Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1101 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:23

Presne tak. Bejvala doba kdy stacilo se vyhnout potapecskejm T5 na dne lomu a par silenejm mysterkam, zbytek tak nejak sel. Dneska kdyz neco pipne, je to s nejvetsi pravdepodobnosti event, pak nasleduji traily, biltemy, ted nove ty labky (resp. jejich bonusy). Normalni regulerni kese uz se v tom pomalu ztracej. Takze skutecne si muzu vybirat jen to co se mi libi, ale driv toho bejvalo treba 80%, dnes mozna 20% a ten pomer se furt zhorsuje.

Tak nejaky konkretni data. Dnesni notifikace co mi zatim prisly (Praha, okruh 50km). 1x Lab Adventure Bonus, 3x biltema, 2x event. Dnes je v podstate svatek kdyz se objevi neco normalniho.


  • 2

#1102 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:23

Oregona 450 mám pořád a jsem s ním spokojená. A i to tlačítko se jakžtakž dalo spravit, takže funguje už 10 let a na Prahu ho pořád používám. .-)

Na labky a wiga a na náhodnou rychlovku v cizím místě používám naopak zas mobil a že by se více vybíjel, jsem si nevšimla.

A co se týká toho, že dochází něco k odlovu, tak v tom začínám mít v Praze problém. Byla jsem zvyklá si po práci skočit na nějakou tu krabičku a už opravdu není skoro co lovit a nových tolik není. Tak beru zavděk i ty labky.   


  • 1

#1103 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:34

Ono kam v Praze nové keśe dávat? Na jihu je to jiné. :-)
V dosahu máš např.Benešovsko, kde se také publikuje dost.... Až tak černě bych to neviděla. :-)
  • 0

#1104 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:41

Ono kam v Praze nové keśe dávat? Na jihu je to jiné. :-)
V dosahu máš např.Benešovsko, kde se také publikuje dost.... Až tak černě bych to neviděla. :-)

Jo, moc se toho do Prahy uz nevejde. Ale staci kousek za Prahu a uz je to v pohode, mista je dost. A ty notifikace mam 50km. To je temer celej stredoceskej kraj, snad az do toho Benesova. O miste to fakt neni.


  • 0

#1105 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:44

Tak nejaky konkretni data. Dnesni notifikace co mi zatim prisly (Praha, okruh 50km). 1x Lab Adventure Bonus, 3x biltema, 2x event. Dnes je v podstate svatek kdyz se objevi neco normalniho.

Ono je to opravdu asi jak kde...

Biltemy a T5 taky moc nemusím, na můj vkus vznikají až moc často (dnes už mám mezi neodlovenými v okolí 20 km pětinu takovýchto keší, které nemohu normálně odlovit, bez pomoci, protože na ně nemám vybavení a dnes, když lovíme hlavně s rodinou, si je nejspíše dlouho neodlovím). To už raději ty LABky.

 

Ale u statistik, co nám třeba v okolí píplo za keše, tak za únor v okolí 35 km píplo 54 keší a eventů, z toho 7 eventů, 1 biltema a 1 bonusová LABka. Ovšem je pravda, že 33 keší z toho bylo ve 3 sériích. Byl bych raději, kdyby byly jednotlivé, ale nejsou to powertraily, takže to celkem jde :-).


  • 0

#1106 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:55

Děkuji Karamel1 za GC kód dosud nepublikovaného bonusu, takže mohu zveřejnit kompletní GPX Za krásami Kokořínska.

Na Hluboké a v Mělníku ještě čekám na reakce ownerů.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#1107 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:58

Mně se nejvíce líbí keš na nějakém pěkném místě (ať už tradička, multina, nebo mysterka s nápadem, žádné moc těžké luštění).

A těch už dnes bohužel tolik nevzniká. Často to jsou právě takové série, i když třeba na procházku. Z těch 54 keší co píply u nás v únoru mě zaujaly svým umístěním vlastně jen 4.


  • 0

#1108 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 12:25

Kese co nemaj nic fyzickyho, nemaj D/T, skoro nejsou v systemu videt, ale pocitaj se do nalezu, matou statistiky atd. .... Doted jsem je nejak ignoroval, kdyz si labek clovek nevsimal, jako by neexistovaly a dobry. Jenze ted se zacaly prolinat s normalnima kesema. Chces odlovit mysterku? Tak odlov 5 tehle virtualnich blbosti. Takze uz to clovek tak snadno nemuze ignorovat, proste se to zaclo motat do normalniho geocachingovyho provozu. .... Loguje se to samo bez ohledu na to jestli chci nebo nechci.
 

Labkové nálezy si mažu (přes labs.geocaching.com; hovořilo se zde o tom dříve). Nemám problém smáznout, co nechci. Samy o sobě můžou být ty labky zajímavé, ale geocaching se dělá kvůli tabulkám, že ;) A s těma se labky nesnášejí.


  • 0

#1109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 13:00

Labkové nálezy si mažu (přes labs.geocaching.com; hovořilo se zde o tom dříve). Nemám problém smáznout, co nechci. Samy o sobě můžou být ty labky zajímavé, ale geocaching se dělá kvůli tabulkám, že ;) A s těma se labky nesnášejí.

Nebo snášejí, když si ty tabulky dělám sám a tak jak je chci. Ty oficiální mě ani moc nezajímají, stejně jsou to údaje, které se nedají porovnávat.


  • 0

#1110 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 13:56

Ono kam v Praze nové keśe dávat? Na jihu je to jiné. :-)
V dosahu máš např.Benešovsko, kde se také publikuje dost.... Až tak černě bych to neviděla. :-)

By jsi se divila. Praha je vlastne skoro cela volna. Az na par nejprovarenejsich mist. Vetsi orisek je skrys a udrzba
  • 0

#1111 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 14:30

Děkuji trebonakovi za vstřícnost kolem zaslání zamčených informací LAB Zámek Hluboká pro tvorbu GPX.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1112 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 14:59

Ono se nesmí slovo Biltema používat v názvu keše? Něco mi uniklo?
  • 0

#1113 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 15:01

Nedávno jsem také na nějakém GS foru četl, že GS chtějí využívat LAB technologii (tedy tu jejich aplikaci a virtuálnost bodů) i mimo geocaching. Psal to tam nějaký HQ člen, už to ale nemohu dohledat. Takže možná je to jen "Peroutka-like" zpráva  :) .


Co to obnáší "Peroutka-like" ??? To jsem nikdy neslyšel, přestože toto příjmení používám již 48 let
  • 0

#1114 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 15:05

Co to obnáší "Peroutka-like" ??? To jsem nikdy neslyšel, přestože toto příjmení používám již 48 let

 

 Omlouvám se za poznámku, která byla OT. "Peroutka" má co dělat s prezidentem nikoliv s geocachingem.


  • 2

#1115 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 16:50

Připravuji se odlovit pár sérií ve Vídni, tak jsem udělal pro zájemce několik vídeňských GPX souborů (vedle dvou, které už byly publikovány dříve):

  • Brunnen in Wien - procházka středem Vídně. Nemá bonus, není sériová, jako GC kód jsem zvolil jinou vídeňskou kešku téhož ownera
  • Der Wurstelprater - má bonusovou keš, je sériová
  • Donaupark - má bonusovou kešku, je sériová
  • Ein Abenteuer in Breitensee - jen 4 LABky, žádný bonus, GC je z nejbližší keše

Přiložený soubor (y)


  • 1

#1116 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 17:35

Co to obnáší "Peroutka-like" ??? To jsem nikdy neslyšel, přestože toto příjmení používám již 48 let

 

<ot>

Člověče, kde žiješ posledních pět let, že se ti daří před kauzou Hitler je gentleman unikat? Tam chci taky!  :D

</ot>


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 18 únor 2020 - 17:42

  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1117 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 19:08

Vypadá to, že ta dvojLABková série "Eventové labky" (v Praze) už zmizela (aspoň já ji v aplikaci už nevidím). Možná se zase objeví, až nadejde čas toho druhého eventu (13.3.). Na georabbits.cz by se mohl GPX soubor buď zrušit nebo přemístit pod "Eventové".


  • 0

#1118 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 19:41

Já tu serii "Eventové labky" vidím, ale má na ikonce klíček, tak to vypadá, že bude přístupná je těm co dostanou QR kód a přes ten tu serii načtou, nebo těm co se na ni  jednou podívali, což je můj případ. Stejně tak se chovala v počátku serie v Litni.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20200219_092412_com.groundspeak.react.adventures (Malé).jpg

Tento příspěvek byl upraven od Solim: 19 únor 2020 - 9:29

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1119 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 20:03

Já se na ty eventove také dívala a už je nevidím.
  • 0

#1120 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 20:13

Dneska se tu nějak moc brblá, takže by se tohle mohlo líbit. Hlavně při odlovu  ;)

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 18 únor 2020 - 20:13

  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama