Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#661 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 19:08

Tak zkusil jsem ten Zlíneček, dyžtak na to mrkněte, dělal jsem poprvé.

 

Přiložený soubor  Zlínská architektura.gpx   16,67K   123 Počet stažení


  • 1

#662 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 22:50

Je někde návod jak se s tou aplikací pracuje? Strejda google tentokrát zklamal. Je možné si někde zobrazit mapu se všema labkama a lovit je napříč seriemi, nebo si můžu otevřít jen jednu serii, a takovou mapu bych si tedy vlastně musela vyrobit sama? Nebo by se tak choval ten GPX soubor v moji GPS, že by ukázal všechny labky najednou, a já už si jen v aplikaci dohledala, k jaké serii to patří?

Ty pražské jsou hodně roztahané, tak se nabízí lovit jich víc dohromady.


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 17 leden 2020 - 22:51

  • 0

#663 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 23:23

Návod netřeba, je to intuitivní. Můžeš mít více sérii najednou rozjetých. V té aplikaci vidíš jen úvodní body každé série nebo po rozkliknutí všechny body dané série.
Když si načteš GPX třeba do GG, tak si je pak lehce zobrazíš v mapě.
  • 0

#664 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 23:39

Jo, aplikace mne příjemně překvapila. Stačí jí mít zapnutou a projít zónou a už si to pamatuje a nabízí otázku k odpovědi. A když aplikaci mezitím ukončíš, při příštím spuštění si to pamatuje pořád, jak se říká na věky věkův :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 18 leden 2020 - 0:27

  • 0

#665 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 7:52

A jako den nalezu se ti pocita ten kdy jsi prosel zonou, nebo ten kdy jsi odpovedel na otazku?
  • 0

#666 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 8:40

Samozřejmě den, kdy zadáš odpověď = dokončíš odlov.


  • 0

#667 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 9:21

Jak jsem si vsiml, tak spravna odpoved se testuje jen v mobilu, teprve kdyz je spravna, tak aplikace zacne odesilat na web dokonceni otazky. Vsiml jsem si toho kdyz jsem mel vypnute data, tak mne aplikace zacala nadavat az v momente kdy jsem zadal spravnou odpoved.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#668 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 18:40

Vytvořena GPX pro Největší pražské bateriové úložiště v Praze a Staré pověsti české - O praotci Čechovi u Cvrčovic.

Dále jsem poprosil Dacinku o informace pro její uzamčené (kontinuální) LABky v Karlových Varech.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#669 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 21:50

Díky za tip na možnost mazání naezených labek z profilu na gc.com. Je hezké, že se smažou pouze nálezy na gc,com, ale v aplikaci jsou labky vedené jako dokončené.

Stejně je to psychologicky zajímavé, jak těžké je stisknout tlačítko na vymazání bodu, který na profilu nechci. Že je lepší si pro labky založit fejkový profil.


  • 0

#670 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 22:46

O to tolik nejde, stejně ty body nebudu na profilu mít. Ale takhle se mi to víc líbí. Původně jsem chtěla použít profil jednoho ze svých dospělých dětí, které se mnou občas chodí lovit, profily mají založené, ale na netu se nelogují, takže by jim to mohlo být jedno (což mi i řekly). Ale takhle bude mít moje pořádkumilovná dušička větší pokoj. A stejně jsem si stáhla jen ty labky, co mají jako bonus fyzickou krabičku, ostatní lovit nechci.


  • 0

#671 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 22:56

Můj názor: LABky jsou úplně stejné jako jiné kešky. Máme prostě o jeden typ víc. Jiné jsou (aspoň dnes) jen pro programátory, protože je nemůžeme dnes dostat od GS pomocí API (tj. rozhraní pro počítačové programy). Ale co platí dnes, nemusí bý totéž zítra. Někdo tady naznačoval, že podle jistých indícií by v budoucnu mohly být LABky stejně dostupné (tedy i programově) jako jiné. Zatím bych je prostě bral jako jíné typy keší. Už to tady někdo říkal: jsou to prostě virtuálky, jen trochu jiné.


  • 0

#672 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 23:15

Já bych proti nim vůbec nic neměla a velmi ráda bych je lovila, kdyby nerozhazovaly statistiky. Až to přestanou dělat, vrhnu se na ně. Jestli to přestanou dělat zpětně, bude mě mrzet kolik bych jich už mohla mít, ale to by asi stejně nebylo řešitelné, když se registrují jinde než v běžném seznamu keší, tak se tam jen tak nenatáhnou.


  • 0

#673 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 23:31

Děkuji Dacince za rychlé dodání potřebných informací, GPX připojuji.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#674 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 23:50

Já bych proti nim vůbec nic neměla a velmi ráda bych je lovila, kdyby nerozhazovaly statistiky.

 

To záleží, o jaké statistice mluvíš. Ta od GS je rozházená jen tak napůl. Ta od project-gs také. Ale ta statistika z GeoGetu (a zřejmě i z GSAKu) je úplně v pořádku. To je také hlavní důvod, proč se v tomto vláknu začaly vytvářet GPX soubory.


  • 0

#675 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 23:58

Když tyhle programy jsou na mě trochu moc vysoké IT :ph34r:


  • 0

#676 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 0:14

No jo děvče, jenže odlovíš bonusovku, ale owner, který nebude vědět, že jsi indicie posbírala pod fake profilem, tak tě může považovat za podvodnici...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 19 leden 2020 - 0:16

  • 0

#677 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 6:50

Jenže owner nevidí, kdo odlovil jeho labky, pokud kačer nenapíše log, a ten není u labek povinný... To je další z nedodělávek aplikace a labek vůbec... Takže jakžtakž přehled o návštěvnosti labek má owner právě z bonusovky...
  • 0

#678 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 8:30

Poprvé se mi log nepovedlo odeslat, protože tam není tlačítko Odeslat ale něco jako Zápisy, což jsem považoval za výpis cizích. Takže proto možná taky tolik logů chybí, počešťovač aplikace to trošku zvoral.


  • 0

#679 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 8:41

Jenže owner nevidí, kdo odlovil jeho labky, pokud kačer nenapíše log, a ten není u labek povinný... To je další z nedodělávek aplikace a labek vůbec... Takže jakžtakž přehled o návštěvnosti labek má owner právě z bonusovky...


Owner vidí, ale jednoduchý přístup k tomu není. V administraci kliknout na Leaderboard, tam vlevo dole na Download all statistics. Stažený soubor pak můžeš otevřít v Internet Exploreru. V <AdventurePlayerStatistics> vidíš kdo sérii dokončil (nejnovější vždy nejníž), dále v <GeocacheStatistics> máš rozepsané jednotlivé kešky a kdo je nalezl (opět nejnovější vždy nejníž). 


  • 0

#680 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 11:30

No to je zoufalost.... :blink:


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama