Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#41 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 12:43

V takovém případě bych možná doporučil "navázat" LABky v Podolí na kód chystaného eventu GC7WWWW "20 Years of Geocaching Prague 2020"

 

To by bylo rozhodne nejlepsi, ale nejde to, protoze ten event jeste neni publikovany, kdezto tyto LABky uz jsou venku a lide si je nejak chteji do GG pridat.

 

Ale to by se pak motaly dohromady s Lab z toho eventu.

 

 Ten problem existoval uz drive, kdyz bylo nekolik sad LABek, a tedy i nekolik GPX souboru,  pro jediny event (pamatuji, ze to bylo treba na prvnim gigaci v Mnichove). Ten, kdo bude vytvaret GPX soubor pro eventove LABky, na to proste musi pamatovat.


  • 0

#42 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 13:07

Konecne se dostavam k publikace GPX souboru podle vysledku zdejsi diskuse. Zkusim to shrnout:

 

  1. Tyto GPX soubory reprezentuji nove LABky, tedy "Adventure Lab cache". Jejich ID (GC kod) je vytvoreno z GC kodu nejake pribuzne normalni kese. Pribuznost je bud zrejma, protoze autor takovych LABek ma k nim i normalni bonusovou kesku, nebo je vybrana nejaka keska z okoli LABek.
  2. Tyto GPX soubory se do GG nahravaji jako bezne soubory, tedy volbou "Import file..." (a nikoliv pravym tlacitkem mysi a volbou "import Lab kese...").
  3. Pokud nekdo bude tyto GPX soubory vytvaret (a tady publikovat), zde je postup, jak to delat (ale jde to delat mnoha zpusoby, tohle je jen jeden z nich, ktery jsem zvolil ja):
  • V GG pro kazdou LABku vytvorim volbou "New point" jeji listing. To je ta rucni prace, kterou nelze neudelat, dokud GS nebude pristupnejsi pro GG, GSAK a podobne, z jejich hlediska  externi databaze. Hlavne tady musi byt souradnice. Ty je nutno odecist z mapy ukazane v mobilni aplikaci Lab Adventure. Nejlepe by bylo, kdyby tyto GPX soubory publikovat sam autor LABek, protoze ten souradnice i popisy uz ma nekde v pocitaci.
  • Najdu si GC kod pribuzne normalni LABky. Tento kod, vzdy s poradovou priponou "-n", pouziji bud primo pri rucni editaci, nebo (tak jsem to delal ja) tam dam cokoliv a pak to prozenu volbou "Import Lab kesi" geogetem a GG mi tu kody dosadi sam (a ja to pak zase exportuji z GG jako standardni PQ).
  • Pokud to prohanite pomoci GG a "Import LAB kese", tak dejte pozor na Datum vytvoreni, ownera a D/T. Tyto vlastnosti bere GG z te kese, ke ktere se importuje, coz nemusi byt vzdy to, co byste do vysledneho GPX souboru chteli dat.

A tady je prvni cast LABek:

  • "Podoli Adventure lab" jsem pripojil ke stare kesi Podolska vodarna (viz vyse, kde by to bylo lepe, ale jeste to neni venku). Ownerem je CAGeo.cz.
  • "Vlakem do Libcic" jsem pouzil libcickou bonusovku KGB Mrtve schranky, protoze to ma souvistost (nechci prozrazovat pro ty, kteri jeste nelovili). Ownerem je KGBLibcice.
  • "Karlstejn" jsem propojil s virtualkou Strasidlo na Karlstejne. Ownerem LABek je n6120c.

Pokud jsem neco popletl, dejte prosim vedet.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#43 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 18:10

A zde jsou dalsi GPX soubory pro vlozeni LABek do GG:

 

  • "The first cube of sugar in the world" - v Dacicich, owner "vlasem", propojeno pres kesku GC806CG (Kostel. sv. Vavrince), souradnice poskytl Petris11, popis jsem vzal z mobilni aplikace
  • "Tvrz Orlice" - owner KaMo_cz, propojeno pres kesku GC84P2A (Adv. Lab: Tvrz Orlice - bonus), cely soubor poskytl KaMo_cz
  • "SchoeneBrunnen" - ve Vidni, owner m.o.n.i., propojeno pres kesku GC84KHH (Schloss Hetzendorf), souradnice i popis od ownera prostrednictvim Petrs11

Tyto LABky nemam sam odlovene, detaily jsem bud vycetl z mobilni aplikace nebo je owneri ci lovci poskytli. Dekuji jim.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#44 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 18:15

K soucasnemu datu vidim v mobilni aplikaci jeste tyto serie LABek v Cesku:

  • Hrabaluv Nymburk
  • Kulturni prochazka Plzni
  • Plaminkovo putovani
  • Telc - pearl of Renaissance

Zvu kohokoliv, aby jejich GPX data sem pripojil. Pokud chcete, abych je do GPX souboru prevedl sam, poslete mi, co mate, zkusim to.


  • 0

#45 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 12:16

Diky tomu, ze se mi ozval "KRON family" a dodal mi data, muzeme publikovat dalsi serii LABek, je to "Plaminkovo putovani" (Liberecky kraj). Jeji GC kod je propojen s kvetnovym eventem GC83PPP. KRON family je autorem teto serie LABek i toho eventu. Vzhledem k tomu, ze tato serie je slozena opravdu z fyzickych krabicek (jako jsem videl pred nekolika lety treba na Terezinskych hrach), mozna jeste v GPX souboru upravim skutecnou velikost a D/T jednotlivych krabicek. Velky dik KRON family!

 

Petrs11 navrhl, ze by bylo mozna dobre cislovat jednotlive LABky v serii v poradi, jak se lovi (nove LABky jsou totiz linearni a lovit je nutno podle poradi uvedeneho autorem, jine poradi mobilni aplikace nedovoli). Bohuzel to poradi neni dopredu zname, mobilni aplikace to neuvadi drive, nez jsme na miste. Takze poradi mohu do GPX souboru dat jen tehdy, pokud jsem serii sam ulovil nebo pokud mam data primo od autora. Ale asi to poradi neni zas az tak dulezite, ne?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#46 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 13:35

Jen malá kosmetická vada: u Vlakem do Libcic.gpx je název labek "Vlakem do Libčič". Ale to je maličkost.  :)

Dovolil bych si odpoledne nahrát vytvořené GPX soubory na svůj web i s mapou. Později sem dám odkaz.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#47 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 16:58

Přehled Adv. Lab keší jsem jsem umístil sem.


  • 2

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#48 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 18:38

Tato informace je pravdivá částečně. Linearita, pokud s ní owner chce pracovat, se musí zapnout a labky poskládat do pořadí.

 

Aha, to jsem nevedel, ja myslel, ze vsechny serie maji poradi. Diky.

 

A pak dotaz, který se většiny asi netýká, ale jak hodláte podchytit LABky v cizině? Dá si někdo práci a udělá těch cca 250 GPX souborů? Nebo když něco z cest přivezu, a udělám si GPXko pro svoje statistiky, komu to dát?

 

Myslel jsem, ze by tohle forum mohlo byt tim soustredistem. Nebo poslat rovnou mne a ja to do GPX prevedu a pak dam sem. A georabitts.cz to zrejme zase pak doplni na sve krasne stranky s mapou.


  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 21:22

Tady ti byly schvaleny uplne vsechny prispevky, tak si ty poznamky odpust, opravdu tu na to neni nikdo zvedavy.


  • 0

#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 6:45

Přehled Adv. Lab keší jsem jsem umístil sem.

 

Dekuji. Pekne - k cemu vsemu pouzit Stator ... ;-)


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 Petrs11

Petrs11

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 7:28

Je 5 nových kousků na Pustevnách - Beskydská hřebenovka, mají i fyzický bonus GC862EG.


  • 0

#52 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 10:34

Diky Petrs11, ktery rucne opsal cele popisy a odecetl na mape souradnice (diky!), jsem mohl vytvorit GPX soubor plzenskych LABek - prilozeno.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#53 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 11:14

Od ownera serie "Plaminkovo putovani" (KRON family) jsem dostal spravne velikosti jednotlivych krabicek (ano, tato serie je skutecne serii krabicek). Opravil jsem je podle pokynu a znovu zde publikuji. Diky vsem, kdo pomahaji vytvorit GPX soubory novych LABek.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#54 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 11:40

Petrs11 Je nezadrzitelny - opet vyzobal data z dalsi serie: Hrabaluv Nymburk. Diky!

 

Pripojuji tedy dalsi serii. Je svazana s eventem GC83WY7 (bude zitra). LABky se sice daji zrejme lovit uz dnes, ale v popisu eventu autor (KRUP85) rika, ze budou publikovany az na eventu, tedy zitra. Proto jsem jako datum publikace dal 12.4.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#55 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2019 - 19:28

Program GeoKůk má nějaké probémy s  Kulturní procházka Plzní - Cultural walk in Pilsen.gpx , ostatni GPX jsou bez problému. Bohužel nejsem schopen dešifrovat v čem je problém, jen jsem zjistil, že se GeoKůk zasekne a nenačte data. Po vymazání dat vyše uvedeného GPX z GeoGeti databaze je zas vše vpořádku.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#56 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2019 - 20:16

Zeptám se na jednu praktickou věc.
Původní labky publikované k ME se daly logovat určitý počet dnů bez ohledu na vzdálenost logujícího od jejich umístění.

Nové labky se podle informace na dnešním eventu dají logovat jen do určité vzdálenosti od nich, takže žádné v klidu doma po návratu z druhého konce republiky? Buď je zaloguji on-line ihned nebo mám smůlu?
  • 0

#57 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2019 - 20:56

Zeptám se na jednu praktickou věc.
Původní labky publikované k ME se daly logovat určitý počet dnů bez ohledu na vzdálenost logujícího od jejich umístění.

Nové labky se podle informace na dnešním eventu dají logovat jen do určité vzdálenosti od nich, takže žádné v klidu doma po návratu z druhého konce republiky? Buď je zaloguji on-line ihned nebo mám smůlu?

Přesně tak.


  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#58 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2019 - 17:12

Nové labky se podle informace na dnešním eventu dají logovat jen do určité vzdálenosti od nich, takže žádné v klidu doma po návratu z druhého konce republiky? Buď je zaloguji on-line ihned nebo mám smůlu?

 

Teoreticky ano, prakticky to i po posledni aktualizaci jde obejit (alespon na Androidu), ale neni to uplne trivialni. Stejne tak by to mohlo fungovat i z PC. Takze zase jen komplikace pro ty co nemaji potrebu podvadet.  :(  Jak to bude s casovym limitem u megacovych labek nevim. Ja to zkousel na trvalych (pro hnidopichy: s ownerovym vedomim a smazano), tam logicky neni casovy limit. I kdyz mozna lze zadat, ze labka je lovitelna jen v urcitou dobu nebo obdobi, ale to nevim. Pokud by cas byl kontrolovan serverem, tak to by obejit neslo.


  • 0

#59 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 7:45

Web pro labky je už skoro dokončený. Už stačí tam naklikat pražské a beskydské labky a je hotovo. Na tomto projektu pracuji celý víkend a doufám, že se Vám bude líbit.

 

Projekt naleznete na https://sites.google.com/view/gclab/

 

Kdyby jste našli někde nějakou chybku, budu rád, když mě na ni upozorníte. Stačí mi napsat mail (simateam@geojih.cz).


  • 2

#60 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 9:35

Zeptám se na jednu praktickou věc.
Původní labky publikované k ME se daly logovat určitý počet dnů bez ohledu na vzdálenost logujícího od jejich umístění.

Nové labky se podle informace na dnešním eventu dají logovat jen do určité vzdálenosti od nich, takže žádné v klidu doma po návratu z druhého konce republiky? Buď je zaloguji on-line ihned nebo mám smůlu?

 

Hmm, nemám rád logování z mobilu, takže pěkně na prd. Hlavně v zahraničí ohledně drahých dat. A co teprve ti, co ještě nemají různé chytré telefony :-(. To máme třeba v rodině přepínat u každé v aplikaci profily? A jde to vůbec???


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama