Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#481 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:23

Zde jsou eventove LABky z dnesnich Geoskorapek. Je to jen pro statistiku, protoze lovit se uz nedaji, mely (a asi i byly) ve 21:30 uzavreny.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#482 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:49

Nějak jsem nepochopil, proč byly umístěny na mapě 4 km daleko od eventu.

Aplikace je tragická, a ještě byla zjevně přetížená.


  • 2

#483 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 5:39

Na aplikaci ne nejtragičtější mapový podklad. Pro člověka, který nemá místní znalost zejména ve větším městě a spleti uliček je to peklo. Praha a Malá strana třeba včera. Zvětšuješ a luštíš, pořád ti někde nakonec překáží zeď.
A ano, přetížený server když se pár stovek lidí současně snaží načíst Labky tomu nasadil korunu. Já je konečně zachytil 27 minut od spuštění, kdy kolem mě chodili jini, kteří už měli podle svých slov třetí, čtvrtou.
  • 0

#484 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 6:35

Na aplikaci ne nejtragičtější mapový podklad. Pro člověka, který nemá místní znalost zejména ve větším městě a spleti uliček je to peklo. Praha a Malá strana třeba včera. Zvětšuješ a luštíš, pořád ti někde nakonec překáží zeď.
A ano, přetížený server když se pár stovek lidí současně snaží načíst Labky tomu nasadil korunu. Já je konečně zachytil 27 minut od spuštění, kdy kolem mě chodili jini, kteří už měli podle svých slov třetí, čtvrtou.


Jsou tam klasické google mapy a pokud s nimi má někdo problém (což chápu, v případě, že jinak používá podrobnější mapy.cz, nebo OSM) je k dispozici satelitni mapa a to dost pomuze.
  • 0

misha_in.png


#485 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 21:59

Nové LABky v Českých Budějovicích: Historické České Budějovice


  • 0

#486 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 0:49

Nové LABky v Českých Budějovicích: Historické České Budějovice

 

Napsal jsem ownerovi (sonak55) s prosbou o data techto LABek. Odpovi-li, vytvorim GPX soubor. Odpoved ownera je o to vitanejsi, ze tato serie je linearni (a proto bez odloveni tezko zjistitelna).


  • 0

#487 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 8:25

To se tam dnes při obědě podívám. No možná ne, podle toho jak je velká ta zóna, protože se začíná na Bludném kameni a tam už nějakou dobu kolem kašny stojí kluziště. Půjčovat si brusle a šachovat s mobilem na kluzišti nebudu. Navíc nevím, zda je už v provozu, když je poměrně teplo, za deště určitě v provozu není.

UPRAVENO: Hledat se to dá, zóna je dost velká a otázka jasná, resp. prozrazená.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 17 prosinec 2019 - 13:11

  • 0

#488 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 20:26

K logování Labek "na místě samém" (viz geodepresivní koutek - kopíruji sem, kam to asi patří).

 

Mě se stalo, že jsem poslala odpověď (vím, že byla správná) na jednu z astro-labek v Praze, odpověď se mi odeslala, Labka se mi "zapsala" a večer mi přišel od autora e-mail, abych mu poslala odpověď, že jí tam (nevím kde) nevidí.

Pro mě tedy záhada. Naštěstí jsem si odpověď pamatovala, takže jsem jí autorovi poslala, ale nepochopila jsem to.

Autor tedy "někde u sebe" vidí odpovědi? A jak to, že mě se Labka "zapsala", ale autor odpověď neviděl?


  • 0

#489 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 21:14

K logování Labek "na místě samém" (viz geodepresivní koutek - kopíruji sem, kam to asi patří).

 

Mě se stalo, že jsem poslala odpověď (vím, že byla správná) na jednu z astro-labek v Praze, odpověď se mi odeslala, Labka se mi "zapsala" a večer mi přišel od autora e-mail, abych mu poslala odpověď, že jí tam (nevím kde) nevidí.

Pro mě tedy záhada. Naštěstí jsem si odpověď pamatovala, takže jsem jí autorovi poslala, ale nepochopila jsem to.

Autor tedy "někde u sebe" vidí odpovědi? A jak to, že mě se Labka "zapsala", ale autor odpověď neviděl?

 

1) Ownerovi je houby do toho jaké odpovědi jsi zadávala, protože logy stejně nemůže mazat.

2) Owner odpovědi ani vidět nemůže. Vidí pouze kdy jsi danou LABku splnila.


  • 0

misha_in.png


#490 Bolek_CZ

Bolek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 7:30

Nemá už někdo GPX soubory pro "Retro Adventure Brno" - bonus GC8GKW8 ?


  • 0
www.fotomoto.cz

#491 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 10:57

Diky autorovi novych LABek v Ceskych Budejovicich (sonak55) jsem mohl vytvorit GPX soubor bez namahy. Neni u nich zadna bonusova kes, jako zaklad GC kodu jsem pouzil blizkou kes.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#492 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 11:20

Nemá už někdo GPX soubory pro "Retro Adventure Brno" - bonus GC8GKW8 ?

 

Tady to je.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#493 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 13:00

1) Ownerovi je houby do toho jaké odpovědi jsi zadávala, protože logy stejně nemůže mazat.

2) Owner odpovědi ani vidět nemůže. Vidí pouze kdy jsi danou LABku splnila.

Aha, tak kdoví, kdo mi tedy psal  :) .

Bylo to v angličtině, což je pro mě "komplikace". Možná že to psal nějaký kačer a chtěl pomoci s odpovědí, to mě vlastně vůbec nenapadlo.

Nějak v těch Labkách "plavu".


  • 0

#494 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 15:31

UNESCO Kroměříž [CZ/EN]
 

autor GPX souboru je akula.cz

Přiložený soubor (y)


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#495 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 16:23

Dnes jsem zkusil logovat offline. Mel jsem jeste jednu neodlovenou "ze serie "Praha v zahranicnim filmu" a tak jsem si ji doma prohlidl, kde mi to rikalo "Jdi bliz", vypnul jsem pak internet i wifi a vyrazil na lov. Aplikaci jsem zapnul asi pul kilometru od cile a cca 100m od cile mne to nabidlo odpoved na otazku. Vzdalil jsem se na 120m a stale to nabizelo odpoved. Tak jsem zjistil vse potrebne a aplikaci jsem vypnul. Asi kilometr od cile jsem aplikaci znovu zapnul a obnovil a stale mne to nabizelo odpoved. Tak jsem aplikaci zas vypnul. Znova jsem aplikaci nastartoval a obnovil az doma cca 5 km od cile. Zapnul jsem wifi a zadal jsem odpoved a uz jsem dostal gratulaci.

 

Tak to vypada, ze aplikace hlida, ze jste do cile dosli a to ji staci a uz znovu neotravuje "jdi bliz". To by pak znamenalo, ze maji sanci i ti lide co maji chytry mobil, ale nemaji data. Staci aby si ty labky prohlidly doma, na miste zjistily odpovedi se zapnutou aplikaci (jinak nevedi jak zni otazka) a ty pak zadaly nekde na wifi.

Ja to zatim zkousel na jedne LABce a tak nevim jak se to chova na serii.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#496 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 17:47

Perfektní příspěvek jak na Labky!

Děkuji za něj a musím říct, že opravdu pokud se dojde + - na místo kde mám zadat odpověď na otázku a z nějakého důvodu ji nevím, např. ji nedokážu na místě vygoglit, tak si v klidu domova, až na odpověď přijdu, Labku dokončím.


  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#497 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 18:12

Tak to vypada, ze aplikace hlida, ze jste do cile dosli a to ji staci a uz znovu neotravuje "jdi bliz". To by pak znamenalo, ze maji sanci i ti lide co maji chytry mobil, ale nemaji data. Staci aby si ty labky prohlidly doma, na miste zjistily odpovedi se zapnutou aplikaci (jinak nevedi jak zni otazka) a ty pak zadaly nekde na wifi.

Ja to zatim zkousel na jedne LABce a tak nevim jak se to chova na serii.

 

Vypada to vskutku tak. Zkusil jsem to na nekolika LABkach z jedne serie (Havirov). U dvou jsem byl a ke zbytku jsem se nepriblizil. Doma jsem pak mohl odpovedet na ty dve, a prave jen na ty dve, co jsem byl v jejich blizkosti. Tedy videl jsem doma otazku a mohl zadal odpoved, ale nezadal jsem ji, to az budu delat celou serii najednou.


  • 1

#498 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 19:14

Perfektní příspěvek jak na Labky!
Děkuji za něj a musím říct, že opravdu pokud se dojde + - na místo kde mám zadat odpověď na otázku a z nějakého důvodu ji nevím, např. ji nedokážu na místě vygoglit, tak si v klidu domova, až na odpověď přijdu, Labku dokončím.

Owner, který nechá hledače něco googlit po příchodu na správné místo, jest mi nesympatický.
  • 6

Co nevidím, nahmatám . . .


#499 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 19:15

Perfektní příspěvek jak na Labky!

Děkuji za něj a musím říct, že opravdu pokud se dojde + - na místo kde mám zadat odpověď na otázku a z nějakého důvodu ji nevím, např. ji nedokážu na místě vygoglit, tak si v klidu domova, až na odpověď přijdu, Labku dokončím.

 

Vygůglit? Dle pravidel zakládání LAB keší musí být odpověď zjistitelná přímo na místě a naopak neměla by být dohledatelná na internetu. Takže pokud se musí něco googlit, tak LAB porušuje pravidla.


  • 1

misha_in.png


#500 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 20:15

Diky autorovi novych LABek v Ceskych Budejovicich (sonak55) jsem mohl vytvorit GPX soubor bez namahy. Neni u nich zadna bonusova kes, jako zaklad GC kodu jsem pouzil blizkou kes.

Díky, mám nalezeno a už jsem se chystal, že ten soubor budu dělat.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama