Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#321 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 21:53

Děkuji vám všem za vás čas. Myslim si, že v podobných případech bych mohla být testovací králík.
Přeloženo: když to zvládne bloncka, dají to všichni. ;-)
Oba postupy mi přijdou jednoduché. Dát oboje labky na jedem web je rozumně, stačí různé složky a v úvodu postup importu, u starších gordův popis, u nových video.
  • 1

#322 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 22:00

Nemas pravdu. Stare labky se od novych lisi zejmena zpusobem "hrani".

 

Gorde, gorde, pises rychleji nez ctes :-)

Ja nemluvil o rozdilu starych a novych labek, ja mluvil o rozdilu GPX souboru pro nove a stare labky. V tom se oba shodujeme, rikame totiz totez.


  • 0

#323 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 22:07

A to je podstatné, říkáte totéž a dobře radíte. :-) Takže načínám lahvinku červeného na vaše zdraví - teleportovat k vám neumím.
  • 1

#324 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 7:47

Gorde, gorde, pises rychleji nez ctes :-)

Ja nemluvil o rozdilu starych a novych labek, ja mluvil o rozdilu GPX souboru pro nove a stare labky. V tom se oba shodujeme, rikame totiz totez.

 

Vsak ja take vysvetluji i rozdil v tech gpx. Ale v pohode, hlavne ze se dohodneme :-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 listopad 2019 - 7:50

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#325 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 11:28

Aktualizoval jsem své stránky s LAB kešemi. Přidal jsem pár zahraničních a i ty starší LABky od Gorda.

Během dne ještě doladím.

 

Adventure LAB keše


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#326 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 12:42

Asi by bylo dobre na te zalozce se starymi labkami zminit odlisny zpusob importu do GG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#327 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 13:03

To určitě doplním.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#328 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 14:25

A nebylo by jednodušší ty staré LAB naimportovat k těm eventum, ke kterým patří, a pak je vyexportovat jako standardní GPX a to dát na ten web?
  • 0

#329 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 14:39

Jednodušší jak pro koho  :) . Ale nejlepší určitě.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#330 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 22:06

Nevim zda jsem objevil Ameriku, ale myslim, ze to mnoho lidi nevi, alespon podle zverejnenych logu.

 

K Adventure LAB lze doplnit log.

 

V aplikaci si otevru mapu, popojedu si na misto ktere mne zajima, tam tuknu na "Prohledat tuto oblast". Pak tuknu na "Adventure LAB" ktera mne zajima a tam tuknu na "Aktivita" a otevrou se mi logy vsech kaceru co napsaly log v aplikaci. Pokud jsem tu Adventure LAB uz ukoncil a jeste nenapsal log, tak se mi nabidne moznost napsat log. Zde mohu ohodnotit hvezdickami a napsat log, pak tuknu na "Prispevek" tim ho ulozim. A je hotovo.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#331 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 22:25

Myslím, že toto přibylo s poslední aktualizací.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20191107-222239.jpg

  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#332 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 22:26

Ano, to je možné od poslední aktualizace aplikace.
  • 0

#333 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 23:26

Video s postupem jak na GPX soubory Lab keší jsem zrovna dokončil. Snad jsem na nic důležitého nezapomněl a snad je to alespoň srozumitelné a pochopitelné :-) Nejsem žádný Přemek Podlaha  :D

 

https://youtu.be/8IT-OQZ_ajM

 


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#334 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 7:51

Tak vidím, že se to dělá tak, jako jsem si už mnohokrát dělal vlastní body. třeba PMO keš, kterou jsem našel jako BM. Jen jsem nevěděl, kde sebrat GC kód.

Souřadnice lze zjistit nejen z rozšíření GME, ale třeba i z map.cz nebo Keškomapy, ta bohužel po změnách neukazuje google satelitní mapu, takže nelze mít totožnou na obou zařízeních.

Jen to kopírování z telefonu přes mail bych asi dělal jinak, třeba přes Google keep, když to zkopíruju do poznámky, sesynchronizuje se mi to i na desktop. Nebo přes soubor na Google drive.


  • 0

#335 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 8:12

Raději bych používal mapy.cz, ale z přiloženého obrázku je zřejmé proč zrovna google mapy. A myslím, že i kopírování souřadnic je z GME jednodušší.

Posílání textu přes e-mail vypadá opravdu divně. Z mobilu je to ovšem rychlé a naprosto jednoduché. Pár ťapnutí po obrazovce a text už kopíruju do Geogetu. Je to o zvyku a o vkusu každého soudruha :)

Přiložené miniatury

  • Mapy.PNG

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#336 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 8:57

Mapy cz mají většinou aktuálnější snímky a lepší čitelnost. Dost často to používám v práci a když na ortofotu od ČUZK nemůžu něco poznat, jdu do map.cz, googlemapy jsou většinou ještě horší. Chápu ale, že apka používá Googlemapy a proto je výhodnější mít podklady stejné. A z keškomapy se souřadnice kopírují také velmi snadno. Jen bohužel Norbert před cca 5 lety přestal s jejím vývojem a tak googlemapa (a SeznamPanorama, 2 ze tří verzí Streetview a několik dalších užitečných věcí) postupně přestávají fungovat.

Nakonec ale - na labku stejně nemá smysl se navigovat Garminem, ty souřadnice jsou tam jen pro statistiku a zobrazení na mapě. A navigace je stejně záležitostí oficiální aplikace. Kdyby ty souřadnice byly o 10 metrů vedle, ničemu to v podstatě nevadí, jen mě, že bych viděl, že to mám blbě.

Edit: vidím, že v tomto případě má Google aktuálnější mapy, letošní, na Seznamu jsou z roku 2016.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 08 listopad 2019 - 9:27

  • 0

#337 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 10:23

Diky za video!

 

Me zkusenosti jsou, ze  nejvice prace mi vzdy daly ty souradnice. A potom mi nekdo (tady v tom vlakne) poradil, ze je lze ziskat primo z mobilni aplikace (alespon tedy u tech serii s nelinearnimi LABkami, tj. tech, u kterych neni v serii uvedeno povinne poradi). Staci si vybrat jednu LABku na mape v mobilni aplikaci a tuknout na modrou sipku pod mapou. Podle toho, co mate v telefonu jinak nainstalovano vam to otevre jinou mapu s bodem teto LABky. Ja tam mam mapy.cz (kdo nema, ze?) a v nich vidim bod i jeho souradnice (v jakemkoliv formatu, ale nas stary dobry GG je umi mozna vsechny).


  • 0

#338 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 11:23

Nové LAB v Pozořicích, připojuji můj GPX.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#339 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 13:44

Pokud se k tomu dostanu o víkendu, udělal bych ten Gmünd (Blockheide), pokud už ho někdo neudělal.


  • 0

#340 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 14:23

Me zkusenosti jsou, ze  nejvice prace mi vzdy daly ty souradnice. A potom mi nekdo (tady v tom vlakne) poradil, ze je lze ziskat primo z mobilni aplikace (alespon tedy u tech serii s nelinearnimi LABkami, tj. tech, u kterych neni v serii uvedeno povinne poradi). Staci si vybrat jednu LABku na mape v mobilni aplikaci a tuknout na modrou sipku pod mapou. Podle toho, co mate v telefonu jinak nainstalovano vam to otevre jinou mapu s bodem teto LABky. Ja tam mam mapy.cz (kdo nema, ze?) a v nich vidim bod i jeho souradnice (v jakemkoliv formatu, ale nas stary dobry GG je umi mozna vsechny).

 

Přesné souřadnice labek může dodat vždy autor - protože je v lab builderu vyplňuje. Na květnovém giga GC7WWWW budeme mít taky pár (desítek) labek, budu se snažit s předstihem poskytnout jejich souřadnice a popisy.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama