Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#221 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2019 - 19:59

Já byl včera večer a ná souřadkách postávalo sotva 15 lidi. Poznal jsem jen Alke04. Ok na modul, vyzvednout dárky za registraci a poslední cesta pro pak Lábek zakončena zmrzkou a nakonec i pivem
  • 1

#222 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 7:41

Já byl včera večer a ná souřadkách postávalo sotva 15 lidi. Poznal jsem jen Alke04. Ok na modul, vyzvednout dárky za registraci a poslední cesta pro pak Lábek zakončena zmrzkou a nakonec i pivem

To souhlasí, počítal jsem i lidi se stánky :)
  • 2

#223 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 8:38

I já jsem tam byl a dovolím si něco podotknout k LABkám. Zde to byla typická ukázka jejich degradace. Příklad - stojíme na Pohořelci u sousoší Kepler + Brahe a můžeme odpovídat na otázky pro Strahovský klášter i Belveder, přičemž oba objekty ani nevidíme! Na vině je nesmyslně velký okruh, který už dovolí logovat.

Normální by podle mě bylo zúžit okruh na 10 metrů, zavést lidi před klášter a tam zjistit nějakou indicii a ne znát všechny odpovědi na otázky předem. 


  • 3

Co nevidím, nahmatám . . .


#224 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 8:54

Tak to je fajn, že někdo na tu pakarnu po 30 hodinách zareagoval.

Čímž dodatečně nasral ty, co od pátku jezdí po městě jak pomatený. :-) SUPER.


  • 5

#225 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 9:17

von Bronin: já si odnes limitku coin a fotku modulu. Za 5 minut jsem odcházel. Je tedy pravda, že jsme tam byli už po půl osmý

Já byl odpoledne. Jinak to máme oba naprosto stejně včetně identického coinu a modulu. Tak snad nejsem úplně mimo :D

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 01 září 2019 - 9:19

  • 0

#226 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 17:53

Tak když se zrušilo to pořadí logování labek, tak jsem se odhodlal a vyrazil na cestu po Praze. Podařilo se mi odlovit všechny megaeventový labky ale je pravda, že jsem dost často využíval ten velký okruh pro logování - např. jsem jen vylezl z metra na Roztylech a mohl zalogovat Astronomický ústav AV ČR. A pak zase rychle zpět do metra na Pražského povstání, kde jsem musel ujít necelých 200 m a mohl zalogovat Hvězdárnu Podolí a pak zase rychle zpět do metra a protože to byly poslední dvě labky, takže pak už to byla cesta domů.
Co mě ale nenadchlo, že ta Labková aplikace žere hrozně baterku. Normálně, když telefon používám jen jako telefon, tu a tam najdu něco na webu tak mi vydrží nabitý asi čtyři dni a dnes jsem už po obědě ho musel připojit k power bance, neboť byl totálně vybitý a ač má powerbanka výstup 2,1A, tak stačila pokrýt pouze spotřebu telefonu a vlastní baterie se nestíhala dobíjet. Takže po odlovu poslední labky jsem jí zase rychle odinstaloval, abych si telefon uvedl zase do normálního režimu. Dokonce i samotný telefon mi hlasil, že tam mám aplikaci, která enormně žere baterku a jestli s tím nechci něco dělat. Tak to jsem odmítnul, protože zase jsem nechtěl aplikaci nějak omezovat v činnosti, abych ty labky dolovil.
  • 1

#227 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2019 - 19:39

Takže jsi jen absolvoval závod metrem, výsledek nula, naprosto k ničemu.... Tragická cesta, kterou se snad GS dál ubírat nebude, alespoň doufám. Vzpomínám na zajímavé nebo poučné lab některých eventů, které jsem si užil...
  • 6

#228 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2019 - 20:27

 a ač má powerbanka výstup 2,1A, tak stačila pokrýt pouze spotřebu telefonu a vlastní baterie se nestíhala dobíjet. 

 

Tak to asi potřebuješ USB kabel, který ty 2,1A dokáže přenést. O tom už se tu x-krát v jiném vlákně psalo.


  • 0

#229 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2019 - 19:48

já tomu nerozumím...to je z google translátoru?

 

P.S: příspěvek mezitím zmizel, tak na ukázku...

 

Rok se pomalu, ale jistě blíží ke konci, čas vypořádat se s vrcholem geocachingu . Tento rok samozřejmě bylo hodně věcí, které dělá náš koníček tak zajímavým, a jedním tématem jsou Lab Caches, a proto jsem se rozhodl zahájit cenu Geocaching Lab Cache Award.

 
 
Definice Lab Cache

Lab Cache je experimentální typ mezipaměti, Jsou pravidelně k dispozici na mega událostech, obvykle v jedné až třech sériích po 10 LAB caches.

Na rozdíl od jiných typů LAB cache nevyžaduje skrytí kontejneru a může být umístěn uvnitř budov. Tímto způsobem mohou majitelé Lab Cache vyzkoušet inovativní a nové nápady pro další zvýšení zábavného faktoru geocachingu .

Dobrodružství Lab Cache se hrají s chytrým telefonem a lze je hrát pouze po určitou dobu, obvykle pouze po dobu několika dní, například v rámci mega událostí.

Lab Caches jsou samozřejmě také spouštěny ve statistikách a mezitím se protokolování Lab Caches stalo skutečným trendem.

 

...to snad nepsal kačer...ani Čech...


Tento příspěvek byl upraven od dr.vota: 08 září 2019 - 11:02

  • 0

#230 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2019 - 22:26

Já tomu rozumím. Nová varianta labek je naprosto super, všichni si jí pochvalují, není na ní co vylepšit. Jenom neumíme z databáze vytáhnout kačery, kteří labek odlovili nejvíc a zaslouží proto odměnu, tak nám je prosím vás prozraďte :angry: :angry: :angry: .

 

A hele, příspěvek, na který reagujeme se ztratil...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 08 září 2019 - 7:41

  • 3

#231 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2019 - 3:52

To je nějaký nadšenecký projekt amatérů? Webové stránky na google, jak tomu mám správně rozumět?


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 08 září 2019 - 16:30

  • 0

#232 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2019 - 10:32

Krátké video, jak importovat LAB keše do GeoGetu. Pro znalé je to samozřejmost. ...ale ti se mě na to neptají.  :)
 
-
Last Updated srp 08 2022 12:54

 

 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#233 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2019 - 12:11

Asi nezapadám do průměru. LAB keše jsou za mě naprostá sračka. Nic na nich není dotažené. Alepoň se můžu věnovat na eventech něčemu jinému.


  • 2

#234 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2019 - 14:24

Pokud odhlédnu od strojového překladu toho textu o labkách, je napsaný jako by ho stvořil samotný GS. Taková oficiální zpráva o vypsání soutěže... To by mne fakt zajímalo, kdo ho má na svědomí.

 

Edit: tak nějaký odkaz na český mejl tam je. Tím je to celé ještě více záhadnější.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 08 září 2019 - 16:29

  • 0

#235 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2019 - 22:01

 

Krátké video, jak importovat LAB keše do GeoGetu.

 

Díky.


  • 0

#236 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 21:06

Dnes jsem přidal na web o českých LABkách. Přidal jsem tam i megaeventové LABky z Praga Astronomica a Terezínských her. Můžete se přesvědčit sami na http://sites.google.com/view/gclab/

 

SiMateam


  • 1

#237 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 18:11

Ahoj,

nemáte někdo odkaz na GPX (Ne)vinné srdce Slovácka ? Nemůžu ho nikde najít, asi ještě nebude udělané. Dík


  • 0

#238 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 18:50

Dnes jsem přidal na web o českých LABkách. 

Ano, zýslužný počin, jistě hodně práce. ´Když už sis s tím dal tolik práce, pro nás by bylo velkým přínosem, mít tam i gpx soubory ke stažení, Nechci tvůj projekt nijak zlehčovat, ale tom, co jsi vytvořil, si každý může zobrazit přímo v aplikaci a rovnou v ní jít LABky hledat. Takže kdyby jsi tam měl gpx, bylo by to užitečnější.


  • 0

#239 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 19:17

Ahoj,

nemáte někdo odkaz na GPX (Ne)vinné srdce Slovácka ? Nemůžu ho nikde najít, asi ještě nebude udělané. Dík

 

Tady už je: https://georabbits.c....php?page_id=33


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#240 DAplusRA

DAplusRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2019 - 19:25

To byla rychlovka, díky. ;)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama