Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#201 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 21:21

Tak jsem tu výzvu udělala, ale jsem zas na chvíli vylecena. 3.cast šla, 2. až na to zbytečně motání se kolem Staromaku by se dala ještě akceptovat, ale 1. je naprosty propadák a nemá v sobě špetku logiky a návaznosti. Její druhá půlka je na několik hodin s tím, že nekterymi místy se projíždí několikrát tam a zpet. Naprosto nechápu, proč, když něco někdo dela a bylo na to tolik času, že u toho nepřemýšlí. Toto nemůže udělat radost nikomu.
  • 0

#202 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 21:31

Dal jsem 16, na druhou půlku jedničky kašlu. A taky se nevracím na Pohořelec a k Hradu, nerozjely jsem správně ty série paralelně.

Zkusím napsat lehce zoptimalizovany postup.

Ale když z jednoho místa dáte 4 Labky vzdálené 400m, je to víc než divné.
  • 0

#203 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 22:01

Já si raději popovídal s těmi kamarády, kteří se za LABkami nehnali...


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#204 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 22:11

Body jsou za jednotlive LABky, ale pozor, nepocitaji se do strajku, napr. pro prave probihajici suvenyr - tam jsou potreba "normalni kese".

 

Tak za prvé se to čte "strík", "strajk" se píše strike a znamená to úder (nebo stávka, srovnej slovenský "štrajk"). To jen tak na okraj a ulevení mému OCD.

 

A za druhé se to do toho suvenýru počítá: https://www.geocachi...ugust-2019-faq/


  • 0

#205 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 22:17

Začneme II. sérií (History) - myslím, že má kruh 250m - start na Mariánském náměstí, kam se ještě jednou podíváme zhruba ve 3/4 cesty

II/1. Klementinum
II/2. Pražský orloj

 

Popojdeme pár desítek metrů kolem Klementina ke Karlově ulici (směr Karlův most)
II/3 Staroměstská mostecká věž

 

Vrátíme se Karlovou ulicí směr Staromák (cca 100m) -
II/4 Pražský poledník.

 

Nyní buď pěšky nebo pěšky + tramvajemi dorazíme na Újezd a vyjedeme lanovkou min. na Nebozízek (kdo chce do hvězdárny, tak až nahoru). Začnem I. sérii (Science), ta má kruhy 250m

I/1 Štefánikova hvězdárna

 

Pěšky se projdeme od Nebozízku ke Strahovskému klášteru po vrstevnici, kocháme se pohled na Prahu - cestou nám naskakují

II/5 Strahovský klášter a knihovna

 

a nyní rozehrajeme i III. sérii (City), která má obří kruhy 500m

III/1 Pomník Kepler-Brahe

III/2 Pamětní deska Brahe

 

Na Pohořelci sedneme na tramvaj a objedeme Hrad, který budeme mít po pravici až na Malostranskou - logujeme v tramvaji
II/6 Letohrádek Belvedér

 

Na Malostranské vylezeme  a popojdeme Vladštejnskou ulicí asi 100m
II/7 Valdštejnský palác
.... série II je komplet!

 

Tramvají, metrem nebo pěšky přes Mánesův most na Staroměstskou, kde popojdeme cca do poloviny Kaprovy ulice a tam zalogujeme hned 5 Labek postupně

III/3 Pamětní deska Kepler
III/4 Pomník Stepling
III/5 Pamětní deska Marci
III/6 Hrob Brahe
III/7 Pam. deska Einstein
.... série III je komplet!

 

Vrátíme se na Staroměstskou a použijeme tram 17 - zajedeme si na Výstaviště a k Planetáriu, tam se zalogujeme na MEGA a předtím pochopitelně i
I/2 Planetárium Praha

 

Poté pojedem tramvají 17 zpět na Staroměstskou 
na zastávce Strossmayerovo náměstí logujeme
I/3 Sídlo navigace GSA

 

na zastávce Čechův most pak 
I/4 Nár. technické muzeum

 

Dojedeme na Staroměstskou, vlezeme do metra a vystoupíme na Muzeu
I/5 Národná muzeum v Praze

...

dál už to nechám na vás, protože to je sem a já se na to už vykašlal
I/6 Hvězdárna Ďáblice

I/7 Hvězdárna Podolí
I/8 Astronomický ústav - AV ČR (Spořilov - metro Roztyly)
I/9 Astronomický ústav - UK (Holešovičky)
I/10 Grébovka

.... série I je komplet!

 

(za překlepy se vzhledem k pozdější hodině omlouvám)


  • 2

#206 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 8:03

Začneme II. sérií (History).....


Díky
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#207 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 8:05

dejwy: Jenže tohle už není zábava, ale masochismus :ph34r: .

 

Včera jsem se zastavil ve Stromovce, ME zalogoval a na labky se zvysoka vy...

 

Apku si nejspíš stáhnu, dolovím někde poblíž domova těch 30, co mi chybí do stovky

a skončím s nimi, tohle už je nějaká jiná hra.


  • 0

#208 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 8:20

dejwy: Jenže tohle už není zábava, ale masochismus :ph34r: .

Včera jsem se zastavil ve Stromovce, ME zalogoval a na labky se zvysoka vy...

Apku si nejspíš stáhnu, dolovím někde poblíž domova těch 30, co mi chybí do stovky
a skončím s nimi, tohle už je nějaká jiná hra.


Souhlas, já to zkusil a je to MHD Labs. Takhle podané jsou zplna kravina. Asi nejhorší, z těch pár , co jsem zkoušel.

Celý Lab stojí mimo systém, body se počítají, ale na mapě ani Gc.com je nikde nenajdes.
Jak na takovou blbost může někdo přijít, to je ve hvězdách (proto ten Astronomický event asi) .
  • 2

#209 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 8:31

Myslim, ze by se melo rozlisovat, co je prinos/chyba Groundspeaku a co ma na svedomi cas100geo. Uz to tady konecne nekdo psal.

 

Groundspeak muze za to, ze nove LABky se daji lovit jen se smart telefonem. To sice omezuje nektere lovce, ale neni to zas tak nic noveho. Jedna se pokus podobny novym kesim s rozsirenou realitou (AR cache), pripadne stare kese s GARMIN chirpem (ty se uz take daji ted lovit s telefonem). Je to proste pokus a hledani novych cest. Neni to sice nic moc, ale uplne bych to nezatracoval.

 

Owneri cas100geo toho maji na triku (aspon myslim) podstatne vic: opravdu jejich astronomicke LABky jsou spatne navrzene (zejmena ta nezbytna linearita). Nejasne je i to, proc ty odpovedi dopredu zverejnili. Treba tim davaji najevo, ze LABky obecne jsou podle jejich nazoru na nic? Kdovi. Ja jsem ownery pred casem kontaktoval a pozadal je o souradnice k vytvoreni GPX souboru - a ani neodpovedeli. Ale meli toho asi moc, delat megac neni sranda.


  • 3

#210 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 13:04

LABky Astro už jdou lovit mimo jakékoliv pořadí!!


  • 1

#211 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 13:06

Mas nejakou fintu, jak souradnice z te appky dostavat? 

Jestli jsi na to ještě nepřišel, napiš mi mail na mirek454@koridory a já ti pošlu návod. Je to jednoduché


  • 0

#212 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 13:40

LABky Astro už jdou lovit mimo jakékoliv pořadí!!


Tak to je fajn, že někdo na tu pakarnu po 30 hodinách zareagoval.
  • 1

#213 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 13:50

Ještě se vrátím k appce:

hodně, ale hodně mi na mapě chybí dvě kouzelná tlačítka pro přiblížení/oddálení mapy. Dvěma prsty je to opruz. 


  • 0

#214 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 16:51

  Dnes jsem ráno projezdil po Praze 60 nesmyslných kilometrů, abych dokončil v daném pořadí posledních 7LABek z I.serie. Před Planetáriem se o tom dost vzrušeně diskutovalo a ve většině dosavadních logů probihá kritika LABek a tak cas100geo konal. S neskrývanou nostalgií vzpomínám na předloňský megáč Vesmírná keš(Cache in space) v Ondřejově a na zajímavou serii mysterek 100 vyroci CAS.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#215 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 16:59

Mno, psal jsem vcera, ze to bude divny a bylo to divny. Do dneska jsem mel labky docela rad, takovy prijemny bonus k megaci, kdyz zrovna nebylo co delat. Takze jsme cele dopoledne litali jak yelita po Praze a odlovili dve serie se 7 labkama. Pak jsme zabehli na megac, ale nejak se nam uz nechtelo bavit. Vedro, unava, proste nejak bez nalady. Autem jsme objeli zbytek labek z desitkove serie a jeli jsme domu. 

Jo, a kdyz k tomu pripoctu tu silenou apku na odlov labek, tak se vubec divim, ze jsme je dali vsechny....Jo a ke vsemu jsem neprisel na to, jak prepnout z mili na kilometry (metry). Basic featura kazde podobne apky....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#216 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 18:12

Jo a ke vsemu jsem neprisel na to, jak prepnout z mili na kilometry (metry)

Hmm, já to mám v češtině a metrické jednotky. Už si nepamatuju - nevolilo se to při instalaci appky? V nastavení není nic kromě volby mapového podkladu. Jo, je to zoufalost, která se seká a jak už jsem psal, chybí mi tam možnost přiblížení/vzdálení mapy ikonkami, nikoli jen dvěma prsty. 

A nejlepší je, že nám vlastně vnutili jedinou možnost jak ty LABky hrát - jejich appkou a jinak nehraj

 

Edit: napadlo mě: mobil máš v češtině a všude v něm používáš metrické jednotky?


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 31 srpen 2019 - 18:13

  • 0

#217 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 18:37

Hmm, já to mám v češtině a metrické jednotky. Už si nepamatuju - nevolilo se to při instalaci appky? V nastavení není nic kromě volby mapového podkladu. Jo, je to zoufalost, která se seká a jak už jsem psal, chybí mi tam možnost přiblížení/vzdálení mapy ikonkami, nikoli jen dvěma prsty. 

A nejlepší je, že nám vlastně vnutili jedinou možnost jak ty LABky hrát - jejich appkou a jinak nehraj

 

Edit: napadlo mě: mobil máš v češtině a všude v něm používáš metrické jednotky?

Tak pozor!

Ackoli v original apce na hledani kesek jde prepnout na metricky system, tak labkova (Adventure) apka to neumi.

Musi se nastavit cestina a mozna i metricky system v profilu na webu, pak to funguje!

Kdysi jsem si menil na webu jazyk, protoze jsem mel nejake problemy s prohlizecem, takze jsem jel v anglictine. Je mi to celkem jedno, takze mi to nevadilo.Ted jsem se prepnul zpet do cestiny a apka uz funguje.....

Ale nic to nemeni na mem nazoru, ze stoji za velky prd!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#218 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 18:58

Zajímavý. Já mám na webu GS angličtinu, ale metrické jednotky, appka je v češtině. To by znamenalo, že jazyk bere z mobilu a jednotky z profilu na GS. 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 31 srpen 2019 - 19:00

  • 0

#219 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 19:00

Z MEGA si odnáším pouze toto- na souřadnicích postávalo asi 30 lidí. :( Zlatý Ondřejov tedy! Neměl jsem vůli jet za Lab Cache či programem okolo Prahy, tak mám pouze jednu..., no, moje věc :) Novému způsobu logování lab cache a zveřejnění odpovědí předem nerozumím už vůbec. Aplikace je naprosto strašná (jsem si vědom, že to není práce pořadatelů). :(

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 31 srpen 2019 - 19:01

  • 3

#220 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 19:03

von Bronin: já si odnes limitku coin a fotku modulu. Za 5 minut jsem odcházel. Je tedy pravda, že jsme tam byli už po půl osmý


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama