Přejít na obsah


Fotka

Co s tím?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 17:59

Našla jsem v jedné keši 3 ks fotografií, kde jsou vyfocené nějaké TB a zezadu napsaných 18 TB kódů, očividně ztracených TB. 

Zatím mě jedině napadá vyhodit to.  :D  Nějaké jiné nápady? Třeba jste se s tím už taky setkali.


  • 0

#2 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 18:52

Něco takového už jsem párkrát našel a většinou to tam dal owner jako součást keše, aby nálezci mohli dát discover na jeho (třeba ztracené) TB/GC. 

Takže bych si v takovém případě opsal kódy, ale v žádném případě bych to neodnášel z keše...


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 19:13

To jsem si také myslela, ale nikde nebyla zmínka o tom, že je to součástí keše, že je to tam vložené, případně že by se neměly přemisťovat.

Pokud jsou klasické TB součástí keše, bývají velmi dobře připevněny.  :D


  • 0

#4 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 19:29

Tak jsem to prozkoumala a očividně světem putují tyhle vypsané TB kódy, jen tak, v několika kopiích. A lidi to vesele logují, aniž by ten TB měli v ruce. Na můj vkus až moc velká virtuální realita. 


  • 3

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 21:11

To už se místo coinů loví jen kódy?


  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 22:31

Tak jsem to prozkoumala a očividně světem putují tyhle vypsané TB kódy, jen tak, v několika kopiích. A lidi to vesele logují, aniž by ten TB měli v ruce. Na můj vkus až moc velká virtuální realita. 

 

Lidi se samoukájejí všelijak...


  • 2

#7 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 23:12

Bohužel žádná novinka, totéž jsem našel hned v několika keších v jedné sérii před tuším dvěma lety. Různá TB různých majitelů, myslím že z Německa, dokonce ani nebyly všechny ztracené, aspoň co jsem ověřoval. Mělo to i svůj název "TB gallery". Majitel keší o tom neměl tušení, jeho práce to nebyla a kde se to vzalo, nikdo nevěděl (svůj kód to pochopitelně nemělo, ani žádné vysvětlení, popis, nic...). Takže ty co jsem našel později (lovil jsem sérii po kouscích), proletěly komínem. Nic užitečnějšího mě nenapadlo.


  • 1

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 7:23

Lidi se samoukájejí všelijak...

Tak jako owneři jsou rádi (až na výjimky v podobě některých divných hostinských), když někdo najde jejich kešku a zaloguje si ji, tak někteří vlastníci putovně-neputovních předmětů (rozuměj trackovacích kódů, které mají ve své kolekci, ať už ve formě sbírky GC nebo na svých osobních předmětech) jsou rádi, když je někdo někde vidí a zaloguje. Někomu stačí si nalepit samolepku na auto či se producírovat v tričku s kódem, nebo ukazovat na eventech svoji sbírku coinů. Ale protože právě v posledně zmíněném případě je nebezpečí ztráty, někdo si vozí (jen/i) napsaný či vytištěný seznam. Další pak má seznamy namnožené, a na eventech je rozdává, a další je třeba vkládá do kešek, aby si jeho kódy (rozuměj za tím opět nějaké předměty) mohlo zalogovat co nejvíce zájemců, i když je na vlastní oči nevidí. Existují i případy, kdy tyto kódy mají někteří i vystavené na svém profilu či osobní webové stránce pro usnadnění jejich zalogování. A je na každém soudruhovi, zda některou z takových nabídek využije a zaloguje si to. Jasně, Mirek Dušín loguje jen něco, co najde fyzicky v kešce, protože zalogovat to, co už někdo jiný třeba přinese a ukazuje na eventu, je nečestné a nesportovní, o nějakých papírcích s kódy nemluvě.

Kdo byl na nějakém eventu, tak takových různých případů zná spousty, asi vrcholem jsou výstavy GC, kde jsou kódy přiloženy na papírcích u vitrín, zažil jsem na eventu i nástěnku, kam příchozí své kódy zapisovali a "samohanitelé" si to pak fotili, no fuj!

 

Takže aby to nebylo OT, zkusím odpovědět na otázku zakladatelky vlákna otázkou. Je ta fotka či papírek s kódy něco, co být v kešce podle pravidel nesmí nebo nemá? Pokud ne, tak právo odstranit to z ní má jen owner.

 

Někdo má třeba trackovací razítko pro logování, takže když najdu nějaký pěkný logbook, rád si ho prolistuji, abych nějaké našel. Asi jsem taky úchyl, a ten logující taky.

 

A na závěr otázka pro všechny. Pokud vezmu z kešky papírek s kódy, co bych tam měl výměnou vložit, aby nedošlo k downtrade?

 

PS: za vším hledej statistiky a body

 

PPS: k závěrečné otázce: nic - trackovací předměty se mohou brát bez náhrady


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 26 únor 2019 - 8:17

  • 3

#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 8:47

Našla jsem v jedné keši 3 ks fotografií, kde jsou vyfocené nějaké TB a zezadu napsaných 18 TB kódů, očividně ztracených TB. 

Zatím mě jedině napadá vyhodit to.  :D  Nějaké jiné nápady? Třeba jste se s tím už taky setkali.

A nejmenovala se ta keška třeba "TB hřbitov"? :P


  • 1

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 9:38

MikiHamza směšuje dvě věci:

 

Pokud seznam poskytne sám majitel TB, je to OK, ať si dělá se svými vlastními TB, co chce (vč. zveřejnění kódu přímo na stránce TB).

 

Ale já jako owner TB nestojím o to, aby kód byl na nějakém seznamu, protože chci, aby TB byl logován na tom místě, kde zrovna je - je to putovní předmět, má putovat a dělat radost majiteli, který jeho cestu po světě sleduje (samozřejmě na druhou stranu discovered není až tak nějakej průšvih...). Také však platí, že kódy cizích TB se nezveřejňují, kód má být dostupný jen při fyzickém nálezu předmětu, to je jaksi princip...


  • 3

#11 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 10:04

MikiHamza směšuje dvě věci:

OK, mně je to jasné, ale z dotazu ani dalších postů není jasné, kdo a proč to tam dal, takže můžeme vesele fabulovat a diskutovat, protože jinak je tady docela mrtvo. Kdyby tak tazatelka dala příklad, ve které kešce to bylo a uvedla některý z těch TB, ale ne ve formě trackovacího kódu, ale toho identifikačního, nebo jak se to jmenuje, popř. odkaz, tak bychom mohli diskutovat lépe a radostněji.


  • 0

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 12:02

Jo, jasně, souhlasím, teoreticky to mohly být TB všechny jednoho ownera, který takto šíří jejich slávu vlastnoručně sepsanými seznamy, vypouštěnými do světa v keších. To nelze vyloučit...

 

Osobně ale stejně nevím, proč bych měl logovat na základě seznamu, protože logy na stránce TB se týkají toho TB a ne kódu na papíře. Takže když jsem předmět neviděl, proč bych si ho měl logovat. Mě teší najít ho v keši (spíše fyzické než v eventu). Papírky mě nezajímají.


  • 3

#13 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 22:38

Jak vidím, jedná se většinou o veřejně přístupné kódy TB. Zde malá ukázka z těch všech.

TB42E3TTB5CBEXTB61C7MTBH91BTB7PCWWTB5Z300TB5T6AQ

Tak to asi strčím do nějaké další keše a třeba z toho někdo bude mít radost. Tohle já logovat nepotřebuji.  :rolleyes:


  • 0

#14 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2019 - 23:22

Z takového downtradu by mě rozhodně hlava nebolela......
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#15 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2019 - 9:07

To už se místo coinů loví jen kódy?

Jako bys nikdy nebyl na eventu a neviděl tam některé cachery opisující si z archů mraky kódů, aby mohli napsat discover...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2019 - 9:46

Hm, hm, hm, mrkev v zimě ….

Moc zajímavé, to by mne bavilo přijít tomu na kloub. Ještě by bylo potřeba vědět, které TB jsou na těch 3 fotkách, a které napsané dodatečně. A v které kešce to bylo nalezeno. Dalo by se pak možná podle logů zjistit, kdo a kdy to tam mohl dát. Škoda jen, že už jako kdysi se moc nedodržuje, že se logovalo v logbooku i na webu, co kdo do kešky vložil a co vzal, a to ani zkratkou TNLN.

Celkem často se vyskytují kopie ztracených GC nebo TB, které jsou někdy ve formě fotky původního, ale setkal jsem se i jen s nějakým papírkem s kódem, buď zalaminovaným, nebo jen v pytlíčku. To pak funguje jako regulérní cestovatel, který by se měl logovat, což někteří nálezci vzhledem k pochybnostem, zdali je to skutečný TB, nedělají. Je tedy potřeba se podívat do listingu cestovatele, o co jde.

Pokud jde o ten seznam, tak je jasné, že to nevyrobil owner. Jestli to někdo do kešky dal záměrně nebo omylem, to taky nelze poznat.

Co bych dělal já, kdybych to našel? Nejsem Mirek Dušín, takže bych papírek s kódy ofotil a nechal ho tam. Doma bych na to mrkl, a protože jsem "Trackable Lover" (odborný název této úchylky neznám), tak bych si to zalogoval jako Discovered s uvedením, kde jsem to našel, tedy např. "Kód nalezen na papírku v kešce GCxxxxx." Pak už je to na majitelích kešky a kódu, jestli s tím budou něco chtít dělat. Co by dělal Mirek Dušín už tu bylo řečeno.

 

Nejvíce mne pobavilo to tetování na ruce Australana, který nevytáhl paty z Oceánie. Ale je pravda, že ho má vyfoceno i s kódem v listingu, takže se to na ten seznam mohlo dostat i odtud. Takže až si ho budu logovat, tak bych měl uvést "Kód viděn na webu v listingu na základě upozornění kolegyně xxxxxx v dotazu na fóru webu geocaching.cz, která ho viděla na papírku v nějaké kešce v Česku." Ostatně podobný log už tam je.


  • 1

#17 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2019 - 13:07

Díky , také jsem si to lognul . Fuj to jsem ale hnusnej honibod :D


  • 1

#18 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 13:35

Celé tohle virtuální nacházení a logování se mi moc nelíbí. Mám novou keš, od prosince, je na ní 13 nálezů. Dneska mě napadlo se podívat na "Historii trackovatelných předmětů". A světe div se, je toho už víc než jedna strana! Přitom tou keší fyzicky prošel jeden TB. Výsledek je, že v tuně sena nemám šanci zjistit, co keší reálně prošlo.


  • 1

#19 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 17:47

Celé tohle virtuální nacházení a logování se mi moc nelíbí. Mám novou keš, od prosince, je na ní 13 nálezů. Dneska mě napadlo se podívat na "Historii trackovatelných předmětů". A světe div se, je toho už víc než jedna strana! Přitom tou keší fyzicky prošel jeden TB. Výsledek je, že v tuně sena nemám šanci zjistit, co keší reálně prošlo.

Pokud to dobře chápu, nezamlouvá se ti když kačer logující tvoji keš keší současně protáhle cestovatele, které má aktuálně v držení ?


  • 0

#20 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 18:10

Pokud to dobře chápu, nezamlouvá se ti když kačer logující tvoji keš keší současně protáhle cestovatele, které má aktuálně v držení ?

 

Dá se to tak říct. Někteří kačeři mají cestovatele v držení klidně celé měsíce a protáhnou to všemi kešemi, které jen zahlédli. Číst log takového cestovatele je pak dost nuda. Navíc třeba u té konkrétní keše vidím trackables typu "geovozidlo", "geobrašna", "geopes"... Je pravda, že kdyby se daly zobrazit jen trackables, které fyzicky v keši přebývaly, tak by to dost pomohlo.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama