Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#301 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 11:48

Mimochodem, jak se labky počítají? Jako jedna? Nebo jako počet zastávek? Zatím jsem žádnou nenašel, ale viděl jsem ve statistikách, že má někdo 250 labek 1 mysterku a víc nic.


  • 0

#302 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 11:52

Mimochodem, jak se labky počítají? Jako jedna? Nebo jako počet zastávek? Zatím jsem žádnou nenašel, ale viděl jsem ve statistikách, že má někdo 250 labek 1 mysterku a víc nic.

Každá zastávka se ti počítá jako jedna nalezená keš.


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#303 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 18:36

Kolem osmé se vrhnu na gpx soubory nových labek. Tak pokud je do té doby někdo jiný neudělá, tak je sem opět prdnu  :)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#304 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 18:39

Kolem osmé se vrhnu na gpx soubory nových labek. Tak pokud je do té doby někdo jiný neudělá, tak je sem opět prdnu  :)

 

Skvele a diky. Ja to dnes nemohl delat, nebyl jsem na svem compu.


  • 0

#305 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 20:33

Adventure golf

 

ZANIKLÉ MĚSTSKÉ RYBNÍČKY - DISAPPEARED PONDS

Přiložený soubor (y)


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#306 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 12:05

Vím, že se toto týká jen českých labek. Ale nebylo by možné přidat tam třeba Gmünd? Jsou to prakticky České Velenice a dá se tam dojít odtud pěšky. A Blockheide je moc krásné místo na letní, jarní, podzimní výlety.

Nebo jinak, jak vyrobit GPX z labek?Udělal bych si ho sám.


  • 1

#307 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 15:51

Mohl bych připravit videonávod jak připravit GPX labek. Ale není to práce na hodinu. Když vyjde čas, tak bych to do konce týdne mohl dát.


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 05 listopad 2019 - 15:51

  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#308 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 16:57

Video na stažení labek do GG je super, jen mám dotaz ke starším labkám, kde je stáhnout nebo jestli někdo ještě má Krimi event 2018 a Skořápky 2014. Když už do GG doplňuji, tak bych ráda i tyhle.

Předem díky za radu nebo soubor. 


  • 0

#309 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 17:46

Asi bych je v gpx mel, ale bylo by asi lepsi, aby si je vzal nekdo, kdo udrzuje labky na nekterem ze serveru, aby tam byly vsechny - stare i nove. Prikladam gpx, ktere mam ja. Upozornuji, ze je treba je importovat jinym zpusobem nez ty nove.

Přiložený soubor (y)


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#310 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 17:53

Aha, díky. Zkusím se na ně podívat. 

 

Import prosím jak? Nebo počkám pár dní až budou někde s návodem pro lamy. 


  • 0

#311 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:04

Ahoj, všem!

 

Klidně na svůj web přidám i staré LABky. Akorát k nim nemám bohužel potřebná data. Pokud by někdo z vás mi mohl zaslat některý GPX soubor starých LAB, tak budu moc rád. Stačí, když mi je pošlete na můj mail: simonpetrak@seznam.cz a nebo je umístíte sem. Díky moc gordovi za jeho GPX soubory starých LAB. 

 

Díky všem.

Šimon (SiMateam)


Tento příspěvek byl upraven od SiMateam: 08 listopad 2019 - 13:25

  • 0

#312 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:06

Soubor, ktery jsem prilozil, nestaci?  :o


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#313 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:08

Aha, díky. Zkusím se na ně podívat. 

 

Import prosím jak? Nebo počkám pár dní až budou někde s návodem pro lamy. 

 

Prave mysitko na kesce, ke ktere soubor labek patri (tedy vetsinou "jejich event"), vyberes "Importovat LABkese", pak vyberes ten spravy GPX soubor a je hotovo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#314 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:08

Soubor, ktery jsem prilozil, nestaci?  :o

Promiň, už jsem si ho exportoval a myslím, že je tam máš skoro všechny. Zkusím sem přidat i nějaký seznam všech starých LAB.


  • 0

#315 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:25

Klidně na svůj web přidám i staré LABky.

 

To ne, to by byla chyba. GPX soubory starych labek byly chybne a mely v sobe velmi malo spravnych dat. Byl to GeoGet, ktery pri importovani tyto chyby a chybejici data doplnoval (pote co se pouzilo prave tlacitko mysi a "Import labek". GPX soubory novych LABek (ktere vznikaji a publikuji se postupne zde) se importuji jinak (pomoci Databaze -> Import files). Pokud nekdo skutecne potrebuje GPX soubory starych labek z megaeventu, mohu, ty co mam poslat, ale tady bych je nemichal s novymi.

 

Nebo si to kazdy muze udelat sam, protoze vetsinou v tech listingach tech megaeventech byly odkazy na labky, z tohoto odkazu se muze pouzit tento navod (nekde jsem ho kdysi zkopiroval, je ale anglicky):

 

Lab caches - jak ziskat GPX soubor
Go to your found lab caches list and click on one of the headers (not the individual labs, but the header for a set of labs). You'll end up with a url such as
 
Now change the "Details" part of the url to "DetailsAsGPX" and hit the enter key. This will download the GPX file for that set of labs. 

  • 0

#316 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:39

 

To ne, to by byla chyba. GPX soubory starych labek byly chybne a mely v sobe velmi malo spravnych dat. Byl to GeoGet, ktery pri importovani tyto chyby a chybejici data doplnoval (pote co se pouzilo prave tlacitko mysi a "Import labek". GPX soubory novych LABek (ktere vznikaji a publikuji se postupne zde) se importuji jinak (pomoci Databaze -> Import files). Pokud nekdo skutecne potrebuje GPX soubory starych labek z megaeventu, mohu, ty co mam poslat, ale tady bych je nemichal s novymi.

 

Nebo si to kazdy muze udelat sam, protoze vetsinou v tech listingach tech megaeventech byly odkazy na labky, z tohoto odkazu se muze pouzit tento navod (nekde jsem ho kdysi zkopiroval, je ale anglicky):

 

Lab caches - jak ziskat GPX soubor
Go to your found lab caches list and click on one of the headers (not the individual labs, but the header for a set of labs). You'll end up with a url such as
 
Now change the "Details" part of the url to "DetailsAsGPX" and hit the enter key. This will download the GPX file for that set of labs. 

 

 

Jo, dobře, promiň. S tím GG jsem to nevěděl. Tento způsob jak píšeš fungoval pouze do doby než "zrušili" webové rozhrání pro LAB keše. Takže teď už se data ze starých LAB dají získat pouze od někoho. Mohl bys mi je prosím poslat na můj mail? Díky, Šimon


  • 0

#317 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 18:55

To, co jsem sem dal, jsou gpx urcene pro import do GG (postup jsem popsal vyse), takze kdyz bude upozorneni na to, ze se to do GG musi importovat jinak, nemel by s tim byt problem. Chyby v tech gpx nejsou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#318 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 19:01

kdyz bude upozorneni na to, ze se to do GG musi importovat jinak, nemel by s tim byt problem

 

Ano, to je naprosta pravda. Ale kdo dneska cte nejaka upozorneni? :-)

Hlavni rozdil GPXu mezi starymi a novymi labkami je v tom, ze stare labky maji jasno, jak jim vznikl GC kod. Nove LABky maji GC kod vznikly manualne - a snazime se na tomto vlaknu, aby ho vsichni meli stejny. Proto generujeme a publikujeme zde GPX soubory.


  • 0

#319 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 19:13

Nemas pravdu. Stare labky se od novych lisi zejmena zpusobem "hrani". To, ze ze starych i novych delame gpx, je nase vec. A ze to gpx je jine, je vec dalsi. Jine je proto, ze gpx pro stare labky bylo ziskavane jinak a protoze to nebylo standardni gpx (i kdyz jej tak GS prezentoval), bylo potreba do GG importovat jinym zpusobem. A import probihal tim zpusobem, ze si uzivatel urcil "rodicovskou kesku" (vetsinou event) a z ni pak GG odvodil GC kod, aby to byla "standardni" kes. Nove kesky maji gpx vytvareny vicemene manualne a manualne je jim take pridelen GC kod, opet odvozenim od jine kese.

 

Uprimne, je mi uplne jedno, jestli budou vystaveny "originalni" gpx starych labek s navodem na import nebo nekdo vytvori exportem z GG jejich vicemene plnohodnotne gpx. Jen tu Zvedavka chtela gpx nekterych labek, tak jsem ji je poskytl.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 listopad 2019 - 19:14

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#320 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 19:26

Ahoj, všem!

 

Klidně na svůj web přidám i staré LABky. Akorát k nim nemám bohužel potřebná data. Pokud by někdo z vás mi mohl zaslat některý GPX soubor starých LAB, tak budu moc rád. Stačí, když mi je pošlete na můj mail: simonpetrak@seznam.cz a nebo je umístíte sem. Díky moc gordovi za jeho GPX soubory starých LAB. Pokusím se je všechny do konce týdnu přidat na web.

 

Díky všem.

Šimon (SiMateam)

Poslal jsem ti také co mám. Bude jedině fajn, když budou někde pohromadě k dispozici.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama