Přejít na obsah


Fotka

Plánování tras - keše na pomezí okresů/regionů/krajů

doporučení návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 10:03

Jinak samozrejme umim si udelat PQ na GC.com, ale urcite bych uvital moznost stahnout kese kolem nejake trasy v GG. Vyuziti limitu na stahovani se primo nabizi :-) Bylo by to, minimalne pro me, super a autora bych velebil do nebes :-)

1/ tohle nemusí být úplně triviální věc....pokud vím, tak i API umí vracet jen body okolo bodu. A při procházení trasy by se s tím muselo počítat. Počítat vzdálenost od úsečky, krokovat to po úsecích trasy. I přes nárůst limitů by to byla hrubá síla, možná b to skončilo řešením podobným jako v bodě 2/

2/ nejednokrokovou metodou už se na to GG dá použít. Postahovat si přes API/PQ kraj, okolí bodu, prostě plochu a pak si přes filtr vybrat jen keše podél trasy. Tohle by mělo jít naskriptovat pomocí combine...


  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 10:09

Jina vec je, jestli takovou moznost nabizi API. Ja to tam nevidim (mozna koukam spatne). V tom pripade je to pomerne neprijemna prace, kterou zrejmne dela taky GJ - rozsekat trasu trasu na dostatecne male kousicky, poprat se s ostrymi lomy trasy, postahovat data v prislusnem okruhu koncovych bodu tech kousicku, eliminovat duplicity, ... Druha moznost je stahovat data v nejakem polygonu (opet to nenabizi API), coz znamena podel trasy (automaticky) vybudovat polygon, rozdelit jej na obdelniky, ... viz predchozi pripad.

 

Oba pripady jsou prace na dlouhe zimni vecery, efektivita nevelka, protoze se bude stahovat mnoho dat duplicitne.

 

Nebo je nejaky napad na jiny algoritmus?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 11:23

Mám jen nápad říct, že i ten samotnej účel získat keše kolem hranice něčeho je hodně divnej. No a jak už to tak bejvá, když má někdo divnej požadavek, kterej nejde jednoduše splnit, musí si sám najít nějakou divnou cestu k cíli... :)


  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 11:28

...V tom pripade je to pomerne neprijemna prace, kterou zrejmne dela taky GJ - rozsekat trasu trasu na dostatecne male kousicky, poprat se s ostrymi lomy trasy, postahovat data v prislusnem okruhu koncovych bodu tech kousicku, eliminovat duplicity, ......

Kdysi jsem to tak dělal, a pak v praxi často stahovaná část ležela úplně mimo plánovanou trasu, nedalo se to dát na delší trasy, to bylo úplně mimo, rozsekávat ručně na desítky/stovky kilometrů...no pakárna, děsně neefektivní.

Nakonec vyjde lépe stáhnout prostě celou oblast. A nemazat nic, co se jednou někdy stáhne.


  • 0

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 11:57

Souhlas. Pokud neni podpora na strane serveru, je to hodne prace za malo muziky. Jedine ze by to nekdo chtel aplikovat pro studijni ucely, jinak to podle me za tu praci nestoji. ochopitelne v tom nikomu nebranim, ale mame dulezitejsi veci na dodelani do GG a na jeho upravy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 12:05

Ptal jsem se hlavne, kdyby to slo nejak jednoduse, pratelsky! Takhle samozrejme muzu pouzit Geocaching query podel cesty, nebo Project-GC. U neho je vyhoda, ze se da vygenerovat az 10000 kesi (pres V-GPS). Ale prece jenom se mi nejlip dela s GG.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#27 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 12:38

Ptal jsem se hlavne, kdyby to slo nejak jednoduse, pratelsky! Takhle samozrejme muzu pouzit Geocaching query podel cesty, nebo Project-GC. U neho je vyhoda, ze se da vygenerovat az 10000 kesi (pres V-GPS). Ale prece jenom se mi nejlip dela s GG.....

Tak si na Projectu vygeneruj seznam kesi, ten si uloz jako ggt (textatk ve kterem je na kazdem radku jeden GC kod) a nacti do GG a tam aktualizuj.... cela tahle vec nebude mit jedno samospasne a jednoduche reseni...ale najit si to svoje je vzdycky velmi naplnujici...i kdyz to je ve finale drbani se levou rukou na pravym uchu


  • 0

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 13:27

Mám jen nápad říct, že i ten samotnej účel získat keše kolem hranice něčeho je hodně divnej.

 

Na druhou stranu keše podél cesty je jeden z typických požadavků. A obojí vede na stejnou matematickou úlohu. Divím se, že toto (keše v určené vzdálenosti od lomenice) API neumí.


  • 1

#29 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 14:30

Jak jsem psal, tak ziskat kese kolem nejake cesty jde pres GC.com pripadne Project-GC. Ale treba "kresleni" cesty v mape je v Geogetu daleko prijemnejsi a pohodlnejsi.  Nu coz, libilo by se mito, ale budu to delat tak, jak bylo vicemene v diskusi naznacovano....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 17:10

Není nutné stahovat jen kruhy kolem souřadnic, dají se stahovat i bboxy. Tedy obdélníky orientované severojižně a západovýchodně.

Teoreticky tedy stačí postup, jakým tu trasu obalis takovýmito obdélníky tak, aby jich bylo pokud možno co nejméně a zároveň aby nezabiraly mnoho zbytečného okolí.

To je jistě řešitelná úloha, ale zcela mimo moje časové možnosti. Teď dělám na API a mapě.
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama