Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2020


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 18:32

Loňskou tvůrčí krizi jsem překonal a abych ji úplně potlačil, rozhodl jsem se letos začít s přípravou Geokalendáře 2020 včas. Jak hodně včas, to právě vidíte. 

 

Takže už teď můžete posílat (nebo fotit (nebo plánovat vyfotit)), co hezkého, zajímavého nebo překvapivého jste na svých lovech viděli a zažili.

 

Abyste měli trochu inspiraci, můžete za téma svých fotek zvolit něco z následujících "témat":

- To jsem vážně nečekal(a)

- Nejkrásnější pohled dnešního dne

- Kačer si vždy poradí

 

Fotografie by měly mít nejméně 3000×2000 pixelů, což dnes splňují snad už všechny digitální fotoaparáty i telefony.

 

Těším se na vaše povedené záběry a slibuji, že letos bude Geokalendář 2020 aspoň o měsíc dříve (tedy do konce října). Počítejte si tím prosím i vy, kdo chcete přispět svými fotkami.

 

Fotky posílejte na můj e-mail vianney@volny.cz, můžete k tomu použít i server www.uschovna.cz nebo jiný podobný.

 

Díky

 

Vianney


  • 7

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 12:26

Uf, já se lekl, že už budou zase vánoce!


  • 0

#3 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 10:14

Tebe by to mělo obzvlášť zajímat :)

 

Uf, já se lekl, že už budou zase vánoce!


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#4 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 17:37

Dobré zprávy, už mám fotky od dvou autorů, a to letošní sezóna teprve začíná :)

Tak foťte a posílejte, ať je letošní Geokalendář 2020 ten nej.

Díky.

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#5 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 11:05

Na posílání fotek je ještě brzo, ale už jsem si vytvořil složku na zajímavé fotky z lovu, abych je pak nemusel dohledávat :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2019 - 17:40

Protože jsou prázdniny ve své druhé půlce, připomínám, že se blíží uzávěrka fotografií do Geokalendáře 2020. Ještě pár týdnů máme k dobru, ale už se to blíží.

Připomínám témata, která vám mohou pomoci s výběrem fotek. Jsou tak obecná, že se do nich vejde skoro všechno, ale přece jenom...:

- To jsem vážně nečekal(a)
- Nejkrásnější pohled dnešního dne
- Kačer si vždy poradí

 

Díky moc už předem a těším se na to, co se za uplynulý rok stalo, co jste objevili a zažili.

 

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#7 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2019 - 13:14

Vianney, mám dotaz - fotky si už nějakou dobu zálohuji na Google Fotkách, kde si pak vytvářím různá alba a sdílím s lidmi, které to zajímá (např. fotky synka sdílím s babičkami).

 

Mám tam zároveň album Geokalendář 2020, kde si vždy "odložím" nějakou pěknou nebo zajímavou fotku, abych to pak mohl před uzávěrkou všechno poslat. A tak mě napadlo, zda je vůbec potřeba ty fotky vůbec posílat. Nestačilo by tedy také nasdílet toto album, kde by sis fotky prohlédl a případně nějaké vybral. Google fotky nějakým způsobem komprimuje, takže nevím, zda je možné je stáhnout v odpovídající kvalitě. Ale v takovém případě není problém si o konkrétní kousky napsat a poslal bych je v původní kvalitě. 

 

Myslím, že by to trochu snížilo plevelení tvého počítače spoustou fotek :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#8 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 16:26

Fotky pro Geokalendář obačas z některých alb vybírám, ale pro finální použití jsou většinou malé. Proto pak potřebuji některé ještě poslat v plném rozlišení. Osobně se mi lépe pracuje s finálními fotografiemi v mém počítači. Především je to proto, že je vidět i detaily, ale také kvůli urychlení procesu sazby. Někdy do poslední chvíle nevím, kterou fotku nakonec použiji, a tak mám větší volnot, když vím, že na tu plnou fotku nebudu muset čekat.

 

Ale když takové album už je hotové, tak je to také dobrá pomoc.

 

Díky za všechny vaše fotky.

 

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 17:14

Moc pěkné fotky pořízené kvalitním foťákem má z eventů kolega WildWest-CZ, už jsem mu říkala, aby z 1. a 2. soulodění něco poslal. ;-)
  • 0

#10 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 17:31

Moc pěkné fotky pořízené kvalitním foťákem má z eventů kolega WildWest-CZ, už jsem mu říkala, aby z 1. a 2. soulodění něco poslal. ;-)

 

Děkuji, to je také dobrý nápad říct o Geokalendáři 2020 někomu dalšímu, kdo fotí. Takhle může být zase o něco lepší.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#11 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 18:50

Když nám přišlo to podzimní počasí, sedněte ke svým fotoalbům, paměťovým kartám, instagramovým účtům a Rajčatům. Přišel čas, bychom udělali "dožínky" a snesli všechno zajímavé a pěkné, co jsme letos (nebo i v minulých letechú při geocachingu viděli a zažili.

Nahrňte to na mě a já vám z toho zase udělám Geokalendář 2020. 

E-mail už určitě znáte, je to vianney@volny.cz (můžete použít úschovnu, když toho budete mít více).

Už se moc těším. Je ten pravý čas, posílejte právě teď. Říjen je ten pravý měsíc.

 

Díky

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2019 - 16:44

Posuneme nahoru a připomeneme.  ;)

 

Posíláte? Já už něco s novým mobilem zkusila.


  • 0

#13 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2019 - 8:39

Tak připomínám, bez vašich fotografií Geokalendář 2020 nebude...

...nebude tak pěkný a zajímavý, jak by mohl být. Tak prosím, pošlete fotografie ze svých výprav, lovů a eventů, své objevy a to, čím potěšíte své kolegy a přátele.

Díky

Vianney

 

e-mail pro poslání: vianney@volny.cz


Tento příspěvek byl upraven od Vianney: 12 říjen 2019 - 8:39

  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#14 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 20:45

Opět po pár týdnech připomínám: chystám Geokalendář 2020. A jako obvykle, fotografie se pomalu, ale opravdu pomalu scházejí. Tak prosím, pospěšte si s jejich posíláním, ať to stihneme. Stačí vám na to termín do 7. listopadu? Uvidíme.

Největší šanci teď mají fotografie akční, momentky, vtipné a kuriózní situace, zážitky, keše i putovní předměty.

A pokud sami nefotíte, povězte o této možnosti někomu známému.

 

Díky

 

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 9:45

Bude Halloween a pár eventů, posunu vlákno nahoru, aby se nezapomínalo
fotit a posílat.;-)
  • 0

#16 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 22:26

Listopad utíká a mám pro vás jednu zprávu. Dobrou i špatnou zároveň. Řeším své akutní zdravotní problémy a na Geokalendář 2020 v tuto chvíli nemám ještě čas. To ale zároveň znamená, že můžete stále posílat fotografie. Zvláště ty akční, z různých bláznivých eventů a keší. Ty mě nabíjejí optimismem, že Geokalendář je skutečně tím místem, kde se dělíme o své radosti.

Tak děkuji , že o téhle možnosti dáte vědět i známým geofotografům :)

Fotky můžete posílat na vianney@volny.cz.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#17 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 1:25

Geokalendář 2020 pomalu, ale přece jen vzniká. Dvě třetiny stránek už jsou hotové, ale ta zbývající třetina bude jako tradičně nejobtížnější... 

Chci se tedy zeptat, jaké události roku 2020 by v něm měly určitě být? Geoskořápky, gigaevent 20 Years of Geocaching Prague 2020, tradiční megaevent Terezínské hry, a co ještě?

Díky za vaše informace a inspirace, ale pokud možno ne invektivy :)

Vianney


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 8:37

Mega Hvězdný Tábor 10.10.2020. Už je publikovaný.
  • 0

#19 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 8:37

Určitě bude hodně eventů 29.února - minimálně v Brně je plánováno Mega GC86QYJ


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 10:31

To je pořád samé mega a giga. Já bych tam dal víc památečních dat. První česká multina, první wherigo, konec prvního revírníka, první odhalený podvodník, první geokalendář atd.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama