Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.7.1


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
261 odpovědí na toto téma

#181 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:00

Tak jeden takovy ukazkovy modul zkus udelat.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#182 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:08

No já Stator nepoužívám, takže o něm a o tvorbě modulů nic nevím, jen mi přišlo, že byste se nemuseli upírat na Google a je tu možnost jít vlastní cestou, navíc pokud statistika bude php soubor, tak se dá zakázat kešování stránky, dá se jí nastavit vypršení platnosti, takže si prohlížeč vždy stáhne stránku z webu - mám zkušenosti hlavně s Firefoxem, že ten tvrdošíjně vrací html stránku ze své keše a tu novou na webu ignoruje


  • 0

#183 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:15

Díky za reakce :) Tak možná to také jen píšete v poznámkáči, ale aspoň víte, co tam píšete.

Ne vždycky víme... :P
 

A co se týče limitů Google Chart, jak to zvládá graf vývoje nalezených keší? Tam mi přijde, že těch dat je mnohem víc, obzvlášť když mám nálezy rozděleny podle typu.
Třeba se k tomu někdy dokopu a hlavně najdu dostatek času na to nějaký takový graf zkusit udělat. Když už jsem si přetvořil jiné moduly, tak bych to mohl zvládnout taky :)

Jak psal Gord. Graf vývoje je zcela na hraně. Problémem je i to , že graf má omezenou velikost URL, do které spadá všechno - datové řady, popisky os (hlavně té horizontální, často časové apod. Tím se vše vzájemně ovlivňuje. Roli hraje i převod pro URL nevhodných znaků a když jsem to testoval, nebyl Google ve svém názoru na nepřípustnost délky zrovna pevný. Prostě jde o celkem velké laborování a můžeš si s tím hrát dost dlouho.
 

Ještě k motivaci. Moje první keška je multinka v lese a sbírá nálezy pomalu. Oproti tomu další mysterku jsem založil o pár let později v Brně a tam to šlo rychle nahoru na trojnásobek počtu nálezů té první - až to skončilo archivací. A právě tohle prolínání bych tam rád viděl :) Tedy časová osa od založení první keše po dnešek a podle dat založení by tam přibývaly další čáry (respektive do data založení by byly hodnoty rovny nule). Klidně v takovém případě oželím i zvýraznění disable, postačí "jen" označení archivace.

Nula je taky číslo a v časové řadě ho nemůžeš vynechat. Dokonce časové řady všech vlastněných keší musí být stejné, takže pokud jedna keš bude existovat od roku 2005 a všechny ostatní od 2015, pak tam bude 10 let nul pro všechny keše. Aby se ti vše vešlo do omezené délky URL pro všechny případy, tj. pro keše s několika nálezy i pro stařenky s několika desítkami tisíc nálezů, musíš vymyslet algoritmus redukce datových řad.


  • 1

#184 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:18

No já Stator nepoužívám, takže o něm a o tvorbě modulů nic nevím, jen mi přišlo, že byste se nemuseli upírat na Google a je tu možnost jít vlastní cestou, navíc pokud statistika bude php soubor, tak se dá zakázat kešování stránky, dá se jí nastavit vypršení platnosti, takže si prohlížeč vždy stáhne stránku z webu - mám zkušenosti hlavně s Firefoxem, že ten tvrdošíjně vrací html stránku ze své keše a tu novou na webu ignoruje

 

Prave .. ta tvoje rada je pekna, ale nemas naprosto predstavu, co ta vlastni cesta obnasi. Krome mnoha dalsich problemu urcite budou i stejna omezeni jako u googlu, velmi pravdepodobne jich bude vic. A pak jeste nemaji vsichni statistiku na stejnem miste ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#185 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:18

Když už chcete nějaké grafy a statistiky běží na jiném serveru, tak ten by mohl umět PHP a šlo by využít nějakou knihovnu na kreslení grafů v tom PHP - např. https://jpgraph.net/download/

 

 

Tak jeden takovy ukazkovy modul zkus udelat.

 

 

No já Stator nepoužívám, takže o něm a o tvorbě modulů nic nevím, jen mi přišlo, že byste se nemuseli upírat na Google a je tu možnost jít vlastní cestou, navíc pokud statistika bude php soubor, tak se dá zakázat kešování stránky, dá se jí nastavit vypršení platnosti, takže si prohlížeč vždy stáhne stránku z webu - mám zkušenosti hlavně s Firefoxem, že ten tvrdošíjně vrací html stránku ze své keše a tu novou na webu ignoruje

Ale jo, K8 má pravdu. Omezení na Google Image Charts byla hlavně z důvodu zákazu javascriptu na straně profilu GS. Teď se nám otevírá pole netušených možností. Jen nevím jak a kdy do toho stihneme hrábnout. Ona je to totiž celkem nepředstavitelná kupa práce... :huh:


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 13 únor 2019 - 13:18

  • 0

#186 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:26

Ne vždycky víme... :P

 

Vime vzdycky, ale zdaleka ne vzdycky je to spravne  :P


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#187 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:28

Možná je to i odpověď pro Shashlicka. V Google Image Charts (tedy v generátoru, který na základě URL s daty a parametry vrátí obrázek grafu), je graf nálezů všech vlastních keší na samé hranici realizovatelnosti, ne-li za ní. Efektivně by podobná věc šla řešit přes javascript, např. Google Charts API. Pak bych ale doporučoval následující postup:

  1. otestovat dostupné technologie, které umožní nahradit stávající grafy novými
  2. vybrat tu nejvhodnější
  3. začít postupně grafy předělávat

  • 0

#188 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:31

Ale jo, K8 má pravdu. Omezení na Google Image Charts byla hlavně z důvodu zákazu javascriptu na straně profilu GS. Teď se nám otevírá pole netušených možností. Jen nevím jak a kdy do toho stihneme hrábnout. Ona je to totiž celkem nepředstavitelná kupa práce... :huh:

 

Nerekl jsem, ze to udelat nejde. Jen mam ted pochybnosti o efektivite te prace vzhledem k vysledku. Znamena to naprogramovat si vlastni "server" pro grafy tak, jak jej mame ted pro mapy. Zpocatku jsme o tom i uvazovali a pomerne brzy to zavrhli. Zminovany balik php scriptu (a urcite existuji i dalsi) to sice trochu zjednodusuje, ale mnoho veci neresi (treba pocet znaku v URL).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#189 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:42

Gorde, pak by to nebylo URL, ale volání javascriptu. A nešlo by o nic podobného mapgenu. Skoro bych řekl, že uvolněním z profilu GS se otevírá sakra široké pole. Možná zrovna mapy by mohly být první na úpravu - koukni na vybarvovací třeba zde...


  • 0

#190 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 13:53

I s Javascriptem u googlu driv nebo pozdeji narazis. Staci, aby je napadlo naco jako zakazat pristup neplaticum jako nedavno u map.

 

EDIT: Drobnost k vybarvovani, ktera me napadla - GS ma vlastni rozum na rozdeleni statu a vlastne i na staty jako takove. To JS nevyresi.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 13 únor 2019 - 13:57

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#191 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:08

I s Javascriptem u googlu driv nebo pozdeji narazis. Staci, aby je napadlo naco jako zakazat pristup neplaticum jako nedavno u map.

 

EDIT: Drobnost k vybarvovani, ktera me napadla - GS ma vlastni rozum na rozdeleni statu a vlastne i na staty jako takove. To JS nevyresi.

No to máme ale obecnej problém :) nikdy nevíš kdy google v zápalu rušení pohrobků zruší i ty starý grafy... tuším s tím už vyhrožoval...

EDIT: podpora API do 2015 .... zatím to jede ale můžou to vypnout kdy se jim zachce.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#192 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:23

Tak jsem tam nakopíroval soubory start.html a end.html  (z roku 2017´6) a hlášky už nejsou.


  • 0
DANDU1

#193 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:28

heh: a budem s tím muset něco udělat asi bleskem :ph34r:

Warning: This API is deprecated and is scheduled to be turned off on March 14, 2019. Please use the actively maintained Google Charts API instead.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#194 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:29

Tak jsem tam nakopíroval soubory start.html a end.html  (z roku 2017´6) a hlášky už nejsou.

A taky už to máš uprostřed. (v tagu BODY je text-align:center, to je mj. v tom souboru Start.html). Můžeš si do něj přidat i barvu pozadí, př. obrázek pozadí, jak, to zjistíš třeba na jakpsatweb.cz, nebo jinde.


  • 0

#195 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:32

Mimochodem, vůbec do toho nevidím, ale někde jsem viděl grafy pomocí CSS a javaskriptu. Není na to nějaká knihovna? To by nepotřebovalo server jako PHP.

Ale netuším, jestli to byl jen nějaký computer art, nebo jestli je to použitelné obecně a jaké to má limity.


  • 0

#196 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:38

Mimochodem, vůbec do toho nevidím, ale někde jsem viděl grafy pomocí CSS a javaskriptu. Není na to nějaká knihovna? To by nepotřebovalo server jako PHP.

Ale netuším, jestli to byl jen nějaký computer art, nebo jestli je to použitelné obecně a jaké to má limity.

no co jsem viděl tak všechno je kombinace CSS a java nebo jQuery... nevím jestli existuje adekvátní náhrada ... spíše si myslím, že ne.
nicméně máme na to od zítřka přesně měsíc


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#197 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:40

heh: a budem s tím muset něco udělat asi bleskem :ph34r:

Warning: This API is deprecated and is scheduled to be turned off on March 14, 2019. Please use the actively maintained Google Charts API instead.

A doprčic. Pravidelně jsem to kontroloval, a stále psali, že zatím nevypínají. No to bude nářez... 14. března je sakra brzo. Jdou na mne mrákoty...!


  • 2

#198 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 14:43

jo ... já jen koukal co kde lítá a BUM ho  :unsure: 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#199 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 15:00

asi by to chtělo jít do toho google java scriptího :) ikdyž hrozí zase nějaké google sankce .... tak kličkovat jinam je otázka mít to někde nainstalované
a je jedno jestli java nebo php prostě bude to na něco vázané... a co půjde předělat do HTML tak předělat... ale třeba Mapy asi nepudou jen tak...

Otevřené grafy jsou tohle: (zdrojáky na github)
----

https://d3js.org/ asi nejobsáhlejší

https://www.chartjs.org/ ale bez map

https://gionkunz.git...io/chartist-js/


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#200 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2019 - 15:03

Tos me tedy nepotesil. Prave jsem se chtel venovat necemu jinemu. :(


Tento příspěvek byl upraven od gord: 13 únor 2019 - 15:04

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka