Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#401 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 12:30

Asi je vždy jednodušší, když jsem někde dál od domova třeba i na víc dní, zapnout.apku a prohlédnout okolí v ní - potom mi neutečou labky publikované před hodinou....Jo,také jsme se Zvěřincem chodily jednu sobotu někdy v září nebo říjnu po Táboře a za pár dní jsem si všimla, že jsme byly na místě čtyř LABek z pěti - pro ni je to z Kladna kus cesty, já si odlovila v klidu nedávno při podvečerní procházce.
  • 0

#402 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 14:10

Včera jsem měl neočekávanou konverzaci u piva se zaměstnancem Groundspeaku. Trošku jsem se poptal na LABky do budoucna a taky o chybě, kdy se vypařila LABka v Havířově. Vypadá to tak, že všichni v Groundspeaku jsou překvapení, že LABka zmizela a body jsou zaznamenány  :D Nikdo netuší, kde se stala chyba a jen krčí rameny!

 

Co mi přišlo zajímavější tak do budoucna je v plánu propojit GC s Labkama, takže by měly být vidět i na mapě gc.com. Sami při testování zjišťují, že si neodlovili místní labky, protože se zapomněli podívat do druhé aplikace  :lol:  Labek bude stále přibývat a pravděpodobně dost! V tuto chvíli jde stále o testování, aplikace se bude stále vyvíjet k lepšímu. Chyby co se dějí, jak lidi podvádějí sami ví a pracují, aby se to již nedělo. Samozřejmě to nebude zítra, či za týden. Je to jako každá firma, kde ten proces trvá a nezáleží to pouze na programátorech. GC funguje na propojení s dalšími firmami a bohužel ten proces potřebuje čas. Rozhodně mají Labky pro ně potenciál a chtějí je dále rozvíjet. Jednoho dne bychom se mohli dočkat i aplikace, aniž by bylo nutné aktuální připojení na data :) Dokonce i wherigo není úplně mrtvé pro ně, chtějí s ním hnout dále. Ideálně by chtěli udělat jednodušší aplikaci pro tvorbu cartrige a sami říkají, že kód Lua nebyl úplně ideální z dnešního pohledu. Sami ví, že je škoda jak dopadlo wherigo, ale taktéž nezáleží jen na Groundspeaku. Jsou to informace co jsme si řekli u piva, takže to neberte jako oficiální stanovisko. Samozřejmě ví, že nadáváme na to co nefunguje, ale pomalu pracují na změnách. Ano pomalu...


Tento příspěvek byl upraven od stonefish.cz: 28 listopad 2019 - 14:11

  • 10

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#403 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 18:02

Hmm zajímavá informace. Taky si myslím, že labky maji potenciál, hlavne v mistech kde jde jen tezko dat krabicku a udrzovat ji. No budeme cekat, treba se jednou ty labky podari zakomponovat mezi ostani cache.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#404 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 18:15

Jak se tak stane, že kačer potká na Moravě zaměstnance Groundspeaku :) ?

 

A kvituji informaci o wigu, to by byla dobrá zpráva.


  • 0

#405 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 19:52

Jak se tak stane, že kačer potká na Moravě zaměstnance Groundspeaku :) ?

 

Že zaměstnance potkal na Moravě, o tom nepadlo ani slovo, čili nepotkal. On je totiž Ichtyl všudezdejší a tahle mysterka je tak D1,5 :P :lol:


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#406 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 20:23

Takže na Islandu ? To je to samý, jako na Moravě .
  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#407 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 20:41

Popřípadě překvapivě v Seattlu? :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#408 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 21:13

Tak vzhledem k tomu, že včera logoval na Islandu a já nepředpokládám, že by to byl Joneův brácha, tak myslím, že jsem se trefila :-D .
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#409 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 21:36

Včera jsem měl neočekávanou konverzaci u piva se zaměstnancem Groundspeaku. Trošku jsem se poptal na LABky do budoucna a taky o chybě, kdy se vypařila LABka v Havířově. Vypadá to tak, že všichni v Groundspeaku jsou překvapení, že LABka zmizela a body jsou zaznamenány  :D Nikdo netuší, kde se stala chyba a jen krčí rameny!

 

Co mi přišlo zajímavější tak do budoucna je v plánu propojit GC s Labkama, takže by měly být vidět i na mapě gc.com. Sami při testování zjišťují, že si neodlovili místní labky, protože se zapomněli podívat do druhé aplikace  :lol:  Labek bude stále přibývat a pravděpodobně dost! V tuto chvíli jde stále o testování, aplikace se bude stále vyvíjet k lepšímu. Chyby co se dějí, jak lidi podvádějí sami ví a pracují, aby se to již nedělo. Samozřejmě to nebude zítra, či za týden. Je to jako každá firma, kde ten proces trvá a nezáleží to pouze na programátorech. GC funguje na propojení s dalšími firmami a bohužel ten proces potřebuje čas. Rozhodně mají Labky pro ně potenciál a chtějí je dále rozvíjet. Jednoho dne bychom se mohli dočkat i aplikace, aniž by bylo nutné aktuální připojení na data :) Dokonce i wherigo není úplně mrtvé pro ně, chtějí s ním hnout dále. Ideálně by chtěli udělat jednodušší aplikaci pro tvorbu cartrige a sami říkají, že kód Lua nebyl úplně ideální z dnešního pohledu. Sami ví, že je škoda jak dopadlo wherigo, ale taktéž nezáleží jen na Groundspeaku. Jsou to informace co jsme si řekli u piva, takže to neberte jako oficiální stanovisko. Samozřejmě ví, že nadáváme na to co nefunguje, ale pomalu pracují na změnách. Ano pomalu...

 

Nevím, jestli bych měl být rád, nebo nerad. U některých věcí (třeba Labky jako výrazný nárůst) by se mi nelíbil. Jako zpestření jo, ale ne moc... S tím wherigo by to bylo fajn, i když zase by bylo blbé, abychom se museli učit jinou aplikaci pro jeho tvorbu, než je...

 

Na druhou stranu si říkám, jak se na Islandu potkáš se zaměstnancem GS v hospodě...


  • 1

#410 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2019 - 9:14

Chyby co se dějí, jak lidi podvádějí sami ví a pracují, aby se to již nedělo.

 

Tak zatím jen víc a víc omezují a buzerují ownery keší a podvodníky ve sporech podporují. :-(


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#411 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2019 - 10:14

Každá změna je náročná, pro toho kdo se naučil nějaký postup. I na novou verzi Wordu si člověk musí zvykat. Wherigo jsem nedělal, ale kdyby GS zapracoval třeba na listingách a udělal tam třeba naklikávání obrázků z vlastní galerie nebo z vlastního PC (s následným přenosem do galerie), špatné by to nebylo, ne každá změna je k horšímu. Když ale třeba změnil formátování textu v logách a staré logy jsou teď plné rozsypaných tagů, to špatné je. Uvidíme, možná se dočkáme vylepšené podpory wheriga apod. Mimochodem, labky, takových her je spousta, já jsem třeba zkusil nainstalovat munzee a hned odinstaloval, protože to nefungovalo. A jsou jiné hry, o kterých ani nevím. A Waymarking, který je přímo majetkem GS, s geocachingem vůbec propojen není, nikde se to nepočítá, jen volně přes badgegen je možno generovat i waymarkové odznaky. Takže kdyby se labky ukazovaly na mapě keší, to už by bylo v pořádku? Ani mnohé keše nejdou lovit jen s navigací, mají třeba QRkódy, chirp, rádiové vysílání, terén T5, apod. A podle mě, jestli jsou něco dvě zcela jiné hry, tak je to geocaching a "T5 geocaching", to je hra pro horolezce.


  • 0

#412 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2019 - 11:33

Nedá mi to, LABky a munzee jsou pro mě naprosto nesrovnatelné. Kolega mě kdysi v začátcích hry lákal do jihočeského týmu, takže jsem si hru stáhla, vytvořila dtb, vyzkoušela.....a rychle odinstalovala. Obíhat jak pejsek sloupy a jen načítat nebo vylepovat kódy považuji za ztrátu času, díky LABkam se něco nového dozvím a zatím mě vždycky přivedly na zajímavá místa, což např.sloupy kolem Kauflandu u munzee pro mě fakt nejsou.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 29 listopad 2019 - 11:35

  • 2

#413 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2019 - 12:58

Nevím, jestli bych měl být rád, nebo nerad. U některých věcí (třeba Labky jako výrazný nárůst) by se mi nelíbil. Jako zpestření jo, ale ne moc... S tím wherigo by to bylo fajn, i když zase by bylo blbé, abychom se museli učit jinou aplikaci pro jeho tvorbu, než je...

 

Na druhou stranu si říkám, jak se na Islandu potkáš se zaměstnancem GS v hospodě...

 

Tipnul bych si, ze minimalne jeden z nich mel neco trackovatelneho. A to, ze se z toho druheho clovicka vyklubal zamestananec GS je uz bonus :)


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 listopad 2019 - 12:58

  • 1

#414 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 12:52

Nedá mi to, LABky a munzee jsou pro mě naprosto nesrovnatelné. Kolega mě kdysi v začátcích hry lákal do jihočeského týmu, takže jsem si hru stáhla, vytvořila dtb, vyzkoušela.....a rychle odinstalovala. Obíhat jak pejsek sloupy a jen načítat nebo vylepovat kódy považuji za ztrátu času, díky LABkam se něco nového dozvím a zatím mě vždycky přivedly na zajímavá místa, což např.sloupy kolem Kauflandu u munzee pro mě fakt nejsou.

 

Ano, munzee mi přijde čistě jako honění bodů. Vydržel jsem to asi jedno odpoledne  ;)

 

Na labky jsi asi měla štěstí. Asi jako u keší, hodně záleží na ownerovi. Spousta jich je zajímavých, ale jsou tam i ony díkyzabodovky.

Třeba v Manchestru se mi tématem i lokacemi líbila série Radical!. A ze série Stagecoach Manchester's Summer of Adventure jsme tam nakonec dali jenom jednu. Je to celodenní okruh kolem města (takže pěšky opravdu ne, je to na trase výletního autobusu), přičemž souřadnice jednotlivých labek tě pouze přivedou na začátek lokality, kde budeš zjišťovat kód. A přijít na to že nestačí "jenom" přijít, zadat kód a pokračovat nám nějakou dobu trvalo...

 

A pro mě asi nejvíc nezapomenutelná je série "Att skapa ett hem" v Örbero ve Švédsku. Kterou jsme nakonec vůbec neodlovili. Od jara ve Švédsku labek docela přibylo, ale tehdy jich tam zase tak moc nebylo a do Stockholmu jsme nechtěli, takže tohle byla vlastně jediná možnost při cestě. Takže po nočním přesunu jsme v pět ráno dorazili na místo abysme zjistili, že celá série je uvnitř IKEA, která ale samozřejmě otevírala až za dalších pět hodin. A protože trajekt nepočká, tak se jelo dál...

V téhle souvislosti mě ale napadlo případně udělat "vzpomínkovou" sérii labek u nás. Praha (Zličín, Černý Most), Brno a Ostrava. Určitě by to všechny potěšilo  ;)


  • 1

#415 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 17:31

Petrs11 vyzobal data z jedne serie LABek v Drazdanech (diky!), ja je slepil do prilozeneho GPX. Dalsi dve serie LABek z Drazdan budou nasledovat.

 

  • Zauberhaftes Dresden.gpx

 

 

Tahle série má svojí bonusovku, takže GC kód by měl být spíš GC84DTV a ne GC7B9NY (což je "jenom" virtuálka)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 01 prosinec 2019 - 17:33

  • 0

#416 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 20:03

Tahle série má svojí bonusovku, takže GC kód by měl být spíš GC84DTV a ne GC7B9NY (což je "jenom" virtuálka)

 

Ano, to je pravda. Do zitrka to predelam, ted nejsou u pocitace.


  • 0

#417 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 0:00

Zde je opraveny GPX soubor pro LABky v Drazdanech: Zauberhaftes Dresden. Jsou opraveny GC kody, aby byly odvozeny od odpovidajici bonusove kese https://www.geocachi...rhaftes-dresden. Diky za upozorneni.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#418 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 13:14

Objevily se nove LABky v Praze (Prazske baroko) spolu se svou bonusovou kesi. Asi behem hodiny dodam GPX soubor (pisi to ted, aby na tom zbytecne nepracovalo vice lidi najednou).


  • 0

#419 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 13:27

Připojuji GPX Pražských vyhlídek.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 02 prosinec 2019 - 13:40

  • 0

#420 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 13:31

Tak tady je Prazske baroko. Diky autorovi za to, ze dal vsechny LABky do waypointů bonusove kese (takze zadny problem se ziskavanim souradnic) - dobry napad.

Přiložený soubor (y)


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka