  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2020 - 5:24

Nebo pomalejší odezva při větší zátěži procesoru a tím větší přebíhání polohy. Jako ta pověra o přesnějším žluťáku (nemapová GPS), protože ten díky nepřekreslování mapy reagoval rychle. Ale to by chtělo opravdu seriozní zkoušení a pokud možno na několka strojích zároveň. Řekl bych, že to nebude podstatné,ale kdo chce, může si pochopitelně připojení vypínat, bude si i chránit baterii před rychlým vybíjením, pokud je v místech, kde je signál slabý.


  • 0

#25 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2020 - 7:10

Baterka je nová, tam problém není.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#26 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 6:30

I toto je vyřešeno updatem na a:Drake 6.07 - obrázky se buď stáhnou nebo ne (pokud nejsou dostupné), v každém případě listing už nebliká. Juchůůů! Díky Luďku! :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka