Přejít na obsah


Fotka

Mobil s velkou baterií pro geocaching

android doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 12:21

Tak jsem po čase zase napsal jednu recenzi mobilu, který považuji za vhodný pro geocaching. Především kvůli velké baterii (bez nárůstu velikosti a hmotnosti), díky které vydrží i delší hledání a taky podpoře všech GPS systémů, které vůbec existují. Navíc má i slušný poměr ceny a výkonu, přičemž spořiví mohou sáhnout po loňské doprodejové verzi za výrazně nižší cenu. Více zde:

 

Asus ZenFone Max Pro M2 - uživatelská recenze

 

Případně prosím hlasujte v anketě na konci článku, díky a konec hlášení.  :)


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 21:27

Fajn recenze, ale ta velikost. Já potřebuju tak o 2cm méně na výšku. A takové telefony nejsou ani bez dlouhé výdrže. Škoda.
  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 21:27

Pěkná recenze, jen mi tu chybí alespoň pár slov, jak se ta bohatá navigační výbava chová z praktického pohledu zkušeného geokačera - tedy rychlost a přesnost zaměřování.


  • 3

#4 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 22:29

Pekna recenze, velka baterie a pomale nabijeni. Uz jsem privyknul na QC3.


  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2019 - 23:05

Fajn recenze, ale ta velikost. Já potřebuju tak o 2cm méně na výšku. A takové telefony nejsou ani bez dlouhé výdrže. Škoda.

Není velký mobil, jsou jenom malé kapsy :P .


  • 2

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 12:20

Před třemi lety jsem na základě tvojí recenze koupil Zenfone MAX a jsem naprosto spokojený doteď. Takže přestože tenhle vypadá jako pěkný evoluční krok, nechám si ten předchozí :)


  • 2

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 12:44

Pěkná recenze, jen mi tu chybí alespoň pár slov, jak se ta bohatá navigační výbava chová z praktického pohledu zkušeného geokačera - tedy rychlost a přesnost zaměřování.

 

Pravda, to jsem trochu opomněl, ale tohle je vždycky trochu na hraně, protože vždy záleží na okolnostech. Nicméně obecně můžu říct, že mi to přijde velmi přesné i rychlé, což je dáno především tím, že to bere signál ze všeho, co v současné době existuje - tedy všech 5 systémů, což zase tolik mobilů neumí.  :)

 

Před třemi lety jsem na základě tvojí recenze koupil Zenfone MAX a jsem naprosto spokojený doteď. Takže přestože tenhle vypadá jako pěkný evoluční krok, nechám si ten předchozí :)

 

Jo, tohle je vlastně jen nástupce, i když už přes několik generací novější. I ten první byl dobrej, byť už je to hezkých pár let.  :)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 13:16

M1 neumí nastavit pro každou SIM jiný vyzváněcí tón. Jak je na tom M2?
  • 0

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 17:58

M1 neumí nastavit pro každou SIM jiný vyzváněcí tón. Jak je na tom M2?

 

Přiznám se, že nevím - mám tam jen jednu SIM a volba tónu pro druhou tam není (jako ani neaktivní). Příležitostně ještě vyzkouším, až budu mít po ruce nějakou druhou SIM. Taky je možný, že bude brzy vše jinak, protože aktualizace na Android 9 se očekává každým dnem.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 19:31

Fajn recenze, ale ta velikost. Já potřebuju tak o 2cm méně na výšku. A takové telefony nejsou ani bez dlouhé výdrže. Škoda.

 

O víc než 1 cm nižší 144x70x8,2 mm je např. Vernee Thor E, baterie 5020 mAH a rychlonabíjecí, používám ho i na geocaching, podpora GPS i GLONASS, je fakt dobrý. 

 

http://www.vernee.cc/products/thore/


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 10 březen 2019 - 19:34

  • 1

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 13:52

O víc než 1 cm nižší 144x70x8,2 mm je např. Vernee Thor E, baterie 5020 mAH a rychlonabíjecí, používám ho i na geocaching, podpora GPS i GLONASS, je fakt dobrý. 

 

http://www.vernee.cc/products/thore/

 

Přiznám se, že tuhle značku ani neznám, ale na těchto alternativních výrobcích je zajímavé, že ti to (nejen) s baterkama umí.
Na druhou stranu je to vždycky tak trochu risk.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 21:23

Já mám asi 3 roky starý Lenovo VIBE P1 PRO s 5000 mAh baterií a zatím spokojenost. Na celodenní lov naprosto v pohodě. Ale už se myslím neprodává.


  • 1

#13 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 22:09

O víc než 1 cm nižší 144x70x8,2 mm je např. Vernee Thor E, baterie 5020 mAH a rychlonabíjecí, používám ho i na geocaching, podpora GPS i GLONASS, je fakt dobrý.

http://www.vernee.cc/products/thore/


Tohle mi v práci bohužel nekoupí. Já potřebuji něco z ofiko české distribuce.
Nakonec stejně skončím u nějaké Xperie compact, protože asi fakt nic jiného není. Jabko mít nemůžu a ani nechci.
  • 0

#14 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 8:37

CUBOT H3 baterie 6000mAh, rychlonabíjení.

Nákup použitého za 1000,-. Spokojenost.


  • 0

#15 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 9:49

https://www.alza.cz/...te-7?dq=5557306

Pokud ti nebude vadit si počkat až do dubna, tak tohle bude velmi pěkný kousek. Jediná vada na kráse je absence NFC. Holt v Číně pro platby používají QR.


  • 1

#16 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 11:22

Jediná vada na kráse je absence NFC. Holt v Číně pro platby používají QR.

 

Hm, NFC už jsem pro lov geokeše použil.


  • 2

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 12:12

Já mám asi 3 roky starý Lenovo VIBE P1 PRO s 5000 mAh baterií a zatím spokojenost. Na celodenní lov naprosto v pohodě. Ale už se myslím neprodává.

 

 

Jo, jo - já mám i novější P2 Pro, ale ani ten už se neprodává a nástupce ze záhadných důvodů neudělali. Dobrej mobil, byť starší.

 

https://www.alza.cz/...te-7?dq=5557306

Pokud ti nebude vadit si počkat až do dubna, tak tohle bude velmi pěkný kousek. Jediná vada na kráse je absence NFC. Holt v Číně pro platby používají QR.

 

No nevím, za stejný peníze je starší verze toho Asus Zenfone Max Pro M1, která je podstatně lepší - větší RAM, větší interní paměť, větší baterie ....


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 13:34

Lenovo P1M používám přes dva roky a naprostá spokojenost, sice nemá kompas, ale jsem zocelený používáním starého nemapového Garmina 12. Ten recenzovaný Asus vypadá funkčně pěkně, ale připadá mi jako hrozné pádlo/těžítko, jenže já patřím k lidem, co jim cokoliv většího než 5" připadá jak televize. Nevím, kam bych ho dával při výpravách na kole.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 14:26

Víťa přede mnou mě svojí zoceleností navnadil, písnu tady taky něco  :D . Též jsem měl nedávno Lenovo bez kompasu, ale ten komfort klasický GPS s kompASEM mi prostě chyběl. Jelikož taky lovím nejvíc na kole, používám mobil Huawei P20 lite (3000mAh), což na celodenní výlet stačí taktaktak akorát. Jenže suprčupr počasí se může změnit, proto v záloze s sebou tahám Backview GBV9500 (10000 mAh) cihlu :D, ale do batůžku v poho. Na řídítkách kola + na mobilech mám systém Quad lock, takže výměna trvá tak 15 vteřin, v mobilech je Duo SIM card, první odpojím, druhý zapnu a frčí se dál  ;). Doma pak je v záloze Oregon 750 a powerbank 10000mAh, takže třeba takovej čtrnáctidenní track v naprostý divočině je zcela v pohodě. Teda až na dvě věci... Je to kilčo váhy navíc a hlavně.... dávno mi vodešla fyzička  :wacko: :wacko: :wacko:.


  • 4

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 20:13

Před třemi lety jsem na základě tvojí recenze koupil Zenfone MAX a jsem naprosto spokojený doteď. Takže přestože tenhle vypadá jako pěkný evoluční krok, nechám si ten předchozí :)

Já taky. A jsem spokojený. Kapsovy recenze mobilů pro velké kapsy jsou fajn.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama