Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - veřejná betaverze


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
20 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 20:49

Tak i a:Drake dospěl k veřejné betaverzi nového Geocaching API. Platí v podstatě totéž, co psal HaLuMa o Geogetu.

 

Přihlásit se k testování je možné na https://play.google....sting/cz.adrake

 

Google už nevyžaduje přihlášení do Google+, neboť tuto službu zrušil, tak doufám, že s tím nikdo z potenciálních testerů nebude mít psychický problém.

 

Nakonec převod na nové API nebyl tak tragický, zřejmě už před tím ostatní vývojáři dotlačili Groundpeak k vytvoření použitelného rozhraní. V mém případě stačilo počkat dva měsíce, než se jim podařilo zaregistrovat a správně zpracovat moje URI pro callback při autorizaci, prokousat se trochu nepřehledným procesem autorizace a automatického prodloužení tokenu a najít dostatek večerů, kdy mi zbyla energie na práci :)

 

Tato verze obsahuje staré i nové rozhraní, to nové si musíte povolit v nastavení, záložka Obecné úplně dole. Pokud narazíte na problém, máte cestu zpět. Pro účely testování jsou dočasně povolené všechny funkce jako ve verzi Plus.

 

Podobně jako HaLuMa jsem zatím v podstatě jen převedl stávající funkčnost. Jako malá ochutnávka nových možností je v listingu tlačítko pro přidání keše na watchlist, resp. její odstranění. Zatím to není plně synchronizované, takže ani při aktualizaci listingu se stav sledování nesrovná s webem.

 

Take and enjoy...


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 03 duben 2019 - 21:33

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 9:59

To přidání na watchlist je zajímavé. Bude nové API oproti starému nabízet ještě nějaké další nové možnosti?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 10:16

Na takto položený dotaz lze snadno odpovědět: "Ano."


  • 0

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 10:31

:)  A jaké?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 11:11

Nové API nabízí spoustu možností, co z toho se objeví v a:Drake záleží nejvíce na tom, co budu potřebovat :-)

Momentálně žádné zásadní rozšíření neplánuju, kromě dotažení těch watch listů. Spíš potřebuju vyřešit víc uživatelů najednou, protože často hledám i s dcerou.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 04 duben 2019 - 11:11

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 11:18

Pokud kliknu na ikonku GC.Live a nemam pripojeni k webu, nedokazu opustit tu chybovou stranku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 7:39

Občas něco nemám v databázi a tak použiju "živou mapu", tj přepnu zdroj dat na "Geocaching Live". Vždycky to fungovalo, teď ne. POkud dám v tomto režimu hledat keš, okamžitě aDrake spadne. Vždy.

 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 19:08

Je tam chyba, v příští verzi bude opraveno. Dík za upozornění.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2019 - 8:00

Na Google Play je nová betaverze, je tam opravená chyba, kterou hlásil Arne1 a upravené některé ikonky, na které si stěžoval Groundspeak.

Zvýšil jsem číslo verze na 6.00, s ním to brzy půjde naostro.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2019 - 10:10

Na prvni rychly pokus vse OK. Dekuji. Jen jsem nezaznamenal nikde ty inzerovane orientacni vzdalenosti mezi waypointy. Kde je uvidim?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 duben 2019 - 10:10

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2019 - 10:36

Je tam malinké číslo na konci se sumou za celou trasu. Musí být zapnutá spojnice.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2019 - 11:02

Aha, to cisilko tam mam. Ja ten text pochopil tak, ze jsou uvedeny vzdalenosti mezi jednotlivymi WP, ne jedno cislo jako soucet. Dekuji za vysvetleni.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 duben 2019 - 11:03

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 6:50

Stala se mi včera v terénu divná věc. Pád sDrake, a to takový že se z toho nedalo dostat. Resp. dalo se dostat pouze do základních funkcí, takže když jsem keš nějak našel, tak jsem na ni kompasem mohl navigovat. Ale pokus o použití mapy nebo o použití fieldnotes znovu pád. Nepodařilo se mi z toho dosta,  dříve v podobných situacích pomohlo zvolit jiný systém mapového enginu, tentokrát ne. Vypadá to, že se nějakým záhadným způsobem naboural přímo aDrake.  

Přesunul jsem databázi a mapy jinam, aDrake odinstaloval a nainstaloval znovu. Funguje.

 

PS: nechal jsem odeslat jeden chybový report, ale nevím zda to k něčemu bude.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2019 - 8:18

Vsiml jsem si, ze pokud mam u kese vice finalek a jedna z nich ma nulove souradnice, ikonka otaznicku nezmeni barvu na modrou.

 

Duvodu, proc jeden FWP ma nulove souradnice muze byt vic. Tohle bylo proto, ze autor zmenil prefix bodu. Jinym dyvodem muze byt napr. to, ze z nejakeho duvodu pouzivam pro ruzne vypoctene FWP sve vlastni prefixy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 9:05

Ahoj, chtěl jsem se Luďku zeptat, zda ještě zapracováváš také podněty z GitHubu. Teď konkrétně mi jde o to mazání trackovatelných předmětů, viz. můj issue #375 . Nevím jak moc je to náročné na úpravu, ale moc moc prosím...


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 30 duben 2019 - 9:44

  • 0

#16 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 14:18

Pádů a:drake, které popisuje Arne1, jsem měl v předchozích verzích minimálně pět, v této 6.00 prozatím ještě ne, ale mobilní telefon je pro mě spíše záložním řešení při vzniku problémů nebo čtení dlouhých listingů. Jakmile došlo k pádu, přesunul jsem datovou složku na jiné místo a ve správci aplikací vymazal u a:drake data. Následně jsem spustil aplikaci, "zabil" ji v multitaskingu, přesunul zpět datovou složku, a pak v a:drake obnovil nastavení.

Pády jsem měl na Androidu 8.1 i nynějším 9, starší ne moc používaný mobil s 6.0.1 to prozatím neudělal.


  • 0

#17 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2019 - 18:53

Chvilku jsem testoval tutgo betu a vicemene si jinecham na rychle zobrazeni a filtrovani kesi v nejake oblasti. Na hledani kesi bohuzel budu dal pouzivat konkurenci.... Jsem holt zvykly na navigaci (vcetne upozorneni na priblizeni kesi) na pozadi! Kombinace a:Drake a Huawei(Honor) s Android 8+ nefunguje podle mych predstav. Skoda.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#18 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2019 - 17:57

Ahoj, chtěl jsem se Luďku zeptat, zda ještě zapracováváš také podněty z GitHubu. Teď konkrétně mi jde o to mazání trackovatelných předmětů, viz. můj issue #375 . Nevím jak moc je to náročné na úpravu, ale moc moc prosím...

 

Dobře že se připomínáš, času málo, občas něco zapadne. Tohle je vlastnost, ale pravda, ne úplně logická. Naštěstí je to celkem maličkost, takže to spravím.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#19 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2019 - 8:52

Poslal jsem na Play ještě jednu betaverzi s několika úpravami, pak už nejspíš pojedeme naostro.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#20 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2019 - 15:02

Ahoj,

ještě jsem objevil drobnost (pokud to není nějaká vlastnost API). Ať nastavím filtr Mám nalezeno jakkoliv a dám Hledat Live, zobrazí se vždy keše všechny, nalezené i nenalezené. Při hledání v databázi zobrazuje správně dle filtru.


  • 0
Všechno je možný.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama