Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 12:22

Vec: Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

 

Dokud GS neumozni pocitacem citelny prehled novych labek, tak, jak rikal HaLuMa drive v tomto foru, musime to udelat rucne (abychom mohli mit tyto labky v GG). A GS to take nemusi udelat nikdy, prestoze pisi, ze mozna ano (cituji: "We are still exploring ways to share coordinates using methods that do not detract from the creator’s desired experience and would respect location requirements and linear storytelling"). Rad bych proto zalozil nove vlakno, kde by se mohly shromazdovat a sdilet rucne a dobrovolne vytvorene GPX soubory s temito LABkami. Sam jsem uz takove GPX vytvoril pro deset LABek v Podoli (od ČaGeo). Nez ale takove vlakno vytvorim a Podoli tam dam, chtel bych odborne dobrozdani od tohoto fora (konec koncu cilem je dostat to do GG).

 

Konkretne bych rad tyto rady:

  • Nechci delat neco, co uz nekde nekdo dela? Nemaji treba podobny problem i lidi uzivajici GSAK a nemaji to uz nejak vyresene?
  • Jak by bylo nejlepe tvorit/generovat GC kod pro tyto LABky? Co treba format GCxxxxyyyyy-nn, kde xxxx jsou prvni upper-case pismena jmena konkretniho souboru (napr. u Podoli by to bylo PAL, od jmena Podoli Adventure Lab, ktere tomu dal CaGEO), yyyyy je nahodne generovana sada velkych pismen a cislic a nn je poradove cislo LABky (podle GS se ted ma ovsem rikat misto LABka Location). Je ovsem mozne, ze GG toho od takoveho ID vyzaduje vic, co je treba zohlednit.
  • Souradnice kazde LABky je treba co nejlepe odhadnout z mapy (explicitne nikde zatim nejsou). To ale neni velky problem, protoze to ani nemusi byt na metr presne, jezto se podle toho LABka asi hledat nebude - na to je ta jejich nova mobilni aplikace. Pro Podoli jsem to jednak delal z mapy, jednak zmeril na miste, kdyz jsem ty LABky lovil.

Diky i za dalsi rady, na ktere jsem se ted zapomnel zeptat.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 12:54

Geoget zvladne jako ID mnoho veci, ale pokud to ma bydlet spolu s kesemi v jedne databazi, bylo by dobre, aby to ctilo stejna pravidla. Napriklad na to, jaka pismena se tam nemohou vyskytnou. A zaroven, aby to nebylo prilis dlouhe, nebot s dlouhym GC kodem se nemusi vsude pocitat.

 

Dosavadni LAbky, ktere byly vzdy k nejakem eventu, tak se to resilo priponou za pomlckou. Ted je to trochu problem, kdyz LAB visi bezprizorne ve vzduchu.

 

Popravde, protoze se to neda stahnout pres GPX ani pres API, tak jsem nad tim zatim nijak vyznamne nedumal.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 04 duben 2019 - 13:02

  • 0

#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 14:07

Pro Podolí Adventure Lab bych GPX připravil, souřadnice jednotlivých Location mám - ale protože pro svou potřebu jsem se tím v minulosti nijak nezabýval (statistiky mě nezajímají), tak bych potřeboval nasměrovat abych soubor dal dohromady podle zaužívaných standardů a aby vám to nedělalo paseku v datech. Máte tedy někdo doporučení jak by mělo ID vypadat?


  • 0

#4 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 14:56

Zatim sem pridavam GPX pro ty podolske LABky s formatem ID, jak jsem napsal vyse. Je to ve tvaru PocketQuery a je to vygenerovan v GG (rucne jsem to tedy vlozil do GG, castecne vygeneroval ID a pak cele exportovat jako PQ (dodatecne waypointy tam nejsou, takze je to jen GPX soubor a nikoliv ZIP soubor). Bylo by fajn, kdyby geogeti gurove overili, zda tam neco je spatne, ci co by melo byt jinak a lepe.

 

Jakmile budeme mit nejake potvrzeni, ze by to takhle slo (pripadne az opravim podle jejich rad), taki muzeme vyzvat komunitu, aby zkusila i ty dalsi GPX soubory: Karslstejn, Libcice, Dacice, Plzen, Jablonec nad Nisou, Orlice, Telc.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 15:01

Moje labky mají bonus keš https://coord.info/GC84P2A'>https://coord.info/GC84P2A a dole v listingu je odkaz na GPX labek, který jsem dodatečně v GSAKu vytvořil.

GC kód jsem dal GC84P2A-1 až 5

 

Ano, tady je ID jasne, protoze tam mas fikane i opravdovou kes. Tleskam.


  • 1

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 15:10

Ano, to je vlastne dosavadni model cislovani, akorat misto eventu se to privesilo k bonusove mysterce. Systemove je to nejlepsi reseni, akorat k necemu podobnemu vsechny autory labek nepresvedcime. Takze porad budou nejake labky bezprizorni.


  • 0

#7 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 15:44

Jeste jsem byl na jedne nove LABce, v Libcicich. Pridavam tedy i jeji GPX soubor (je to porad s ID, ktere se mozna zmeni, pokud HaLuMa usoudi). Ale aspon s temito GPXy si mohu vygenerovat kompletni statistiku (proto mne to trochu palilo).

 

To HaLuMa: Zminil ses, ze jen nektera velka pismena jsou v nazvu kesi povoleny. Muzes mi ten seznam dat, abych negeneroval neplatna pismena, prosim?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 17:01

0123456789ABCDEFGHJKMNPQRTVWXYZ


  • 0

#9 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2019 - 17:17

0123456789ABCDEFGHJKMNPQRTVWXYZ

 

Diky. Tak jsem ty dva GPX (Podoli a Libcice) opravil, aby v ID byly jen platne znaky. Prilozeno.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 5:58

Nez sem zacnete posilat GPX, pojdme napred dohodnout rozumne ID pro takove LABky.

 

Navrhuji prefix GCL_ a <neco>. To <neco> zkusme definovat dalsi diskusi. GC aby to zustalo u kesi, L jako Labky, podtrzitko, aby se to odlisilo od normalnich kesi a nikdy nemohl byt GC kod vytvoren normalni keskou.

 

Pokud by vadilo to podtrzitko, pak alespon GCL. Nez se ID kesi dostane k L, bude jeste nejakou dobu trvat, ale radeji bych to podtrzitko zachoval, kdyz bylo i ve stavajicich.

 

EDIT: jeste bych navrhoval delku 10-12 znaku. Opet bude chvili trvat, nez budou mit GC kody takovou delku. Je otazka, zda doplnit i kod statu nebo uvazovat jen od ceskych LABkach.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 duben 2019 - 6:03

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 6:30

A může tam být to L, když nepatří mezi povolená písmena? Viz výše.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 6:40

Právě, k L se to nedostane, takže to L samo o sobě k rozlišení stačí. Takže já bych vypustil i tu pomlčku, GCLxxxx by mělo stačit. Teď už jen vymyslet, jak to inteligentně očíslovat.
  • 0

#13 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 6:58

GCL datum publikace (YYMMDD) + pořadové číslo (##)

 

GCL19040501


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#14 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 7:06

... a třeba ještě doplnit na konci stát. CZ, DE, PL...

Ale to už by bylo asi dost dlouhé. 13 znaků.

 

GCL19040501CZ


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 7:25

Nemohou byt v jednom dni publikovane 2 sady LABek?

 

Kod statu, pokud bude, bych kvuli razeni dal dopredu.

 

YYMMDD lze prevest na hexa, pak to ma o znak min, ale horsi vypovidaci schopnost (191231=2EAFF), to za to nestoji.Mne by asi ani nevadilo 11 znaku delky. GG to schroupe a jak jsou na tom pristroje a GSAK? Muj letity Oregon 300 to vezme.

Přiložený soubor (y)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 7:27

Na stat bych se vykaslal, ten se da snadno zjistit ze souradnic, pripadne vygenerovat jako samostatna polozka se statem do GPX.

 

Datum publikace je zajimavy napad, akorat jej nejak u tech novych LABek neumim zjistit.

 

Mimochodem, jak je to vlastne se zapocitavanim do statistik? Je to jako doted, tedy ze kazda jednotliva stage te labky se pocita jako samostatny LAB bod?

 

Pak bych navrhoval neco jako:

GCLyymmddx-y

  • yy - rok
  • mm - měsíc
  • dd - den
  • x - poradove cislo v dni, kdyby v jeden den bylo publikovano vice LAbek
  • y - poradove cislo stage v ramci jedne seriae LABek

pricemz poradove cislo se prideluje z te Groundspeak rady, co jsem tu psal. Tedy do jednoho znaku se da zakodovat 31 moznosti.

 

Pokud by se jedna sada LAbek pocitala jako jeden bod, pak by bylo mnohem logictejsi mit celou sadu jako jednu kes, a jednotlive body jako jeji stage. Ale tak daleko u Groundspeaku asi nemysleli.


  • 0

#17 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 8:10

Je fakt, že datum publikace není v současnosti nikde uvedeno. Ani na webu, ani v mobilní aplikaci. :(


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#18 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 9:32

1. Kazde misto v serii se pocita jako jeden bod do statistik. Je to tedy stejne, jako to bylo drive. Jedine se ted, oficialne, tomu bodu rika "Location" a cele serii se rika "Adventure Lab". Ale ve statistice od GS se kazdy takovy bod stejne stale jmenuje "LAB cache".

 

2. Datum publikace jsem take nenasel. Kazda serie ma sice sve URL, ktere patrne je jednoznacne, ale nevypada  nijak striktne formatovane. Dostanete se k nemu pres QR code, ktery ukaze kazda jednotliva LABka, kdyz ji uz mate ulovenou a tuknete ve svem profilu na seznam ulovenych LAB kesi. Je to URL cele serie - priklady:

Toto URL ale neni dostupne u tech serii, ktere jeste nemate ulovene (tedy neni uvedeno v te jejich mobiolni aplikaci). Kdyz jsem prohlizel HTML zdroj stranky cele serie, skoro jsem zajasal, protoze tam jsou i nejaka meta data, ktera by prece mohla byt jednoznacna - ale nejsou, vrrr. I kdyz se jmenuji tak hezky, "fb:app_id" a "fb:admins" - ale jejich hodnoty jsou u vsech serii stejne.

 

3. Dovolim si jednu otazku k diskuzi o formatu GC identifikatoru: Hledame takove ID, ktere bude vyhovovat geogetu nebo takove, ktere navic bude stejne, at uz ho vytvori (ke stejne serii) kdokoliv z nasi komunity? To druhe bude tezsi, a nevim, zda tak daleko potrebujeme jit. Bylo by to dobre k tomu, abychom si mohli vzajemne vymenovat kusy GG databaze a vsude stejne ulovky byly stejne identifikovany.


  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 9:46

Chtelo by to takove ID, kttere kdyz dle definovanych pravidel kdokoliv kdekoliv vytvori, tak aby vedlo ke stejnemu vysledku. Tedy aby to ID tu LAB jednoznacne identifikovalo.


  • 1

#20 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 9:48

Pokud bychom chteli pouzivat ta URL (viz muj predchozi prispevek), co takhle z nich delat zkracenou verzi, treba pomoci tiny.cc (nebo jinych obdobnych stranek)? Vygeneruje to sice pokazde jine zkracene URL, ale to je problem, ktery mozna nepotrebujeme vyresit (viz treti bod  z mem predchozim prispevku).


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama