Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1021 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2020 - 22:54

Jen mě prostě chození mezi davy nebaví.


Zkus třeba procházku z Petřína na Hrad během teplého letního večera poté, co vyjedeš poslední lanovkou nahoru. Od rozhledny až ke klášteru jsem šel úplně sám (ani pouliční lampy mě neotravovaly). Nebo celkově bývají pozdní večerní hodiny klidnější. :)
  • 1

#1022 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 8:01

Připojuji GPX k novým objevům, oba jsou (prozatím) bez bonusových keší.

Malé tajnosti Velkého Města v Tišnově

Tábor - kaple a kostely

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1023 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 8:15

Po dnešním odlovu pár Labek v Praze už chápu, proč se části lidí apka nebo labky jako takové nelíbí. Nemít v Locusu zobrazené LABky díky gpx, které tak rychle tvoříte, nebavilo by mě neustálé přepínání mezi jednotlivými sériemi a zkoumání, kam to mám jak daleko. Otevřela jsem i série k astronomickým eventům - zóny buď zůstaly nerozumně velké nebo si apka pamatuje, ze jsem na některých místech byla minule, ale neodpovídala na otázky.
Do dneška jsem lovila nové labky jen v okresních nebo ještě menších městech a musím říct, ze tam mě baví mnohem vic. Ale i v Praze, pokud owner vybere dobře téma, mohou plnit funkci průvodce zajímavými místy. Jen mě prostě chození mezi davy nebaví.

Ano je to tak. Na malych mestech to je zabava. V Praze nebo Brne to musi mit kacer naplanovne alespon na papire a neustale prepinat, jinak je prinucen chodit stale dokola a zabava se trochu vytraci.

Ty Astronomicke LABby jsou trochu nestastne, z jednoho mista na Palachove namesti se obsahne jak Karluv most tak i Staromestske namesti aniz by se musel moc priblizit (odpovedi byly zverejneny, a stale jsou, na webu eventu), stejne tak u Prazskeho hradu. Da se to cele objet autem, nebo MHD  a ani se nemusi vystupovat, vlastne kacer potrebuje jen pochytat vsechny zony a pak to v klidu nekde jinde zalogovat :huh:. Ta pridana hodnota LABek se tim nejak vytraci.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 14 únor 2020 - 8:16

  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1024 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 9:31

A nejde si vybrat jednu sérii a ostatní ignorovat? A pak někdy další?


  • 0

#1025 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 9:43

A nejde si vybrat jednu sérii a ostatní ignorovat? A pak někdy další?

 

To mi připadá dost jako nesmysl, když ty keše jsou od sebe mnohdy několik kilometrů a série se překrývají. Procházet to zvlášť, tak za den dám tak 2 série a můžu jet zase 400 km domů.


  • 0

misha_in.png


#1026 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 10:06

No mně zas přijde jako nesmysl jet kvůli labkám 400 km. To je čiré honibodství.


  • -3

#1027 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 10:08

Jasně, ale když se tam budou prolínat dvě multiny, tak to dopadne stejně. Já jen, že často není nutno se honit za body. Ale ona vlastně rozdělaná labková série za body je, na rozdíl od nedodělané multiny. Nebo není? Ani nevím, jestli se body počítají po jednom, nebo až po dokončení série, ještě jsem to nezkoušel.

Nepojedu stovky kilometrů za labkami. Prošel jsem si místní a v blízkých městech a projdu si teď snad JEDNU v Brně, pokud bude po služebce čas. Když nebude, nevadí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 14 únor 2020 - 10:09

  • 0

#1028 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 10:29

Jasně, ale když se tam budou prolínat dvě multiny, tak to dopadne stejně. Já jen, že často není nutno se honit za body. Ale ona vlastně rozdělaná labková série za body je, na rozdíl od nedodělané multiny. Nebo není? Ani nevím, jestli se body počítají po jednom, nebo až po dokončení série, ještě jsem to nezkoušel.

Nepojedu stovky kilometrů za labkami. Prošel jsem si místní a v blízkých městech a projdu si teď snad JEDNU v Brně, pokud bude po služebce čas. Když nebude, nevadí.

 

Jenže labky nejsou multina. V podstatě to nemá ani společné prvky. Je to prostě 5 (obvykle) tradiček bez fyzické schránky.


No mně zas přijde jako nesmysl jet kvůli labkám 400 km. To je čiré honibodství.

 

Jo, protože lovit keše se mají jenom kolem baráku.


  • 2

misha_in.png


#1029 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 10:37

Nemusíš jen kolem baráku. Ale když někam dál jedu, tak chci něco vidět. A ne jen display mobilu.


  • 0

#1030 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 11:18

No a protože jsem chtěla něco vidět, nechala jsem se vést labkami v okolí míst, kde jsem se pohybovala. Už jsem několikrát psala, že gc spojuji se svými dalšími aktivitami.
Šolime, mám pro tebe schované CWG z eventu, kam jsi byl loni přihlášený a vzhledem k okolnostem nemohl - jen jsem ho tak důkladně "rezervovala", že sama netuším, kde ho mám uklizené.:-)
Ano, po ránu do cca osmé je Praha mrtvá - necelou hodinu klidu po ránu jsem si užila. Večer bych asi sama na Petříně neriskovala.
  • 0

#1031 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 11:46

...
Šolime, mám pro tebe schované CWG z eventu, kam jsi byl loni přihlášený a vzhledem k okolnostem nemohl - jen jsem ho tak důkladně "rezervovala", že sama netuším, kde ho mám uklizené.:-)
...

Tak ho ještě "rezervuj" na event "Rok poté" a těsně před tím eventem ho "vyskladni" :P, to už snad budu na tom časově líp :blink: a rád si ho převezmu :rolleyes: . Zatím od doktorů slyším, že to budu mít "na doživotí", už jsem si na ten komentář zvykl a beru ho s humorem, jen ted mířím k něčemu co jsem si loni nepřipouštěl, no to ještě musím překousnout :wacko: . Ale alespoň jsem si koupil stejnou hůlku jako má Dr House, nebo Belmondo :huh:.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1032 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 11:56

A nejde si vybrat jednu sérii a ostatní ignorovat? A pak někdy další?

Nejde, alespoň u mne ne.

Jel jsem do Brna na kontrolu do nemocnice a pred odjezdem vlaku mam cca 4 hodiny casu v centru. Tak co vyberu: to co ma teren max 2, coz jsou vozickarske tradicky (nastesti jsem na tom voziku neskoncil), virtualky a LABky. Ostani ignoruji, nebo rozpracuji multiny s tim, ze pri dalsi navsteve zas kus multiny dodelam. A prave ty dve LABkove serie v centru se safra prolinaji, tak je spojim neb priste bych stejne sel po skoro stejne trase. Jine zajmy, krome prodejny tvaruzku kousek od centra, stejne nemam, tak si udelam trasu, naobjedvam se a v pohode dojdu na vlak.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1033 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 12:01

Až CWG najdu, mohu ho poslat přes juniorku - má školu v centru.

Udělaly mi radost nové labky v Táboře - pokud vím, tak by se ani ne během měsíce měly objevit ještě jedny - uvidíme, jestli přímo ve městě nebo poblíž, ownerka je nápaditá. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 14 únor 2020 - 12:05

  • 0

#1034 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 13:34

Nemusíš jen kolem baráku. Ale když někam dál jedu, tak chci něco vidět. A ne jen display mobilu.

 

To je cira mystifikace.  to se nezlob. 

 

Vetsinou prave diky kesim mas moznost potkat zajimava mista v dane lokalite.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 14 únor 2020 - 13:36

  • 3

#1035 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 13:59

Je to tak. Dost pěkných výletů bylo naplánováno kvůli keším. Ale taky bez nich, nebo jako doprovodný program (který ostatní zdržuje).

Ale to nic nemění na tom, že si můžu projít jednu sérii labek a ignorovat ostatní, co se do ní pletou. A pak znovu. Stejně některými místy třeba chodím opakovaně.

Aby to mělo smysl, měla by série mít nějaký styl, zaměření. Pokud není příliš roztahaná, prošel bych si třeba radši nejdřív historickou, pak třeba sportoviště, atd.

Ono hledání labek je honibodství samo o sobě, hned 5 nálezů za krátkou dobu a bez čekání na odmudlení místa. Přiznám se, že je vítám teď v zimě, když nové keše nevybíhají, nebo daleko a na delší výlety není příhodná doba (brzy tma, atd). I když body jsou jen čísla, měsíc bez nálezu mě ve statistikách štve.


  • 1

#1036 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 14:10

To je cira mystifikace.  to se nezlob. 

 

Vetsinou prave diky kesim mas moznost potkat zajimava mista v dane lokalite.

Jak díky kterým. Ale jestli bude někdo v Praze přepínat mezi jednotlivými labkami, tak toho moc nepozná. Po chvíli, jestli to bude vůbec číst, nebude vědět, která bije. Na malém městě je to něco jiného. Ale stejně je lepší multyna, k jejímuž listingu se při logování ješte vrátím. U labek už důvod nemám.


  • 0

#1037 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2020 - 16:13

Ale zase u labek v Praze se kolikrát na místě zdržím, prohlédnu si toho v okolí vic. Všechno má své plusy a mínusy - jen ty velké zóny bych jednoduše zmenšila na max. 30 metrů. V podstatě by to bylo i v zájmu kačera, když na místě hledám odpověď, menší zóna mě k ní rychleji přivede. Pokud nevyvedu to, co včera na jednom místě, kde jsem si nevšimla dalšího odstavce a sčítala místo dvou čísel hned šest letopočtů! :-) Až když byla odpověď špatná, podívala jsem se znovu na text. Občas je něco jednodušší než to vypadá.:-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 14 únor 2020 - 16:15

  • 0

#1038 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2020 - 10:05

Nové Labky: Tábor - kaple a kostely od Cibíci a Procházka Černovicemi od Angrod66.


  • 0

#1039 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2020 - 13:56

Ale Plho,... :D

 

http://www.geocachin...-52#entry581775

http://www.geocachin...-52#entry581678


  • 0

#1040 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2020 - 15:01

Nově jsou od včera Labky "Pojďte pane, budeme si hrát" v Praze - Malešický park.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama