Přejít na obsah


Fotka

Stažení keší do tabulky v excelu

návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 9:01

Tak on Geoget neni jen na stattistiky, to je jen jeho okrajova doplnkova funkce.


  • 0

#22 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 9:12

To já dobře vím, ale já ho na nic jiného, než na aktualizaci mapičky nepotřeboval, takže to bylo "s kanónem na zajíce" ;-)

Ale jednodušší (resp. jinou) možnost jsem nenašel.


  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 9:42

Tak on Geoget neni jen na stattistiky, to je jen jeho okrajova doplnkova funkce.

 

Jako okrajovou zalezitost GG to chapeme my. Bohuzel to mnoho lidi chape jako jeho hlavni funkci a k nicemu jinemu GG nepouzivaji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 11:49

Proč ne? Excel je taky nástroj na výpočty, třídění, analýzy, grafy a spousta lidí ho používá jen na tabulky pro tisk.

Případně používají word na posílání obrázků copy paste z obrazovky.

Tak proč ne Geoget jen na statistiky? Když to někomu stačí, stahování do navigace řeší jinak a správa keší ho nezajímá?


  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 14:30

Upřímně, kdybych toužil jen po statistice, tak bych se sám Geogetem neobtěžoval. Ale jsem zvyklý na to, že uživatalé jsou schopni neuvěřitelných vylomenin.

 

To jsme ale od tématu poněkud odběhli...


  • 0

#26 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2019 - 18:26

No, já toužil jen po jedné jediné maličké součástce statistiky, a to po zdejší mapičce ČR s puntíky. A kvůli tomu jsem si ten Geoget instaloval a použil.

Tak to jsem asi extrémista ;-)

 

Ale co zakladatelka vlákna, dozvěděla se tu něco použitelného?


  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2019 - 7:18

Pokud opravdu šlo jen o tu jednu mapičku, pak Geoget slouží jen k nahrání nálezů sem. Pokud bys byl PM, můžeš sem nahrát PQ a obejít se zcela bez geogetu. Mapičku si můžeš stáhnout odsud. Tedy pokud stačí ty podklady co tu jsou a zcela statický obrázek. Stator toho umí mnohem víc, tedy jeho MapPinboard. Další podklady, vlastní výřezy, atd. Ale nikdo nenutí nikoho používat celý Geoget. Jako nikdo nenutí nikoho používat vše co nabízí PC nebo Android. Někdo nepocopí, jak může někdo sedět před PC a nespustit facebook.


  • 0

#28 TeamSoky82

TeamSoky82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 11:35

Moc děkuji všem za rady. Jdu si to vše podrobně projít a vyzkoušet jednotlivé nápady.

 

Nejde mi o moje logy a práci s vygenerovaným souborem v terénu. Nedám v terénu dopustit na papír a tužku, jak tu někdo uváděl a jako podporu máme GPS.

 

Spíše bych potřebovala pracovat s kešemi v rámci statistického zpracování. Tedy ideálně v excelu, aby s tím šlo dále pracovat (třídit, filtrovat, kódovat apod.). Geodet neznám, ale podívám se, jaké má funkce.

 

Když uvedu příklad, tak si definuji nějaké území a stáhnu si keše, které se nacházejí v tomto území. Prakticky bych si  na GC.com stáhla od dané keše okruh např. 1000 keší, vytřídila bych si ty, které ještě spadají do mnou definovaného území. Poté potřebuji s těmito kešemi statisticky pracovat, tzn. dostat je třeba do toho excelu nebo jiného programu. Ideálně bych tedy potřebovala dostat do tabulky název keše, atributy, listing, rok založení, pokud by šlo, tak favourites, ownera a počet nálezů.

 

Ještě jednou moc děkuji za všechny rady

 

 


  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2019 - 12:27

V databázi GeoGetu všechny tyhle informaace máš. Teď je otázka, jakou statistiku (a proč) chceš vytvořit.
Třídit podle čeho? Vzdálenost od nějakého bodu je možná (říká se tomu refeneční bod). Zeměpisně podle administrativních celků ? V Česku máš k dispozici kraj, okres, městskou část, katastrální území. V jiných státech trochu méně.
Jednoduchým klepnutím na nadpis sloupce se ti zobrazený přehled seřadí podle příslušného parametru.
Stáhnout keše podle středového bodu a okruhu ? Jednoduché, za den max 6000 kempletních listingů a k tomu případně 10 PQ po tisícovce.
Spousta operací se dá nadefinovat tak aby se pak prováděly automatizovaně "na jedno kliknutí".
Předpokládám, že v tom Excelu nechceš dělat nějaké kontingenční tabulky nebo něco takového....

Škoda, že sis nevyplnila odkaz na svůj profil na geocaching.com, dalo by se alespoň trochu odhadnout odkud jsi a jesli to k někomu znalému nemáš blízko na osobní konzultaci.
Když budeš do GeoGetu koukat sama, tak ti z počátku nedojde ani desetina toho co se dá jednoduše dělat.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 březen 2019 - 12:44

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 TeamSoky82

TeamSoky82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 13:58

Již jsem vyplnila profil na geocaching.com a lokaci. Omlouvám se, teprve se zde začínám orientovat.

 

S GeoGetem bych se ráda naučila pracovat tak jako tak. Pokud byste někdo věděl o někom z Příbramska/příp. Prahy a okolí, kdo by byl ochotný mi vysvětlit alespoň základní práci v tom Geogetu, budu za to moc ráda. Určitě by mi to hodně pomohlo, než se tím prokousávat sama.

 

Předem díky za jakoukoli pomoc :-)


  • 0

#31 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 14:52

Pro začátek: popis a návody na GeoGet jsou zde: https://www.geoget.cz/doku.php/user


  • 0

#32 TeamSoky82

TeamSoky82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 16:02

Super :-), díky


  • 0

#33 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 16:21

Již jsem vyplnila profil na geocaching.com a lokaci. Omlouvám se, teprve se zde začínám orientovat.

 

Nejsem z těch, co tady na tom nějak bazírujou, ale odkaz na profil máš obecný, který každému ukáže ten jeho profil..

 

Odkaz do profilu tohoto jména je tento: https://www.geocachi...5c-db5e037619ee


  • 0

#34 TeamSoky82

TeamSoky82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 16:32

Aha, díky za upozornění. Nevšimla jsem si, že jsem překopírovala obecný odkaz. Snad už OK?


  • 0

#35 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 19:47

Jo ;-)


  • 0

#36 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 7:03

Jo to je taky cesta. Je to bohatě konfigurovatelné, a dost se s tím dá dělat.


Možná jen doplním, že export z GG do tabulkového procesoru je přes exportní makro pro export do CSV: https://www.geoget.c...csvconfigurable


  • 1

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 8:07

Po nedávných zkušenostech vím, že import csv může taky dělat problémy. Nešlo o geoget, ale o arduino. Natvrdo to dávalo desetinnou tečku místo čárky a LibreOffice to nepovažovaly za číslo. A po změně naopak čárku považovaly za oddělovač a rozsekaly to na 6 sloupců místo čtyř. To už se při importu dalo nastavit. Takže pozor, pokud v některém textu je znak použitý jako oddělovač, klidně se ta řádka importuje o sloupec vedle. Všechno se to dá nastavit, jak při exportu (plugin jsem nepoužil nikdy, nevím, jaké má možnosti), nebo pak při importu. Jen je třeba počítat s tím, že csv je velmi nízkoúrovňový formát (comma separated values) a tedy že na první pokus může dát zcela nesmyslné výsledky, je třeba si s tím pohrát. Někdy může být řešením i to, neposlušnou řádku, pokud je jen jedna nebo několik, opravit ručně.


  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 10:55

On CSV formát není jen o čárkách, ale i o uvozovkách, aby k takovýmto pomatení nedocházelo.


  • 0

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 11:33

Jasně, dá se nastavit aby oddělovačem byl středník, čárka, tabelátor, mezera, řada mezer, aby se texty dávaly do uvozovek, atd. Jenomže:

a) musí se to nastavit, při exportu i při importu

B) ne všechny programy, co exportují do csv to umožňují nastavit (geoget asi jo)

c) stejně se někdy najde něco, co blbne, např. když je text s uvozovkami, musí se někdy laborovat, než to proběhne správně.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama