Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1121 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 20:21

Presne tak. Bejvala doba kdy stacilo se vyhnout potapecskejm T5 na dne lomu a par silenejm mysterkam, zbytek tak nejak sel. Dneska kdyz neco pipne, je to s nejvetsi pravdepodobnosti event, pak nasleduji traily, biltemy, ted nove ty labky (resp. jejich bonusy). Normalni regulerni kese uz se v tom pomalu ztracej. Takze skutecne si muzu vybirat jen to co se mi libi, ale driv toho bejvalo treba 80%, dnes mozna 20% a ten pomer se furt zhorsuje.

 

Hmmm... začal jsi kešovat 2005. To vyšlo za rok (vlastně od 1.1. do 1.1. včetně) 742 keší typů tradička, multikeš, mysterka a letterbox.

 

Loni, 2019, vyšlo 5401 keší stejných typů a to jsem odstranil SQL dotazem detekované powertraily a keše obsahující "biltema". To mi jako pokles nepřipadá.

Před odstraněním jich bylo 6132, to znamená že "akceptovatelných" typů keší je 88%, ne 20%.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 18 únor 2020 - 20:30

  • 1

#1122 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 20:29

Hmmm... začal jsi kešovat 2005. To vyšlo za rok 742 keší typů tradička, multikeš, mysterla a letterbox.

 

Loni, 2019, vyšlo 5401 keší stejných typů a to jsem odstranil SQL dotazem detekované powertraily a keše obsahující "biltema". To mi jako pokles nepřipadá.

Nezacal. Z roku 2005 mam zalozenej ucet, prvni nalez mam az 2009. Zezacatku mi to moc neslo, takze prvni krabicku jsem hledal cele 4 roky nez jsem ji nasel. :) 2005 a 2009 je uz docela rozdil, v poctu publikovanejch kesi. Zatimco 2005 byl jeste pravek, tak 2009 uz byl stredovek, to uz bylo uplne o necem jinym. Nicmene ja az tak nemyslel absolutni cisla, ale relativni. Kolik z toho co se publikuje jsou vlastne normalni kese. A tohle se fakt meni naprosto dramaticky.

 

Edit: kecam, prvni nalez az 2010. Takze 5 let jsem ji hledal :)
 


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 18 únor 2020 - 20:51

  • 0

#1123 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 20:46

Děkuji Arandurovi9424 za poskytnutí všech údajů ze zamčených LAB v Mělníku, GPX připojuji.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#1124 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 21:51

Ono se nesmí slovo Biltema používat v názvu keše? Něco mi uniklo?

Tak o nějaké změně která by unikla se mluvit nedá. Třeba Němci mají speciálně tomu věnovaný řádek na wiki.groundspeak.com, který sám o sobě nezakazuje - pouze připomíná existenci tohoto zákazu v závislosti na roky platných pravidlech o komerci.

Proč je u nás tohle slovo zatím tolerované, netuším. Buď to může být kvůli jinak nemožné filtraci keší (ač v takovém případě by spíše byla taková výjimka psaná v lokálních pravidlech), nebo si čeští revieweři myslí že se jedná o speciální název pro tyto tyče a ne o název firmy která je prodává (bez jakéhokoliv dobírání, já si to myslel do nedávna myslel také).

Ale to už jsme tady dost OT.


  • 0

#1125 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 8:58

Před několika dny se objevila LAB v Nové Pace v knihovně, která nešla odehrát kvůli absenci míst(a) s otázkami. Dnes už je dokončená, owner nemá v plánu publikovat bonus. GPX přikládám.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1126 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 13:44

2% ? To je moc? 20% za hodinu je moc.

 

Jedná se o běh aplikace, kterou danou hodinu vůbec nevyužívám (tj. není aktivní, navíc display je v přehledu spotřeby v jiné kolonce). Je to jediná aplikace, kterou samsung vyhodnocuje jako potenciálního žrouta baterky. A není na vině to, že by zaznamenávala polohu pro případné dodatečné logování - na pozadí běžící sportstracker takto vyhodnocený není.

 

Je možné, že je to jen nějaká nesrovnalost s ukončováním nebo během na pozadí.

 

Nevím přesně, jak vyhodnocuje samsung spotřebu baterky, ale subjektivně mí přijde, že když pustím AdventureLab aplikaci, jedná se spíš tak o 10%. Samozřejmě máš pravdu, 2% bych nepoznal.


  • 0

#1127 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 14:32

Klidně jí můžeš mezi labkami úplně típnout, navštívená místa si aplikace pamatuje.


  • 0

#1128 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 17:39

Tak jsem si dnes obešel v Brně Petrov a je to pěkná série. Na jednom fleku, ale značně netriviální otázky. A krásná bonusovka, jen nějak nemusím místo jejího uložení. Další dvě série jsem prozatím vynechal, i když bych je možná i stihl.
  • 0

#1129 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 17:42

Ještě Biltema - považoval jsem to za město ve Švédsku, nebo za nějaký místní název. Může v názvu keše být slovo Vocas? Je to holandská firma, prodává fototechniku.
  • 0

#1130 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 17:51

Bitevní pole u Slavkova

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1131 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 18:13

Zajimavé chování LABek s klíčkem, třeba: "Eventové labky". Když posunu mapu a prohledám novou oblast, tak načtu LABky z té nové oblasti a když se pak vrátím zpět na místo té LABky s klíčkem, tak tam trůní právě jen ona a nabízí mne to "Prohledat tuto oblast". Je to divné, jako by si to na věčný časy pamatovalo právě jen ty jednou otevřené soukromé LABky. Když pak "prohledám tuto oblast" tak se samozřejmne k ní načtou i ostatní LABky z dané oblasti.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20200219_180543_com.groundspeak.react.adventures (Malé).jpg
  • Screenshot_20200219_180536_com.groundspeak.react.adventures (Malé).jpg

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1132 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 19:40

Procházka kolem lágru

 

EDIT: zapomněl jsem na velké poděkování GrogTeamu za vstřícnost, kéž by bylo více takto chápavých ownerů pro naši činnost

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 19 únor 2020 - 20:05

  • 0

#1133 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 21:07

Sázavské Labky

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1134 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2020 - 9:09

V Libčicích je nová série "Dobří holubi se vracejí", která vás povede po pěti místech dnes již archivních libčických keší. Dal jsem ji GC kod prvního libčického geopiva. Nehrál jsem, takže nevím, zda je k ní bonusovka.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#1135 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2020 - 19:41

Štěchovice - připomínky minulosti

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1136 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2020 - 22:39

GC8JA57

Po stopach rytire Pilunguse - Adventure Labs Bonus


  • 0

#1137 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2020 - 8:31

Po stopach rytire Pilunguse mám v patrnosti, ownerku jsem již včera oslovil s prosbou (jedná se o sekvenční sérii).
  • 0

#1138 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2020 - 12:44

Dostal jsem od Zeměmluvu mejl:

 

 

Greetings from Geocaching HQ. Good news! We have extended our Adventure Lab opt-in project from earlier this year, and your request for an Adventure Lab has now been granted!

Your Adventure Lab award includes up to five (5) locations (you can use fewer if you prefer).

Co s tím ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1139 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2020 - 14:19

Dostal jsem od Zeměmluvu mejl:

Co s tím ?


V tom mailu jsou i instrukce, co s tím. Vymysli až 5 labek (nebo čekáš tipy?) a podle instrukcí je vytvoř. Nebo to nech propadnout, termín tam je myslím 1. května.
  • 2

#1140 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2020 - 20:33

Petrs11 mi poslal data (dostal je přímo od ownerky, díky oboum) k nové sérii LABek na Konopišti. Bonus není plánován. Přiložen GPX.

Přiložený soubor (y)


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama