Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#801 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 10:50

Objevil jsem kromě již avizovaných nelineárních LABek u Mezní Louky ještě nové LABky v Novém Městě na Moravě (Čtyřhranka). Bohužel nemám prostor tyto nyní tvořit, tak kdyby se toho chtěl ujmout někdo jiný...?

Připojuji jednozastávkovou Lab Rukopis královédvorský.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#802 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 11:03

Když vidím, jak nové LABky rostou jako kdysi houby po dešti, neozve se třeba HaLuMa nebo gord s pomocným skriptem pro GG, který by pomohl GPX tvořit ;) ? Trochu žertuji, je mi jasné, že GC kody, jména LABek a jejich souřadnice a popisy je třeba doplnit ručně. Ale třeba mít v GG možnost vytvořit najednou pět (nebo daný počet) nových bodů a u všech mít ty opakující se údaje (základ GC kódu, jméno série, typ keše, autora a datum založení série) předvyplněné, by určitě pomohlo.

 

No, a možná někdo androidí někdy rozkoduje soubor (y), kam si mobilní aplikace možná ukládá ty LABky a místa, kde hledač už byl, a možná i další věci (třeba v adresáři Android/data/com.groundspeak.react.adventures/cache). Ale to už je na mě moc, a možná k tomu potřebuju rootovaný telefon, což nemám.


  • 0

#803 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 11:25

Objevil jsem kromě již avizovaných nelineárních LABek u Mezní Louky ještě nové LABky v Novém Městě na Moravě (Čtyřhranka). Bohužel nemám prostor tyto nyní tvořit, tak kdyby se toho chtěl ujmout někdo jiný...?

Připojuji jednozastávkovou Lab Rukopis královédvorský.

Mám takový pocit, že v Novém Městě ještě chybí avízovaná bonusovka. Asi čeká na schválení, zatímco labky se publikují okamžitě (zase groundspeakovina).


  • 0

#804 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 11:41

Když vidím, jak nové LABky rostou jako kdysi houby po dešti, neozve se třeba HaLuMa nebo gord s pomocným skriptem pro GG, který by pomohl GPX tvořit ;) ? Trochu žertuji, je mi jasné, že GC kody, jména LABek a jejich souřadnice a popisy je třeba doplnit ručně. Ale třeba mít v GG možnost vytvořit najednou pět (nebo daný počet) nových bodů a u všech mít ty opakující se údaje (základ GC kódu, jméno série, typ keše, autora a datum založení série) předvyplněné, by určitě pomohlo.

Snad se nebude Gord zlobit, že vynáším z naší interní komunikace, ale já už tento nápad měl před třemi dny. Chtěl jsem plugin napsat sám, ale protože by to bylo funkčně omezenější a spíš pro moje použití, zkusil jsem oslovit Gorda. Souhlasil a dělá na tom, prvotní podoba formuláře je takováto. Gord klasicky přidává ještě několik užitečných částí:

SharedScreenshot.jpg

 

Mám takový pocit, že v Novém Městě ještě chybí avízovaná bonusovka. Asi čeká na schválení, zatímco labky se publikují okamžitě (zase groundspeakovina).

"Publikaci" LAB si řídí sám owner, tady Groundspeak nelze úplně vinit.


  • 3

#805 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 11:54

To Jazzlinka a gord: Skvělé! Dík.


  • 0

#806 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 11:58

Tady jsou GPX soubory pro australské LABky lovené z gauče  ;) . Jeden GPX soubor má souřadnice (a jméno země a kraje) v Australii, jeden v Praze (u australského konzulátu v Klimentské ulici). Jako GC kod jsem zvolil jednu multinku téhož autora, která ma počáteční souřadnice na stejném místě co tyto LABky.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#807 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 12:01

Groundspeakovina, tím myslím právě to, že labky zcela nesystematicky obcházejí schvalovače. Ono je tam nesytematických věcí víc, třeba že se neobjevují na mapě, že se jednotlivé labky nelogují a jsou započítány jen odpovědí, že pro ně není nic na webu, jen mobilní aplikace, bylo by toho víc. Možná se časem něco dodělá. Ale když vidím ty gaučolabky, které vyběhnou a vzápětí je GS zařízne, tak by normální schvalovací proces nebyl od věci. A zároveň by to mohl pustit současně s bonusovkou.


  • 3

#808 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 12:27

Snad se nebude Gord zlobit, že vynáším z naší interní komunikace,...

 

V pohode. Neco spacham, ale jak rychle to bude, to fakt nevim, zkusim si dat vlastni termin - do patku. Uvidime, jestli to nekomu k necemu bude. ;-)


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#809 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 15:23


Pokud by labky měly fyzické krabičky, musel by je schválit reviewer jako v případě normálních keší...
  • 0

#810 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 17:12

Tak jsem se teď vrátil k těm labkám Nechvilsky LABrador a nějak mi nejde najít druhá odpověď. Pošťouchne mě někdo přes SZ?


  • 0

#811 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 17:13

Ahoj, poradí někdo prosím s tou desítkou australskou. Nějak nevím kde hledat a ty rady co tu již byly mi moc nepomohly. Tak třeba v které keši hledat, alespoň typ keše. Děkuji.
  • 0

#812 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 17:36

Ahoj, poradí někdo prosím s tou desítkou australskou. Nějak nevím kde hledat a ty rady co tu již byly mi moc nepomohly. Tak třeba v které keši hledat, alespoň typ keše. Děkuji.

Je potřeba najít jeho oblíbenou kešku z těch, co založil (viz jeho informace v profilu), a mrknout u ní na připojené fotky.


  • 0

#813 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 17:42

Pokud by labky měly fyzické krabičky, musel by je schválit reviewer jako v případě normálních keší...

Schvalují se i eartky, eventy a virtuálky, taky to nemá krabičku. V tom to není, ale v tom, že to udělali bokem a teď neví jak to naroubovat na stávající pravidla.


  • 4

#814 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 17:50

Děkuji za pomoc. Už jsem našel.
  • 0

#815 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 21:43

Připojuji GPX pro Čtyřhrančiny LABky v Novém Městě na Moravě.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#816 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 10:17

Ohledně lineární série LABek Hříšťátka Řep: nálezců je již hodně, bylo tedy vyhověno přání autorky, aby se počkalo s vytvořením GPX souboru do doby, než bude aspoň deset odlovů. Data k vytvoření GPX souboru ale bohužel autorka neuvolní. Abych pravdu řekl, spíše mám pocit, že jsem ji asi nedokázal důvody pro vytvoření GPX souborů dostatečně vysvětlit. Nicméně by bylo teď třeba dostat data od někoho, kdo sérii již prošel (hlavně jména jednotlivých LABek a jejich souřadnice). Ozve se někdo?


  • 0

#817 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 11:16

Díky Petrs11 (který tuto lineární sérii odehrál)  jsem dostal data o sérii Hristátka Rep #7. Zde je jejich GPX soubor.

 

Dodatek: Série má i svou bonusovku.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 28 leden 2020 - 11:19

  • 2

#818 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 12:17

Já jsem takto "narazil" u Groot62 a jeho ON THE ROAD. Oponoval jsem, že uvedené důvody jsou poměrně zbytečné, ale budu je respektovat.


  • 1

#819 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 13:05

Pro účely statistiky v geogetu není nutno GPX s přesnými údaji. Stačí u bodů název, (owner, D/T, země, kraj), souřadnice klidně všechny stejné, čas nálezu taky, tj. spousta se toho dá udělat hromadně. Texty listingu nemusí být vůbec. To pro statistiku, když mám odehráno. Pokud chci i navigovat na labky externí aplikací, musím mít správně souřadnice. Otázka se stejně ukáže jen v originální aplikaci.

Tím chci říct jen to, že kdo potřebuje GPX jen pro to, aby měl správně statistiky z GG, obejde se klidně bez něj. A kdo má statistiky oficiální, tak taky.

Pokud bude ten slibovaný plugin, tvorba GPX se zrychlí a zjednoduší. A proti tomu aby si každý udělal pro sebe záznamy z toho, co už sám prošel, nemůže protestovat nikdo.


  • 1

#820 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 16:28

Tak jsem odehrál gaučovou sérii Netchvilski-LABrador (začátek je tady). Je k ní bonusová keška, umístěna je v Nitře na Slovensku. Bonusovka má obtížnost 4, dal jsem tedy i těm pěti LABkám stejnou obtížnost (myslím, že si to zaslouží, protože pro nepočítačovce to musí být dost těžké). Opravdu sérii nedoporučuji hrát jen na telefonu (jak už tady někdo napsal: jde to, ale je to obtížné, lépe sedět u PC a mít vedle i telefon). Přikládám GPX soubor (souřadnice v Nitře, Slovensko). Byla to sice jiná hra než běžný geocaching, seděl jsem u počítače, ale moc jsem si to užíval a doporučuji si to vyzkoušet.

Přiložený soubor (y)


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama