Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Premium s 25% slevou

premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#221 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 12:26

Raiffaisen bez problémů
  • 0

#222 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 16:02

No a já to mám beze slev a v eurech z České republiky za 709 korun.


  • 1

#223 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 18:19

Já mám Mbank... že by to bylo Ukrajinou? Jak bynka pozná, jakou zemi mám nastavenou v předchozím kroku při placení PM na americký ůčet? Wtf? Zkusil jsem ještě v dolarech Bělorusko, Rusko a Maroko a pořád nic... že bych vyměknul a zkusil si přepnout na čr a eura? :)


  • 0

#224 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 18:21

No a já to mám beze slev a v eurech z České republiky za 709 korun.

Se slevou nebo bez slevy?
Sorry, neumím číst. Co to je za banku? Taky bych ji rád pumpnul.

Tento příspěvek byl upraven od geoquino: 15 duben 2021 - 18:22

  • 0

#225 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 18:24

No a já to mám beze slev a v eurech z České republiky za 709 korun.

Euro je dneska 25kč, dolar 21, plusmínus, takže 709/30 je 23.. to je někde mezi, co to bylo za měnu? :)


  • 0

#226 Mys Myspotak

Mys Myspotak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 18:40

Včera prodlouženo, země Ukrajina, platba přes spořku 671,51. Bez problému.


  • 0

#227 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 19:12

Euro je dneska 25kč, dolar 21, plusmínus, takže 709/30 je 23.. to je někde mezi, co to bylo za měnu? :)

Evidentně dolar s poplatky nebo v nevýhodném kurzu.
  • 0

#228 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 20:38

Normální automatický prodloužení. Peníze stržený z karty, Česká republika. Nijak víc se o to nezajímám, protože nějaká padesátikoruna je pro mě hluboko pod rozlišovací schopností. Z důchodu 13500,- jsi za vodou a nemusíš se zatěžovat blbostma. :D


  • 2

#229 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2021 - 22:03

Záleží, komu to platíš. Někdo si tam evidentně bere cca 2 dolary provizi. Anebo tam naopak máš slevu cca 3 eura. Neplatíš to skrz prostředníka, např. Apple? Určitě nemáš pravdu, že to je cena v eurech bez slevy. Podle středového kurzu ČNB je cena 778 Kč.
  • 0

#230 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 6:45

Já mám Mbank... že by to bylo Ukrajinou? Jak bynka pozná, jakou zemi mám nastavenou v předchozím kroku při placení PM na americký ůčet? Wtf? Zkusil jsem ještě v dolarech Bělorusko, Rusko a Maroko a pořád nic... že bych vyměknul a zkusil si přepnout na čr a eura? :)

No to nemám radost. Uvidím 30.4.

Karta Svět?


  • 0

#231 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 7:47

Záleží, komu to platíš. Někdo si tam evidentně bere cca 2 dolary provizi. Anebo tam naopak máš slevu cca 3 eura. Neplatíš to skrz prostředníka, např. Apple? Určitě nemáš pravdu, že to je cena v eurech bez slevy. Podle středového kurzu ČNB je cena 778 Kč.

Není to jedno? Platím to přes "prostředníka" Apple, od kterého jsem si koupil aplikaci pro geocaching. Na všechny nákupy od něj dostávám fakturu s rozepsaným DPH. Dokonce i za 25 korunovou platbu za 50G cloud dostanu každý měsíc fakturu. Ale primárně jsem psal o tom, že rozdíl pár korun je pro mě podprahový. Možná jsem jenom omezenější, ale nevyhledávám fíčury jak někoho ojebat, prostě mi to za to nestojí. Když si někdo vyfotí papírek se svým nickem, nebo nenapíše do logbooku vůbec a na webu má FI, tak je podvodník vcelku poprávu. Když někdo modifikuje svůj účet aby získal směšnou 50 korunovou slevu je co? U nás v české republice borec.


  • 10

#232 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 8:25

 Možná jsem jenom omezenější, ale nevyhledávám fíčury jak někoho ojebat, prostě mi to za to nestojí. Když si někdo vyfotí papírek se svým nickem, nebo nenapíše do logbooku vůbec a na webu má FI, tak je podvodník vcelku poprávu. Když někdo modifikuje svůj účet aby získal směšnou 50 korunovou slevu je co? U nás v české republice borec.

 

Nejen aby získal slevu, ale hlavně aby kompenzoval ne-směšnou ojebávku od protistrany.

 

Všude na světě při nákupech můžu platit v místní měně.

Jen v USA musím v Eurech...

 

A to nemluvím o tom, že celý Groundspeak žije na principu keší zakládaných a udržovaných kačery na jejich vlastní náklady. Ale za členství musejí solit všichni stejně, jak kdyby si každý z nich kupoval vlastní hosting a doménu. S reklamama od poskytovatele na stránkách.

 

Nebo kdyby přispívali aspoň reviewerům...

 

Ten byznys z toho čumí až moc. Takže člověk se vůči tomu chová stejně jako vůči každému takovému okatému byznysu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 16 duben 2021 - 8:47

  • 0

#233 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 8:50

Ten byznys z toho čumí až moc. Takže člověk se vůči tomu chová stejně jako vůči každému takovému okatému byznysu.

 

Jo jo. Teď mě napadá, proč vlastně majitel koloniálu ten obchod u nás v obci provozuje? Hned zítra mu zkusím čmajznout pár rohlíků. Jak jinak by se člověk měl chovat k takovému okatému byznysu?


  • 3

#234 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 8:56

Pokud by chtěl obchodovat v eurech, koupím rohlíky jinde a v koloniálu budu akorát vracet zálohovaný flašky. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 16 duben 2021 - 9:05

  • 0

#235 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 9:03

Jo jo. Teď mě napadá, proč vlastně majitel koloniálu ten obchod u nás v obci provozuje? Hned zítra mu zkusím čmajznout pár rohlíků. Jak jinak by se člověk měl chovat k takovému okatému byznysu?

P.S.

Jinak vzhledem k tomu, že cca dvacet let jsem prožila v obci s cca 135 obyvateli a koloniálem, který měl otevřeno dvě hodiny denně a podle toho nastaveny ceny, můžu s klidem ujistit, že tam se nenakupovalo z patriotické lásky k domovině, ale z nouze, jen ten kdo neměl jak se dostat do blízkého města nebo si tam nechat nakoupit od někoho jiného. Případně proto, že v tom místním koloniále byla paní ochotná dávat na dluh do výplaty. Jo, a eště taky že si baby při příležitosti koupi pěti rohlíků mohly u obchodu bez keců manželů hodinu denně pokecat.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 16 duben 2021 - 9:05

  • 0

#236 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 9:51

Není to jedno? Platím to přes "prostředníka" Apple, od kterého jsem si koupil aplikaci pro geocaching. Na všechny nákupy od něj dostávám fakturu s rozepsaným DPH. Dokonce i za 25 korunovou platbu za 50G cloud dostanu každý měsíc fakturu. Ale primárně jsem psal o tom, že rozdíl pár korun je pro mě podprahový. Možná jsem jenom omezenější, ale nevyhledávám fíčury jak někoho ojebat, prostě mi to za to nestojí. Když si někdo vyfotí papírek se svým nickem, nebo nenapíše do logbooku vůbec a na webu má FI, tak je podvodník vcelku poprávu. Když někdo modifikuje svůj účet aby získal směšnou 50 korunovou slevu je co? U nás v české republice borec.

Psal jsi, že to máš beze slev a v eurech. Jsem tě opravil, že to není pravda, že to naopak máš s poplatkem prostředníkovi a v dolarech. Když ty sám to platíš přes dolarovou kalkulaci, nevím, proč tě tak irituje, že to v dolarech platí i někdo jiný.

Cena v EUR je cca o 130 korun vyšší, to je o 20% vyšší cena než v dolarech. někdo to řeší kvůli penězům, jiný to řeší kvůli principu, že se nenechá odírat kvůli tomu, že si někdo myslí, že $ = € , jiný to neřeší nebo mu to je jedno. Já celkem rozumím každému přístupu. To že někdo platí, přispěje tím na provoz a rozvoj. Udělá pro i provozovatele víc, než ten, co nic neplatí. A jakým způsobem platí, je mi celkem putna, ani v tom nevidím nekalost, tím nikomu neškodí. Když se někdo proviní proti pravidlům hry, zatěžuje tím výrazně víc dobrovolné ownery, jejich frustrace pak má přímý vliv na celkovou kvalitu i kvantitu keší (menší počet těžších mysterek, rychlejší opotřebení schránek atd.) 


  • 4

#237 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 10:56

Překvapivě to nemám ani v eurech ani v dolarech, ale v korunách. Tady se omlouvám za nepřesnost.


  • 0

#238 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 11:48

Překvapivě to nemám ani v eurech ani v dolarech, ale v korunách. Tady se omlouvám za nepřesnost.

A ten prostředník to má / platí GS v čem? V japonských jenech? :-))


  • -1

#239 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 15:16

A ten prostředník to má / platí GS v čem? V japonských jenech? :-))

Zajímá tě, v čem platí prostředník třeba vepřové maso nebo brambory, které kupuješ v marketu? Mě je to úplně ukradený.


  • 1

#240 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 15:28

Zajímá tě, v čem platí prostředník třeba vepřové maso nebo brambory, které kupuješ v marketu? Mě je to úplně ukradený.

Nezajímá, ale taky nevrtám do těch, co kupují totéž jako já, akorát na slevový kupony. :-)

 

Otázka padla proto, že jsi tvrdil, že platíš v korunách - ale to my všichni. Nikdo z nás nemá na premium členství valutovej účet. Všem to jde z běžnýho českýho korunovýho, v korunách.

 

Jde o to, v jaké měně to dostává GS. Po patřičném přepočtu z czk. A v tvém případě to dostává v dolarech úplně stejně jako od těch tady, co si to kupují bez prostředníka, akorát s přihlášením se na Ukrajinu.

 

A to je to, co ti psal Nalano. V dolarech a s poplatkem prostředníkovi.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 16 duben 2021 - 15:29

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama