Přejít na obsah


Fotka

Reviewer Valen - zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 solarys

solarys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 17:09

Ahoj,

 

jaké máte zkušenosti s Valenem, co se týká rychlosti komunikace ?

 

U minulé kešky mi přišla neúměrná doba mezi zasláním žádosti o publikaci kešky a dobou kdy byla keška skuteně publikovaná.

 

Den první - žádost o publikaci

 

4 dny po žádosti se Valen ozývá poprvé a chce znát odpovědi na otázky pro luštění kešky. Obratem zasílám požadované.

 

12 dní od žádosti se nic neděje, proto zasílám dotaz "Ahoj, před více než týdnem, jsi mne kontaktoval s dotazy k nové kešce, na které jsem Ti obratem odpověděl. Po více než týdnu jsi mi však neposlal zpětnou reakci, ani jsi kešku nepublikoval. Proč?"

 

19 dní od žádosti . Odpovědi jsem se doposud nedočkal. Proto je velkým překvapením, že je keška bez jakékoli odpovědi publikovaná.

 

Podotýkám, že za dobu od obdržení mé odpovědi Valen publikoval průběžně mnoho jiných kešek.

 

Teď se však podobná situace opakuje i u další kešky,kterou máme připravenu k publikaci. Dostanu od Valena dotaz, ihned na něj odpovím. Po týdnu nečinnosti přijde další dotaz a opět okamžitá odpověď a po dalším týdnu Valenovo vyjádření. Podotýkám, že se to netýká fyzické kešky, ale obsahu listingu, konkrétně nápovědy pro způsob řešení. Mezitím opět průběžně publikuje nové kešky.

 

Tobias se mnou vždy ohledně publikace kešek komunikoval v řádech minut až hodin. Proto by mne zajímalo, zda-li má někdo podobné zkušenosti s Valenem ? Máme prostě jen smůlu, anebo je takto liknavý i k jiným ownerům a nepřiměřeně svým přístupem prodlužuje dobu publikace kešek ?

 

 

 

 

 

 

 


  • -3

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 18:09

Panebože, ty seš teda případ! Revieweři to dělají ve svém volném čase. Ve frontě mají stovky keší, a s mnohými strávěj hodně času, to mi věř. Reakce na zařazení do fronty 4 dny je excelentní. Lhůta publikace 19 dní ještě pořád velmi slušná.

 

Opravdu nevím, co bys chtěl...? Snad přidělit osobního reviewera, nebo reviewerku? Co se by věnovala jen tobě, za keš tě pochválila a přihodila milý úsměv a pozvání na drink. U báru aby vilně nožku přes nožku přehodila, mrkla na tebe smetáčkovejma řasama a zašvitořila "tak kampak's tu krabici pohodil, drahouši?"...?!? :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 28 březen 2019 - 18:15

  • 2

#3 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 18:37

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že jakmile je na keši něco k řešení s ownerem, jde na konec fronty (takže ji pak předbíhají později zaslané).

Jak bylo napsáno, práce reviewera je dobrovolnická, zdarma. Buďme rádi, že tu často nevděčnou práci vůbec někdo chce dělat (až se divím).

Chápu, že se člověk těší, až to vyleze. Párkrát jsem to taky zažil, ale říkal jsem si, že ve srovnání s tím, jak dlouho jsem keš tvořil, dokopával se k dokončení atd. je nějaký den navíc ve schvalovacím procesu úplný prd.


  • 4

#4 solarys

solarys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 18:44

Den ano, ale 3 týdny ? A teď se to opakuje. Dá mi dotaz, odpověď ihned, jeho reakce za týden. A takto pořád dokola.


  • 1

#5 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 18:52

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že jakmile je na keši něco k řešení s ownerem, jde na konec fronty (takže ji pak předbíhají později zaslané).

 

Vždyť ti to zmijovkar napsal, jak je to s keší pokud je s ní něco v nepořádku a musí se to řešit mezi ownerem a reviewerem. Pak se keš řadí na konec fronty. 


  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#6 solarys

solarys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 18:55

Nepsal náhodou něco o pocitu ?


  • -2

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 19:17

Jseš to ty, kdo má založeno už téměř třicítku keší? Tak zkušený kačer?
Pokud ano, dost mě překvapuje, že neznáš postup pro publikaci a že jsi tak nedočkavý jako kdybys čekal na publikaci své první keše. Revírníci mají také svůj pracovní a soukromý život, zkus si představit, že bys měl ty osobně vedle všeho ještě číst a kontrolovat třeba jen dvacítku listingů eventů a keší za týden a psát pár ownerům. Já bych to tedy rozhodně dělat nechtěla a před našimi revírníky stejně jako před programátory, kteří pro nás připravují užitečné apky hluboce smekám.

PS na odlehčení: Pokud by si někdo přál revírníci a dokonce osobní, tak pozor, aby nebyla mnohem ostřejší než naši revírníci dohromady. :-)

Někdy je dobré se zkusit podívat na věc i z druhé strany. ;-)
  • 2

#8 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 19:19

Pakliže se jedná o tvou keš začínající na "Č", tak kolega ti naposledy odpovídal dnes. Čekáš snad, že tvoji odpověď zpracuje ihned?

Samozřejmě má každý reviewer jiný styl práce, ale obecně platí, že pakliže vytkneme nějaký nedostatek, tak se pak věnujeme dalším keším, které máme ve frontě. I kdyby tedy owner na náš požadavek zareagoval hned, tak nějakou dobu trvá, než se k ní v rámci "kolečka" zase vrátíme...


  • 7

#9 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 19:21

Reviewer je dobrovolná činnost. Záleží na volném času, frontě keší a dalších okolnostech. Můžeš zkusit revírníkovi posílat příspěvky (peněžní), třeba tě pak bude řešit přednostně :-)

Ale k věci. Pokud mu už při odeslání keše do fronty pošleš potřebné podklady, aby mohl zhodnotit publikovatelnost keše (fotky, umístění, řešení šifry,...) a keš bude jinak v pořádku, nebude důvod se vyptávat a zdržovat tak publikaci.
  • 4

#10 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 19:37

A co prostě napsat to pod listing do poznámky pro reviewera všechno na první dobrou?Myslím tím už při odeslání listingu k publikaci? 

 

Pak by se tě třeba nemusel několikrát dotazovat a publikace by se tím třeba urychlila... Teda alespoň já jsem to tak vždycky udělal: popis místa, popis úkrytu, u mysterek způsob luštění, případně správné odpovědi, nafocený úkryt, obsah krabičky a podobně...

 

Nikdy jsem neměl nejmenší problém s rychlostí... I když u nás neúřaduje Valen... ;-)

 

 

EDIT: PaJa-trb je rychlejší... :-)


  • 1

#11 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 19:44

... mi přišla neúměrná doba mezi zasláním žádosti o publikaci kešky a dobou kdy byla keška skuteně publikovaná.

 

 

 

... Po týdnu nečinnosti ..

 

No to si snad děláš legraci?


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 21:29

Solarys: před publikací se řiď doporučeními od reviewerů. Tam naši revieweři píšou:

2. pokud jde o mystery cache, stručně nastiňte řešení opět pomocí logu typu „Reviewer Note“

Zbytečně jsi se připravil o čas...

 

Myslel jsem si, že Valen úřaduje v Praze, těch 19 dní je dosti nestandardních (když vezmu v potaz zkušenosti s Voyagerem). Ale vidím, že Olomouc a Ostrava... Těžko říct, nejspíš prostě z nějakého důvodu nestíhá.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 9:28

Já v práci: Na začátku se snažím se zákazníkem komunikovat až nadstandardně. Detailně vysvětluju, pomáhám, řeším... Jo, živí mě to. Ale nemusel bych až tak nadstandardně jednat. Vždyť když jdu někam jinam, tak se se mnou taky nemažou. Vetšinou je to v poho, spokojenost na obou stranách, ale když od stejného zákazníka začne těch dotazů chodit moc nebo je s tou jeho objednávkou čím dál větší a větší pakárna, tak mně ty jeho další dotazy začínaj mírně serynkat a čím víc se dál ptá, tím víc ho začínám odkládat, protože za tu dobu radši vyřeším deset jinejch zakázek. Ale asi jsem tady úplně OUT nebo OUD, bo jak se to píše.
  • 2

#14 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 9:51

I bez doporučení revírníků naprosto samozřejmě do logu popisuju luštění, uložení, samozřejmě kontrolu těsně před publikací. Beru to jako naprostou samozřejmost, protože revírník to vše dělá ve volném času a zadarmo a snažím se mu tím ušetřit práci. Taky se mi občas stane nějakej úlet, třeba že nearchivuju jinou svojí keš a jsem v kolizi a tak si holt dám kolečko znovu. A stačí se podívat na keškoměrku a hned vím, jak to bude asi dlouhé. 

Co je ale důležité, vždy si za všechny problémy můžu já. Proto v geocachingu u publikování keší zastávám pravidlo "né 2x měř, ale 10 měř ......" a určitě bonzováním na webu, "že ten revírník je ale ošklivej a že mu to trvá a že si s tebou nepovídá" :-) si fakt opravdu pomůžeš.


  • 7

#15 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 12:47

Panebože, ty seš teda případ! Revieweři to dělají ve svém volném čase. Ve frontě mají stovky keší, a s mnohými strávěj hodně času, to mi věř. Reakce na zařazení do fronty 4 dny je excelentní. Lhůta publikace 19 dní ještě pořád velmi slušná.

 

Opravdu nevím, co bys chtěl...? Snad přidělit osobního reviewera, nebo reviewerku? Co se by věnovala jen tobě, za keš tě pochválila a přihodila milý úsměv a pozvání na drink. U báru aby vilně nožku přes nožku přehodila, mrkla na tebe smetáčkovejma řasama a zašvitořila "tak kampak's tu krabici pohodil, drahouši?"...?!? :ph34r:

 

Případ jo? Pokud je to skutečně tak jak zakladatel vlákna říká, tak 19 dní je opravdu neúměrná doba publikace keše. Ano - revieweři to dělají ve svém volném čase, ALE... to děláme všichni a rozhodli se to dělat dobrovolně. Pokud to nějakého reviewera nebaví... měl by přenechat své místo někomu dalšímu. Já také zakládám keše dobrovolně, ve svém volném čase a ještě do toho na rozdíl od reviewerů dávám peníze. 

 

Přestaňme dělat, že všichni revieweři jsou úžasní a skvělí... ano, jsou tu tací co už roky odvádí svou práci naprosto úžasně (krásný pozdrav na západ Čech) a pak tací, kteří mají své rezervy.


  • 6

#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 13:00

Já neříkám, že jsou všichni úžasní. Já říkám, že stěžovatel je mimo realitu a jeho pohled zavádí minimem empatie až arogancí. Ostatně proč mu nedat prostor, aby si u GS prosadil tu osobní sličnou reviewerku...?!? :)


  • -2

#17 Alimokujin

Alimokujin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 13:30

Co je ale důležité, vždy si za všechny problémy můžu já. Proto v geocachingu u publikování keší zastávám pravidlo "né 2x měř, ale 10 měř ......" a určitě bonzováním na webu, "že ten revírník je ale ošklivej a že mu to trvá a že si s tebou nepovídá" :-) si fakt opravdu pomůžeš.

 

Solarys: Při každém nové postu v tomto fóru jde tvoje keš automaticky na konec schvalovací fronty.


  • 0

#18 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 29 březen 2019 - 18:03

To je úplně v pohodě. V některých krajích se čeká na publikaci i 3-4 týdny, bez toho, aby s keší něco bylo a evetny se spouští i 3 dny před akcí a kešky se pouští jednou za týden :D vždyť to přece stačí :D


  • 0

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 21:27

Občas si říkám, čím to je, že kešky mám publikované do pár dní, max. délka byla snad 5 dní? I když je pravda, že mi zatím vždy publikoval jiný RW. Naposledy - dnes publikovaný event během půl hodiny od odeslání ke schválení...

 

Nejzajímavější je to, co psal Darklord, něco o tom, že dotyčný dostal odpověď včera.


  • 1

#20 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 22:51

Jseš to ty, kdo má založeno už téměř třicítku keší? Tak zkušený kačer?
Pokud ano, dost mě překvapuje, že neznáš postup pro publikaci a že jsi tak nedočkavý jako kdybys čekal na publikaci své první keše. 

Tak já ti jako owner 350 listingů říkám, že mi nepřijde normální čekat na odpověď týden.

 

A co prostě napsat to pod listing do poznámky pro reviewera všechno na první dobrou?Myslím tím už při odeslání listingu k publikaci? 

Ne vždy si svou chybu uvědomíš. A některý věci fakt nevymyslíš. Zrovna pár dnů zpátky mi přišlo RW note, ať z listingu odstraním slovní spojení "Pokémon Go" - ne, na to nepřijdu, že je to problém (jinak si ale sypu popel na hlavu, že mi musí RW často psát a oddalovat publikaci kvůli dost blbým chybám - jenže problém je zpravidla vyřešen do jednoho dne a pokud reaguji okamžitě jako autor tohoto příspěvku, tak se ve většině případů dočkám reakce do hodiny).

 

Panebože, ty seš teda případ! Revieweři to dělají ve svém volném čase. Ve frontě mají stovky keší, a s mnohými strávěj hodně času, to mi věř. Reakce na zařazení do fronty 4 dny je excelentní. Lhůta publikace 19 dní ještě pořád velmi slušná.

Tak trochu, jak píšu výše - komunikoval jsem s vícero revírníky a na takovouto čekací dobu fakt nejsem zvyklej. A nazývat to velmi slušnou dobou? No tak to už vůbec ne.

 

Případ jo? Pokud je to skutečně tak jak zakladatel vlákna říká, tak 19 dní je opravdu neúměrná doba publikace keše. Ano - revieweři to dělají ve svém volném čase, ALE... to děláme všichni a rozhodli se to dělat dobrovolně. Pokud to nějakého reviewera nebaví... měl by přenechat své místo někomu dalšímu. Já také zakládám keše dobrovolně, ve svém volném čase a ještě do toho na rozdíl od reviewerů dávám peníze. 

Asi tak. 

 

Zkušenost mám s VÍCERO RW, nejčastěji však komunikuji s Ricem a jsem za něj neskutečně rád. Kdo je pak ještě perfektní a snad NIKDY jsem na reakci nečekal déle, jak den (a že jsem s ním svého času komunikoval fakt dost), je slovenský FitReviewer - nezapomenu na to, když jsem byl ve Lvově a zkusil, jestli mi narychlo ověří kolizi - odpověď jsem dostal asi za 20 minut.

 

A abych nebyl úplně OT, s Valenem přímou zkušenost nemám, ale tahle kauza

Takže revirník veřejně napíše, že se nebude zdržovat a půjde rovnou na finále, které si zjistí. Když se nad tím někdo pozastaví, tak je to moralista nad doměnkami? Vždyť je to totální popření základů celé hry. Plivnutí do tváře všem ownerům. Pro mne je ten, kdo hromadně sdílí a bere finálky ta nejhorší veš, která škodí hře. Vůbec to neomlovají pokrytecké kecy, že si to každý může hrát po svém. Pravidla zakazují veřejné sdílení finálek a autoři keší určitě vymýšlejí šifry a trasy tak, aby jimi každý prošel. Ne, aby si z každé kešky udělal nějaký vykuk tradiční keš.
A argumentace zlodějů miliard, že ho nemůže odsuzovat někdo, kdo v mladí ukradl sousedovi jablko ze stromu. To je úplně směšné.

mi úplně stačila. 


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 29 březen 2019 - 22:56

  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama