Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1141 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2020 - 11:54

Tuto sobotu je v Brně megaevent a chystají při té příležitosti (a jen při té příležitosti; jen od 9:00 a 19:00 ten den) zprovoznit 30 LABek ve třech sériiích. Jazzlinka se snažil vymámit z organizítorů podklady na GPX soubory, ale mají toho asi nad hlavu z přípravy megáče, takže zatím nedostal reakci (ale ani zamítnutí  :) ). Vodítkem, kde ty LABky budou, může být stránka http://www.leapday.eu/lab/. Když si tam načtete QR kód, tak se vám otevře Adventure LAB aplikace a vidíte, kde LABky budou. Ale nemůžete mapu ještě rozkliknout, protože tam ještě není aktivované tlačítko Start (to bude, až nastane ten LABkový čas v sobotu v 9:00). Pro zjednodušení sem připojuji tři screenshoty s puntíky, kde LABky budou (ta třetí série ještě asi není hotová, ta má zatím jen dvě LABky, přestože inzerovaných do budoucna je také deset).

 

Pokud v tomto vlákně jsou nějací Brňáci, kteří mají spojení na organizátory megaeventu, třeba se jim podaří se s nimi podělit o zkušenosti (a důvody) pro vytváření GPX souborů. Nebo mně nebo jazzlinkovi můžete poslat SZ s kontaktem na někoho, na koho bychom se mohli s prosbou o nazvy a souřadnice jednotlivých LABek obrátit.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20200225-113603_Adventure Lab.jpg
  • Screenshot_20200225-113714_Adventure Lab.jpg
  • Screenshot_20200225-113418_Adventure Lab.jpg

Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 25 únor 2020 - 11:55

  • 1

#1142 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2020 - 12:25

Pro Labky neplatí kolize? Asi ne. Ale kolem Petrova už série je, pěkná. Jinak jak koukám, bude tam pěkná tlačenice. A zóny jsou tak blízko, že s bloudivým signálem si lidi budou šlapat po nohách.


  • 0

#1143 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2020 - 18:34

No, bude tam veselo. Celkem 45 zastavení, asi budou některá duplicitní jen s jinou otázkou.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#1144 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2020 - 20:51

Pro Labky neplatí kolize? Asi ne. Ale kolem Petrova už série je, pěkná. Jinak jak koukám, bude tam pěkná tlačenice. A zóny jsou tak blízko, že s bloudivým signálem si lidi budou šlapat po nohách.


Labky kolize nemají, jsou jen virtuální. Co se šlapání po nohách týče, předpokládám, že okruh pro zalogování se bude širší než pár metrů, ale přímo na místě bude asi dost tlačenice kvůli získání odpovědi.


  • 1

#1145 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 6:40

No právě. Můj telefon si klidně ustřelí o 10 metrů a pak se vrátí. Když budu pobíhat, abych se do zóny dostal a bude tam takových víc, budou do sebe vrážet. Já byl v Brně minulý týden služebně, na event tam nejedu, tj. já tam nikomu šlapat po nohách nebudu.


  • 0

#1146 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 9:54

jazzlinka mne upozornil na dvě nové série LABek: Zajímavosti Drnovic (u Vyškova) a Jesenická magistrála (napříč Jeseníky). Ani u jedné z nich jsem nenašel žádnou bonusovou keš. Zajímavé mi přišlo, že mobilní aplikace mi u obou těchto sérií ukazuje pět LABek, ale v profilu oba owneři těchto sérií mají jen čtyři vytvořené LABky. Důvod neznám, jen na to upozornuji, kdyby se tam někdo vypravil, aby byl ve střehu  :) .

Přiložený soubor (y)


  • 1

#1147 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 10:16

Nove labky - "Zajimavosti Drnovic"


Nove labky - "Zajimavosti Drnovic"

 

Aha, pardon, nerefreshnul jsem prohlizec :-).


  • 0

#1148 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 11:07

jazzlinka mne upozornil na dvě nové série LABek: Zajímavosti Drnovic (u Vyškova) a Jesenická magistrála (napříč Jeseníky). Ani u jedné z nich jsem nenašel žádnou bonusovou keš. Zajímavé mi přišlo, že mobilní aplikace mi u obou těchto sérií ukazuje pět LABek, ale v profilu oba owneři těchto sérií mají jen čtyři vytvořené LABky. Důvod neznám, jen na to upozornuji, kdyby se tam někdo vypravil, aby byl ve střehu  :) .

Nebije se ta Jesenická magistrála s pravidlem, které jsem tady někde četl, že se má jedna série dát odlovit za 2 hodiny chůze?
Ta je ztěží odlovitelná za 1 den.

Tím jí vůbec nehaním a kdybych dostal Labky, tak jsem o něčem podobném uvažoval.


  • 1

#1149 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 11:12

Nebije se ta Jesenická magistrála s pravidlem, které jsem tady někde četl, že se má jedna série dát odlovit za 2 hodiny chůze?
Ta je ztěží odlovitelná za 1 den.

Tím jí vůbec nehaním a kdybych dostal Labky, tak jsem o něčem podobném uvažoval.

 

S timto pravidlem jsou urcite v kolizi i treba "Discogolf v Praze" nebo "Bitevni pole" v okoli Slavkova u Brna. Obe serie jsou ale ukazkove tematicke a ukazuji na nesmyslnost tohoto pravidla. Nejspis ji tedy owner chtel publikovat pred uvedenim pravidla do praxe...


  • 3

#1150 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 13:37

S timto pravidlem jsou urcite v kolizi i treba "Discogolf v Praze" nebo "Bitevni pole" v okoli Slavkova u Brna. Obe serie jsou ale ukazkove tematicke a ukazuji na nesmyslnost tohoto pravidla. Nejspis ji tedy owner chtel publikovat pred uvedenim pravidla do praxe...

 

Protože LABky nemají revírníka, tak není, kdo by toto pravidlo (pravidla) kontroloval. Takže pravidlo k ničemu, resp. do doby dokud si někdo nahoře nebude stěžovat.


  • 1

#1151 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 13:42

S timto pravidlem jsou urcite v kolizi i treba "Discogolf v Praze" nebo "Bitevni pole" v okoli Slavkova u Brna. Obe serie jsou ale ukazkove tematicke a ukazuji na nesmyslnost tohoto pravidla. Nejspis ji tedy owner chtel publikovat pred uvedenim pravidla do praxe...

Ono to totiz neni pravidlo (neni to v guidelines), ale jen doporuceni.  Proto je to uvedeno v tipech, jak udelat zabavnou lab serii...


  • 2

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#1152 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 16:17

Pojedu do Brna na megáč a mám dotaz. Rády bych odlovil LABky, ale nemám datové připojení. Jde nějak je nahrát dopředu, a odpovědi by se pak odeslaly až budu na Wi-Fi? A když už jsem u toho, jde to i na Wherigo?


  • 0

#1153 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 16:26

Pojedu do Brna na megáč a mám dotaz. Rády bych odlovil LABky, ale nemám datové připojení. Jde nějak je nahrát dopředu, a odpovědi by se pak odeslaly až budu na Wi-Fi? A když už jsem u toho, jde to i na Wherigo?

Datové spojení musíš mít aspon chvilku u každé LABky. Přesně tu chvilku, kdy ti LABka ukáže otázku (ukáže se ti, pokud jsi blízko či těsně u LABky). Pak můžeš odpovědi psát až doma (ale jen do 19:00).

Wherigo můžeš logovat až doma, kdy chceš. Odehrát wherigo, pokud se nemýlím, můžeš také bez datového spojení.


  • 0

#1154 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 18:13

Zkoušel jsem to jen u jedné LABky. Doma jsem si ji rozklikl až k hlášce "jdi blíž" a pak jsem vypnul jak aplikaci tak i datové připojení. Kousek od LABky jsem nastartoval aplikaci i danou LABku a v momentě kdy jsem vstoupil do zóny, tak mi to nabídlo odpověď, tu jsem zjistil ale bez dat jsem už nemohl tu odpověď odeslat.To jsem provedl až doma, kde jsem znovu nastartoval aplikaci, LABku a data a odpověděl jsem, a šlo to.

Tak na jedné to mám vyzkoušené, ale na sérii nikoliv. Pokud to bude sekvenční série, tak se přes tu první LABku stejně nedostaneš, leda, že bys někde v okolí vyhledal WiFi a tam odpověděl a šel na druhou LABku a stále tak dokola.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1155 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 18:19

ale na sérii nikoliv. Pokud to bude sekvenční série, tak se přes tu první LABku stejně nedostaneš, leda, že bys někde v okolí vyhledal WiFi a tam odpověděl a šel na druhou LABku a stále tak dokola.

 

Pokud vím, tak v Brně ted a ani během megáče žádné sekvenční série nejsou.


  • 0

#1156 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 18:42

Pokud vím, tak v Brně ted a ani během megáče žádné sekvenční série nejsou.

Chvála bohu!


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#1157 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 18:54

Když jsme tady už tolikrát zmínili megáč v Brně, tak zde je shrnutí, co za LABky se tam (tedy ve středu Brna a na Špilberku) dá ulovit:

  • série Honba za klenotem Petrova (je k tomu i bonusovka, nevím kde)
  • série Obléhání Brna (ta má jeden či dva body trochu stranou centra ale nijak výrazně, je k ní i bonusovka)
  • série Retro Adventure Brno (taky má k sobě bonusovku)
  • megáčové LABky (jen mezi 9:00 a 19:00)
    • 10 LABek kolem kostela Petra a Pavla
    • 10 LABek na stráni kopce, kde je kostel Petra a Pavla
    • prý 10 (ale dnes pořád je vidět jen 2) LABek kolem centra

Jinými slovy 37 až 45 LABek. A já tam plánují být jen čtyři hodiny  :) .


  • 0

#1158 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 19:55

Já tam přijedu v 8.10 a zpátky v 16.39. A vzhledem k tomu že v Brně mám celé dva nálezy, tak ať se vrtnu kamkoliv, tam jsem nebyl. Mám v notesu pár mysterek a multin od stolu, něco snad oběhnu a najdu na místě... Bolej mě zadní běhy už teď

Edit: bonusovka Honba za klenotem: GC8FYVK

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 27 únor 2020 - 20:00

  • 0

#1159 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 20:59

Bonusovka Klenotu se určitě dá zalogovat, ale bude u ní dost velký nával.


  • 0

#1160 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 21:19

Když jsme tady už tolikrát zmínili megáč v Brně, tak zde je shrnutí, co za LABky se tam (tedy ve středu Brna a na Špilberku) dá ulovit:

  • série Honba za klenotem Petrova (je k tomu i bonusovka, nevím kde)
  • série Obléhání Brna (ta má jeden či dva body trochu stranou centra ale nijak výrazně, je k ní i bonusovka)
  • série Retro Adventure Brno (taky má k sobě bonusovku)
  • megáčové LABky (jen mezi 9:00 a 19:00)
    • 10 LABek kolem kostela Petra a Pavla
    • 10 LABek na stráni kopce, kde je kostel Petra a Pavla
    • prý 10 (ale dnes pořád je vidět jen 2) LABek kolem centra

Jinými slovy 37 až 45 LABek. A já tam plánují být jen čtyři hodiny  :) .

 

Na ustredni hrbitov je to 12min salinou a tam je dalsich 5 kousku...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama