Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#521 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 20:59

Tak jsem zkusil vyexportovat jednu sérii labek pluginem pro nové Garminy a viděl jsem jen jednu z nich. Jako truhličku, tj. neznámý typ. Koukal jsem do databáze a vidím, že asi to bude položkou gs_cacheid, kterou mají všechny ze série stejnou. Kdysi jsem si s tím hrál. Ještě zkusím přepsat tyto identifikátory (externím programem, v Geogetu to nejde), ale moc použitelné to není. Zkusil jsem i obecné GPX a viděl jsem je všechny, ale jako waypointy. Nebudu se tím zabývat, byl to jen pokus. Dá se to hledat jen s telefonem, do Garmina jsem to zkusil jen pro srandu králíkům.

Tak já si to exportuji do Garmina jen z toho důvodu, abych to viděl v GPS při lovu normálních kešek. A ještě kvůli navigovaní- v aplikaci nejde dát trasování po cestách,že?
A až na místě zapínám aplikaci.

Ale takhle to dělám jen když jedu na větší hledání, když jedu samostatně pro Labky, tak to neřeším,
 


  • 0

#522 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 22:49

Nové labky v České Krumlově - A walk through the heart of Cesky Krumlov od Olin29. Je k tomu u bonusová keška.

https://coord.info/GC8H3QA - BONUS LAB ADVENTURE - CESKY KRUMLOV


Tento příspěvek byl upraven od jarata: 20 prosinec 2019 - 22:57

  • 0

#523 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 8:34

PMO bonusovka? To jako se mi neukážou souřadnice? Nebo se mi ukážou a neuvidím listing? Logovat se to dá i tak.


  • 0

#524 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 10:07

když je v listingu vzorec, tak má asi BM s bonusovými čísly smůlu...ledaže by to odhadl


  • 0

#525 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 11:32

Vzorec mají některé labky u jedné z nich a u dalších čísla k souřadnicím.
Olin má vzoreček opravdu v listingu, takže buď mu napsat nebo jít s někým, což v ČB asi není problém.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 21 prosinec 2019 - 11:34

  • 0

#526 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 14:41

exportuju to z gg do garminu jako typ Event

Skvělý nápad, díky.

Nyní mám v mapě v Oregonu (O700 - stažen soubor gpx z GG) jasně vidět, co jsou LABky (změněná ikona na Event) a co jsou vyluštěné mysterky (ikona zavřené truhličky). Před tím se mi to motalo, nevěděla jsem, co je co a bylo to nepřehledné.

Co se týče LABek, chodím s Oregonem (jsem na něj zvyklá, má dobrou mapu, pěkně se v ní orientuji a mám zde všechny keše, které chci navštívit) a až na místě samém vyndavám mobil s aplikací a "odlovím" si LABku/y. Kdybych měla chodit podle mapy, která je u LABek, tak okamžitě zabloudím  :) , ale je pravda, že tu leteckou, co radil Šolim jsem ještě nezkusila.

 

Kdybych šla ale do města, cíleně pouze na LABky (což jsem vyzkoušela před Skořápkami na Pražských LABkách), tak bych Oregona nebrala, to by bylo zbytečné, na to aplikace bohatě stačí, to je fakt. Ale toto se mi asi jen tak zase nepodaří, procházky po městě nemám "nikterak oblíbené", jsem "tulák terénní"  :) .

LABky beru jako zpestření a zajímavé koření geocachingu, doufám, že se nebudou moc rozmnožovat a geocaching nepůjde tímto směrem, to by se mi vůbec nelíbilo. Je to "zajímavost" stejně jako Wigo nebo Bubáčci. Občas ano, ale furt ne.


  • 0

#527 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 19:03

Asi jsem to vyřešil. Stačí mi to do POI a tam to jde. Jen chybí ikonky. Udělal jsem je, ale nelíbí se mi, nejsou moc vidět. Asi udělám nějaké hodně jednoduché.

Nepomohlo to. Centra měst jsou na mapách v navigaci tak přeplácaná, že se tam ztrácí všechno. Ale nevadí, přes seznam se na to dá dostat a je to jen nouzovka pro případ dohledávání.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 prosinec 2019 - 21:06

  • 0

#528 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 19:12

exportuju to z gg do garminu jako typ Event

A mohu se zeptat jakým skriptem a co je tam upraveno, aby tam byla ikonka Eventu?

Děkuji


  • 0

#529 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 20:22

Tipuju že upraveným exportním skriptem. Já takto exportuju waymarky jako megaeventy, ikonu v navigaci jsem si ale upravil.


  • 0

#530 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 20:26

Stránku s LAB kešemi plánuji předělat  S tím jak tyto keše přibývají, stává se to nepřehledným. Nyní je to tak jak píšeš. Nové se řadí od shora. 

Možná by někteří ocenili, kdyby byla možnost stáhnout všechny GPX soubory naráz v ZIPu.

Jen aby to tady nezapadlo. Kdyby sel na tvych strankach stahnout ZIP se vsema labkama, bylo by to naprosto great. Importuji do Locusu, kde jsou LABky krasne videt....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#531 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 21:22

Tipuju že upraveným exportním skriptem. Já takto exportuju waymarky jako megaeventy, ikonu v navigaci jsem si ale upravil.

Tak to je mimo mé možnosti.
Way exportuji jako POI body. Ikonka vlaječky.
  • 0

#532 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 22:08

A mohu se zeptat jakým skriptem a co je tam upraveno, aby tam byla ikonka Eventu?

Děkuji

gpxgarmin.gge.pas

 

 

    if GC.CacheType='Lab Cache' then

      Result := Result + '   <groundspeak:type>Event Cache</groundspeak:type>' + CRLF
    else
      Result := Result + '   <groundspeak:type>' + GC.CacheType +'</groundspeak:type>' + CRLF;
 

  • 0

#533 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:05

A když do navigace do Garmin/CustomSymbols uložíš ikonu ve tvaru bmp souboru 16x16px s průhlednou barvou FF00FF a formátem 256barev, název podle keše, navigace ji použije místo implicitní a můžeš tam mít symbol jaký chceš. Neumí ale další typy, jen ty, co už tam jsou.


  • 0

#534 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:12

Stránku s LAB kešemi plánuji předělat  S tím jak tyto keše přibývají, stává se to nepřehledným. Nyní je to tak jak píšeš. Nové se řadí od shora. 

Možná by někteří ocenili, kdyby byla možnost stáhnout všechny GPX soubory naráz v ZIPu.

 

 

Jen aby to tady nezapadlo. Kdyby sel na tvych strankach stahnout ZIP se vsema labkama, bylo by to naprosto great. Importuji do Locusu, kde jsou LABky krasne videt....

 

Zatím jsem doplnil stažení všech českých a eventových keší v ZIPu (formát Pocket Query). Německé, rakouské... zatím pro jejich počet nemá smysl řešit.

Ještě mě napadlo, kdyby byla shoda na exportním formátu pro Garminy, mohl bych to samé přidat i pro ně.


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#535 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:28

A když do navigace do Garmin/CustomSymbols uložíš ikonu ve tvaru bmp souboru 16x16px s průhlednou barvou FF00FF a formátem 256barev, název podle keše, navigace ji použije místo implicitní a můžeš tam mít symbol jaký chceš. Neumí ale další typy, jen ty, co už tam jsou.

Platí to i pro Etrex30?
já když tu složku otevřu, tak tam žádné bmp soubory nemám?


  • 0

#536 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:36

gpxgarmin.gge.pas

A kde to tam můžu zapsat?


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 22 prosinec 2019 - 12:36

  • 0

#537 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:49

A kde to tam můžu zapsat?

no tam, kde je původně 

Result := Result + '   <groundspeak:type>' + GC.CacheType +'</groundspeak:type>' + CRLF;

  • 0

#538 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 15:12

Etrex30 neznám. A že tam nic není, je v pořádku. Pak se používají implicitní ikony. Zkus tam dát svou, nazvanou podle typu keše, použije se místo té implicitní. Já tam mám ikonu waymarku, nazvanou Mega-Event cache.bmp.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#539 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2019 - 7:49

Tak v Krumlově je už z bonusovky normální keš, ne PMO. Ale když vidím vzoreček, odhadl bych ho. Krumlov je hezký vždycky.


  • 0

#540 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2019 - 9:54

Nová LAB

 

Hej mistře + bonus keš GC8GNNG

Přiložený soubor (y)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama