Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#721 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 10:15

Jako kuriozita pěkný, zjistil jsem díky tomu, že mám splněnou challenge Abeceda, jen si pro ni (archivku) dojet. Což asi nevyjde, do Prahy jezdím jen občas a na otočku a do jiných pražských končin.

Ale doufám, že to opravdu zůstane kuriozitou.


  • 0

#722 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 10:21

Zajimave. To je nejaka demonstrace co vsechno labky umi, nebo bude do budoucna loveni z gauce normou?

<OT>To je budoucnost. Nasadíš si VR brýle a oblečeš speciální oděv, a můžeš vyrazit virtuálně na jakoukoliv kešku kdekoliv na světě, a budeš to mít včetně reálných pocitů, třeba když tě v lese v Austrálii ovane horký vzduch z požáru, nebo v Antarktidě chlad ledu. A přitom budeš stále doma v obýváku. Kdo by se pinožil někam pěšky ven, obzvláště když je hnusný počasí ?</OT>


  • 2

#723 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 10:44

Jako kuriozita pěkný, zjistil jsem díky tomu, že mám splněnou challenge Abeceda

 

To je zajímavé, nemyslel jsem si, že project-gc může do svých challenge skriptů počítat i LABky. Opravdu máš Abecedu splněnou i podle ověřovátka project-gc?


  • 0

#724 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 10:53

Zajimave. To je nejaka demonstrace co vsechno labky umi, nebo bude do budoucna loveni z gauce normou?


Můj názor na labky je již v tomto vlákně zaznamenán. Odkaz na labky P-GC jsem sem sice dal, ale stejně jako nedělám jiné, nebudu dělat ani tyto. Když někoho baví sbírat body, prosím. :) Osobně doufám, že se jedná o výjimku, neboť lovení z gauče už rozhodně nemá s GC naprosto nic společného.

 

<OT>To je budoucnost. Nasadíš si VR brýle a oblečeš speciální oděv, a můžeš vyrazit virtuálně na jakoukoliv kešku kdekoliv na světě, a budeš to mít včetně reálných pocitů, třeba když tě v lese v Austrálii ovane horký vzduch z požáru, nebo v Antarktidě chlad ledu. A přitom budeš stále doma v obýváku. Kdo by se pinožil někam pěšky ven, obzvláště když je hnusný počasí ?</OT>


Pobavilo. :D Připomněl si mi Ready Player One.


  • 0

#725 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:26

Abecedu právě podle Project-GC splněnou mám a byla to poslední otázka do labky, objevila se na SPLNĚNÉ challenge, myslel jsem, že žádnou splněnou nemám.


  • 0

#726 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:33

Nevíte, jestli je to nějak časově omezená akce? Nechal bych si to na příležitostný zalepování kalendáře.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#727 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:39

To si asi moc nepomůžeš. LABky se počítají do kalendáře na PGC?


  • 0

#728 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:46

Abecedu právě podle Project-GC splněnou mám a byla to poslední otázka do labky, objevila se na SPLNĚNÉ challenge, myslel jsem, že žádnou splněnou nemám.

 

Teď jsem trochu zmaten: Nevěděl jsem o tom, že na project-gc je stránka, kde se ti ukáží právě jen SPLNĚNÉ challenge (myslíš tím množné číslo challenges?). Poslední LABka chtěla ověřit jakoukoliv splněnou challenge, abys viděl klíčové slovo pro LABku. To ale neznamená, že sama LABka by se počítala do ověřovátka. Asi jsem ti špatně porozumněl.


  • 0

#729 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:56

To si asi moc nepomůžeš. LABky se počítají do kalendáře na PGC?

 

Nevím.... a do kalendáře na gc.com?


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#730 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:00

Jen malá poznámka k těm švédským LABkám:

pokud používáte statistiky ze Statoru a stáhnete si gpx se švédskými souřadnicemi, ve statistice se vám objeví 5 nálezů ve Švédsku. Takže já si jdu stáhnout gpx s českou lokací. Navíc se mi objevily i jako nejsevernější a nejníž nad mořem. Záleží ovšem na každém, jak se k tomu postaví. Já si je přiřadím ke kešce české.


  • 0

#731 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:04

Nevím.... a do kalendáře na gc.com?

ne

hmm...že by jo?


  • 0

#732 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:16

Jo. Ale mám takový dojem, že pokud bude někdo chtít tyto LABky použít na ojebání kalendáře, stejně se mu to nepodaří. Po spuštění appky máš 24 hodin na dohrání. A mám takový dojem, že se ti uloží nálezy do toho dne, kdy je dohraješ. Nebo je to jináč?


  • 0

#733 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:19

A mám takový dojem, že se ti uloží nálezy do toho dne, kdy je dohraješ. Nebo je to jináč?

 

Každá LABka se uloží na ten den, kdys zapsal odpověď. Aspon tak to je u všech ostatních LABek, u švédských počítám, že stejně.


  • 1

#734 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:19

Jo. Ale mám takový dojem, že pokud bude někdo chtít tyto LABky použít na ojebání kalendáře, stejně se mu to nepodaří. Po spuštění appky máš 24 hodin na dohrání. A mám takový dojem, že se ti uloží nálezy do toho dne, kdy je dohraješ. Nebo je to jináč?

 

project-gc:

"For each of the five locations you will need to find a code word at Project-GC. These words will only be visible up to 24 hours after you have visited this page. If you did not finish the adventure in time, just revisit this page to enable them for 24 more hours."


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#735 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 12:21

No, takže o tom nebudeme diskutovat a každej, kdo chce, ať si to vyzkouší a neptá se.


  • 1

#736 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 13:21

Já stáhnul švédské GPX a předělal si ho k nám, české ještě nebylo.

K zalepování děr: Kdo chce, ve svých statistikách z geogetu si udělá cokoli. Já si třeba počítám smazaný log na archivce, protože jsem ji v pohodě našel. A statistiky si dělám pro sebe. Labky jsem dělal včera, volné políčko mám dnes. Zůstane volné, co se děje?

A pro toho kdo se ptá a sám to nehrál:

V poslední otázce je třeba jít do ověřovátek challangí a rozkliknout nějakou, co máš splněnou, tam se ukáže klíčové slovo. Protože jsem myslel, že z těch, co tam jsou, žádnou splněnou nemám, tak jsem myslel, že tuhle nedohraju. Ale zkusil jsem Abecedu, kde vím, že mi před nějakým časem chybělo jen několik písmen a k překvapení jsem zjistil, že už ji mám splněnou. Jenomže krabička sama je už v archivu, ale podle všeho je na místě, u bazénu v Riegrových sadech. Takže pokud se dostanu do Prahy a budu tam mít dost času, můžu to zkusit. Jenomže já jezdím do jiného kouta, občas a nakrátko.


  • 1

#737 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 14:11

Vyzkoušel jsem za vás... tyhle labky kalendář na gc.com plní.  ;)


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#738 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 16:10

Pokud procházíte LABky v testovacím módu jako betatester, musíte si je projít znova, pokud je chcete mít ve statistice. V tomto případě si totiž aplikace nepamatuje, že jste na souřadnicích už byli, natož to, že jste správně odpověděli.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#739 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 16:34

A co jako owner? Když si projdu své, mám také body?


  • 0

#740 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 17:12

A co jako owner? Když si projdu své, mám také body?

Ano


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama