Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#181 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:52

Body jsou za jednotlive LABky, ale pozor, nepocitaji se do strajku, napr. pro prave probihajici suvenyr - tam jsou potreba "normalni kese".


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#182 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:54

Podle vseho to bude zitra zajimave. Zkousel jsem psat pres FB ownerum, ale zatim zadna odpoved. Souhlasim, ze se zacinam na megac docela netesit :-(


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#183 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:56

V ramci kazde serie (jsou tri) musis logovat jen v tom poradi, jak to narizuje mobilni aplikace (aspon to tak vypada, jak tady ostatni pisi). Ale muzes skakat z jedne serie do druhe, jak chces. Vratis se zase do te drive rozdelane serie tlacitkem Resume (v mobilni aplikaci). Dokonceni cele serie ti nic noveho neprinese, body jsou jen za jednotlive LABky.

To chápu, jen mi šlo o to jestli musím dokončit sérii. Dám příklad, projdu jen tři Lab ze série, tak jestli se mi zapíšou, nebo až po absolvování celé série.


  • 0

#184 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:06

Moje zatím labkové zkušenosti s dnešní serii. Po dvou hodinách mám 18 labek (dvě série komplet). Naprosto nechápu jejich význam. Snad jde o seznámení s pražskou MHD. Někam dojedu, vystoupím, dojdu 100 metrů, zaloguju jednu až čtyři labky, vratim se k tramvají a jedu jinam. Odpovedi jsem si předem našel na webu.
A připadá mi to jako šílenství - Petřín pak Stromovka, poté NTM, pak šup na Václavák, rychle do Ďáblic, pak pro změnu do Podolí a přes astronomické ústavy do Grebovky. A ani nemusím nic zjišťovat, stačí být 250 nebo 500 metrů daleko.
No nic, postěžoval jsem si, jsem na Vltavské, takže do metra a směr Muzeum
  • 1

#185 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:06

Tak tady je prvni dil (ze tri) dnesnich prazskych mega LABek - "Praga Astronomica - history of astronomy". Souradnice jsem vzal z mapy podle jmen objektu, takze nemusi byt uplne presne stejne jako v mobilni aplikaci (ale to pro potreby statistiky snad nevadi).

 

Martine, vynucené pořadí odpovídá tomu na stránkách https://www.cas100geo.cz/lab ?
Pak tedy skok ze Štef. hvězdárny do Planetária do Stromovky, do Ďáblic a pak do Podolí je dost šílené

 

Nebo Klementinum -> Orloj na Staromáku -> zpět ke Karlovu mostu na Mosteckou věž -> zpět na Staromák na poledník a pak tedy na Strahov.  To fakt nemá logiku.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 30 srpen 2019 - 12:12

  • 0

#186 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:07

Podle vseho to bude zitra zajimave. Zkousel jsem psat pres FB ownerum, ale zatim zadna odpoved. Souhlasim, ze se zacinam na megac docela netesit :-(

 

A ona je povinnost ty LABky navštívit, když chci jít na MEGAevent? To abych snad raději zůstal doma - LABky už dlouho ignoruji...


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#187 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:13

Martine, vynucené pořadí odpovídá tomu na stránkách https://www.cas100geo.cz/lab ?

 

Myslim, ze ano, ale jist si nejsem.

 

 

A ona je povinnost ty LABky navštívit, když chci jít na MEGAevent? To abych snad raději zůstal doma - LABky už dlouho ignoruji...

 

Ne, neni to povinnost, jen moznost ziskat o 24 bodu navic.

 

 

Body jsou za jednotlive LABky, ale pozor, nepocitaji se do strajku, napr. pro prave probihajici suvenyr - tam jsou potreba "normalni kese".

 

GS psal, ze se do tohoto (tento tyden) strajku pocitaji i LABky. Pisou ve svem blogu:

 

Do Adventure Lab finds count?

Yes. Download the Adventure Lab app to find an Adventure near you.

 

 

To chápu, jen mi šlo o to jestli musím dokončit sérii. Dám příklad, projdu jen tři Lab ze série, tak jestli se mi zapíšou, nebo až po absolvování celé série.

 

 

Kazda LABka se zapise v okamziku odeslani spravne odpovedi. Nemusis tedy dodelavat celou serii a ty odpovezene LABky ti zustavaji.


  • 0

#188 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:19

A ona je povinnost ty LABky navštívit, když chci jít na MEGAevent? To abych snad raději zůstal doma - LABky už dlouho ignoruji...

 

A tak neni, to asi vime oba, ze! Kazdopadne jsou dulezitou soucasti celeho eventu a hodne lidi je bude chtit odlovit. A opravdu si nemyslim, ze bude prevladat, nejake nadseni! 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#189 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:26

Tady je GPX dalsi serie megaeventovych LABek v Praze tento vikend: Praha Astronomica - city of astronomers.

Přiložený soubor (y)


  • 4

#190 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:33

Tak z nich nebudou nadšení. Dají to najevo, napíší třeba do GHQ. A tam se chytnou za nos a tenhle nesourodý hybrid zase zruší nebo vylepší k použitelnosti. Ale to jsem asi až přílišný optimista a snílek...

 

A o jejich důležitosti vzhledem k (jakémukoli) eventu bych si dovolil silně polemizovat. Naopak tříští a rozptylují (myslím po terénu,fyzicky) lidi, kteří by se jinak potkali a měli čas se zastavit a popovídat si - ale to jsem psal už u Skořápek. Ještě dávaly smysl v malém areálu Ondřejova - tam se stejně po těch cestách víceméně chodilo od přednášky k přednášce.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#191 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:47

Tady je GPX dalsi serie megaeventovych LABek v Praze tento vikend: Praha Astronomica - city of astronomers.

Děkuji, tahle série vypadá smysluplně, žádné honění od čerta k ďáblu (vlastně do Ďáblic).


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#192 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:55

Tak z nich nebudou nadšení. 

 

Tak ja bych treba docela ownerum pral, aby hraci meli z megace jen pozitivni dojmy. A muzu si myslet o labkach cokoliv, ale uz tady jsou jako soucast eventu, takze by bylo dobre, kdyby si je vsichni uzili. Bohuzel mam obavu, ze to tak nebude.


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#193 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 12:56

Taxoft: zde to ani tak není o problému na straně GC HQ, jako spíš o autorech těchto konkrétních Labek. HQ nabízí možnost vybrat si, zda je budeš lovit dle pevně daného pořadí nebo libovolně. Dovedu si představit Labky, kde to pořadí bude mít smysl, tady jsem ho zatím nenašel. Pořadí totiž opravdu odpovídá tomu jak je uvedeno na webu akce.

 

Jinak zde jsou souřadnice vytahané z apky:

 

I. série LABek vás provede po místech astronomické vzdělanosti na území Prahy.
    
N 50°4.880', E 14°23.875'    Štefánikova hvězdárna
N 50°6.315', E 14°25.653'    Planetárium Praha
N 50°5.875', E 14°26.072'    sídlo navigace (GSA)
N 50°5.828', E 14°25.498'    Národní technické muzeum
N 50°4.761', E 14°25.822'    Národní muzeum v Praze
N 50°8.456', E 14°28.619'    Hvězdárna Ďáblice
N 50°3.410', E 14°25.419'    Hvězdárna Podolí
N 50°2.465', E 14°28.680'    Astronomický ústav - AV ČR
N 50°6.921', E 14°26.959'    Astronomický ústav - UK
N 50°4.200', E 14°26.603'    Grébovka

II. série LABek vás provede po historických místech na území Prahy spojených s astronomií.    
    
N 50°5.196', E 14°24.998'    Klementinum -  astronomická věž
N 50°5.217', E 14°25.246'    Pražský orloj
N 50°5.170', E 14°24.821'    Staroměstská mostecká věž
N 50°5.249', E 14°25.280'    Pražský poledník
N 50°5.202', E 14°23.351'    Strahovský klášter a knihovna
N 50°5.621', E 14°24.309'    Letohrádek Belvedér
N 50°5.400', E 14°24.309'    Valdštejnský palác
    
III. série LABek vás provede po místech na území Prahy spojených s působením astronomů.
    
N 50°5.278', E 14°23.276'    Pomník Brahe-Kepler
N 50°5.444', E 14°23.575'    Pamětní deska Brahe
N 50°5.159', E 14°24.887'    Pamětní deska Kepler
N 50°5.202', E 14°25.005'    Pomník Stepling
N 50°5.145', E 14°25.242'    Pamětní deska Marci
N 50°5.261', E 14°25.352'    Hrob Brahe
N 50°5.233', E 14°25.313'    Pamětní deska Einstein


Tento příspěvek byl upraven od marram: 30 srpen 2019 - 12:58

  • 0

#194 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 13:01

A tady je posledni GPX z prazskych megaeventovych LABek: Praga Astronomica - places of astronomical science.

Přiložený soubor (y)


  • 3

#195 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 13:05

Jinak zde jsou souřadnice vytahané z apky.

 

Mas nejakou fintu, jak souradnice z te appky dostavat? Ja to delam zatim jen tak, ze si tutez mapu zobrazim na mapy.cz a odhadem prenesu lokaci z appky do mapy.cz. Pokud by to slo jednoduseji, rad se necham poucit. Diky.


  • 0

#196 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 13:13

GS psal, ze se do tohoto (tento tyden) strajku pocitaji i LABky. Pisou ve svem blogu:

 

Do Adventure Lab finds count?

Yes. Download the Adventure Lab app to find an Adventure near you.

 

 

Aha, takze oni se navic ke kazdemu strajku chovaji jinak?! Protoze nejdesli lovici strajk ti utnou pokud mas ten den jen labku.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 srpen 2019 - 13:13

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#197 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 15:02

Moje zatím labkové zkušenosti s dnešní serii. Po dvou hodinách mám 18 labek (dvě série komplet). Naprosto nechápu jejich význam. Snad jde o seznámení s pražskou MHD. Někam dojedu, vystoupím, dojdu 100 metrů, zaloguju jednu až čtyři labky, vratim se k tramvají a jedu jinam. Odpovedi jsem si předem našel na webu.
A připadá mi to jako šílenství - Petřín pak Stromovka, poté NTM, pak šup na Václavák, rychle do Ďáblic, pak pro změnu do Podolí a přes astronomické ústavy do Grebovky. A ani nemusím nic zjišťovat, stačí být 250 nebo 500 metrů daleko.
No nic, postěžoval jsem si, jsem na Vltavské, takže do metra a směr Muzeum

Moje zkušenosti z LABkama Praga Astronomica jsou dosti podobné. Odpovědi jsem měl stáhnuté předem(pozor u III.serie působení astronomů je v Pamětní deska Marci správná odpověď Kronland) jsem začal na Pohořelci a po 2hodinách(pěšky, petřínskou lanovkou, tramvají, metrem a autem) jsem odlovil 2serie a 17LABek. Pro nepražáka to musí být dosti náročná orientace, trochu problémy s načítáním LABek, kompas přiblížení moc nefungoval a vedro jako prase.

LAB.jpg

 

To chápu, jen mi šlo o to jestli musím dokončit sérii. Dám příklad, projdu jen tři Lab ze série, tak jestli se mi zapíšou, nebo až po absolvování celé série.

Dokončovat serii není nutné, jde to lovit jako 3serie nezávisle na sobě.


Tento příspěvek byl upraven od hkstaripraha: 30 srpen 2019 - 15:09

  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#198 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 15:24

Vytvoril jsem formular na pruzkum toho, co se komu na nových LABkach líbí a nelíbí. Budu rád, když mi ho vyplníte.

Pruzkum na: https://docs.google....BTmWmg/viewform

Předem děkuji všem, kdo to vyplní.
  • 0

#199 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 17:07

A tady je posledni GPX z prazskych megaeventovych LABek: Praga Astronomica - places of astronomical science.


Dík za všecky tři gpx, tuláku, ty máš teda volného času.

A tady je posledni GPX z prazskych megaeventovych LABek: Praga Astronomica - places of astronomical science.


Dík za všecky tři gpx, tuláku, ty máš teda volného času.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#200 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 17:26

Když jsme u oblíbenosti či neoblibenosti Mega Labek, asi nejlepší, které jsem měl možnost si odlovit, byly v areálu Ranče na Striebornom jazere u Galanty. Vtipné, někdy i náročné, pobavily i poučily. Na ty budu dlouho vzpomínat.
Na druhé místo bych dal Járu Cimrmana.
Nemám odlovené jiné Labky než jen 130 z Mega, možná jsou některé z poslední doby lepší, ale já mám toto pořadí
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama