Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#21 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 9:51

Potom je u kazde serie jeste obrazek, ktery ma take URL a jeho URL ma GS urcite jednoznacne prideleny. Ale to je zase moc dlouhe, jako to URL cele serie. Nebo neni?


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 9:58

Cele URL rozhodne potreba neni, unikatni je jen jeho cast za poslednim lomitkem.
 
Ergo, co se na to vyprdnout, a jako ID pouzit proste tu posledni cast URL a k tomu prefix?

Tedy neco jako:

  • GCLkarlstejn20190226
  • GCLctyristasedmdesat
  • GCLprague2020

  • 0

#23 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 10:03

 

 Ergo, co se na to vyprdnout, a jako ID pouzit proste tu posledni cast URL a k tomu prefix?

Tedy neco jako:

  • GCLkarlstejn20190226
  • GCLctyristasedmdesat
  • GCLprague2020

 

 

A k tomu pomlcku a poradove cislo v ramci serie (jako to bylo driv).

A u tech serii, ktere maji "svou" bonusovou kes mame pouzivat ji (jako treba u te Orlice) nebo izde stejny zpusob dle URL?


  • 0

#24 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 11:29

Nebudou zlobit dlouhé GC kódy?
Není omezená velikost sloupce v DB?
Bude potreba mít v GG širší sloupec.
Pri hledání podle kódu se bude vypisovat dlouhý kód.
Ve statoru se taky vypisují kódy, tam to může rozhodit formátování.
Nestačilo by (skoro jako doteď) vzít kód existující keše a k němu přidat pořadové číslo?
Pokud by lab nebyla přidružená k eventu nebo bonusu, pak by šla vzít třeba nejbližší keš k první labce.
To je (skoro) jednoznačné, a má to výhodu, že proklik přes kód keše se hodí do oblasti té labky.
Ale jsou to čučkaři, kdyby tomu dali atributy keše, nebyl by problém. Kdyby chtěli, šla by lovit jen přes tu jejich aplikaci, ale listing i statistiky mohly být standardní jako u jiných keší.
  • 0

#25 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 11:46

Pokud by lab nebyla přidružená k eventu nebo bonusu, pak by šla vzít třeba nejbližší keš k první labce.

 

Takhle jsem to udelal pro svou potrebu, kdyz jsem si v GG potreboval doplnit ulovene LABky z Karlstejna (a nebyla tu jeste diskuze, jak to udelat spravn). Priradil jsem tam existujici virtualku "Strasidlo na Karlstejne".


  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 12:12

Nestačilo by (skoro jako doteď) vzít kód existující keše a k němu přidat pořadové číslo?
Pokud by lab nebyla přidružená k eventu nebo bonusu, pak by šla vzít třeba nejbližší keš k první labce.

 

Taky jsem si rikal, a asi je to nejjednodussi.


  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 12:18


Už jsem to tu včera psal, ale zdejší dohlížitel to stále nepustil - Podařilo se někomu zavčasu stáhnout ofiko GPX labek, které generoval GS??? Tam byste dostali snad všechny odpovědi. Já už se k tomu taky nedostanu, myslel jsem, že dost je času.

 

Promin, v mobilní verzi ten prispevek vypada stejne jako jakykoliv jiny, a nez jsem se na to podival z pocitace, uz to bylo zastlano na predchozi strance.

Nicméně zkus nesklouzávat k arogatním poznámkám. Já ti ten trest nenapařil, a jak vidíš, dokud píšeš rozumně, nemám důvod ti to neschvalovat.


  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 12:31

GORD - testovací Labku GSAK bez problémů vzal

 

martin_tulak - to co ti vygeneruje QR kód, jak píšeš, jsem vymyslel já (owner) a kdykoli ti to změním.

 

Už jsem to tu včera psal, ale zdejší dohlížitel to stále nepustil - Podařilo se někomu zavčasu stáhnout ofiko GPX labek, které generoval GS??? Tam byste dostali snad všechny odpovědi. Já už se k tomu taky nedostanu, myslel jsem, že dost je času.

Podle mě, vymyslete číslování GCLxxxx - náhodná pořadová čísla (pokud někdo má, jako já odvozeninu, použije tu) s případnou variantou GCLxxxx-x pokud to bude série labek. Znovou opakuji, jako owner mohu dále měnit stávající labky i podobu QR kódu, který se generije z hesla. Proč? Když se mě například nebude líbit, že se někdo pokouší o logy od stolu, tak upravím logovací podmínky, např. časem a přeheslu ju to.
Jako ty Labky mají fakt zajímavé možnosti. Jen je otázkou, co z nich GS nechá ;)

 

Hlavně je naprd, že se musí hledat někde úplně jinde. Prostě by měly být dostupné z normální mapy, jako třeba wherigo. I třeba s nutností odkazu na jinou stránku!


  • 1

#29 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 12:42

Taky jsem si rikal, a asi je to nejjednodussi.

 

Ja s tim take naprosto souhlasim. Jen zkusim byt na chvili advocatus diaboli: Kdyz pouzijeme existujici GC kod, neporusujeme Terms and conditions groundspeaku? Maji tam totiz tohle: "Upload, post, transmit or otherwise distribute any content that you do not have a right to...". Da se o GC kodu hovorit jako o "content"?

 

Dobre, asi uz blbnu. Jeste chvili pockam na par dalsich nazoru a pak sem dam po novu ocislovane labky z Karlstejna, Libcic, Podoli a jeste dalsich dvou.


  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 12:50

Nestačilo by (skoro jako doteď) vzít kód existující keše a k němu přidat pořadové číslo?

 

Nemam s tim problem. Jen to domyslet, a od toho tu ta diskuse je. Nebude pak nekde problem pri archivaci te "nadrizene" kese? (Vim, bude to vicemene samostatna kes, ale...)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 13:05

Nenapada mne, cemu by takova archivace mela vadit. Zaarchivuje se kes, to se tech LABek, ktere maji jen podobne ID, nedotkne.


  • 0

#32 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 11:51

Asi budu za blba, ale kde se labky daji vyhledat? Par jsem jich ulovil na eventech, kde bylo info v listingu. Ale treba o tech z Podoli jsem nemel tuseni. Na mape to neni, pq take udelat nelze. K labkam se tedy dostanu jen pres nejaky zverejneny odkaz?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#33 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 12:11

kde se labky daji vyhledat?

 

Musis si nainstalovat Android nebo iOS aplikaci na mobilni telefon. Tam je pak uvidis. Vice QS pise zde: https://www.geocachi...re-lab-app-faq/


  • 0

#34 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 16:05

Keše, co se započítávají jinam, nejsou vidět v ofiko appce ani na webu GC.
Wherigo, waymarking,...že by další pokus, aby měli po chvíli co pohřbít?

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 duben 2019 - 16:06

  • 1

#35 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 16:12

Keše, co se započítávají jinam, nejsou vidět v ofiko appce ani na webu GC.

 

Maji ted dve ofiko appky: jednu na bezne kese a jednu na LABky. Oboje appky jsou oficialni. LABky jsou uz na svete nekolik let, ted se jen meni jejich prezentace. Porad davaji kacerum body, takze je potreba mit moznost je zapracovat do non-GS databazi, jako je GeoGet nebo GSAK. Pokud nesouhlasime s tim, jak LABky ted GS prezentuje, je lepe to psat do for, ktera jsou anglicky a ktera monituruje GS, myslim.


  • 0

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 17:38

Bohužel se započítávají do celkového skore GC...jinak by bylo po problému, stačilo by je ignorovat.

Ale možná to udělám i tak.


  • 0

#37 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 10:14

Posledni dotaz pred nahranim nekolika GPX souboru novych LABek: Ty GPX soubory mohou byt dvou ruznych typu:

  • Bud to bude velmi podobne tem puvodnim GPX souborum od GS, ktere se pridavaly do GG pres "Import LAB kese" a ktere GG vzdy opravil, aby byly lepsi, nez co vyprodukoval GS. Vyhodou tohoto reseni by bylo, ze pripadne dalsi drobne upravy importovanych LABek bude mit v ruce GG a muze nekdy v budoucnu import vylepsovat, aniz bychom cokoliv delali nebo vedeli. Nevyhodou je, ze by si kazdy musel sam zvolit, ke ktere kesce LABky importovat, a tedy kazdy by potom mel u svych labek jiny GC kod (neshodny s jinymi GG databazemi).
  • Nebo to bude GPX, ktere uz ma vsechno, co ma mit, vcetne GC kodu udelaneho tim, kdo GPX sem nahrava (z nejake blizke normalni kesky). Vyhodou by bylo, ze vsichni budeme mit LABky pod stejnym GC kodem; takovy GPX soubor by se nahraval do GG pomoci "Import file".

Osobne se mi vice libi ta druha moznost, ale radeji bych slysel doporuceni tech, co o GG a spol. vedi vic nez ja. Diky.


  • 0

#38 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 11:08

Osobne se mi vice libi ta druha moznost, ale radeji bych slysel doporuceni tech, co o GG a spol. vedi vic nez ja. Diky.


Souhlasím
  • 1

#39 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 14:46

  • Nebo to bude GPX, ktere uz ma vsechno, co ma mit, vcetne GC kodu udelaneho tim, kdo GPX sem nahrava (z nejake blizke normalni kesky). Vyhodou by bylo, ze vsichni budeme mit LABky pod stejnym GC kodem; takovy GPX soubor by se nahraval do GG pomoci "Import file".

 

V takovém případě bych možná doporučil "navázat" LABky v Podolí na kód chystaného eventu GC7WWWW "20 Years of Geocaching Prague 2020"

 

Myšlenka je taková, že příští rok budou pro návštěvníky eventu fungovat vlastně jako eventové labky navíc.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#40 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2019 - 17:54

Ale to by se pak motaly dohromady s Lab z toho eventu.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama