Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.0 - veřejná betaverze

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
320 odpovědí na toto téma

#141 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 15:10

1) vlaječky vypadají že byly konečně doplněné.

2) seznam území pro filtrt a pro stahování keší je odlišný - to je správně ?

3) taková nehezká drobnůstka - viz příloha 

4) právě jsem stahoval kompletní Srbsko (plný listing přes nové API) a protože to šlo do normální databáze tak jsem následně zjistil, že se některé keše nedotáhly - nepočítám ty co mám odlovené a samozřejmě nejde ani o archivky:

GC75YG7
GC57QYG
GC4QVXY
GC4HF0K
GC3RD0T
GC3P954
GC35P6Z

Přiložené miniatury

  • Schránka 01.png

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 10 duben 2019 - 15:15

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 16:41

K té občasné chybě s redirect_url při přihlašování k API - vypatral jsem, že se to mohlo stat ve chvili, kdy bylo spusteno vice Geogetu zaroven, nebo take kdyz byl jeden Geoget spusten brzo po ukonceni jineho.

 

Snad uz to bude opravene.


  • 0

#143 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 20:22

To by vysvětlovalo proč jsem s tím měl velké problémy i já - mám minimálně dva GeoGety spuštěný pořád. Ještě kdyby se podařilo najít proč když jeden GeoGet zpracovává složitý dlouhotrvající sql dotaz, je zablokovaný i ten druhý, bohužel neumím to nasimulovat, ale děje se mi to docela často.
  • 0

#144 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 20:28

Taky jsem si všimnul, že dvakrát probíhá nějaké načítání seznamu - mám otevřený seznam kešek, pak je všechny označím a nechám Aktualizovat všechny kešky, když to skončí vyčerpáním limitu tak se zobrazí informace o stažených keškách a když pak zavřu toto okno, tak se nejprve objeví okno s textem "Přidávám na seznam" (nevím proč se něco má přidávat na seznam, když se pracovalo jen s keškama na otevřeném seznamu) a poté proběhne ještě druhé okno s textem "Obnovuji seznam" - což bych pochopil, že se znovu načtou kešky s nově staženým obsahem a mám dojem, že takto dvakrát se ten seznam v předchozích verzích GeoGetu neprojížděl. Viz přiložené soubory 1.gif a 2.gif

 

Analyzou zdrojaku jsem dosel k tomu, ze toto chovani je mozne pouze v pripade, ze jsi to okno s vysledkem importu odmackl jednim z tlacitek "Zobrazit", misto pouheho OK. Ta hlaska "pridavam na sezna" se totiz v celem programu pouzova jen na jednom miste - presne tom, ktere se vola zmacknutim jednoho z tlacitek "Zobrazit".

 

A nasledne se pousti obecna akce, ktera se snazi vsechny kese, ktere byly jakkoliv dotcene importem, na seznamu zaktualizovat. Ano, je zbytecne aktualizovat ty, ktere byly pred chvili na seznam pridane, nekdy v budoucnu to poresim.


  • 0

#145 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 20:47

Ještě kdyby se podařilo najít proč když jeden GeoGet zpracovává složitý dlouhotrvající sql dotaz, je zablokovaný i ten druhý, bohužel neumím to nasimulovat, ale děje se mi to docela často.

 

Nad stejnou databazi? Pak musi cekat na odblokovani zamcenych databazovych stranek.

Ale i kdyz to neni nad stejnou databazi, tak musi v kazdem pripade cekat az disk provede predchozi diskove operace. On normalni disk zvlada prekvapive malo diskovych operaci za sekundu, a ani bezne konzumni SSD nejsou v tomto smeru velkou vyhrou, protoze jim snadno zahltis radice a jejich vykon ve velkem zatizeni padne na hubu.


  • 0

#146 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:12

2) seznam území pro filtrt a pro stahování keší je odlišný - to je správně ?

 

To jsou taky dva uplne odlisne seznamy.U stahovani kesi se ukazuje seznam vsech statu. Zatimco ve filtru se našeptává seznam těch států, které máš v databázi.


  • 0

#147 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:16

Sakra, ostuda, asi opravdu stárnu...


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#148 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:27

HaLuMa: Co říkáš na to neúplné stažení státu ? Říká ti to něco nebo to mám zkusit vícekrát ? Eventuelně mám i starý GeoGet.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#149 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:28

Na ty paznaky se pochopitelne podivam.

 

Proc se ti nejake kese nezaktualizovaly, to fakt netusim. Pravdepodobne je GS z nejakeho duvodu neposlal. Doporucuju v rozsirenem nastaveni Geogetu zapnout gclive.debug na 1. Pak po kazde API operaci najdes v TEMP adresari v datovem adresari textove soubory s holymi daty, ktera pres API pritekla.

 

V nich si muzes pomoci nejakeho hledani v souborech overit, jeslti neco s tim GC kodem priteklo ci nikoliv.

 

Pozor, pri spusteni Geogetu se ten TEMP adresar smaze!


  • 0

#150 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:30

HaLuMa: Co říkáš na to neúplné stažení státu ? Říká ti to něco nebo to mám zkusit vícekrát ? Eventuelně mám i starý GeoGet.

 

A uplne blby dotaz... nevynechaly se ti ty kesky kvuli dalsim podminkam, ktera jsou v tom vyhledavacim formulari nastavena? Treba v vychozim stavu by to melo ignorovat kese, ktere uz mas nalezene.


  • 0

#151 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:58

Nad stejnou databazi? Pak musi cekat na odblokovani zamcenych databazovych stranek.
Ale i kdyz to neni nad stejnou databazi, tak musi v kazdem pripade cekat az disk provede predchozi diskove operace. On normalni disk zvlada prekvapive malo diskovych operaci za sekundu, a ani bezne konzumni SSD nejsou v tomto smeru velkou vyhrou, protoze jim snadno zahltis radice a jejich vykon ve velkem zatizeni padne na hubu.

Nad stejnou databází nikoliv a disk mám Intel DC S3700
  • 0

#152 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 22:40

A uplne blby dotaz... nevynechaly se ti ty kesky kvuli dalsim podminkam, ktera jsou v tom vyhledavacim formulari nastavena? Treba v vychozim stavu by to melo ignorovat kese, ktere uz mas nalezene.

Psal jsem přece že nalezené ani archivované to nebyly.

Dobrá, zkusím to zítra párkát znovu.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#153 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 9:42

Takže jsem si trochu hrál a dost to vypadá na chyby gc.live. Stále zkoušíme na Srbsku.

 

Starý GeoGet správně dotáhl 561 keší, u všech správně čas.

 

Nový GeoGet:

pokus 1) do čisté databáze se sice psalo že se stahuje 561 záznamů, ale stáhlo se jen 548.

pokus 2) 548 se aktualizovalo a nově 13 přidalo. To je sice dohromady 561, jenže 6 keší nemělo aktualizovaný čas (a taky jsem je nenašel v TEMP).


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#154 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 11:38

poslední beta - Stáhnout kešky: nestahne se nic, i když se snažím jen o lite listingy. Type value is not valid.


  • 0

#155 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 11:49

Viz. vyse, zapni si gclive.debug, a pak mi posli ty soubory z tempu. Mel by tam byt jeden s dotazem a jeden s odpovedi.

 

Patrne tam spatne koduji nejakou z tebou pouzitych filtru, z toho nejlepe poznam o ktery jde.


  • 0

#156 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 12:08

Asi jsem slepý nebo nevidím, prohlížím jak Geoget, tak tuto diskusi. Jak zapnu gclive.debug?


  • 0

#157 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 12:18

menu Nástroje - Nastavení - karta Rozšířené a tam je položka gclive.debug a tu nastav na 1


  • 0

#158 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 12:27

Nevim jak API, ale ted jsem zkousel najit par kesek na webu a asi v polovine pokusu mi hlasi Server Error a abych se podival na twitr. Takze asi maji potize. Nemuze to souviset?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#159 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 12:50

Asi jsem slepý nebo nevidím, prohlížím jak Geoget, tak tuto diskusi. Jak zapnu gclive.debug?

Viz zprávu HaLuMa včera 21:28
V rozšířeném nastaveno GG.
  • 0

#160 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 12:55

Po pokusu o stažení vidím v datadiru soubory s aktuálním datem a časem a s příponou ggt a to LastError, LastImport, LastNew. Všechny tři mají nulovou délku, takže posílat je nemá smysl.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama