Přejít na obsah


Fotka

Stažení keší do tabulky v excelu

návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 TeamSoky82

TeamSoky82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 13:25

Dobrý den,

 

potřebovala bych poradit, jak stáhnout seznam keší do Excelu. Lze soubor keší vygenerovaných z geocaching.com (co přijde na email) otevřít rovnou v excelu? Budu vděčná za návod, jak se ke keším v excelu dostat.

 

Případně máte někdo vyzkoušený program (pokud existuje), který by toto umožnil?

 

Moc děkuji za odpověď


  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 14:14

Excel není vhodný nástroj na správu keší, lepší bude třeba GeoGet.

 

EDIT: pokud je tím souborem míněno PocketQuery, tak na tom si Excel vyláme zuby.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 05 březen 2019 - 20:43

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 14:52

Dobrý den,

 

potřebovala bych poradit, jak stáhnout seznam keší do Excelu. Lze soubor keší vygenerovaných z geocaching.com (co přijde na email) otevřít rovnou v excelu? Budu vděčná za návod, jak se ke keším v excelu dostat.

...

Ano, importovat jako XML.


  • 1

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 17:23

Jak píše drVota, tak otevřít GPX soubor jako XML se dá, ovšem to co z toho pak uvidíš nebude moc smysluplné.
Excel je vynikající nástroj, ale není moc určený pro práci s takto strukturovanými daty.

Základní problém je, že nevíme čeho vlastně chceš dosáhnout.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 17:28

No právě, co by v té tabulce mělo být? Jen seznam? Seznam, atributy, nebo i listingy? A k čemu to bude? Jen jako seznam do nějaké práce? Nebo s tím ještě něco dalšího dělat?

Excel má strašnou výhodu, když se s buňkami má počítat, třídit nebo z nich dělat grafy. Na ostatní věci, třeba tisk tabulek, nebo exporty někam jinam (do navigace, atd) existují jiné věci. V excelu se to dá, ale může to být dost složité a můžeš vymýšlet něco, co je jinde hotové.


  • 0

#6 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 17:39

Kdysi jsem to tak dělala, musela bych se podívat na postup. Jenže jednou za čas asi správce stránek mění strukturu, takže se to jednou načetlo tak a příště jinak, což se musí ručně upravovat.
  • 0

#7 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 18:37

Je to sice škrábání se levou rukou za pravým uchem, ale já naimportuji gpx do GeoGetu, pak udělám export do html (HTML list), a ten otevřu v Excelu a podle potřeby upravím. Je tam kód cache, specifikace (obsahuje typ, velikost a obtížnosti - např. TMA3 je tradička-mikro-D1,5T3), název, souřadnice, hint, popř. i waypointy.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 18:50

Je to sice škrábání se levou rukou za pravým uchem, ale já naimportuji gpx do GeoGetu, pak udělám export do html (HTML list), a ten otevřu v Excelu a podle potřeby upravím. Je tam kód cache, specifikace (obsahuje typ, velikost a obtížnosti - např. TMA3 je tradička-mikro-D1,5T3), název, souřadnice, hint, popř. i waypointy.

Ano, jako podklad pro lov když nejsi zvyklý jet úplně bezpapírově.
Teď je otázka, zda je ten import do Excelu k něčemu a zda by nebylo jednodušší upravit tu šablonu pro export do HTML.
Anebo ji rovnou zmodifikovat aby tam nebyla ta HTML omáčka a bylo to CSV které pak excel rovnou otevře.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 20:18

Ano, jako podklad pro lov když nejsi zvyklý jet úplně bezpapírově.
Teď je otázka, zda je ten import do Excelu k něčemu a zda by nebylo jednodušší upravit tu šablonu pro export do HTML.
Anebo ji rovnou zmodifikovat aby tam nebyla ta HTML omáčka a bylo to CSV které pak excel rovnou otevře.

Jasně, kdybych to uměl, tak bych to upravil nebo si udělal vlastní. Takhle by možná bylo nejjednodušší, kdyby se navrhla struktura nového exportu, třeba toho csv či txt, a někdo to udělal, pokud by to byl požadavek více lidí.

 

<OT>Po letech s papírem a dalších letech bez papíru jsem dospěl k názoru, že ten papír se seznamem kešek a jejich atributy, popř. poznámkami pro lov, je pro plánování odlovů během výpravy nakonec nejjistější a nejpraktičtější. Nedojdou mu baterky, je dobře čitelný i když navlhne, a hledá se v něm líp. A můžu si do něj dělat snadno poznámky. A když spadne na zem, nic se mu nestane. A když ho ztratím, o nic nejde, mám vše ještě v GPS.</OT>


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 20:27

Pokud vím, export do CSV v geogetu je. Nikdy jsem ho nepoužíval.

Znamená to ovšem všechny potřebné kešky mít v geogetu načtené.


  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 21:09

Pokud vím, export do CSV v geogetu je. Nikdy jsem ho nepoužíval.
Znamená to ovšem všechny potřebné kešky mít v geogetu načtené.

Jo to je taky cesta. Je to bohatě konfigurovatelné, a dost se s tím dá dělat.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 21:11

MikiHamza: Buď ten CSV export, nebo napiš co bys chtěl v HTML mít.
Matně si pamatuju že jsem si tam doplňoval poznámky z waypointu a poznámku z keše (ty spešl Geogetí)
Případně se můžeme domluvit že bys dojel kousek do Brna na nějakej event a dali bychom řeč.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 05 březen 2019 - 21:12

  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 21:42

<OT>Po letech s papírem a dalších letech bez papíru jsem dospěl k názoru, že ten papír se seznamem kešek a jejich atributy, popř. poznámkami pro lov, je pro plánování odlovů během výpravy nakonec nejjistější a nejpraktičtější. </OT>

 

<OT>Krásnou "příručku" umí vygenerovat https://cachetur.no, včetně posledních logů, spoilerů, apod.</OT>


  • 0

#14 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 22:00

Takže v tom Excelu. 

V horní liště Data -> Z webu 

Otevře se externí okno "prohlížeče", kde je potřeba zadat stránku geocaching.com a přihlásit se svým účtem. Pak si vyhledat v profilu vlastní nálezy, kliknout na odkaz All Logs a stisknout tlačítko Importovat (je součástí toho "prohlížeče").

 

Neříkám, že je to nejlepší řešení, ale nálezy do do Excelu importuje.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 7:36

V externím oknu "prohlížeče" mi to několikrát psalo chybu, že skript není odporován, chyba při otvírání knihovny, atd. Nakonec se něco načetlo a dalo se to importovat. Byly to ale nesmysly. Nabídku All logs jsem neviděl, buď jsem se špatně díval, nebo je to PM fíčura.

Do excelu z webu jsem nikdy nic nenačítal, jsem rád, že o tom vím. Ale kdybych to potřeboval na keše, půjdu přes geoget. Ovšem na nějaké jiné tabulky na webu by se to někdy hodit mohlo.


  • 0

#16 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 7:45

Ahoj opravdu pokud chceš pracovat s PQ nainstaluj si GeoGet. Já ho využívám a je tam vše co člověk s kešema potřebuje. Jen se s ním člověk na začátku musí naučit pracovat ;)


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 8:12

Do excelu z webu jsem nikdy nic nenačítal, jsem rád, že o tom vím.

 

Pro mě je to taky novinka, ale oproti Ctrl+C Ctrl+V přímo z prohlížeče nevidím nějaký zásadní přínos.


  • 0

#18 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 8:14

Takže v tom Excelu. 

V horní liště Data -> Z webu 

Otevře se externí okno "prohlížeče", kde je potřeba zadat stránku geocaching.com a přihlásit se svým účtem. Pak si vyhledat v profilu vlastní nálezy, kliknout na odkaz All Logs a stisknout tlačítko Importovat (je součástí toho "prohlížeče").

 

Neříkám, že je to nejlepší řešení, ale nálezy do do Excelu importuje.

 

Pro zajímavost jsem zkusil a proběhlo to v pohodě. Výsledkem je excel soubor se sloupci v tomto pořadí:

typ logu / datum / název keše / kraj / "Visit Log" (není to aktivní odkaz)

tj. to, co člověk vidí při zobrazení svých logů na gc.com.

 

All logs není PM fíčura, je to na konci volby typu logu (lze si tedy udělat excel třeba pouze s nálezy, ne se všemi svými logy).


  • 0

#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 8:19

Pro mě je to taky novinka, ale oproti Ctrl+C Ctrl+V přímo z prohlížeče nevidím nějaký zásadní přínos.

 

Výsledek je jiný, ne obsahem, ale uspořádáním (v prvním sloupci je smajlík místo typu logu slovně, šířka sloupců není přizpůsobena délce textů, za to "visit log" je aktivní odkaz).


  • 0

#20 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 8:36

PS: při zkopírování přímo z webu a vložení do excelu "jinak/jako text" je to už podobnější tomu importu.

 

Můžete porovnat v tomto souboru: http://leteckaposta.cz/462553506

List1 je import dle návodu Bubo_CZ, List2 a 3 zkopírování Ctrl+C Ctrl+V přímo z prohlížeče, ve druhém případě s uložením jinak/text.

 

On se zakladatel vlákna zatím nevyjevil, na co to potřebuje. GeoGet je nepochybně skvělá věc, ale třeba tazateli úplně stačí tabulka v excelu. Já jsem "posedlý" statistikami přesně do téhle míry, že mi pro interní potřebu přehled v excelu postačuje. Kdysi byl nějaký skript, který vysosal nálezy z gc.com do texťáku a tento vzniklý soubor šel importovat sem na gc.cz - z čehož se generovaly puntíkaté mapičky (jako mám v profilu).

Pak tato možnost zanikla, instaloval jsem jen a pouze pro tento účel GeoGet s pluginem, aby mi to tady tu mapičku zase generovalo. Samozřejmě to bylo trochu trápení, na začátku i pokaždé, když jsem po čase chtěl mapičku aktualizovat. Pak jsem přeinstaloval PC a zatím (asi 3 roky) tam GeoGet nemám, takže mapička je zastaralá. Ne každý si chce kdovíjak hrát se statistikami keší...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 06 březen 2019 - 8:38

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama