Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.0 - veřejná betaverze

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
320 odpovědí na toto téma

#201 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 6:42

Dá se pojmenované řazení sloupců nastavit jako výchozí pro jednotlivé databáze?  Myslím, že jsem to tak měl dříve na starém počítači nastavené a teď na to nemohu přijít, ale možná že se pletu. Děkuji a hezký den. Jirka


  • 0

#202 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 9:03

Databáze -> Přidružené nestavení...


  • 0

#203 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 12:03

Už asi týden se marně pokouším stáhnout v betaverzi keše a pokaždé to skončí chybou "v1/geocaches/search [403] Forbidden cannot get more than 16000 geocaches or geocache details in a day for user PR9QBET". Zkusil jsem i čistou instalaci a stále nic. Přihlášení na GC API by mělo být v pořádku.


  • 0

#204 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 13:05

A zkusil sis přeložit, co ti ten Groundspeak v té chybové hlášce říká?
  • 1

#205 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 14:14

Přeložit hlášku jsem samozřejmě zkusil (V1/geocaches/hledaní [403] zamitnuto nelze získat vice než 16000 keší nebo detailů keší za den pro uživatele PR9QBET). Problém je že jsem zkoušel stáhnout cca 4000 (Jihočeský kraj) a za celý týden se to nepovedlo. Nestahoval jsem nic jiného a aktualizoval jsem jen několik stovek keší (500). Takže jsem se k limitu 16000 ani nepřiblížil.
PS: předpokládám ze kód PR9QBET je nějaké mé ID.
  • 0

#206 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 14:34

je to tve ID, viz. http://coord.info/PR9QBET

 

Proste Groudspeak tvrdi, ze jsi toho stahnul vice. Ten limit je vazany na tve prihlaseni, lhostejno jakou aplikaci. Takze mne napadaji tyto duvody:

  1. stahl jsi mnoho kesi nejakymi jinymi aplikacemi
  2. nekdo jiny zna tvoje heslo a stahuje si kese na tvuj limit...
  3. Groudspeaku nekde neco blbne

Ani v jednom pripade ti ale nedokazu pomoci, Geoget za to nemuze. (nebo v tuto chvili netusim, jak by za to mohl.)

 

Drive ti to chodilo, a zacalo to zlobit az tento tyden? Nebo ti to v novem API nechodilo nikdy?


  • 0

#207 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 15:03

No právě že se to pokazilo až tenhle týden. Asi to bude opravdu něco na straně Groudspeaku. Díky za nasměrování.
  • 0

#208 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 15:35

No právě že se to pokazilo až tenhle týden. Asi to bude opravdu něco na straně Groudspeaku. Díky za nasměrování.

 

Teda, me to taky minuly vikend hlasilo tuto chybu. Taky si myslim, ze jsem tolik kesi urcite nestahl....Ted uz to funguje korektne, podle predpokladu!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#209 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2019 - 17:11

Databáze -> Přidružené nestavení...

 

Děkuji, já věděl. že to tam někde je. Tohle si jednou nastavím  a pak už to nepotřebuji a zapomenu kde to bylo. 


  • 1

#210 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 12:09

je to tve ID, viz. http://coord.info/PR9QBET

 

Proste Groudspeak tvrdi, ze jsi toho stahnul vice. Ten limit je vazany na tve prihlaseni, lhostejno jakou aplikaci. Takze mne napadaji tyto duvody:

  1. stahl jsi mnoho kesi nejakymi jinymi aplikacemi
  2. nekdo jiny zna tvoje heslo a stahuje si kese na tvuj limit...
  3. Groudspeaku nekde neco blbne

Ani v jednom pripade ti ale nedokazu pomoci, Geoget za to nemuze. (nebo v tuto chvili netusim, jak by za to mohl.)

 

Drive ti to chodilo, a zacalo to zlobit az tento tyden? Nebo ti to v novem API nechodilo nikdy?

 

Mě to také v novém API blbne. Mám vygenerovaný ggt a tahám podle kódů. Dřív to počítalo jen ty stažené, teď mám dojem, že to počítá všechny kódy, na které se zeptám, bez ohledu na to, jestli jsou publikované nebo ne. Začalo to blbnout až s novým API (a na staré se už nedostanu.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#211 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 12:38

Tak s tím s tebou souhlasím. Navíc mám dojem, že dřív, když jsem začal stahovat např. ve 13:00, tak jsem během následujících 24 hodin mohl kdykoliv něco stáhnout do limitu 6000 kešek a následující den, jsem zase od 13:00 mohl začít stahovat dalších 6000 kešek. A teď to vypadá, že když začnu stahovat ve 13:00 a během hodiny do 14:00 jsem stáhnul nový limit 16000 kešek a následující den nemohu začít stahovat ve 13:00 ale až ve 14:00, tedy že mezi poslední staženou keškou a následující staženou keškou s novým limit musí uplynout těch 24 hodin, takže se doba, kdy mohu začít stahovat neustále posouvá.
  • 0

#212 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 13:35

Nějak nechápu, proč to nazýváme blbnutim. Já přece nemůžu za to, že to teď počítají jinak.
  • 0

#213 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 17:22

To je jednoduché: chová se to v rozporu s dostupnými informacemi a hůře než předtím, tedy to blbne. To platí do doby, než je známa příčina změněného chování, sjednocena dokumentace s vlastnostmi a potvrzeno, že to není bug, ale feature.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#214 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 5:48

O hře Jaroslava Ježka: Pánové, to nejsou chyby. Pan profesor to zná a říká, že je to tak dobře.


  • 0

#215 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 7:01

To je vsechno hezky, ale placete na spatnem hrobe.

Krom toho marne vzpominam, ze by nekde Groundspeak dokumentoval, jak presne pocita limit ve starem API. Ono to neni ani uplne jasne u noveho API.


  • 0

#216 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 7:29

Empiricky zjištěno, že postaru počítal pouze ty stáhnuté. (Kdysi jsi mi i radil, že rozsekávání na sady po 10000 nemá smysl.)

Teď to neplatí a počítá každý kód, bez ohledu na to, jestli vrátí listing nebo nic.

 

Navíc mám dojem, že se limity někdy počítají dohormady, takže když vyčeprám dotazy na základní informace, už mi to nedovolí aktualizovat listingy. Ale tohle nemám ještě vysledované, vzhledem k tomu, že mi to teď vrací víc chybových hlášek než listingů. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#217 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 7:31

Mas priklad nejakeho neexistujicicho GC kodu, abych si to mohl vyzkouset?


  • 0

#218 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 7:37

Asi by mělo smysl tohle řešit u BM, kde je limit 3 za den. Kdo z PM stahuje 16000 keší denně? Možná 2 dny po sobě, možná 3 dny při velké aktualizaci databáze. Ale dělá se to tak často, aby vadil posun o hodinu? Pokud ano, nedivím se GS, že nasazuje omezení.

Pořád si říkám, že nejlepším řešením objemu stahovaných dat by bylo, kdyby umožnili nějak stahovat jen změněné. To by zátěž klesla na zlomek. Pochopitelně jen u stahování přes API, které asi v celkovém provozu tak velkou roli nehraje.


  • 1

#219 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 8:03

K tomu je uz dlouho poňoukám. Akorat to vypada, že jsem asi jedinný, koho to zajíma.


  • 3

#220 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 8:18

Zkus

GC87003

GC87004

GC87005

ty jsou založené, ale nepublikované. Nové, z předvčerejška, takže velmi pravděpodobně nearchivované.

 

A stará GCYYYZ  - ta by měla být už i archivovaná.

 

A pak zkus třeba

GC87500

GC87501

GC87502

ty nejsou ještě ani přidělené, jestli také zaberou limit.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama