Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#441 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 15:09

Pražské vyhlídky GPX mají, vyráběl jsem hned 2. prosince, kdy jsem si tohoto přírůstku všiml. Nahráno na minulé stránce. Děkuju za Prahu v zahraničním filmu a další.


  • 0

#442 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 15:20

Diky, uz jsem je nasel; nejak jsem to prehledl.


  • 0

#443 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 6:37

Jo, mnozi se. Od 1.3.2019 mi GG ukazuje, ze je v Cesku 251 novych LABek. A to tam nepocitam ty, ktere jeste nemaji GPX (napr. Prazske vyhlidky).

250:5, takže 50? GG i GS počítá každou stage, většina co jsem se koukal má 5 zastávek. Mimochodem, když nějakou nedokončím, bude se mi počítat těch několik nálezů? Ono to vypadá hodně, ale vzhledem k tomu, že je to vlastně skoro multina, tak to zase tak moc není.


  • 0

#444 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 7:51

Počítá se každá zastávka a nemusíš dokončit dokončit celou serii LABek. Když otevřeš aplikaci, tak se tam zeleným zaškrtávatkem zobrazují ty zcela dokončené a ty co jsi ještě nenakousl nebo máš rozdělané jsou červené. Po rozkliknutí se ti u těch ještě nenavštívených nabídne START u těch rozdělaných OBNOVIT a u těch dokončených DOKONČENO (to už dál nejde rozkliknout).

 

Na prvni fotce je obrazovka s s LABkami které jsou ukončené i rozdělané.

Na druhé je jedna LABka co je rozdělaná

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20191206_074617_com.groundspeak.react.adventures-1.jpg
  • Screenshot_20191206_074757_com.groundspeak.react.adventures-1.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Solim: 06 prosinec 2019 - 8:05

  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#445 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 8:04

Mně dokončené rozkliknout šly - doplňovala jsem logy. Možná po jejich doplnění to už nejde, to jsem nezkoušela.
Zajímavé, že série jsou po pěti, jen jedna labka ( kostka cukru,jestli se mi vybavuje správně? ) je sólo.
  • 0

#446 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 8:08

Mně dokončené rozkliknout šly - doplňovala jsem logy. Možná po jejich doplnění to už nejde, to jsem nezkoušela.
Zajímavé, že série jsou po pěti, jen jedna labka ( kostka cukru,jestli se mi vybavuje správně? ) je sólo.

Možná autor nevyužil zbývající čtyři možnosti.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#447 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 8:12

Doplnit log jde, jde i editovat log, to jest levé tlačitko AKTIVITA, ale nejde pravé tlačítko DOKONČENO, tam už není co dál hledat. Tady se to chova stejně jako wherigo, jednou už navštívené body jsou navždy ztraceny v propadlišti dějin. Ale je možné se podívat na "záznamy z deníku", kde jsou obrázky nebo podklady pro finální mysterku.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#448 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 8:14

...
Zajímavé, že série jsou po pěti, jen jedna labka ( kostka cukru,jestli se mi vybavuje správně? ) je sólo.

Ještě jedna: Hostim LAB ta má taky jednu zastávku


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#449 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 14:39

Autoři LABek "Jak to bude pohádko - první bonus" u Kamenných Žehrovic požádáni o informace u zamčených LABek.

Dále jsem vyrobil GPX pro LABky v Moravských Budějovicích "Sedm kamenů zmizelých". U nich jsou souřadnice identické, protože se kameny nachází asi vedle sebe, a kromě prvního názvu a detailu se ke zbytku nedostanu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#450 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 16:32

Ještě jedna: Hostim LAB ta má taky jednu zastávku

Tak jsem mrknul na tu kostku cukru - na první zastávce je úkol (zadat letopočet) a tím se labky odemknou. Zase jsem chytřejší... :-)


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#451 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 16:44

Nedalo mi to, když se tu uvádělo liché číslo končící jedničkou a zatím jsme jmenovali dvě místa s jednou labkou - prošla jsem v apce, kde je kolik labek a ještě s jedním místem je v Libčicích, což máme celkem tři a potom je Hrabal se třemi místy, takže to už by vycházelo. Ostatní jsou po pěti/deseti.


  • 0

#452 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 20:13

Jedna zajimavost z loveni LABek (nevim, zda je o "feature" nebo "bug"): Projizdel jsem pred dvema dny Plzni a chtel jsem ulovit serii "Diky, Ameriko!". Udelal jsem ale jen prvni LABku (serie je linearni, takze se musi od prvni) a odvolali me, ze musime pokracovat v ceste. Dnes jsem jel do Plzne na event a rekl jsem si, ze tentokrat nebude problem serii udelat celou. Ale chtel jsem mit celou serii v jednom dni, takze jsem tu jednu udelanou LABku jeste doma smazal v mem GS profilu. Ale v Plzni o tom mobilni aplikace nevedela a porad tvrdila, ze ji mam hotovou a nepustila me ji udelat znovu. (i kdyz jsem aplikaci stopnul a spustil znova) Takze budu muset napsat GS, zda je chyba v aplikaci nebo ve mne. Zajimave je, ze v seznamu mych ulovenych LABek (v mem profilu) je tato serie uvedena jako prazdny banner (s nulou jako s poctem ulovenych v teto serii). Ty ostatni serie, ktere jsou vubec nedelal, tam nemaji zadny banner.


  • 0

#453 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 21:06

Web o českých LAB jsem trošku poupravil. Tedy hlavně stránku s celkovým přehledem českých LAB. Zatím tam jsou LAB pouze do Prostějov - srdce Hané - ty další tam budu postupně přidávat. Pokud by jste tam chtěl někdo něco přidat nebo máte nějaký dotaz, tak mi to buď můžete psát sem nebo na mail (simonpetrak@seznam.cz).

 

Díky SiMateam


  • 0

#454 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 8:26

Ještě jedna labka je solo, zatím je zavřená, podle ownera ji bude předělávat.

"Zřícenina hradu Rokštejn"


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#455 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 12:13

Jedna zajimavost z loveni LABek (nevim, zda je o "feature" nebo "bug"): Projizdel jsem pred dvema dny Plzni a chtel jsem ulovit serii "Diky, Ameriko!". Udelal jsem ale jen prvni LABku (serie je linearni, takze se musi od prvni) a odvolali me, ze musime pokracovat v ceste. Dnes jsem jel do Plzne na event a rekl jsem si, ze tentokrat nebude problem serii udelat celou. Ale chtel jsem mit celou serii v jednom dni, takze jsem tu jednu udelanou LABku jeste doma smazal v mem GS profilu. Ale v Plzni o tom mobilni aplikace nevedela a porad tvrdila, ze ji mam hotovou a nepustila me ji udelat znovu. (i kdyz jsem aplikaci stopnul a spustil znova) Takze budu muset napsat GS, zda je chyba v aplikaci nebo ve mne. Zajimave je, ze v seznamu mych ulovenych LABek (v mem profilu) je tato serie uvedena jako prazdny banner (s nulou jako s poctem ulovenych v teto serii). Ty ostatni serie, ktere jsou vubec nedelal, tam nemaji zadny banner.

Má zkušenost byla, že Labky raději nikdy nemazat...

Sice to byla zkušenost ještě s těmi eventovými Labkami, ale raději nemazat... Chtěl jsem je mít popořadě, takže když jsem se uklikl a pár zalogoval špatně, zkusil jsem je smazat a pak zalogovat opět znova - už nešly!

Odpověď GS překvapila - již nepůjdou nikdy zalogovat, s touto eventualitou systém nepočítá! Už tedy nevím, jak to přesně psali, ale prostě z tehdejšího eventu mám zalogovaných jen pár labek, které jsem prostě ještě neměl předtím zalogované a smazané, ty ostatní se mi už ani po dotazu na GS zalogovat nepodařilo.


  • 0

#456 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 12:16

Mimochodem, jsou všechny Labky jen o tom, přijď na místo a zde zadej to a to, nebo se dá udělat i něco jako mystery-lab, multi-lab či letter-box - lab? Rozuměj, systém dovoluje umísťovat i fyzické stage pro LAB, tak jestli třeba jde pro jednu odpověď udělat i "multinu", či něco jako "jdi po fotkách a najdi kód".

Viděli jste už někdy něco podobného?

Osobně jsem zatím viděl buď eventové labky, nebo jednu odlovenou sérii, kde to bylo celkem jasné počítání na souřadnicích.


  • 0

#457 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 12:50

Mimochodem, jsou všechny Labky jen o tom, přijď na místo a zde zadej to a to, nebo se dá udělat i něco jako mystery-lab, multi-lab či letter-box - lab? Rozuměj, systém dovoluje umísťovat i fyzické stage pro LAB, tak jestli třeba jde pro jednu odpověď udělat i "multinu", či něco jako "jdi po fotkách a najdi kód".

Viděli jste už někdy něco podobného?

 

Dulezite je, ze otazka se ti zobrazi jen u LABky a odpovedet na ni muzes take jen na tom samem miste. Takze, kdyby ukolem bylo neco jako multina, musela by se stocit zase zpatky na totez misto. Takze by to asi slo, ale, pokud vim, nikde jsem to jeste nevidel.


  • 0

#458 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 12:51

Má zkušenost byla, že Labky raději nikdy nemazat...

 

Diky za zkusenost. Vcera jsem odeslal GS dotaz, tak uvidim, jak se vyjadri. Mozna stejne jako tobe, pak mam ovsem smulu.


  • 0

#459 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 13:19

Nejlepsi pro vytvareni GPX souboru je, kdyz autor LABek poskytne jmena, souradnice, pripadne i D/T klasifikaci. Presne to se stalo dnes: misha_in mi poslal vse potrebne pro LABky, ktere budou vyhlaseny na eventu na Lyse hore tuto nedeli (15.12). Diky! Soubor prilozen.

 

PS: Necte nekdo z poradatelu letosnich Adventnich skorapek toto vlakno? Bylo by fajn mit GPX soubor take uz dopredu, ale zatim mi Saman neodpovedel, asi toho pred eventem ma hodne.

 

Přiložený soubor (y)


  • 2

#460 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 14:42

Nejlepší by asi bylo, aby autor poslal jména, souřadnice... ale i texty listingu, aby se to nemuselo kopírovat z telefonu a posílat mailem nebo přes cloudové soubory.

Autor ty texty pravděpodobně někde má, nebo to také musí celé datlovat na telefonu? Ale všechny informace se dají vydolovat přímo z apky pro hru, jen je to otravnější.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama